Radio na plovilu

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Okt 07, 2017 14:17

Sem takoj zbrisal. Se iskreno oproščam in se ti opravičujem, kajti zares izjemno spoštujem zamejske Slovence.
Oprosti Morosito.
bozo
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: So Jan 28, 2012 14:41
Kraj: Sežana

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a bozo » Sr Okt 11, 2017 19:50

Sam sem iz gumenjaka ravno v soboto odstranil klasičen avtoradio, zvočnike, anteno in en šop pripadajoče instalacije. Razlog? Neuporabno! Sam sem mnenja da na manjših čolnih, brez kabine je to samo ena navlaka. Sam se raje prepustim valovom in galebom. Če pa je že potreba potem ima mularija en manjši pa ne ravno slab bluetooth zvočnik in to je to.... sicer pa je zgodba na čolnih z bivalno kabino verjetno čisto nekaj drugega.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » So Nov 18, 2017 23:12

Jaz sem kupil za svoj čoln Alpine UTE-72BT avtoradio z bluetoothom in brez CD enote (90€).
Sem ga odprl in prelakiral z lakom v špreju, da ne korozira tako hitro.
Sem ga povezal preko bluettoha na pemteni telefon in poslušam radijske postaje preko interneta z aplikacijo "tunein radio".
Aplikacija porabi zelo malo interneta. Lahko poslušam ves dopust v tujini brez da bi presegel količino brezplačnega interneta. Zvok je čist. Lovi vse svetovne postaje, kar pomeni, da lahko tudi če si v Grčiji poslušaš slovenske radijske postaje.
https://www.a1.si/narocniski-paketi/svobodni
Drugače pa mi je zelo všeč Fusion MS-RA55 Marine Waterproof radio.
https://www.fusionentertainment.com/mar ... ts/ms-ra55

Za radije brez bluetootha kateri imajo AUX IN vhod se da dobit bluetooth komponto. Zadeva deluje odlično - preverjeno.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=U ... r&_sacat=0
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Daki

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Nov 19, 2017 11:02

Jaz imam čisto povprečen avto radio, ki je spravljen v škatlo. Več pozornosti je potrebno pri zvočnikih, ki na odprtem čolnu hitro rjavijo. Pa ko plovilo stoji in radio igra kontrolirati akumulator, če imaš samo enega.
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a moro12345 » To Nov 21, 2017 09:16

jaz tudi imam cisto obicen avtoradio sony na usb/sd brez dvd...je krajsi in lazje za ga skrit in dela ze vec kot 4 leta. Kupil sem od sony..dobis ga za 40 euro 4x 60 rms.

zvocnike pa imam od pioneer marine in jih imam na zunanji strani kamor pada jim dez, slana voda od kopanja...nabija mocno sonce, zima. delajo ze 6 let. Kupil sem jih na mimovrste v kompletu 2 zvocnika (tiste premer 16.5) za slabih 70 euro.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Nov 24, 2017 20:39

Jaz sem imel radio, anteno z ojačevalcem, riceboy ojačevalec, box zvočnike in kup kablovja.

Vseskupaj sem ven vzel in zmetal v kanto za smeti. Bistveno bolje :D
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
bozo
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: So Jan 28, 2012 14:41
Kraj: Sežana

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a bozo » Po Dec 04, 2017 12:56

AEgir napisal/-a:Jaz sem imel radio, anteno z ojačevalcem, riceboy ojačevalec, box zvočnike in kup kablovja.

Vseskupaj sem ven vzel in zmetal v kanto za smeti. Bistveno bolje :D


Ha ha, še eden podoben.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » To Dec 05, 2017 11:34

morosito napisal/-a:drugače jaz imam italjansko državljanstvo in sem rojen v italiji


Dobrodošel med nami, mi smo morjeplovci a morje je samo eno in združuje vse države sveta.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Dec 11, 2017 22:32

Ma tud iz avtoradijev in anten znate u politiko uletet...Je res čas da grem...
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Dec 11, 2017 23:00

polanc napisal/-a:Je res čas da grem...

Kam pa greš :?: :?: :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a polanc » To Dec 12, 2017 17:04

Po Heleks da se mi bo jeb.. kaj se piše..
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a jozko » To Dec 12, 2017 17:32

polanc napisal/-a:Po Heleks da se mi bo jeb.. kaj se piše..

Zdravilo Helex je namenjeno zdravljenju tesnobe (anksioznosti) s simptomi depresije (brezvoljnost, izguba zanimanja ali zadovoljstva, pomanjkanje energije) ali brez njih, zdravljenju mešanih anksiozno-depresivnih stanj, ki spremljajo druga obolenja, in paničnih motenj :roll:

A je res tako hudo :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Dec 12, 2017 17:33

Ja Polanc, kaj si pa tko nabrit, sej bo kmal pomlad in vse bo spet lepo :wink: Radio pa tud jest kupujem, ker mi Blaupunkt na morju ne lovi skor nič pa je nov in ga ne bom prodal ampak ga stisnil na 20-tonski preši pa naj pol cvil.Nabavil bom enga japanezarja, al pa če ima kdo kaj uporabnega (USB)pa sej jih je tudi na Bolhi en kup.
mašinfirer
tyson

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Dec 13, 2017 15:38

habibi Vll napisal/-a:Ja Polanc, kaj si pa tko nabrit, sej bo kmal pomlad in vse bo spet lepo :wink: Radio pa tud jest kupujem, ker mi Blaupunkt na morju ne lovi skor nič pa je nov in ga ne bom prodal ampak ga stisnil na 20-tonski preši pa naj pol cvil.Nabavil bom enga japanezarja, al pa če ima kdo kaj uporabnega (USB)pa sej jih je tudi na Bolhi en kup.



Ne ga stisnt, prosim... lahko mi ga podariš, ga bom namontiral doma... zunaj nad šankom...pridem iskat... od tu pa na ZS, če ti ni odveč..
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Radio na plovilu

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Dec 13, 2017 22:12

Evo tyson šenkam ti ga, lahko me držiš za besedo.Barko imam doma, ob priliki, ko ga odmontiram in ti javim. :lol:
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti