Lov iglice

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » So Jul 15, 2017 21:29

Na površinsko panulo se v pličakih ujamejo samo majhni zubatčki, samo jih je škoda. Če nima vsaj 30 cm, nujno nazaj v vodo. Naj zraste in te počaka :D
ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

OdgovorNapisal/-a ernijev » Ne Jul 16, 2017 10:23

Brez skrbi mesaril pa ne bom :) Kako pa je z globinsko panulo v istri saj je precej plitka in je težko ocenit teren brez fishfinderja..
Ne obstajajo neumna vprašanja, obstajajo le neumni odgovori!
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Jul 16, 2017 14:56

Saj loviš med 20-30m. Jaz osebno se brez fishfinderja sploh ne grem globinske panule, ker loviš na pamet in je ulov odvisen samo od faktorja sreče in ničesar drugega.
ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

OdgovorNapisal/-a ernijev » Ne Jul 16, 2017 23:58

No vikend je bil vec kot uspesen :) 3 oradice 1 fratr na grunt, potem pa 3 usate, 2 snjura in 1 zobatec na panulo "gavuncka".
Hvala vsem se enkrat za nasvete, iglice pa se kar nisem dobil. Sem ponovno probal na prejico, trzalo je samo nisem preprican, da so bile iglice...
Pika na i so bili delfini, ki so bili le 100 m stran :)
Ne obstajajo neumna vprašanja, obstajajo le neumni odgovori!
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

OdgovorNapisal/-a Spin123 » To Avg 15, 2017 15:06

Kakšno taktiko pa imate med grizom? A spustite laks, ali kontra ali kako?

Sam takoj ko zagrize spustim laks, ampak se mi jih večina sname :?
ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

OdgovorNapisal/-a ernijev » Če Avg 17, 2017 13:25

No sedaj, ko imam malo več izkušenj z iglicami ti lahko povem le, da jih lovim tako, da imam bremzo nastavljeno ravno toliko, da se ne odvija, ko je volnica v vodi prilagodiš hitrost malo hitreje 3-5 vozlov. Ko igla prime pusti, da malo odvije 2-3 sekunde in šele potem kontriraj in začni navijati. Ta tehnika se mi je isplačala že velikokrat. Ne smeš obupati tako kot sem sam večkrat, še sedaj se mi zgodi, da 1 uro ni nič potem pa 2-3 v parih minutah.
Edina stvar, ki jo opažam je da je strelk toliko, da drugih rib sploh ne ujamem na lahko panulo ali imate ostali enake težave? Ubistvu imam večji problem dobiti iglo kot strelko, recimo včeraj sem dobil 3 igle v 1,5 h. Potem sem poizkusil z "olovo čuvarjem" 45 min nič mislim, da sem prehiter z gumenjakom 2.5 -3 vozla na najmanjšem gasu niti ne vem ali je olovo čuvar prišel blizu dna mogoče je pa problem tudi v prekratki predvrvici le 8m potem že čuvar.
Potem sem odstranil olovo čuvar vržem isto iglo nazaj puf po 5 ih minutah je že udarila strelka in mi dodobra načela fluorocarbon 0.60 , ujela se ni ker nisem niti kontre uspel udariti. Takoj za tem sem nastavil sistem z zajlico in čez 10 min je bila že strelka 52 cm v čolnu. Kasneje sem lovil še 30 min udarila je še ena vendar je pojedla le pol igle. Kot sem napisal od strelk druga riba sploh ne pride na vrsto, morda so pa druge bolj občutljive na zajlo in FC 0.60 mm za lahko panulo. Odločitev za 0.60 je padla prejšnji teden, ko sem izgubil 4 ribe v 2 dneh. 2 sta padli 2 potrgali sistem FC 0.30 za okoli 6 kg. No da vas ne morim več lep pozdrav vsem.
Ne obstajajo neumna vprašanja, obstajajo le neumni odgovori!
Spin123
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Okt 13, 2013 20:16

OdgovorNapisal/-a Spin123 » Ne Avg 20, 2017 18:20

Bo držalo. Sem naredil tako naslednjič in je bila realizacija boljša. Pomoje glavni problem, da sem vozil prepočasi. Vseeno ji kar nekaj udari in se ne zapne, ampak sem jih ujel dovolj.
Lovil sem pa na eni lokaciji, ker tam vedno so.

Strelke sam brez zajlice ne upam lovit, ker v kolikor ima laks oz flurocarbon na ustih bo skoraj sigurno pregriznila, pred leti mi je pregriznila 0.7, letos pa mi je pregriznila tudi zajlico.

Sem pa tudi imel veliko težav in nevem kakšen sistem bi bil najboljši. Največ sem jih ujel tako, da sem imel kot za iglico zavoro naštimano ravno tolko da se ne odvija ko vlečem, vendar se mi je velikokrat zgodilo da je pol igle odgriznilo, verjetno čutila trnek in izpljunila.
Samo če pa imam naštimano zavoro na trdo, se pa velikokrat ne zapne.
ernijev
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jul 06, 2015 11:32

OdgovorNapisal/-a ernijev » Po Avg 21, 2017 17:08

Kar se panule tiče lovim kar na roke in do sedaj mi je strelka padla 4x po moji krivdi prvič 2 x ker ni bil dovolj debel FC 0.30 samo pretrga 2x je pregriznila iglo na pol. Js naredim tako da fiksni trnek dam čim bolj nazaj in ko strelka prime to čutiš na roki(včeraj mi je skor zarezala) takrat samo udari močno kontro in do sedaj mi tudi ena ni padla na ta način. Ko vlečem ribo k sebi počakam, da ni upora včasih imaš občutek, da je riba padla takrat čim več laksa potegni oz. navij. Ko se riba upira takrat samo držim in popuščam ampak ne laksa samo z roko malo maham proti njej. Ko imaš osnovo 1 mm in FC 0.60 je vse precej lažje :) Še vedno ne uspem dobiti nič drugega kot strelko kot da drugih rib ni. Nevem ali jih moti zajla ali pa FC...
Ne obstajajo neumna vprašanja, obstajajo le neumni odgovori!
funt24
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: To Avg 29, 2017 08:32

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a funt24 » To Avg 29, 2017 14:06

Za strelko ne najbolje uporabiti zajlico. Predvez v dolžini igle narediš iz zajle in potem še ribolov strelk lahko postane užitek. Sicer potrga vse. Meni so letos potrgale 15 predvezov za zobatca. Zajla jih ne moti enako kot mrtva igla ne ;)
Lp. Funt
Daki

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Avg 30, 2017 01:26

Uporabljaš za predvez laks ali fluorocarbon in pa kakšne debeline?
funt24
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: To Avg 29, 2017 08:32

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a funt24 » Sr Avg 30, 2017 10:21

Sam uporabljam vedno FC ker strelk ne lovim nikoli ciljano. Imam en predvez z zajlo če mer res razkurijo :) Preizkusil sem več vrst in debelin FC in daleč najboljši kar se mene tiče: Seguar FXR 0,57mm. Super za vezanje, dovolj mehak, brez hudega spomina,odporen na drgnjenje..v glavnem ga ne menjam za nič na svetu. Uporabljam ga za 20m podaljšek od pletenice in za vse predveze. Probal sem tudi 0,7mm istega proizvajalca pa se mi je zdel že preveč krut.
lp.
Funt
Daki

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Sep 04, 2017 22:24

No, jaz uporabljam za predvez 10m FC, debeline 0,70, za navezo običajno isto, ali pa malenkost debelejšo. A so ti strelke prijele pri dnu in pa na kateri globini si lovil?
funt24
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: To Avg 29, 2017 08:32

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a funt24 » To Sep 05, 2017 08:35

Daki napisal/-a:No, jaz uporabljam za predvez 10m FC, debeline 0,70, za navezo običajno isto, ali pa malenkost debelejšo. A so ti strelke prijele pri dnu in pa na kateri globini si lovil?


Strelke pri nas delajo čisto na vseh globinah. Pogosto napadejo iglico čisto na dnu ko čakam zobatca, ko pa smo jih še lovili ciljano ni bila važna globina. Na iglico skočijo tudi čisto na površini brez vsake obtežitve. Dejansko ni pravila in težko se jim je izognit če jih nočeš na trnku. Prave pošasti, ki bodo verjetno precej vplivale na ekosistem v Jadranu.

lp

Funt
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Sep 05, 2017 11:01

Je sploh kakšen laks dober, da ga strelka ne pregrizne? S prijatelji običajno lovimo iz zasidrane barke šnjure in lokarde, pa nam je strelka potrgala vse živo, le če se ujame za rob ust je prišla v čoln, kar pa je 1:10....če pa daš zajlo, pa ni prijema...
Imate kakšno idejo kako pripraviti sistem, da jo ujamem iz zasidranega čolna...razmišljal sem, da bi zmontiral dva trnka na zajlo, naprej pa laks in gor majhnega šnjura ali bukvo....
mirno morje
funt24
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: To Avg 29, 2017 08:32

Re: Lov iglice

OdgovorNapisal/-a funt24 » To Sep 05, 2017 11:24

Roman 1 napisal/-a:Je sploh kakšen laks dober, da ga strelka ne pregrizne? S prijatelji običajno lovimo iz zasidrane barke šnjure in lokarde, pa nam je strelka potrgala vse živo, le če se ujame za rob ust je prišla v čoln, kar pa je 1:10....če pa daš zajlo, pa ni prijema...
Imate kakšno idejo kako pripraviti sistem, da jo ujamem iz zasidranega čolna...razmišljal sem, da bi zmontiral dva trnka na zajlo, naprej pa laks in gor majhnega šnjura ali bukvo....


Jaz še nisem naletel na laks ki ga strelka nebi z lahkoto pregriznila. Preizkušeno je vse tudi 1mm FC, pa kevlar in vse gre k vragu. Mogoče se malenkost poveča uspešnost ki pa je kljub temu s laksom katastrofalna. Na panuli jih zajlica čisto nič ne moti je pa res da jo imamo le v dolžini igle. Kot vidim jih precej domačinov uspešno lovi iz čolna ali obale na sardelo in zajlico. Sistem kot si predlagal bi po mojem moral funkcionirati. Mogoče zajlico naveži le v dolžini vabe in naprej laks. Ne vem kako se obnašajo v mirujočem ribolovu in kako jemljejo vabo, ker sem jih lovil izključno na panulo.
lp
Funt

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta