Lov iglice

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

Lov iglice

OdgovorNapisal/-a ernijev » Sr Jul 12, 2017 23:09

Se samo meni zdi ali je iglico res tako tesko dobiti. Sem zadnjic 3 ure na colnu vlekel rumeno prejico in nic. Probaval sem pri razlicnih hitrostih 2-6 mph. Mi lahko svetujete se kaksno alternativo v primeru, da ne dobim iglice za lov na panulo, morda tudi kaksno umetno vabo??
Sem zacetnik v tem in bom za zacetek probal samo plavajoc sistem.
Ne obstajajo neumna vprašanja, obstajajo le neumni odgovori!
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Jul 12, 2017 23:40

Na katero prejico si pa lovil? Najboljše se obnese Skeinfish, na Stonfo niso dobri rezultati. Vozi zelo blizu obale in vztrajaj.

Živa igla je top vaba za površinsko panulo, zato se splača potruditi. Lahko natakneš tudi živo ribo (kar pač dobiš) No, saj se tudi na umetno ujame, je pa sigurno slabše kot živa vaba.
ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

OdgovorNapisal/-a ernijev » Če Jul 13, 2017 00:05

Lovil sem ravno na Skeinfish rumene barve, vozil sem povsod kjer se je dalo, okoli otockov, blizu obale, tudi dalec od obale, razen enega lacnega galeba ni nic cukalo. Je morda se kaksna druga vaba primerna za lov iglice.
Probal sem veckrat loviti tudi na vecjo umetno vabo (ostale ribe) vendar brez uspeha, je velikost vabe dosti pomembna moje so okoli 10 cm, in kako je s hitrostjo colna 5 milj/h raje vec ali manj??
Ne obstajajo neumna vprašanja, obstajajo le neumni odgovori!
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Če Jul 13, 2017 13:34

skienfish.. jaz vozim tam 4.5 milje.. laks imam 0.20
Uporabniški avatar
matic5
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Maj 29, 2014 09:43
Kraj: Križe

OdgovorNapisal/-a matic5 » Če Jul 13, 2017 13:53

Živjo, kar se tiče iglic naj ti povem, da kaj veliko jih še ni videti v morju, saj sem bil sedaj tri tedne na morju (Krk ) in nisem ujel nobene, prav tako sem jih vedno srečaval ko sem plaval z masko, tudi na girico niso prijemale, ki sem jih vedno metal ven kot za šalo. Naj povem, da tudi takrat ko sem lovil na prejico nisem ujel kaj dosti ( mogoče ne znam ), ko pa sem dal trakec sardele ali girico na majhen trnek pa je prijela takoj.
Jaz ti predlagam, da poskusiš še z malim trnkom in trakcem sardelice ( 3 do 4 cm ), seveda če ne boš dobil girice in vse daš na tisti okrogli prozorni plovček in med trnkom in plovčkom naj bo okoli 0,5 m laksa in malo počakaj. Seveda tako poskusi loviti tudi ob obali. Ko pa uloviš pa pazi, da je ne stiskaš in preveč mrcvariš ko boš snel trnek, da ti ne pogine, saj je za živo vabo boljša živa.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

OdgovorNapisal/-a sova » Če Jul 13, 2017 14:04

Zakaj pa ne probate z giricami. https://www.google.si/search?q=trnek++1 ... ROsTpdkJ-M: Naveza osnovni laks, vodna kroglica in približno meter laksa 0,15-0,20 ter trnek št 4(jaz imam Ignesti 491N) ali podobne. V par urah 37 igel sicer z obale. Verjetno bi tudi iz čolna delovalo.

lp.
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Če Jul 13, 2017 14:13

Bi ja.. tudi na kos sardele primejo.. brez obtežitve...
mogoče na HR je problem ker so vmes še ušate in drobiž..
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Jul 13, 2017 14:43

Če jo rabiš za živo vabo, je verjetno prea boljsa,ker jo man poškoduješ.....bo treba probat....
Jaz sem jih letos nekaj ujel na gavuna, ko sem šlepal za ušato in šnjura...
mirno morje
Dimen
Viceadmiral
Prispevkov: 391
Pridružen: Sr Dec 29, 2010 11:57

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Jul 13, 2017 16:17

Glih danes ujel tri na severu Paga. Eno na gavuna, pol sem pa belo prejico spustu za coln, ene 15-20 m, 3 vozle in sta hitro prijeli še dve. Laks sem kar v roki držal, lider 0,8mm in predvrca 0,2. Medtem sta pa se dva zubčiča od pol kile na gavuna padla. Lp
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Jul 13, 2017 22:49

No, sedaj pa iglo zmontirat in panulirat 8)
ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

OdgovorNapisal/-a ernijev » Če Jul 13, 2017 23:49

No super hvala vsem za nasvete, jutri sem ponovno na morju in sprobam vse trike. Se glede gavunov je fajn, da zivega nataknem na sistem s plovckom??
Ne obstajajo neumna vprašanja, obstajajo le neumni odgovori!
Uporabniški avatar
matic5
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Maj 29, 2014 09:43
Kraj: Križe

OdgovorNapisal/-a matic5 » Pe Jul 14, 2017 08:05

Živjo,
živega boš težko dal gor, saj ga moraš dobro prešpikati.
Pri girici je čisto vseeno, verjetno je še bolje če je mrtva ker se obrača in e sveti in jo iglica preje vidi. Verjemi pa da iglica išče in voha hrano in če ji bo všeč bo prijela na živo ali mrtvo vabo.
Srečno!!
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

OdgovorNapisal/-a Spin123 » Pe Jul 14, 2017 17:36

Poleti imam tudi sam težave ujeti iglico, lahko več ur vlečem prejico in brez uspeha.

Ponavadi jih lovim že na znanih lokacijah, sicer pa vsaj meni primejo ponavadi blizu obale, v notranjosti zalivov
Uporabniški avatar
orhan
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe Feb 12, 2016 16:38
Kraj: Še zmeraj Štajerc

OdgovorNapisal/-a orhan » Pe Jul 14, 2017 19:38

Za panulo za zobatca je dobra skoraj vsaka riba;Večji špar,knez, ušata, šnjur, pajek, škarpun(celo odličen),mala škarpena,modrak, skuša....;torej vsaka primerne velikosti in da ne pogine takoj, ko jo daš na navezo.
ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

OdgovorNapisal/-a ernijev » So Jul 15, 2017 14:25

No super, torej nimam samo jst problem dobit iglico. Zubonja ne vem ce bo prisel na plavajoco panulo??
Ne obstajajo neumna vprašanja, obstajajo le neumni odgovori!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov