Silba in njen koncesionar...

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

Silba in njen koncesionar...

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Po Jul 31, 2017 21:29

No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Po Jul 31, 2017 21:35

V čem je keč?
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
peterv6i
Admiral
Prispevkov: 1090
Pridružen: Po Okt 26, 2009 15:42
Kraj: Izola
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a peterv6i » Po Jul 31, 2017 21:41

Da se ta z barko ni sidral na delu kjer je plačljiv in je tisti koncesionar znorel..
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » To Avg 01, 2017 07:41

Hudič je, če si cel dan na soncu brez kape :lol:

Ne poznam zgodbe, ampak ponavadi sta za špetir potrebna dva. En se je obnašal kot opica, drugi pa bi tudi lahko pokazal malo pameti in se odstranil.

Ne razumem ljudi, ki so se na dopustu pripravljeni kregati in si kratit živce po nepotrebnem..
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Avg 01, 2017 07:51

.

Retardiranec, res ne vem, da se taki ukvarjajo z ljudmi, turisti!? Pa to je za njih stresno, ubijajoče, škodljivo za zdravje, psihič!

Uf, ko bi takega srečal v njegovih težavah in bi želel pomoč ....

Žal je preveč ljudi , ki se obnašajo podobno!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » To Avg 01, 2017 08:20

Ne verjamem, da bo ta "retardiranec" kadarkoli komu odgovarjal za svoje početje :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Avg 01, 2017 08:30

.

Saj to je največja nesreča!

... karavana gre dalje!

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » To Avg 01, 2017 08:41

Čaklo pa po buč... Mater takile me pa razpizdijo. Težko je obsojati vendar pod nobenim pogojem nima pravice pipat tvoje sidro ali barko. Lahko edino pokliče policaje če je tip v prekršku drugače pa se lahko jebe... Jaz bi ga sigurno enkrat okol kepe. Hvala bogu še nikoli nisem imel takšnih težav, da bi se moral s kom kregat.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » To Avg 01, 2017 08:47

Težko me bo kdo prepričal, da je bilo to enostransko dejanje tega stvora :twisted: Za prepir sta vedno potrebna dva. In iz izkušenj, Italijani so morska, morjeplovska država in precej njih (res ne morem dati vse v isti koš) se obnaša, kot da je vse njihovo :( Res pa je, da nobeden od njiju ni uporabil zdrave pameti.
Tudi jaz sem že kdaj naletel na kakšnega vročekrvnega marinerota, ki je povrh imel še slab dan. Najprej mu daš vse prav, pa na koncu pa dosežeš svoje :D
pblaz
Štabni vodnik
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Maj 30, 2011 10:46

Silba

OdgovorNapisal/-a pblaz » To Avg 01, 2017 10:09

Tale silbanski koncesionar je menda res malo udarjen. Letos silbanski pomol, kjer se je dalo prejšnja leta vezati na obalo z muringi, ne ponuja več možnosti priveza - . vsaj z muringi ne. Jih je namreč koncesionar z bojami porezal - neposredno pri težki verigi na dnu luke.

Smo bili tam sredi julija, ko smo naleteli na ta kaos.

Tudi sicer so na Silbi menda vsi skregani med seboj - Slovenci s Hrvati, en gostilničar z drugim, koncesionar z morjeplovci, ki nočejo na njegove boje ...

Pa tako lep otok je.

Drugače pa: če kdo pripluje na Silbo in je prostor za valobranom, naj skoči v vodo, spelje štrik okoili verige in naredi svoj muring. Mi smo ga.

Blaž

PS: Se strinjam z ostalimi: če bi nekdo takole grabil mojo verigo, štrike ali barko, bi jo dobil po glavi. To se ne dela tako.
Uporabniški avatar
RobertB
Kontraadmiral
Prispevkov: 248
Pridružen: To Feb 12, 2008 19:09
Kraj: Sežana - Sesljan

OdgovorNapisal/-a RobertB » To Avg 01, 2017 12:51

Pred približno tednom dni sem bil tam, nameraval sem sidrati izven območja koncesije.
Počasi sem plul sem skozi območje boj, še dve boje so bile proste. Priplul je marinero in me korektno opozoril, da če želim sidrati, naj izven območja. Nobenih problemov :)

Seveda se pa strinjam, da je zgoraj prikazano dejanje marinerota nesprejemljivo.
LP
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Avg 01, 2017 13:34

ŽALOSTNO A RESNIČNO, Otok Silba in koncesionar!

Dogodilo se je na SIlbi v zalivu sv. Ante.
1. OPIS in slike ob dogodku...
2. Še detaljnejše pojasnilo...
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » To Avg 01, 2017 14:56

Nikola T. napisal/-a:ŽALOSTNO A RESNIČNO, Otok Silba in koncesionar!

Dogodilo se je na SIlbi v zalivu sv. Ante.
1. OPIS in slike ob dogodku...
2. Še detaljnejše pojasnilo...


Ofak, pa celo 7 let nazaj...

Kaj pa npr pavi pomorsko pravo o neznancu, piratu..., ki se ti veže nabarko npr ali vstopi nezaželen na tvoje plovilo?
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Domi » To Avg 01, 2017 15:46

Prejšnji teden smo pripluli na isto lokacijo z željo sidrenja. Priplul je ta marinero in že na daleč na glas "a šta želite besplatno sidrati". Odgovor DA in nato nas je usmeril, "ajde idi tamo (na jug) i moraš biti 150m od zadnje bove". To smo naredili (in ponovili par dni kasneje) in je bilo vse OK.
Ob pogledu na ta filmatin pa ne vem kaj rečt :shock: , đizs.
Omenil je še, da če se sidramo med bojami oz. v območju koncesije se plača 50% od cene boje.
Boje so bile skoraj vse polne, mislim da ene dve ali tri so bile še fraj.
Rogi
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Mar 02, 2008 17:24

OdgovorNapisal/-a Rogi » Pe Avg 04, 2017 23:25

Tudi sam sel bil sredi julija na Silbi, najprej sem se želel vezati v luko, pa je bila polna. Potem se lepo vežem na bojo, pride tale marinero in povsem prijazno pokasira za privez, hkrati ga povabim na krov kjer spijeva vsak eno pivo. Pove mi, da luka nima koncesionarja in da se tam lahko vežeš zastonj. Muringi so na določenih vezih, nekje jih pač ni. Ker nisem imel pomožne gumice, se nam ponudi da nas s svojo pasaro odpelje v mesto, dal mi je še tel. številko, da ga pokličem ko bomo šli nazaj. Torej vse 1A, fejst fant. Kaj so imeli s temi Italijani nevem, se mi pa iz posnetka zdi razvidno, da se je Italijan sidral med bojami in sidranja ni želel plačat. Kar pa je precej cigansko.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov