Posodabljanje foruma - končno

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a bilo » Ne Dec 10, 2017 12:06

Admin ... kje si? :D
bilo napisal/-a:Zaprl sem temo "Vprašanje adminu" in mu postavljam vprašanje tu ... lahko pa pomaga tudi kdo drug! :)

Zakaj pri kliku na hitro povezavo "Poglej aktivne teme" vedno izpiše "Ni bilo ustreznih zadetkov". Prav tako s klikom na "Nove teme" prikaže kar nekaj ... enkrat dve, tri novi temi, kakšno neprebrano, ..., drugič nič, tretjič skoraj vse neprebrane in še kakšno zraven, ... . Ne vem ali imam kaj narobe nastavljeno ali kaj?!
Mislim da bi s klikom na "Aktivne teme" moral pridobiti izpis aktivnih tem od najnovejšega datuma proti starejšim ... neodvisno, bile pregledane, odgovorjene ali ne. Ali se pač motim?
bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a bilo » Po Dec 11, 2017 23:02

bilo napisal/-a:Admin ... kje si? :D
bilo napisal/-a:Zaprl sem temo "Vprašanje adminu" in mu postavljam vprašanje tu ... lahko pa pomaga tudi kdo drug! :)

Zakaj pri kliku na hitro povezavo "Poglej aktivne teme" vedno izpiše "Ni bilo ustreznih zadetkov". Prav tako s klikom na "Nove teme" prikaže kar nekaj ... enkrat dve, tri novi temi, kakšno neprebrano, ..., drugič nič, tretjič skoraj vse neprebrane in še kakšno zraven, ... . Ne vem ali imam kaj narobe nastavljeno ali kaj?!
Mislim da bi s klikom na "Aktivne teme" moral pridobiti izpis aktivnih tem od najnovejšega datuma proti starejšim ... neodvisno, bile pregledane, odgovorjene ali ne. Ali se pač motim?

A nihče drug nima takšnih problemov? Adminiatrator, oziroma moderator ... nekdo od vaju bi mi lahko odgovoril! :?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Dec 11, 2017 23:59

Se boš načakal. A je tolk hudo?
Klikneš na "Neprebrani prispevki" in ti to pokaže. S tem se da živeti. Čisto možno pa je, da je admin še kaj pozabil nastavit, pri vsem delu, ki ga je imel s prenovitvijo foruma.
bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a bilo » To Dec 12, 2017 12:44

A nisi prebral v celoti? Vprašal sem ali imam kaj narobe nastavljeno ali pa imate tudi ostali isti problem. Če imate vsi isto, bom že počakal na admina, da uredi ... rad bi samo odgovor na moje vprašanje!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Dec 12, 2017 13:28

bilo napisal/-a:A nisi prebral v celoti? Vprašal sem ali imam kaj narobe nastavljeno ali pa imate tudi ostali isti problem. Če imate vsi isto, bom že počakal na admina, da uredi ... rad bi samo odgovor na moje vprašanje!

Isto se mi pokaže, kot tebi.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a sova » To Dec 12, 2017 13:50

Meni dela normalno. Ravno pred tem kar pišem, sem odprl nove teme in je bila tema posodobitev foruma plavo obarvana, ker sem jo prebral, mali oglasi pa rdeče, ker je še nisem prebral. Če to ponovim, ko preberem vse prispevke, odprem nove teme, je vse plavo kot, da je prebrano. Ko se pa odjavim in nazaj prijavim ter odprem nove teme, mi napiše Ni bilo ustreznih zadetkov. Upam, da je razumljivo kar sem napisal in, če je to to kar si mislil

lp.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a admin » Če Dec 14, 2017 19:54

Težka vprašanja, načelno deluje, tudi kar jaz klikam, se mi zdi, da dela...
Glede vsega skupaj pa to ni odvisno od mene, skripta je phpBB, kar dela na tej verziji dela, če kaj ne, lahko napišemo to na forum razvijalcev, pa bodo enkrat popravili...
Glede gumba "poglej aktivne teme" niti ne vem kaj točno bi moral prikazati. Neprebrani prispevki prikaže vedno prav. :D
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Dec 14, 2017 20:50

Admin, jaz sem poskusil tisto za aktivne teme in res ne da nič pametnega. Na prvi pogled se mi zdi, da je mogoče narobe parameter v ukazu za klic iskalnika, ki ga sproži klik na ta gumb, lahko bi pa bila tudi napaka v skripti, ki jo tisti ukaz proži.

Tudi klik na reč, ki bi morala pokazati teme s prispevki, novejšimi od xx časa, na podoben način ne dela.

Ko bom imel čas, bom pobrskal v dokumentaciji na phpBB, kaj točno bi to moralo delati in kako se to po dokumentaciji kliče, in pobrskal tudi na kakem drugem phpBB forumu, kjer to dela prav.

Ko bom našel, kaj je narobe (in kaj in kako je treba spremeniti) se pa 'slišiva' čez ZS.

Edit: Še nekaj...
    Izkazalo se je, da je pri prenosu vsebine na novo različico prišlo do spremembe naslovov nekaterih tem in prispevkov, tako da so nekatere povezave nepravilne. Gre za povezave, ki ne kažejo le na stran v temi, ampak na točno določen prispevek v njej, recimo podoben temule.

    Koda: Izberi vse

    http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?p=254108#254108

    Ta naslov je pred zamenjavo forumove programske opreme kazal na prispevek na eni prejšnjih strani v temi Spet jadra na Zbiljskem jezeru, zdaj pa kaže v eno od tem o lignjelovu.

    Verjetno je bilo ob prehodu opravljeno preštevilčenje prispevkov (kako izpuščanje številk s foruma izbrisanih prispevkov), ne da bi bile s tem programsko usklajene tudi povezave na te prispevke.

    Podoben pojav s spremembo naslova pri ponudnikih hrambe slik je eden od običajnih razlogov, da iz naših prispevkov 'izginejo' slike.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » To Jan 23, 2018 10:44

Je kaka novost na forumu, glede urejanja starih prispevkov ?

Opazil sem da ne morem več spreminjati vsebine prispevka, če je minila kaka ura od kar sem prispevek oddal.

Imam samo jaz težavo ali je to novost na forumu ?
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Daki

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Daki » To Jan 23, 2018 11:10

O tem je zadnjič pisal admin:
Upam, da je bilo spremenjeno! To pa z namenom, ker je nekaj članov zaradi svoje muhavosti uničilo cel kup lepih prispevkov! Ko se je nekdo odločil in začel tipkati "..." v prispevek, ki je prej imel neko pametno vrednost.
Sedaj je tako, da ko enkrat napišeš imaš še 20 minut časa, da popraviš, če si kaj zatipkal, potem pa lahko prispevek editira samo še administrator ali sper moderator.

Teksti, ki se objavljajo na forumu so sicer avtorsko delo, vendar z objavo se avtorskim pravicam odrečeš in si svoj prispevek dal na internet v dobro vseh. Upam, da se bo sedaj pisalo tudi manj "traparij" v smislu, malo bom podkuril, potem pa pobrisal...
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Sr Jan 24, 2018 08:21

Se strinjam. Tudi sam sem predlagal da se to posodobi. Sem veselim te novosti.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Jan 24, 2018 18:34

Kot že napisano zgoraj je to sedaj spremenjeno na forumu. Ni finta v novem forumu, temveč v nastavitvah, ki sem jih preuredil pred kratkim... Razlog za to je naveden zgoraj in tako je edino prav. Po eni strani se omejijo neumnosti, po drugi pa se izognemo temu, da je za nekaterimi člani ostalo kup prispevkov s tremi pikicami!
salesky
Viceadmiral
Prispevkov: 343
Pridružen: To Jan 22, 2013 21:59
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a salesky » Po Mar 26, 2018 10:43

Zdravo,

Nisem šel brat celotne zgodovine, sem pa poskušal iskalnik ni nisem našel. Ali vam prihajajo obvestila na email? V nastavitvah imam izbrano da mi za novo osebno sporočilo in moje objave pošlje obvestilo na mail ampak nikoli ne dobim. To se je začelo po posodobitvi foruma. Pogledal sem tudi SPAM folder in nimam nič not.
--- Lenuhec.si ---
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Mar 26, 2018 13:27

@salesky
    Mislim da je to, kje v uporabnikovi nadzorni plošči in kako se to zdaj nastavi, opisal Marchi tule. Ostalim, ki niso dobivali sporočil, je ta postopek rešil problem.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
salesky
Viceadmiral
Prispevkov: 343
Pridružen: To Jan 22, 2013 21:59
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a salesky » Po Mar 26, 2018 13:34

Marjan Tomki napisal/-a:@salesky
    Mislim da je to, kje v uporabnikovi nadzorni plošči in kako se to zdaj nastavi, opisal Marchi tule. Ostalim, ki niso dobivali sporočil, je ta postopek rešil problem.


Hvala ampak imam to že nastavljeno in sicer:
- Nekdo je odgovoril na temo, na katero ste naročeni
- Nekdo vam je poslal zasebno sporočilo

Na to temo bi potemtakem moral dobiti mail ampak ga nisem. Sem sedaj še preostasli dve označil, če bo slučajno to kaj pomagalo ampak kolikor piše v opisu nebi smelo imeti dodatnega pomena.
--- Lenuhec.si ---

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov