Boka Kotorska

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Gartner
Kontraadmiral
Prispevkov: 257
Pridružen: So Sep 07, 2013 17:51

Boka Kotorska

OdgovorNapisal/-a Gartner » Sr Jan 10, 2018 20:03

S prijateljem bi v letošnjem poletju želela z jadrnico iz HR morja prepluti Boko Kotorsko.
Prosim za iskušnje: prijava, odjava, sidrenje, privezi, .......
Hvala za vsako info - bo prav prišla.
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: Boka Kotorska

OdgovorNapisal/-a Leut » Če Jan 11, 2018 20:50

Tam sem preživel pred skoraj štiridesetimi leti več kot pol leta v bivši mornarici. Od takrat nisem bil več tam, mi je pa ostala v spominu kot da sem bil včeraj. Zalivov, kjer se da sidrati imaš kar nekaj, mi smo se velikokrat sidrali z manjšimi barkasami v njih, imaš tudi nekaj marin v večjih mestecih ali blizu njih, največja je v Tivtu, vendar ta ne bo za vas (cenovno), tam se zadržujejo večinoma malo večje barke in jahte. Cela Boka Kotorska je zelo lepa in slikovita, enako mesteca, ko pa zapiha z gora, potem pa je malo bolj zanimivo.
Slišim pa, da Črnogorci zelo radi iztisnejo iz navtikov čim več ... enako tudi policija v prometu od turistov, vsaj pred par leti.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Boka Kotorska

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Jan 12, 2018 17:56

Moj sin je lani obplul celo Črno goro.Lepo je bilo ni pa reku da bi ga kdo jebu pa gulil...
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: Boka Kotorska

OdgovorNapisal/-a Leut » Pe Jan 12, 2018 23:19

polanc napisal/-a:Moj sin je lani obplul celo Črno goro.Lepo je bilo ni pa reku da bi ga kdo jebu pa gulil...

To o guljenju sem slišal pred par leti. Danes je verjetno drugače - Nato pakt, pa želja po Evropi?!
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Boka Kotorska

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Jan 13, 2018 08:12

Cen imajo nižje od hrvatov, obnašajo se prijazno, težko srečaš negativca in Boka je super. En natakar v Boki je prinesel na mizo mineralno vodo in mi vrgel v obraz nekaj o vohrnih janezih, ker mu za tisto vodo nisem dal napitnine, drugače pa nismo imeli nobene slabe izkušnje, niti nihče ni dobil "hrvaškega" občutka "Pusti denar in se poberi domov. More je naše!".
Vse ostalo izven zaliva je za moj okus mnogo preveč pozidano v megalomanskem slogu, ki je izgubil dušo. Tudi malce kaotično zna biti, je pa kljub temu vse skupaj (Razen Sutomore, ki je ena sama favela.) kar dobro zrihtano.
Bolj greš na jug bolj se čuti vpliv Albanije in malce bolj umazano postaja. V Baru bi me težko prepričali, da bi polizal sladoled nabavljen na ulici, ali pojedel ponudbo iz tamkajšnjih kioskov.
Izjemno lep se mi je zdel zaliv Dobra Voda južno od Bara. Je sicer enako pozidan kot večina primernih zalivov, vendar voda nenehno šumi po kamenčkih na obali in dobesedno diši. Zvečer lahko ure dolgo sediš, poslušaš in vohaš.
In še ena slaba stran. Črnogorci trenutno ne znajo najbolj ceniti svojega. Prideš recimo v nek lep lokal in od piva ti najprej ponudijo Tuborg, njihovo dobro Nikšičko pa jemljejo vnemar!
Mene bodo tam zagotovo še videli, a ne na dolgem dopustu. Za eno nekaj dnevno žurko je Boka kot nalašč, recimo za prvomajske...
Gartner
Kontraadmiral
Prispevkov: 257
Pridružen: So Sep 07, 2013 17:51

Re: Boka Kotorska

OdgovorNapisal/-a Gartner » So Jan 13, 2018 13:25

Hvala za vaše izkušnje.
Kje se odjaviti, kje se prijaviti, so tam kakšne "vinjete" ali kakšni drugi stroški ob vplutju?
zviz
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Jul 19, 2010 14:10

Re: Boka Kotorska

OdgovorNapisal/-a zviz » Po Maj 03, 2021 10:05

Malo si izposojam temo. Kako je res s prijavo, če ne vežeš ali sidraš, torej če samo narediš panoramski krog po boki? A kdo ve? Načeloma se v tem primeru naj ne bi bilo potrebno prijaviti.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Boka Kotorska

OdgovorNapisal/-a fakinx » Po Maj 03, 2021 21:49

zviz napisal/-a:Kako je res s prijavo, če ne vežeš ali sidraš, torej če samo narediš panoramski krog po boki? A kdo ve? Načeloma se v tem primeru naj ne bi bilo potrebno prijaviti.

Si pogledal, kaj pomeni neškodljiv prehod teritorialnih vod in kaj pomeni plovba po notranjih vodah?
Malo si poglej pojme kot so : temeljna črta, teritorialno morje, notranje vode, prehod morske meje...
Na splošno velja:
Neškodljiv prehod teritorialnih vod je dovoljen in načeloma ne rabiš nič, dokler se ne povežeš s kopnim (sidraš) ali stopiš na obalo.
Za vse ostale vode (ki niso mednarodno morje) velja, da si se dolžan prijaviti na najbližjem pomorskem mejnem prehodu.
Seveda pa to ne pomeni, da te policija ne sme ustaviti v teritorialnem morju bilo katere države, nekatere pa celo v epikontinentalnem pasu, ki sega do 200 NM od obale...
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Boka Kotorska

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Maj 03, 2021 21:57

Dajmo nehajmo se zaje* in bodimo resni. Konec koncev gre za prehod državne meje ..in ta konkretno je še vedno dokaj žgečkljiva tema doli.

Navajam dejanske izkušnje ne nekaj prebranega.

1.Odjava v Dubrovniku RH
2.Plutje do mejne črte z Crno Goro in izobesitev rumene zastave ( ta del je tricky ker znajo zapeti ( 1 od 2 ) in težiti tudi s kaznijo do prijave v Boki .Prijava in vse ok. Vse ok ,vse korektno in prijazno a po paragrafu .

obratni vrstni red se smatra samoumevnim.

Ljudje so bili povsod prijazni in zelo ustrežljivi. Izkušnja iz 2018/19

lpp
pojdi se z bikom bost!
zviz
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Jul 19, 2010 14:10

Re: Boka Kotorska

OdgovorNapisal/-a zviz » To Maj 04, 2021 06:46

fakinx napisal/-a:
zviz napisal/-a:Kako je res s prijavo, če ne vežeš ali sidraš, torej če samo narediš panoramski krog po boki? A kdo ve? Načeloma se v tem primeru naj ne bi bilo potrebno prijaviti.

Si pogledal, kaj pomeni neškodljiv prehod teritorialnih vod in kaj pomeni plovba po notranjih vodah?
Malo si poglej pojme kot so : temeljna črta, teritorialno morje, notranje vode, prehod morske meje...
Na splošno velja:
Neškodljiv prehod teritorialnih vod je dovoljen in načeloma ne rabiš nič, dokler se ne povežeš s kopnim (sidraš) ali stopiš na obalo.
Za vse ostale vode (ki niso mednarodno morje) velja, da si se dolžan prijaviti na najbližjem pomorskem mejnem prehodu.
Seveda pa to ne pomeni, da te policija ne sme ustaviti v teritorialnem morju bilo katere države, nekatere pa celo v epikontinentalnem pasu, ki sega do 200 NM od obale...



Ja, saj to. Boka pa najbrž niso teritorijalne vode ampak notranje. Nisem se imel namena vezat ampak narediti samo ogled iz barke, pa ne bo iz tega nič. Letos ne gre samo za odjavo / prijavo ampak za vso kolobocijo v zvezi s c19. Bomo pač samo do Prevlake zapluli in se vrnili. Itak je to šele plan.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Boka Kotorska

OdgovorNapisal/-a fakinx » Sr Maj 05, 2021 12:46

Ne moreš (še) pripluti iz ITA in narediti "en krog" po Kvarnerju brez prijave...
Pa je to EU (ni pa Schengen), kaj šele obisk države izven.
V Albaniji npr. se moraš prijavljati in odjavljati v vsakem pristanišču in ne samo ob prvem vstopu...in rabiš agenta, ker (kao) ne moreš to opravit sam... (podatek iz 2017)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov