Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

Daki

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Daki » To Dec 05, 2017 21:11

Zabaven pa je tale šari. Me prav zanima kako se ga ugasne :)
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a klemn » To Dec 05, 2017 21:12

šari napisal/-a:tablete za NF,DAKI,MT........ :twisted:


Če mi jih dostaviš v imenu miklauža, da te spoznam, jih z veseljem vzamem....
šari
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:55

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a šari » To Dec 05, 2017 21:13

Daki ti pokažem na srečanju.... :roll:
Daki

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Daki » To Dec 05, 2017 21:17

šari napisal/-a:Daki ti pokažem na srečanju.... :roll:


No lepo. Se že prijavljam 8) Daj se še ti in se mi še uradno predstavi.
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a klemn » To Dec 05, 2017 21:19

šari napisal/-a:Daki ti pokažem na srečanju.... :roll:

Slika
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Hvala za primerne vzorce, objavljene kar v tej temi

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Dec 07, 2017 10:21

Hvala piscem za primerne vzorce 'manj dobrih prispevkov', ki so jih njih pisci sami objavili v tej temi.

Nekateri med temi (pri vsakem je povezava na izvirni kontekst):
Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Ja kaj ti ni jasno...sej lunine mene tut spadajo med "vremenske pojave" :D :D :D

Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Hudič je to,če je glava n..a.....cel telo trpi in okolica...ane MT?
:roll: :roll: :roll:

Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Jaz bi napisal kaj iz lastnih izkušenj, vendar o navtiki, o kateri naj bi bilo govora na tem forumu, oziroma je nekdaj bilo...
...kako porinem eno kurčevo ribo u pečico in olupim krompir pišem na kulinaričnem, kako futram svoje pujse na pujsoljubskem, kako zalepiti lesen zobotrebec na mizarskem, kako preživim dan in in sem vesel da sem pa na terapevtskem srečanju :wink:

"kako zalepiti lesen zobotrebec" se verjetno nanaša na odgovore bouton-u, ki je na morjeplovca vprašal, če/kako/kje se da popraviti nalomljeno leseno veslo. Iz navedka lahko ugibamo, da bi po mnenju pisca moral vprašati na zobotrebcoljubskem forumu... Ti ti bouton ti, kako zdaj kvariš ta forum, ko to tu sprašuješ (ali kako naj to pisca navedka razumem?)

Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Gregor brez veze....se je pač našlo par pacientov....bo moral sandi posredovat,drugače bo šlo u maloro... :evil: :evil: :evil:
RES ŠKODA

Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Ja res je škoda...drugače pa klemn... ja tud jaz imam majhnega, ampak sem z njim zadovoljen, ker vem da mi večji ne bo zrastu... prej ko se s tem sprijazniš, lažje ti bo v življenju :wink:

Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

3.12.2017 ob 16:47
Polna Luna - Ščip

Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: ne razumem te..... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Ja DAKI se vidi kva ti manjka,sem si že pred časom ustvaril mnenje o tebi,ko sva se videla na tvoji firmi......men je vseeno kaj delate,samo škoda foruma ,ki počasi umira ZARADI ŠTIRIH PETIH KEKCEV!!!

Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Točno trije ste se že oglasil,še kak dan pa boste vsi.
lp.

Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Odkar se je pojavil NF,MT,DAKI,KLEMEN......
je nezanimivo na forumu
HVALA........

Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Poglejte vi štirje b....i........,kje je al,jožko,h2o,kren,tex,mitje p,pajer,heron...........tudi adminu se ne da ukvarjat,ma brez veze

Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Poglej forum nazaj....ni ti pomoči,tebi in tvojim........

Zadeva: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

tablete za NF,DAKI,MT........ :twisted:


Da se jih skomentirati, a za zdaj menim, da za te poseben komentar ni potreben. Zadošča, kar je napisano na začetku teme o njenem namenu.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
šari
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:55

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a šari » Če Dec 07, 2017 18:12

Pač si posebnež..........kaj neznaš napisat v parih stavkih......kdo bo bral tvoje letinije......fukjen adijo svet :evil: :evil: :evil: :evil:
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Dec 07, 2017 19:45

Nima smisla, jaz sem obupal... poveš na lep način ne razumete, poveš na grd tudi ne, žal...ni pomoči :(

Pa prosim ne zdaj analizirat vseh mojih 4023 prispevkov in nardit 1000 alinej 100 kazal in 10 leksikonov...hvala

"OVER AND OUT"
https://medisken.si
Daki

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Dec 07, 2017 19:54

Moram priznati, da mi počasi ratujeta prav simpatična. Pa še kralja manj dobrih prispevkov sta. Vsaka čast 8)
Sam se trudim, ampak vaju ne dohajam, ker občasno tudi komu pomagam z nasvetom :shock:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Različni kriteriji na forumu?

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Dec 08, 2017 09:32

gregor.n napisal/-a:Nima smisla, jaz sem obupal... poveš na lep način ne razumete, poveš na grd tudi ne, žal...ni pomoči :(

Pa prosim ne zdaj analizirat vseh mojih 4023 prispevkov in nardit 1000 alinej 100 kazal in 10 leksikonov...hvala

"OVER AND OUT"

S prošnjo 'ne zdaj analizirat' si precej zamudil.

Analiziral sem jih namreč že pred nekaj leti, takoj ko si se začel tudi ti s smešenjem 'pritoževati' nad mojimi zaradi njih obsega in oblike. Želel sem videti, ali je tvoj način pisanja na forum bistveno boljši od mojega - če bi bil, bi se skušal iz tvojih učiti.

Doslej le na forum nisem napisal sklepov, do katerih je analiza pripeljala, ker nisem videl, kako bi to kaj izboljšalo stanje na forumu.

Vsakdo si lahko ustvari mnenje. Ni nujno, da se tako mnenje zdi pravilno še komu razen njega. Tudi zapiše ga lahko na forum. Omejitve so le tiste, ki jih je zapisal admin: nežaljivost, ne-sesipanje tem in podobno.

Ni pa dobro, če mnenje lahko zapiše le en (ali ena skupina), te pravice pa ne daje tudi tistim, ki se s prvim mnenjem ne strinjajo.

gregor.n (in še nekaj istomišljenikov) so
  • (često žaljivo) kritizirali tako nepopolno postavljena vprašanja začetnikov, kot 'preveč popolno' postavljena vprašanja začetnikov,
  • ožigosali - zlasti vse nove - pisce na forum, ki so pisali zanje 'prenatančne' prispevke, za vseznalce in teoretike (za primere glej kazalo dobrih prispevkov po avtorjih, za take so veljali mamaMicka, Bonaparte, SR 290, Gorki itn.)
  • sistematično uporabljali izraz 'teoretik' le v smislu žaljivke, kot da je razumeti - tudi - teorijo, torej zakaj se nekaj zgodi, nekaj slabega
  • težko prenašali od novincev vprašanja, kakršna sem pri istih piscih lahko našel v njihovih lastnih zgodnjih prispevkih na forum
    ...

Po odzivu članstva sodeč je bila večina dejavnih članov foruma, tudi prej nevpleteni v razpravo z žaljenjem ali smešenjem novinca, tega že tako privajena, da se je v njihovem imenu čutila užaljena, če so novinci na odgovorili s podobno opazko. Tako je nekdo ob vprašanju novinca na forumu zapisal, da je ta gotovo 'le gostilniški kapitani' in ko je ta vrnil z mnenjem, da mogoče ravno tako izraženo - kot se je potem pokazalo, neutemeljeno - mnenje o njem izvira iz 'navtike za šankom', in da bodo mnenja drugačna, ko opojne substance popuste, je bilo precej takih užaljenih odgovorov.

Ta razlika:
  • da se lahko žali novince na forumu, oni pa 'starim' članom ne smejo niti poskusiti vrniti,
  • da gregor.n (in še kdo) omenja luno (in ne argumentov, da je v vsebini mojega prispevka kaj vsebinsko narobe) ob toliko mojih prispevkih, jaz pa naj po njegovem ne bi smel analizirati - in argumentivano komentirati njegovih
    ...
tako razlikovanje na forumu in za forum ni dobro. To omejuje dejavno članstvo foruma na nekaj sto rednih bralcev (od mislim da 5000 registriranih članov) in razmeroma majhno število ljudi, ki redno pišejo nanj.

Ne gre za to, kaj kdo ve - gregor.n, MareC itn. lahko (in tudi v resnici) vedo ogromno o morju, plovilih, plovbi... in njihovi prispevki to pokažejo, ampak le, če si že sam znalec, ne pa novincu, ki najbolj potrebuje njemu razumljive informacije. In tudi to ni problem, razen če ti zahtevajo, da nihče ne sme napisati (niti informacij, ki držijo, kaj šele mnenja) na drugačen način kot oni.

Če se kdo moti, mu je treba - njemu razumljivo, če je npr. začetnik v navtiki - povedati, kje in kako se moti, ne pa se norčevati iz njegove nevednosti. Z nevednostjo ni nič narobe, če jo priznaš. To je osnova, da se potem učiš, in potem sčasoma veš in znaš - in zmoreš - vedno več.

Smešenje in norčevanje iz nevednih pa lahko povzroči, da se začne (še) nevednost skrivati, to pa ovira - lahko tudi ustavi - rast (znanja in sposobnosti) dotedaj še nevednih. Če tako ravnanje pride v kulturo skupnosti (foruma, šolstva, naroda...) je to vse prej, ko trivialno in zato - don Kihot-stvo ali ne - ne bom stal ob strani, ampak bom poskusil, da to pomagam vsaj omejiti, če že ne morem preprečiti.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a klemn » So Dec 09, 2017 19:45

gregor.n napisal/-a:Nima smisla, jaz sem obupal...

"OVER AND OUT"



Končno......
Slika
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Dec 15, 2017 19:18

ampak ko tegale ene tri strani prebere človek....pa se mu res komot odpul...sem mislu začet pisat o 6 mesečni plovbi mojga sina iz Danske v Slovenijo...verjamte da bi blo krasno branje...ne ne ...se je vse preveč zjebal...ko vreme
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Tadejko » So Dec 16, 2017 07:56

polanc napisal/-a:ampak ko tegale ene tri strani prebere človek....pa se mu res komot odpul...sem mislu začet pisat o 6 mesečni plovbi mojga sina iz Danske v Slovenijo...verjamte da bi blo krasno branje...ne ne ...se je vse preveč zjebal...ko vreme

Polanc, ti kar piši... Zdaj je zima in čas
Sigurno ne bo v tej temi pristalo :D
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Dec 16, 2017 08:47

.



Tadejko napisal/-a:
polanc napisal/-a:ampak ko tegale ene tri strani prebere človek....pa se mu res komot odpul...sem mislu začet pisat o 6 mesečni plovbi mojga sina iz Danske v Slovenijo...verjamte da bi blo krasno branje...ne ne ...se je vse preveč zjebal...ko vreme

Polanc, ti kar piši... Zdaj je zima in čas
Sigurno ne bo v tej temi pristalo :D


Iztok, nima smisla. Pusti, naj "minerji" pišejo in naredijo dodano vrednost na forumu. Te popotniške zgodbe boš pa raje pripovedoval v živo.

Forumsko mnenje-vzdušje oblikujejo posamezniki, ki imajo preveč časa in premajhno banjo. Deset let nazaj, ko smo se začeli družit, je prevladalo samo to, da plujemo, lovimo, obnavljamo, "šraufamo", .... poleg rednega dela v lajfu! Metrov , porabe, itd, ni nihče izpostavljal kot trditev, ampak kot dejstva.

Kdaj je objavljena zadnja normalna reportaža? Jo ne pomnim! In zakaj naj se potem izpostavim? Da mi bodo dušebrižniki "svetovali" kaj bi moral narediti drugače, da bi bilo .... Pa pustimo objavljanje fotk brez teksta. Vem, da se je tako pisalo, da so udeleženi še enkrat doživljali, neudeleženi pa kot da so bili poleg.

Včeraj sem imel nekaj tel. pogovorov z nekdanjimi člani, ki so so bili forumaši. Zdaj so prostovoljno v "izgnanstvu", "samoodstopljeni", "zamrznjeni ", ...

Nič nismo jokali za starimi časi, da ne bi kdo mislil, ....

Pogledam za imeni, ki jih že dolgo ni na forumu, pa so bili zmeraj poleg, ni jih! Le zakaj??

Grem! .....

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
šari
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:55

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a šari » Ne Dec 17, 2017 20:35

Kaj pravijo moteči ljudje,na vse to........samo to me zanima

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta