Silba in njen koncesionar...

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » So Avg 05, 2017 06:21

Kakorkoli, tako se nebi smel obnašati :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Avg 05, 2017 08:06

Cigansko je od hrvaške kot države, da od nas pobere pristojbino za iste stvari ob vstopu v državo, nato pa nas preko oddane koncesije olupi še enkrat.

Čemu so sploh boje???? Nihče materialno ali kazensko ne odgovarja za nezgode čeprav je po njihovem uporaba obvezna na takih področjih. Kako naj kot uporabnik vem, da mojo barko drži močna zajla ali zgolj tanka nitka in da sem se kot odgovoren kapitan pravilno odločil. Itak ne odgovarja nihče in zato jih boli k. za vse ostalo kot samo za kasiranje.
V primeru poškodbe plovila zaradi uporabe boje zavarovalnica LAHKO NE KRIJE ŠKODE, kajti boje niso tipske, preverjene, nimajo pedpisanih karakteristik, niso certificirane.... in v 99% niso zavarovane.

Če bi me na lastnem sidru 150m stran od boj takole kdo na silo vlekel, najprej dokumentiram svojo pozicijo, nato pa s polnim gasom v rikverc in navijem sidro.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » So Avg 05, 2017 08:45

Teh boj brez odgovornosti bi se dalo znebiti.
Najprej mora priti do primera, da nekdo noče plačati boje, ker mu s tem noben ne zagotavlja varnosti. To mora priti do sodišča. Tam bo bržkone prišlo do sodbe, da je uporaba boje na območju koncesije obvezna.
Po tem mora priti do primera, ko bo neka boja popustila v razmerah, ki niso "olujne". Vse to bi moralo biti dokumentirano ala " črna skrinjica" - veter, sunki, pozicija, .... in posneto s kakšno kamero - recimo za monitoring barke.
Ob popustitvi boje bi morala nastati škoda, zaželeno na drugi barki (tako imaš vključini dve zavarovalnici - za ti dve bi bilo fino, da nista hrvaški)

Seveda bi bilo krasno, da bi bil tako prvi, kot drugi primer za isto barko.

Spor bi imel lahko več izhodov:
- da bodo morali koncesionarji zavarovane boje
- da uporaba boj ne bo več obvezna (tudi znotraj polja)
- da bo koncesionar na drug način zagotaljal varnost
- in najslabša, da boš moral sam odgovarjati da škodo, ki bi nastala tebi ali komu drugemu..... tu pa je potrebno iti do zadnje "inštance"

Vsak od teh izhodov (razen zadnji) pomeni takojšnje izboljšanje stanja in kar nekaj možnosti, da bi se zmanjšalo število koncesij v bodoče.

Imamo že koga, ki je dobil štrafngo sodišča? Lahko bi šel naprej po tej poti?
https://vodovod-rh.si/
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » So Avg 05, 2017 13:58

Rogi samo tale 《prijazni》koncesionar ti pa ni povedal, da je 24.6.2017 porezal vse muringe v mandraču na Silbi. Ta človek je za mene ne samo bedak ampak psihični bolnik za v Polje. Ne glede, kje se je kdo sidral, kaj tako živalskega ne more početi zdrava oseba.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
toni8

OdgovorNapisal/-a toni8 » So Avg 05, 2017 17:12

Jaz pa ne razumem pojmovanja "proste boje", ki ga vidim v mnenjih mnogih...
Torej priplujem do neke boje, ki ni moja. Po kakšni utemeljitvi se lahko vežem kar tako? Saj to bojo je nekdo postavil (in imel s tem stroške), ker ni moja se nimam pravice nanjo kar tako brezplačno vezat, pa če je v "zakoniti koncesiji" ali pa ne.
Če sem mnenja da je boja tam nezakonito in/ali me ovira pri sidranju, zaradi tega še nikakor nimam pravice vezanja nanjo ali pa celo odstranitve, kot tudi ne prepiranja z nekom, ki trdi da je njegova in me opozori, naj se brez plačila ne vežem. Vsekakor lahko podam prijavo na kapitanijo ali policijo, to je pa tudi vse.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

OdgovorNapisal/-a igorb » To Avg 08, 2017 14:25

za vse skupaj začet razumet je potrebno vedeti da je koncesija precej draga stvar plača se V NAPREJ in potem je od tebe oz koncesionarja odvisno koliko bo pokasiral.
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

OdgovorNapisal/-a visol » To Avg 08, 2017 16:14

Tale posnetek bi rad videl celoti od prihoda koncesionarja (se mi je zdel sprovuciran)
No tukaj smo pa male bance malo v prednosti najdeš vsako luknjico v luk,i se dejansko pomešaš med domačine i nikome ništa.
Trenutno do 15.8 na Rabu v Koporju v Nededljo ponoči malce neverina vse ostalo OK. Če je kdo v bližini vabljren mrzlo pivo
Lp; Iztok
Kar more more niko drugi ne more
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Avg 08, 2017 17:12

igorb napisal/-a:za vse skupaj začet razumet je potrebno vedeti da je koncesija precej draga stvar plača se V NAPREJ in potem je od tebe oz koncesionarja odvisno koliko bo pokasiral.


Ejga, pa si ti prebral kar si napisal? Ali tako tudi misliš?

Ti dopuščaš, dovoljuješ nasilje!

Ker je koncesija plačana vnaprej, potem lahko tudi s ali na silo izterjaš ..... Vemo kdo izvaja represijo v mirnodobnem času!

Kaj je koncesija?
Koncesija je neke vrsto partnerstvo med javnim sektorjem in (običajno) zasebnim podjetjem, ki ji
prinaša dodano vrednost na določenem področju, denimo pri razvoju infrastrukture.
Koncesije se uporabljajo v sektorjih, ki zadevajo kakovost življenja prebivalcev EU.
Primeri: cestni in železniški prevoz, pristaniške in letališke storitve, vzdrževanje in upravljanje
avtocest, ravnanje z odpadki, energetske in ogrevalne storitve, rekreacijski objekti in parkirišča.
S koncesijo se lahko zasebni kapital in znanje uporabita za dopolnitev javnih sredstev, omogoča tudi
nove naložbe v javno infrastrukturo in storitve, ne da bi pri tem povečali javni dolg

CAR napisal/-a:Rogi samo tale 《prijazni》koncesionar ti pa ni povedal, da je 24.6.2017 porezal vse muringe v mandraču na Silbi. Ta človek je za mene ne samo bedak ampak psihični bolnik za v Polje. Ne glede, kje se je kdo sidral, kaj tako živalskega ne more početi zdrava oseba.


Tako je, bravo CAR!


A se ti sploh zavedaš koliko robe, stvari ali uslug moramo plačati vnaprej?

V trgovini na blagajni vzamejo denarja kolikor pač je, v Bauhausu tudi, pa še na Žalah se nimaš kaj izmotavat, ko te vzamejo v obravnavo, pa dopust vplačaš vnaprej, pa konec koncev marino plačaš vnaprej, pa ... In zato se lahko obnašaš nasilno, nekulturno, primitivno?

Glej, ni to napad nate igorb, verjetno si kot nepristranski malo bolj milo ocenil izpad tega nekulturnega bumbarja.

Absolutno je vsesplošno preveč agresivnih dejanj v vsakdanjem življenju!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
toni8

OdgovorNapisal/-a toni8 » To Avg 08, 2017 17:24

visol napisal/-a:Trenutno do 15.8 na Rabu v Koporju v Nededljo ponoči malce neverina vse ostalo OK. Če je kdo v bližini vabljren mrzlo pivo
Lp; Iztok


Samo da te ne bo kdo zaman iskal. Zagotovo si vendarle v Kamporju...
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » To Avg 08, 2017 21:28

V civilnem pravu vsak, ki prodaja in kasira neko storitev, nosi za svoje usluge civilno pravno odgovornost. Porebno je samo dokazat, da svoje usluge, za katero je prejel plačilo, ni izvršil dovolj kvalitetno, v skladu z uveljavljenimi normami, predpisi... Za mene je boja objekt za privez plovila in ne, da jo obesim na kljun barke. Seveda bo potrebno pred sodiščem koncesionarju dokazat, da je opustil dejanja, s katerimi nam omogoča varno vezanje. Zato je dobro v primeru nezgode priskrbeti čim več dokazov, npr. strgano vrv, zapisati naslove čim več prič, račun,.... Vsak koncesionar bi moral imeti objavljene pogoje uporabe. Če piše tam, da je vezanje na lastno odgovornost, mu to ne bo koristilo, če je pokasiral storitev. Če pa piše npr da je vezanje primerno za barke do 50ft in do vetra 30 čv, potem bo to koncesionar na sodišču lahko uveljavljal. Vsak, ki prostovoljno sprejme storitev in jo tudi plača, se strinja z pogoji uporabe.
Tako je vsaj v Sloveniji, naj bi bilo (predvidevam) tudi na Hrvaškem. Sam sem imel na prejšnji firmi kar nekaj civilnih tožb. Čeprav jih je bilo vsaj 90% neupravičenih, zaradi napačnega ravnanja uporabnika, kljub opozorilom, smo na sodiščih uspeli mogoče v 10%, ostalo smo morali mi ali zavarovalnica izplačati odškodnine.
Če že pride do škode po krivdi ali malomarnosti koncesionarja, je že v začetku pametno angažirat sodnega izvedenca, ki bo podal mnenje v našo korist. Sicer ne poznam Pomorskega zakonika, ampak dvomim, da tam piše kaj takšnega, ki bi vso malomarnost ali naklep koncesionarja prelevilo na uporabnika???? Sicer sem že slišal "zgodbe", da zavarovalnice ne priznajo škode v primeru utrgane boje ali muringa, samo sidro.
Ne vem, dobro bi bilo iz prve roke izvedet, ali je že kdo imel kašno podobno izkušnjo na sodišču????
Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

OdgovorNapisal/-a snwl » Sr Avg 09, 2017 08:09

....koncesija precej draga stvar....pajade. Zelo konkretno. Koncesijska dajatev na uvalo Engleza (Lošinj), 20 boj znaša točno 21.000 HRK. Torej 20 bark po 10 m x 5 dni in je koncesijska dajatev plačana.

Strošek kategorizacije Čikat-a (391 HRK ??????)
http://www.volim-losinj.org/politika/26 ... gorizacije
http://www.volim-losinj.org/prostorni-p ... -i-j-e-n-a

Lepo je eden komentiral na njihovem forumu:
- kot politik se vam zahvaljujem, da ste nas ponovno izvolili kljub dejstvu, da smo vam pokradli tovarne,
- ponovno ste nas volili in pokradli smo vam banke,
- ponovno ste nas volili in razprodali smo vašo zemljo in morje (beri koncesije),
- če nas ponovno volite vam obljubim, da bomo vsakemu izmed vas vzeli po eno ledvico in jo prodali na črnem trgu,
- ......
...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Avg 09, 2017 09:50

snwl napisal/-a:....koncesija precej draga stvar....pajade. Zelo konkretno. Koncesijska dajatev na uvalo Engleza (Lošinj), 20 boj znaša točno 21.000 HRK. Torej 20 bark po 10 m x 5 dni in je koncesijska dajatev plačana.

- ......


Čist tko tud ni. Sem tudi jaz včasih tako mislil. Ko pa mi je lani Gigo (koncesionar iz Oliba) razložil, sem videl, da imajo ar jebo. Znesek, ki ga uporabniki plačamo, je razdeljen na več delov. Fiksni in variabilni del. Od variabilnega gre nekaj lokalni skupnosti, nekaj županiji in nekaj državi. Ključa si nisem zapomnil. Skratka. Če plačamo 100 kun, je njegovih manj, kot 50! Lahko pa, da so koncesije in njihov izračun od koncesionarja do koncesionarja različne. Odvisno od razpisa in pogodbe.
Kar pa definitivno ne opravičuje idiotskega obnašanja, na srečo redkih, koncesionarjev.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

OdgovorNapisal/-a snwl » Sr Avg 09, 2017 11:37

Točno tako je. :D :D :D :D
Pošlji mi ZS (ali kdorkoli drug), da mu lahko pošljem pdf. Koncesijska dajatev znaša točno 21.000 HRK (na tri decimalke natančno) :D :D :D in nato še 3% varibilno glede na prihodek ("izdane račune" ). Podatek velja konkretno za uvalo Engleza na Lošinju.
...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
šari
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:55

OdgovorNapisal/-a šari » Sr Avg 09, 2017 13:29

VELIKO MORA PLAČAT,DAT DRŽAVI,POTEM PA PRIDE PACIENT,KO BI ZASTONJ TAM SPAL......JAZ GA TUDI STERAM EDINO PRAVILNO.....ŠE PREMAL GA JE!!!!
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2310
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Sr Avg 09, 2017 14:59

Če bi bil vsak vogal koncesijskega polja označen z bojo, kot je to v primeru ribogojnic, teh zapletov ne bi bilo. Na potezi je torej zakonodajalec.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov