Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jan 09, 2018 09:04

Popravek za zgoraj:
Marjan Tomki napisal/-a:Edit: Bonaparte -jeve slike na google user content vidim, Marchi-jeve slike pa ne.

Marchi napisal/-a:jaz mam celo google foto mapo šerano, tako da ne bi smelo biti problemov.

Tudi meni - kot OKZ - ne prikaže tvoje slike, ampak na njenem mestu besedico 'Slika' (Associated text na forumu, ki ga brskalnik pokaže, ko ne uspe pokazati slike).

Če potem desno-kliknem' na to besedo 'Slika' in rečem naj jo brskalnik prikaže (izberem View image), mi odpre okno za prijavo na Google.

Imam torej na sumu, da 'šerana foto mapa' pri tebi v resnici pomeni 'shared to all google authenticated users'. Naj ponovim, da mi Bonaparte-jeve slike (ki so tudi na google user contents) brskalnik pokaže.


od kapitana zena napisal/-a:
Marchi napisal/-a:
Bonaparte napisal/-a:Kako naložiti slike v google photos:

Pojdite na forum http://www.morjeplovec.net in prilepite (ctrl+v) v forum link ki ste ga kopirali
... googleusercontent.com ........ w1506-h893-no

ZDAJ PA POZORNO GLEJTE!

Na konec linka ki ste ga prilepili je potrebno dopisati ?.jpg


Hvala za tale trik. Nisem vedel in sem zaradi tega nehal uporabljat picasso oz. google foto za linkanje fotk na morjeplovca.
Zdaj lahko takoj eno lepo od včeraj

Slika




Ni slik'ce Marchi. Ergo nekaj ne štima.

Jaz sem čisto nesrečna, ker Slikomata ni več. Bil je super enostaven. Pa še vse fotke, ki sem jih Slikomatizirala na Morjeplovca so šle.

Ko sem prebirala tele strani, sem se spet za glavo držala....

Je kakšna možnost, da MP uvede svojo shrambo slik?


Teoretično je, ampak je draga na nekaj načinov: zahteva lahko precej prostora in nekaj časa nekoga da bo to administriral. Ne gre za hudo veliko časa, če nekdo ve, kaj dela, moralo bi pa najbrž biti sproti - kar za stran, od katere nekdo ne živi, velikokrat ne gre.

O tem, zakaj (vsaj za zdaj) tega na forumu tudi po posodobitvi ni, je nekaj napisal admin, ampak zdajle ne najdem povezave tja.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Pe Jan 19, 2018 09:02

Tole je zanimivo. Sicer je mogoče že kdo objavil, ampak se mi res ne da vsega brat. Spomnim se pa ne.

Za vse super aplikacija s katero lahko iz windows direktno zmanjšate slike v sekundi:
http://www.bricelam.net/ImageResizer/

Lahko v bistvu celo mapo naenkrat pomanjšate.
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Sr Jan 24, 2018 08:53

Res bi bilo dobro, da bi se dalo sliko direktno vnesti v besedilo prispevka ( brez da bi jo moral predhodno shraniti na shrani.si ali drugih straneh).

-veliko več prispevkov z zanimivimi fotografijami bi bilo. Veliko več ljudi bi postalo svoje fotografije, saj je trenuten način za nekatere prezakompliciran in ne znajo enim pa se ne ljubi ker je trenutni postopek nekoliko zahteven.

- forum bi imel višjo vrednost saj bi bil zaradi zanimivih fotografij bolj zanimiv za ga prebirat.

- če bi se fotografije shranjevale na forumu in ne na shrani.si ali drugih mestih bi stari posti na forumu ostali nespremenjeni (sedaj velikemu številu nekaj let starim ampak zelo koristnim prispevkom manjkajo slike, ker so uporabniki pobrisali fotoalbum ali kaj nehote spremenili v galeriji slik in zato na forumu niso slike več vidne. Zato je veliko starejših prispevkov postalo neuporabnih.

Predlagal bi, da se odpre nova tema “donatorji foruma” in se v temi objavi paypal donate link za donacijo preko paypala, trr račun in fotografija izpolnjenega UPN naloga (položnice) ker ne znajo vsi sami izpolnit položnico in jo it plačat na pošto, naslov za pošiljanje denarja v kuverti, vrednostnem pismu ali nakaznici.
V temi bi administrator foruma napisal vse ki so donirali in koliko so donirali za obstoj foruma. Tako da bi bilo javno, komu je res mar za forum in je nakazal deset centov in kdor ni nakazal ničesar in je na forumu le zato da trosi gluposti ko mu je v službi dolgčas. Če bi vsak član nakazal par centov se glede na število članov nabere toliko denarja da bi stran si lahko privoščila več prostora na strežniku.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
tyson

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Jan 24, 2018 10:54

[quote="Bonaparte"]Res bi bilo dobro, da bi se dalo sliko direktno vnesti v besedilo prispevka ( brez da bi jo moral predhodno shraniti na shrani.si ali drugih straneh).

-veliko več prispevkov z zanimivimi fotografijami bi bilo. Veliko več ljudi bi postalo svoje fotografije, saj je trenuten način za nekatere prezakompliciran in ne znajo enim pa se ne ljubi ker je trenutni postopek nekoliko zahteven.

- forum bi imel višjo vrednost saj bi bil zaradi zanimivih fotografij bolj zanimiv za ga prebirat.



Tole podpišem!
Fotk imam ko toče, nekajkrat sem poskusil in obupal...se mi ne da izgubljat čas za stvari, ki bi bile lahko enostavne.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Jan 24, 2018 11:35

Jaz kar veliko fotk objavim, je pa res, da se mi velikokrat ne da, ker, shrani nekam slike, pa dodaj, pa to pa ono in pol enastavno ne objaviš kaj zanimivega ker je preveč zapleteno, pa tudi koliko fotk bi bilo zanimivo objavit direkt s telefona ko si na morju, ampak se ne da :(
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Sr Jan 24, 2018 11:49

Jaz tudi večino časa dostopam do foruma preko telefona. Vse slikarim s telefonom. In tako kot si napisal, slik ne mores iz telefona prenest na forum. Treba je vmes še kabel poiskat in slike prenest iz telefona na računalnik....

V zadnjih letih se je tehnologija toliko spremenila napredovala in spremenili so se tudi načini dostopanja do foruma.
Ko je forum nastal nas je večina uporabljala Nokio ali Ericson
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Sr Jan 24, 2018 12:40

Bonaparte napisal/-a:Jaz tudi večino časa dostopam do foruma preko telefona. Vse slikarim s telefonom. In tako kot si napisal, slik ne mores iz telefona prenest na forum. Treba je vmes še kabel poiskat in slike prenest iz telefona na računalnik....


Jaz pa slike iz telefona prepošljem po mailu na domači računalnik, nato pa preko shrani si gre naprej.
tyson

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Jan 24, 2018 14:54

Ko prestavim fotke iz fotoaparata, si jih shranim na računalnik...in kadarkoli jih lahko prepošljem kamorkoli...le na morjeplovca nikakor, ker se mi je uprlo jih shranjevat najprej tu, potem tam... samo zarad teh komplikacij jih bom gledal samo jaz :mrgreen:

Pred kratkim sem se registriral na forum"moto svet"...fotko naložit fotko za avatar je bilo preprosto... tu pa: preveliko, premajhno, preširoko, preozko...ma, me je minil da bi še poskušal... :evil: Ta "motosvet" je pravtako star forum, ampak deluje uporabniku prijazno... hočem rečt, orodja so znana in enostavna...

Zarad mene (samo mene), tega ni treba posodabljat, usposabljat, preuredit...ne, saj je lahko tako...nisem pc navdušenec, zato mi ni težko čakat, če bo kdaj bolje... pc frikom je pa itaq tako vse šala mala :?
tyson

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Jan 25, 2018 09:36

prodam rezervoar 55l.

Prijavi ta prispevek
Citiram

OdgovorNapisal/-a nati » Ne Jan 14, 2018 14:29
prodam nov rezervoar 55l.o41 572223 nati.sliko pošljem na telefon ali mail ker ne znam nalimat kle gor :D



Še nekdo, ki mu ne gre lepljenje fotk :roll:
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Jan 25, 2018 10:08

tyson napisal/-a:prodam rezervoar 55l.

Prijavi ta prispevek
Citiram

OdgovorNapisal/-a nati » Ne Jan 14, 2018 14:29
prodam nov rezervoar 55l.o41 572223 nati.sliko pošljem na telefon ali mail ker ne znam nalimat kle gor :D



Še nekdo, ki mu ne gre lepljenje fotk :roll:


očitno vam vsem, ki ste tako zagreti za direkt limanje fotk na forum, ni jasno, da to potegne za sabo en hudo močnejši in večji strežnik, ki je pa posledično tud precej drag.
Res je, da bi lahko uvedli samoprispevek oz donacijo, to potegne za sabo tudi davkarijo in vodenje nekih računov.
Za lastnika Sandija same težave. V gotovini ne moreš in ne smeš nič ukrenit.

Poleg tega se lahko lastnik vpraša , kaj se bo zgodilo čez npr. eno leto, ko mogoče ne bo hotel nihče več donirat, ugasniti oz ponovno prestaviti vse na drug cenejši strežnik

ufff, dela in cajta nenormalno

priporočam tistim, ki še zdaj ne znajo stisniti 3x copy/paste in poslati link za slike, da pač večkrat poizkusijo in ni hudič, da vam ne rata, dela za eno fotko največ 10-15 sekund (pogoj je, da je fotka že prej pomanjšana na forumsko velikost)
tyson

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Jan 25, 2018 11:21

(pogoj je, da je fotka že prej pomanjšana na forumsko velikost)


Nočem te spravljat na obrate, ampak glih ta pogoj me .ebe :evil: :D ...ampak res
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Jan 25, 2018 11:25

Ne daj bože da bi fotke direktno gor šle in da bi to bilo simpl ko keks; potem bi bil povsod en kup fotk. Zdaj, ko se je treba malo potrudit, je to odličen filter da niso fotke vsepovprek in tiste ki so, so z razlogom.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Jan 25, 2018 14:57

tyson napisal/-a:(pogoj je, da je fotka že prej pomanjšana na forumsko velikost)


Nočem te spravljat na obrate, ampak glih ta pogoj me .ebe :evil: :D ...ampak res


trenutno na 7.600 rpm :) hehe
bova šla na pir, prinesem comp, pa boš probal sam par x in bo :)
nobena huda znanost :mrgreen:
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Če Jan 25, 2018 20:04

Donacije so darila in so neobdavčena. Lahko prejmeš nešteto daril letno. Le pogoj je da od iste osebe v enem letu ne prejmeš več kot 1.000€
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Jan 25, 2018 20:29

Bonaparte napisal/-a:Donacije so darila in so neobdavčena. Lahko prejmeš nešteto daril letno. Le pogoj je da od iste osebe v enem letu ne prejmeš več kot 1.000€


Ne bo držalo!

Donacije so darila, ki so podarjena brez povratnih ugodnosti. Donirajo lahko samo pravne osebe.

•donacija se prizna kot olajšava do zneska 0,3% obdavčenega prihodka davčnega obdobja, če je dana za humanitarne, invalidske, socialno varstvene, dobrodelne, znanstvene, vzgojno izobraževalne, zdravstvene, športne, kulturne, ekološke in religiozne namene prejemnikom, ki so po posebnih predpisih ustanovljeni za opravljanje navedenih dejavnosti kot nepridobitnih dejavnosti,
•donacija se prizna kot dodatna olajšava do zneska 0,2% obdavčenega prihodka, če je dana za kulturne namene in za takšna izplačila prostovoljnim društvom, ustanovljenim za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, ki delujejo v javnem interesu in ki so po posebnih predpisih ustanovljeni za opravljanje navedenih dejavnosti kot nepridobitnih dejavnosti.


Kar se tiče daril, pa tudi nimaš prav.


Če darilo prejme fizična oseba od pravne osebe, ki ni njen delodajalec, se takšno darilo obdavči, razen če vrednost darila
ne presega 42 EUR oziroma če skupna vrednost vseh daril, prejetih v koledarskem letu od istega darovalca, ne presega
84 EUR. Darovalec izračuna in plača akontacijo dohodnine v višini 25 % od vrednosti darila. Fizična oseba, ki prejme
darilo, mu mora predložiti svojo davčno številko. Če tega ne stori, se ji darilo ne sme izdati.

CItirano s strani FURS-sa!
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta