Yamaha 5KM dvotaktna

Novosti, ki se pojavljajo na področju motornih plovil in jadrnic

Moderatorji: moderator2, moderator

kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Yamaha 5KM dvotaktna

OdgovorNapisal/-a kotulc » To Feb 27, 2018 18:07

Na spletnih straneh prodajalcev Yamahe na Hrvaškem vidim, da ponovno prodajajo dvotaktno Yamaho 5KM. Glede na to, da je cena VIŠJA od cene 4taktne yamahe me zanima, ali gre za kakšno izpopolnjeno verzijo z elekto vbrizgom in avtomatskim mešanjem, da jo spet lahko prodajajo in je to tudi razlog v višji ceni?

http://www.yamaha-trogir.com/kategorija-marine.asp?id=13
Daki

Re: Yamaha 5KM dvotaktna

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Feb 28, 2018 11:51

Ti motorji 5C so enaki že od leta 85, samo leta 94 se je barva spremenila iz modre v sivo. Sedaj jih lahko že nekaj časa spet kupiš.
TadejX
Kapitan korvete
Prispevkov: 103
Pridružen: To Jan 01, 2013 21:12
Kraj: Ljubljana

Re: Yamaha 5KM dvotaktna

OdgovorNapisal/-a TadejX » Sr Feb 28, 2018 12:19

A so kaj spremenili zakonodajo, da se lahko spet kupi staro dobro 2T robo.

Sem videl tako Yamaho 5T razstavljeno na štantu od Yamahe, pa sem misli, da je tko za hec med razstavljenimi modeli.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Yamaha 5KM dvotaktna

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Feb 28, 2018 13:09

TadejX napisal/-a:A so kaj spremenili zakonodajo, da se lahko spet kupi staro dobro 2T robo.

Ves čas je mogoče kupiti 2T motorje :!:
V vpisnik čolnov pa lahko nov 2T motor vpišejo le na delovne in intervencijske čolne :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Yamaha 5KM dvotaktna

OdgovorNapisal/-a kotulc » Sr Feb 28, 2018 20:37

Ampak zakaj je potem dvotaktni več kot 100€ dražji od štiritaktnega, pred omejitvami je bil nameč vsaj 200€ cenejši.
Daki

Re: Yamaha 5KM dvotaktna

OdgovorNapisal/-a Daki » So Mar 03, 2018 10:41

Na hrvaškem vidim veliko starejših ribičev s takimi motorji. Očitno tem motorjem zaupajo, lažji so, bolj enostavni, vseeno kako jih obrneš zaradi olja, cenejši servis...samo mešanico moraš narediti. In če je povpraševanja kar dosti (zato je zopet v ponudbi), imaš lahko tudi višjo ceno.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Yamaha 5KM dvotaktna

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Mar 03, 2018 14:52

Tako Yamahco sem imel 5 let, lahko rečem, zelo dober motorček.Edini problem je bil, ko se je na podalšanem ustniku pogonske osovine, ta je privit na blok motorja in je v njem semering, notri se rada nabere sol in to toliko, da stisne pogonsko os.Potem je treba snet motor s pete in to sčistit.To se dogaja zato, ker, ko se ustaviš, prehitro dvigneš motor, voda steče do semeringa in se izsuši, tudi zato, ker gre mimo izpuh in je ta del vroč, sol pa ostane v cevki in se nabira dokler ne stisne osovine.Zato je vedno dobro počakat, da se voda scedi in nato dvigneš motor.
mašinfirer
Daki

Re: Yamaha 5KM dvotaktna

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Mar 04, 2018 19:42

To pogonsko os stisne takrat, ko motor dalj časa ni v uporabi in je vse suho. Zato jaz zagovarjam konzervacijo, kjer se vse vitalne dele podmaže. Seveda je treba semeringe tudi občasno menjati, ker izgubljajo na tesnosti. Osebno pa sem pristaš tega, da ne dvigujem motorja.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta