Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a moro12345 » So Feb 10, 2018 10:31

toni8 napisal/-a:
morosito napisal/-a:Take iside 500 od marino...ta coln je fenomenalen...
Sem imel moznost za ga probat v monfalcone..pri falconmariner...imel gor hondo bf40/60...ta mala posast leti ko zmesano po vidi.


Na to tvojo trditev pričakuj odgovore kot npr.:
Za tak čoln mora bit najmanj 90KM. Razmisli kako bo z vso družino in prijatelji ter vodo za tuš, polnim tankom goriva, opremo za ribolov in smučanje in vleko tube in še in še. Najbolje bo montirat maksimalno motorizacijo 115KM.


on isce malo barko samo za njega....kaksna druzina...ni bila omenjena
toni8

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a toni8 » So Feb 10, 2018 10:39

5000-7000€ dodatne investicije v močnejši motor se hitro povrne, ker večino časa lahko voziš z 1/3 gasa, ter tako prihraniš 300-400€ letno pri gorivu.
toni8

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a toni8 » So Feb 10, 2018 11:32

Pa še rezervo moči imaš za plovbo po 3m valovih in/ali vetru 45 vozlov.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » So Feb 10, 2018 15:55

erneesto
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Po Jul 08, 2013 23:22

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a erneesto » So Feb 10, 2018 23:32

goahead napisal/-a:Kaj si kupil ze kaj.....sezona bo kmalu tu. En nasvet.....ko gledas oglas na subito.it.....ce je stevilka objavljena bos lahko, ce bos sel hitro pogledat tudi kaj kupil. Najverjetneje tudi kaj dobrega. Ce stevilke ni.....pozabi da jo bos sploh lahko dobil, ce mu pises sporocilo. Vceraj sem v Benetkah kupil cudovito prikolico, vendar sem bil hiter. Tip je imel po 8 klicel na dan zanjo. Sel sem v Benetke in skartal. Ce bos samo gledal preko neta, ne bos nic kupil. Vzemi to kot nasvet :wink:

Nisem še nič kupil ker še nič nisem našel...gledam pa vsak dan in če najdem kaj primermega mi je asno da bo trsaa takoj ukrepat...
Meni drugače ni panike ker imam svojo barko na privezu samo jo menjam ker je prepočasna deplesmanec in ne morem z njo na daljše pozicije ....
Tale na dražbi vidim da je 6m kar odpade sem se steiktno odločil do 5m...sebeda familija je ampak to njih me zanima oz ni prioriteta če pa bodo kdaj ma narki pa bomo šli pač toliko počasneje...mi je pa neumno dajat 100km motor da se peljem 15 min do pozicije če lahko pridem z 60km v recimo 18 minutah v porabi pa ne bo bistvene razlike.
erneesto
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Po Jul 08, 2013 23:22

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a erneesto » So Feb 10, 2018 23:35

pajer1 napisal/-a:.

Tale nadaljevanka se mi vse bolj dozdeva, da je zanjo še najbolj primeren tale zapis!

Če ne bi bilo mleka in keksov eni ne bi nikoli namočili!

.

Ne vem sicer kaj si hotel s tem povedat?
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Feb 11, 2018 09:53

erneesto napisal/-a:
pajer1 napisal/-a:.

Tale nadaljevanka se mi vse bolj dozdeva, da je zanjo še najbolj primeren tale zapis!

Če ne bi bilo mleka in keksov eni ne bi nikoli namočili!

.

Ne vem sicer kaj si hotel s tem povedat?


Sem vedel že vnaprej, da ne boš razumel!

Kdor izbira in je izbirčen izbirek dobi!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
toni8

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a toni8 » Ne Feb 11, 2018 10:43

erneesto napisal/-a:[sebeda familija je ampak to njih me zanima oz ni prioriteta če pa bodo kdaj ma narki pa bomo šli pač toliko počasneje...mi je pa neumno dajat 100km motor da se peljem 15 min do pozicije če lahko pridem z 60km v recimo 18 minutah v porabi pa ne bo bistvene razlike.


Na to tvoje mnenje pričakuj nasvete "poznavalcev" nekako takole:

"Dobro razmisli, ker boš kaj hitro ugotovil, da rabiš močnejšega. Potem bodo pa dvojni stroški demontaže starega, montaže novega, sprememba v vpisniku, za svoj motor bo vprašanje koliko boš moral popustit pri ceni, luknje ne bodo pasale in boš imel dodatno prevrtano krmno steno..."

Pa zagotovo sem še kaj pozabil. Seveda pa je vse nesmisel.
erneesto
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Po Jul 08, 2013 23:22

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a erneesto » Ne Feb 11, 2018 11:27

Ne vem če si is prebral za kaj čoln sploh potrebujem.
Še enkrat povem...čoln bo v slo morju na stalnem privezu in ga ne mislim prevažati okoli in se z njim voziti okoli kakih otokov tako kot vas je večina najbrž navajena na dopustu...ampak izključno za ribolov v slo morju. Večinoma sem gor sam ali 2 osebi...rabim možnost da čimprej pridem do pozicije za ribolov za katero sedaj rabim 45min z 7 vozli recimo da bi lahko glisiral z 21 ali še bolje 28 vozli bi prišel 3x ali 4x hitreje ...samo to je bistvo. Potem sem nekaj ur na poziciji se mogoče kam premaknam in ko se naveličam grem domov in sem zopet lahko v recimo 15 min na privezu namesto da se vozim 1 uro. Ne mislim vlačiti nobenij tub itd...
Če nas bo pa na čolnu več je pa tekrat pač kompromis da ge počasneje .
Za to sem mnenja da me potrebukem max motorja ker tudi v 95% uporabe ne bo max obremenjen čoln in mi je nesmiselno dat dodatnih 5000€ v max konjenico.
Nevem če še vedno misliš da je moje mišljenje napačno.
toni8

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a toni8 » Ne Feb 11, 2018 11:43

Jaz osebno mislim da je tvoje mnenje popolnoma pravilno. Hotel sem samo opomnit, kakšne nesmisle ti bodo svetovali.
Kot "podaljšek" mojega predhodnega posta bo pa prihajalo 4-5 potrditev: eden bo pisal da je že sam moral menjat za močnejšega, drugi da pozna najmanj 3 take primere, tretji da mu je močnejši motor že v štartu svetoval najbolj usposobljen strokovnjak (po možnosti iz AS Boats) itn.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Ne Feb 11, 2018 11:47

tonija sploh ne zanima kaj ti potrebuješ,...on samo pravocira in išče špetir...
...jaz ti še vedno predlagam čoln z natkabino (zaradi zavetrja) in na natkabino fiksirano tendo, tako, da imaš v kokpitu vse prosto za rokovanje z palicami (da te nosilci tende ne ovirajo)
mirno morje
Daki

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Feb 11, 2018 11:50

O max konjenici je zaenkrat nesmiselno govoriti, ker še sploh nimaš čolna. Verjetno boš kupil vse v kompletu. Če boš pa kupil samo čoln, se pa naknadno že vzame primeren motor po lastnih željah.
toni8

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a toni8 » Ne Feb 11, 2018 11:56

V prid maksimalni motorizaciji sem pozabil še na en zelo razširjeno zastopan razlog, namreč da boš s "podhranjenim" motorjem zelo težko prodal svoj čoln, ko bo enkrat napočil čas za menjavo. Dodatno bo vse skupaj sumljivo, ker je šibkejši motor verjetno bil nenehno teran na ful.
Moje mnenje je ravno nasprotno.
erneesto
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Po Jul 08, 2013 23:22

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a erneesto » Ne Feb 11, 2018 12:20

Roman 1 napisal/-a:tonija sploh ne zanima kaj ti potrebuješ,...on samo pravocira in išče špetir...
...jaz ti še vedno predlagam čoln z natkabino (zaradi zavetrja) in na natkabino fiksirano tendo, tako, da imaš v kokpitu vse prosto za rokovanje z palicami (da te nosilci tende ne ovirajo)

Tudi sam sem na začetku razmišljal samo o opciji nadkabine ko pa gledam čolne do 5 m vidim da je izbira majhna kar pa se že dobi ima pa bistveno manj prostora na krmi pod nadkabino pa ni stojne višine ampak je uporabno samo ko se voziš in sediš.Vsekakor bi imel opcijo zaprtja vsaj sprednjega dela od šipice do tende...to je rešeno z platnom ki ima vgrajeno prozorno folijo kot okno in je enostavno na zadrge zapeto, lahko imaš pa celo krmo zaprtoali pa vsako stranico posebaj...v tem stilu:
https://images.google.si/imgres?imgurl= ... h%2Fx%2Fim
erneesto
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Po Jul 08, 2013 23:22

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a erneesto » Ne Feb 11, 2018 12:32

toni8 napisal/-a:V prid maksimalni motorizaciji sem pozabil še na en zelo razširjeno zastopan razlog, namreč da boš s "podhranjenim" motorjem zelo težko prodal svoj čoln, ko bo enkrat napočil čas za menjavo. Dodatno bo vse skupaj sumljivo, ker je šibkejši motor verjetno bil nenehno teran na ful.
Moje mnenje je ravno nasprotno.


Če malo pogledaš na netu takoj opaziš da ima 80% čolnov gor švohnejše motorje od maximuma...najbrž ljudje kupujejo motorje za svoje potrebe ki pa nisi pri vseh enake..boš pa lažje prodal čoln z manjšim motorjem ker bo posledično bolj ugoden seveda pa ne sme bit tako podhranjen da gliser z recimo 2 osebama ne izglisira to je moje merilo za moje potrebe...in zase iščem plovilo do 5m ki bo šel z dvema osebama 21 vozlov ali pač več...ne rabim pa motorja ki bo šel z 5 osebami na čolnu 30 vozlov in več...ker nimam čolna za zo da bom folk gor vozil in kazal kako leti ampak zgolj za svoje potrebe.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov