Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
valen
Poročnik korvete
Prispevkov: 57
Pridružen: Če Avg 11, 2016 14:57

Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a valen » Če Sep 14, 2017 18:13

Kupujem popolnoma nov motor in se odločam med Yamaho in Evinrude E-tec.Seveda mi vsi Yamahini prodajalci in serviserji pluvajo čez Evinrude , da ni rezervnih delov,da se čaka popravilo po 2 meseca, da je drago vzdrževanje...pač kupi Yamaho ona je narejena za morje.
Prosim za vaša mnenja za mojo lažjo odločitev.Gre za nakup 30 KM motoja.Hvala.
Arba Nautika 500
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Sep 14, 2017 19:25

Evinruda mam 8 sezon. Dela v nulo, ampak sem od vseh ki jih poznam razen še ene izjeme edini ki nimam problemov.

Da te ne prestrašim... kupi evinruda, če gre za 30HP. Če bi kupoval več kot tri cilindre pa ti raje odsvetujem. Edino kar boš moral z njim res, res pazit je kvaliteta goriva. Tankaj raje kar s kantico na avtomobilski pumpi, imej separator in menjaj ga vsako leto. Imej oddušnik v tanku tak da not ne fašeš dežja oz. morja. Uporabljaj xd100 olje, pa 1:250 do 1:300 ga daj še v bencin in problemov ne bo. lp
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
valen
Poročnik korvete
Prispevkov: 57
Pridružen: Če Avg 11, 2016 14:57

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a valen » Če Sep 14, 2017 19:51

Hvaal za tvoje mnenje, rezervoar za gorivo je itak zraven plastičen ko kupiš motor, tako da je stvar prenosljiva.Cenovno je več kot 1000 EUR cenejši od Yamahe 30., tudi garancija 5 ali pa 10 let , tako pravijo, Yamaha pa 3 leta in vsako leto obvezen servis pri njih.Skratka precej bolj ugodni so-Evinrude, samo ne poznam kako je z kvarljivostjo in življensko dobo.
Arba Nautika 500
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Sep 14, 2017 20:34

Edini problem Evinruda je občutljivost injektorjev na kvaliteto bencina. Če injektorji delajo, potem dela vse. Pri močnejših so še kakšne druge zadeve, pri 30 konjih pa jih ni. Življenska doba tega motorja ob primernem vzdrževanju (ob pogoju da so injektorji OK) naj te ne skrbi.

Če bi v bodoče porihtali to zadevo z injektorji bi bil to moj dream-machine za na morje. Meni uspeva zadevo držat v pravi kondiciji, zate pa ne garantiram, da boš vedno izpolnil tisto kar sem ti napisal zgoraj, saj praksa pokaže da je vseeno kar težko to na morju izpolnit.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Sep 14, 2017 21:51

Pa hudič, no a so res tile e-teci tako občutljivi? Imel sem star evinrude 115 še na vplinjače, ta je prežvečil vse, kar si mu dal, enkrat sem šele septembra odkril, da je separator do vrha poln vode, pa ni bilo nobenih težav. Aja, poraba 30l na uro ali 1,5l na miljo.
Sedaj pa resno. Kolega je imel etec 225. Dobil je mojstra za servis, zamenjal mu je cinke, razen tistega v peti v izpuhu. Je rekel da ga na terenu ne more, ker rabiš prešo in posebno orodje, da dobiš ohišje ležaja propelerja ven in potem nazaj noter. Pa pri 1500 vrt/min se mu je pregrel. To so ravno tisti vrtljaji, ko še ne odpre bypass hladilne vode mimo termostata. Za ta male motorje pa ne vem, če imajo katero od teh težav.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Sep 14, 2017 22:44

Res so občutljivi. In se bojim, da ko 1x faše tolk da eden od injektorjev crkne da ga je treba menjat, da tudi ostali injektorji ne delajo več povsem 100%. In potem ne drži štandgasa, crkne v rikverc...

Še enkrat: tega ni, če od novega paziš da res vse štima.
Xilinx Vivado HLx trainee
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Če Sep 14, 2017 23:38

kupi mercury optimax....dosti bolj poceni kot evinrude in ni obcutljiv...
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Sep 15, 2017 07:06

Samo potem ga bom moral razsekati na tri dele, ker 30KM optimax ne obstaja. :D

Glede servisov za evinrude pa jih imaš na jadranu kar nekaj in so povečini resni. Poleti pa je itak za vse servise znano, da imajo gužvo. Če boš kupil novega e-teca in ga pazil kot ti je že kasaudio napisal servisa itak ne biš rabil. :)
Pri meni je bila edina težava, za katero nisem bil sam kriv, da se je preščipnila žica za vžig motorja, in potem so naprej nastale težave. Drugače pa motor dela BP. Zaenkrat. Trkam po lesu. :lol:
Guma je guma, zaenkrat.
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Pe Sep 15, 2017 10:20

Sam mi ne gre v glavo zakaj prav evinrude..? Poleg bencina se olje polnit (ne stane malo)..v tem razredu pa bi lahko vzel mercury 40/70 pro..stane tam tam...tankas vedno samo bencin...se ce ga kupis v italijo dobis 5 letno garancijo...servisi pa do 100€ letno
Uporabniški avatar
valen
Poročnik korvete
Prispevkov: 57
Pridružen: Če Avg 11, 2016 14:57

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a valen » Pe Sep 15, 2017 11:27

A lahko prosim tiste ki poznate ta motor napišete njegove prednosti v primerjavi z Yamahami, Mercurijem, po teži so si kr podobni ni neke razlike.
Arba Nautika 500
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Sep 15, 2017 12:45

morosito napisal/-a:Sam mi ne gre v glavo zakaj prav evinrude..? Poleg bencina se olje polnit (ne stane malo)..v tem razredu pa bi lahko vzel mercury 40/70 pro..stane tam tam...tankas vedno samo bencin...se ce ga kupis v italijo dobis 5 letno garancijo...servisi pa do 100€ letno


Še enkrat, kupuje 30KM motor, ne 150, ne 200 in ne 70.
Kolko bo potrošil ta motor olja, boš dal po koncu leta za servis na yamahi pa še tja ga boš moral peljati. Jaz porabim okrog 800 litrov bencina letno pa dam za olje nekej čez 100 EUR. Drugih rednih letnih stroškov z motorjem ni kot so menjava motornega olja, filtra in po nekaj letih jermena, če ga ima. Tak da strošek "dvotaktola" ni pretiran.
Evinrude ne rabi servisa, razen ko crkne. :lol: :lol: :lol:
Pa ne navijam za evinruda. Samo pravim pač... :D
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Sep 15, 2017 13:51

Pri porabi olja je dobro to, da motor vedno laufa na novo olje. Evinrude je definitivno najboljši izvenkrmni motor na svetu in največjo tradicijo ima. Edin kar je problem je, da rabijo čisto gorivo ampak na zanič gorivo vsak motor crkne slej kot prej.
Drugi problem je pa lastnik znamke ampak ok, o tem drugič.

To, da avtomobilski motor pripneš na kopijo ameriške pete iz 60ih, pihneš v srebrno in se čohaš po jajcih kot da si izumil toplo vodo ni glih baš nešto niti ni idealna rešitev.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Sep 15, 2017 15:03

Aegir, uprasanje ni provokativnonali kakorkoli slabonamerno. Kaksno tradicijo in dosezke pa ima evinrude? Nisem se poglabljal v to znamko vem pa da so dobri motorji ampak me moti njihova kao robustna izdelava ki men deluje bolj kot polizdelek in doloceni kosi imajo veliko odvecne teze kar na vodi ni hec...
Uporabniški avatar
jakajuka
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Sep 14, 2015 14:02
Kraj: Koper

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a jakajuka » Pe Sep 15, 2017 15:09

kasaudio napisal/-a:Edino kar boš moral z njim res, res pazit je kvaliteta goriva. Tankaj raje kar s kantico na avtomobilski pumpi, imej separator in menjaj ga vsako leto. Imej oddušnik v tanku tak da not ne fašeš dežja oz. morja. Uporabljaj xd100 olje, pa 1:250 do 1:300 ga daj še v bencin in problemov ne bo. lp


Super nasveti!

A lahko mal več informacij okrog separatorja? Priporočaš konkretno kak model/tip? Link, mogoče? Hvala.
2012-2015: Intex Excursion 3; 2016: Honwave 350 + Honda BF20; 2017-: Novomar NM500 + Yamaha F40Getl
tyson

Re: Evinrude E tec motorji- vaša mnenja

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Sep 15, 2017 20:57

Yamaha je zakon!
Suzuki, Honda, Tohatsu...takoj za njo!

Sorry, ne morem da nebi povedal kar si mislim...
Ne predstavlajm si, da bi extra kupoval olje in ga vlival, če vsi drugi (4T) normalno delajo "samo" z bencinom...
Saj razumem, da je Evinrude v štartu cenejši, (iz prebranega tu na forumu), se pa nebi ravno da bi se zanesel nanj...
Ob vsej ponudbi motorjev, zakaj ravno Evinrude??? Je res edini, ki ga je treba pedenat extra z oljem!!! VTF?

Zdaj me pa raztrgajte...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti