Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

erneesto
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Po Jul 08, 2013 23:22

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a erneesto » Ne Feb 11, 2018 12:37

toni8 napisal/-a:V prid maksimalni motorizaciji sem pozabil še na en zelo razširjeno zastopan razlog, namreč da boš s "podhranjenim" motorjem zelo težko prodal svoj čoln, ko bo enkrat napočil čas za menjavo. Dodatno bo vse skupaj sumljivo, ker je šibkejši motor verjetno bil nenehno teran na ful.
Moje mnenje je ravno nasprotno.


Obrate pa enostavno vidiš z računalnikom in ni potrebnega nobenega dvoma...ne vidim problema zakaj ne bi segretega motorja vozil 10 min na 5000 obratih saj je za to narejen..čez blokado pa ne gre, je pa res da je poraba takrat višja ampak to so malenkosti.
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Ne Feb 11, 2018 13:35

erneesto napisal/-a:
toni8 napisal/-a:V prid maksimalni motorizaciji sem pozabil še na en zelo razširjeno zastopan razlog, namreč da boš s "podhranjenim" motorjem zelo težko prodal svoj čoln, ko bo enkrat napočil čas za menjavo. Dodatno bo vse skupaj sumljivo, ker je šibkejši motor verjetno bil nenehno teran na ful.
Moje mnenje je ravno nasprotno.


Če malo pogledaš na netu takoj opaziš da ima 80% čolnov gor švohnejše motorje od maximuma...najbrž ljudje kupujejo motorje za svoje potrebe ki pa nisi pri vseh enake..boš pa lažje prodal čoln z manjšim motorjem ker bo posledično bolj ugoden seveda pa ne sme bit tako podhranjen da gliser z recimo 2 osebama ne izglisira to je moje merilo za moje potrebe...in zase iščem plovilo do 5m ki bo šel z dvema osebama 21 vozlov ali pač več...ne rabim pa motorja ki bo šel z 5 osebami na čolnu 30 vozlov in več...ker nimam čolna za zo da bom folk gor vozil in kazal kako leti ampak zgolj za svoje potrebe.


Kupujejo na 40/60 ker v italijo ne rabis ne izpita, ne vpis v register pa niti obveznega zavarovanja ampak drita kasko in caw...das italjansko zastavo in si fertik...pti nas pa...poglej zdaj ti v slo do 4.99 ne placujes dodatni davek na luksuz, moras imet voznisko, vsake 5 ket registracija (100€) in obvezno zavarovanje in povsem se kasko....in se ribisko dovoljenje cca 100€ letno..v italijo pa je zastonj....
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Feb 11, 2018 13:54

Toni8, oprosti, ampak zgleda , da se pač mora poslušat le tebe, ostali smo butlni.Roman1 ima popolnoma prav.Za ribolov rabiš to, kar je omenil Roman1, itak se bo erneesto odločil sam in tudi točno ve za kaj se bo odločil.Mislim, da se tale tema vleče v nedogled, učinka pa nobenega pravega, le prihaja do nesoglasij, ki pa motijo le avtorja te teme.Točno je povedal kaj rabi in tudi dobil odgovore kakršne je pričakoval, ali pa tudi ne.
mašinfirer
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Ne Feb 11, 2018 15:18

Ernesto, vem, da je izbira znatkabino do 5m majhna,....hotel sem te le opozorit, da je zavetrje za tvoje potrebe zelo koristno. Konstrukcija z prozorno folijo je ravno tako ok. Če boš delal konstrukcijo za zavetrje, jo naredi tako, da boš nanjo lahko fiksiral tendo brez, da ne bo potrebna ojačitev tende na krmi. S tem pridobiš na lažjem manevreranju z palicami. Govorim iz izkušenj: jaz sem kupil čoln od ribiča in imel tako narejeno tendo....žal sem moral na krmi dodati vertikalno ojačitev, ker so se mi otroci obešali nanjo. Pa na konstrukciji si naredi nosilec za sončno celico....če je vožnja do pošte le 15min, je dobro da ti sonce dopolnjuje baterijo
mirno morje
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Ne Feb 11, 2018 16:23

....če hočeš, lahko prideš pogledat moj čoln, pa ti bo jasno kaj ti želim povedat. Od 26.2 bom en teden na Krku, pa se oglasi...
mirno morje
toni8

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a toni8 » Ne Feb 11, 2018 17:07

Za 15 minut plovbe do pošte in nato 1-2 uri ribolova ti bo kabina zgolj v napoto. Kadar si pa v situacijah ko sam pristajaš in vežeš na obalo pa itak. Na5 m čolnu ti kabina zavzame več kot polovico tako da zadaj ostane le 2x2m odprtega. Pa tudi drugače je za dnevne izlete vprašljiva smiselnost kabine. Not itak nihče ne bo sedel/ležal, služila bo samo za odlaganje razne krame.
Daki

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Feb 11, 2018 17:57

To je res, da kabina zavzame prostor. Pride pa pri ribolovu tudi zelo prav (odlagalna površina, suhi prostor, priložnostno prenočišče...) in trije ribiči na 5m kabinarju z lahkoto lovijo, če niso ravno amaterji.
erneesto
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Po Jul 08, 2013 23:22

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a erneesto » Ne Feb 11, 2018 20:27

Daki napisal/-a:To je res, da kabina zavzame prostor. Pride pa pri ribolovu tudi zelo prav (odlagalna površina, suhi prostor, priložnostno prenočišče...) in trije ribiči na 5m kabinarju z lahkoto lovijo, če niso ravno amaterji.

Kabina je pogoj ker ga uporabljam skozi vse leto. Nadkabina bi bila super smo sem kot rečeno omejen z izbiro kar pa se že dobi ti ful zmanjša krmo pa še stojne višine ni. Če ima kdo kak čoln v mislih se priporočam za predlog. Tole sem gledal ne izgleda slabo:
http://darekco.eu/en/galleries/texas-500/#!
bi ga iz Poljske za dober denar dobil sem se že nekaj menil samo se ne morem odločit ker če pigledaš z druge strani dobiš pri klasičnem gliserju bistveno več prostora če pametno izpelješ nek vetrobran spredaj in opcijo tende da te čimanj ovira....kaj mislite?
erneesto
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Po Jul 08, 2013 23:22

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a erneesto » Ne Feb 11, 2018 20:30

Roman 1 napisal/-a:Ernesto, vem, da je izbira znatkabino do 5m majhna,....hotel sem te le opozorit, da je zavetrje za tvoje potrebe zelo koristno. Konstrukcija z prozorno folijo je ravno tako ok. Če boš delal konstrukcijo za zavetrje, jo naredi tako, da boš nanjo lahko fiksiral tendo brez, da ne bo potrebna ojačitev tende na krmi. S tem pridobiš na lažjem manevreranju z palicami. Govorim iz izkušenj: jaz sem kupil čoln od ribiča in imel tako narejeno tendo....žal sem moral na krmi dodati vertikalno ojačitev, ker so se mi otroci obešali nanjo. Pa na konstrukciji si naredi nosilec za sončno celico....če je vožnja do pošte le 15min, je dobro da ti sonce dopolnjuje baterijo

Vidim da me razumeš in verjemi nisem izbirčen kot se je edem tukaj izrazil samo nisem še našel tisto kar bi mi vstrezalo...če nj skrivnost mi poveš kater čoln imaš in prilimaj kako sliko da vidimo kalo izgleda ta tvoja tenda me res zanima druhače pa ga rade volje pridem pogledat.
toni8

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a toni8 » Ne Feb 11, 2018 20:44

erneesto napisal/-a:bi ga iz Poljske za dober denar dobil sem se že nekaj menil samo se ne morem odločit


Koliko pa je to dober denar, če ni tajna?
erneesto
Kapitan
Prispevkov: 178
Pridružen: Po Jul 08, 2013 23:22

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a erneesto » Ne Feb 11, 2018 21:03

toni8 napisal/-a:
erneesto napisal/-a:bi ga iz Poljske za dober denar dobil sem se že nekaj menil samo se ne morem odločit


Koliko pa je to dober denar, če ni tajna?

Največji problem je dostava to je 1900 km stran i to ni poceni. Sam transport te pride 2000€ samo ti lahko pripeljejo 4 čolne naenkrat tako da če bi se odločil bom probal bit v navezi z enim hrvatom ki kih tudi uvaža da bi enega še zase pripeljal in plačam del stroškov recimo 500€+. Drugače pa bi čoln dobil za cca 7200 takega kot ga vidiš na sliki ograje....vse je gor. Nemci jih prodajajo po 10.000€. Ne zgleda slab čoln je pa baje to ista klasa kot quivksilver in podobno kar je narejeno na Poljskem.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Ne Feb 11, 2018 22:56

Če rabiš streho pa je ta čoln super
http://www.boats.co.uk/boats-for-sale/q ... house-1496
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Ne Feb 11, 2018 23:07

ernesto, moj ti je za pol metra predolg, bellingardo cabinfish , pod natkabino je cca190cm, če nisi ravno košarkaš, lahko stojiš, prostora na krmi je pa vsaj 2x2 metra, nas je večkrat že po 4 lovilo na njem. Sem imel slike pod moja plovila, pa so izgleda izginile,...bom probal kaj najti. Če imaš čas, pa se oglasi, na Krku, ti v živo razložim par stvari.....kabina pa je za ribičijo nujna, da pospraviš palice in opremo notri....toni je izjema, on je ne rabi
mirno morje
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Ne Feb 11, 2018 23:14

Slika

Evo eno sem našel. Ko sem čoln kupil, zadaj ni bilo navpične palice
mirno morje
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Pomoč pri nakupu fishermana cabin do 6m

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Ne Feb 11, 2018 23:16

:D
Roman lep čolniček :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov