Otok RAB

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a klemn » To Feb 20, 2018 08:19

jozko napisal/-a:Končno nekdo, ki ne piše o "parkiranju" ampak o naslovu teme Otok RAB :roll:


Prou maš, mal smo zašli...sploh ti k si parkiranje z odebeljeno napisu...... :mrgreen:
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Galex » Pe Mar 16, 2018 21:10

Kljub snegu že pakiramo stvari za prvomajsko turo.Letos pade Rab. Nekako smo se odločili da bi šli v Marino (raje kot v apartma)...nekaj znancev mi je priporočalo ACI ŠUPETARSKA (manj gužve kot v mestni marini ter nekaj nižje cene)...zanima me če je kdo tam bolj domač in mi lahko pove:

- če je v tistem terminu marina precej zasedena.
- če je možno parkirat avto s prikolico v marini
- če imajo klančino za spust čolna...(6m cabin)...
- če je Šupetarska res najboljša izbira...

še raje bi videl da bi avto s prikolico pustil nekje na celini (Novi Vinodolski, Senj, Jablanac...) in s čolnom priplul na Rab vendar ne vem za nobeno klančino ali parking na poti...

Hvala za info...
brane1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Okt 05, 2015 22:21
Kraj: okolica Kopra

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a brane1 » Pe Mar 16, 2018 22:57

v supetarski dragi v marini je lepa klančina. lani sem spuščal in dvigal moj gomon tam. mislim, da lahko tudi prikolico in avto tam pustiš. lp.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a motorni » So Mar 17, 2018 12:37

Čoln daš noter v Punatu, v mestu blizu ribarnice. Prikolico pustiš tam, le prej vprašaj, če imajo prostor. Avto pustiš na parkirišču malo pred Punatom. Nato odplujete na Rab.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a jozko » So Mar 17, 2018 21:13

motorni napisal/-a:Čoln daš noter v Punatu, v mestu blizu ribarnice. Prikolico pustiš tam, le prej vprašaj, če imajo prostor. Avto pustiš na parkirišču malo pred Punatom. Nato odplujete na Rab.

In ko se vrneš (če se lahko radi vremena), je prikolica morda še tam za rampo, je pa vprašanje če jo lahko pripneš za avto, ki te je, ali pa tudi ne, počakal na divjem parkirišču :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Galex » So Mar 17, 2018 21:27

hvala za idejo, ki je načeloma zelo dobra v primeru da je vreme res ugodno . V nasprotnem primeru ne bi hotel imeti avta parkiranega na drugem otoku...pa čeprav 15NM stran...
Sigurno bi se za parkirat avto dogovoril z kakim domačinom ali pa enostavno pustil vse skupaj v kampu...kdo pa upravlja s to klančino pri ribarnici ??

Verjetno bom šel en dan dol pa si malo splaniral vse skupaj...
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Mar 18, 2018 07:40

Prikolica je se vedno počakala tam, avto pa tudi. Smo pa tudi že peljali vse skupaj v bližnji kamp. Aja, avto je bil takrat 15 let star.
__________________

lp

motorni
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Ne Mar 18, 2018 09:18

V Supetarski dragi je vezan naš član Car, pa ga povprašaj kaj te zanima. Tudi jaz se rad ustavim tu, samo ne v marini, ampak levo pred vasico Dumići, kjer so tri majhni otočki (me vežejo lepi spomini na kraj, kjer sem včasih letoval v sindikalnih apartmajih)
Če boš z gliserjem krožil tam, pazi, da ne zapluješ v Kamporsko drago skozi ožino med otočkom in rtom, ker je zelo plitko.
V kamporski dragi si je vredno ogledat pokopališče koncentracijskega taborišča iz 2. svetovne vojne (domačini ga imenujejo Slovensko groblje). Čoln privežeš na zadnjem pomolu proti dnu zaliva, od tam imaš 10-15 minut hoda...najprej po cesti do konca zaliva (kjer je plaža), potem levo po stezi. Orientir so visoke ciprese, ki so na pokopališču.
Kakšen dan pa se splača ostat tudi v mestu Rab, se sprehodit po parkih in začutit njegov utrip....
mirno morje
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Mar 18, 2018 18:47

lahko pa iz Raba čez prideš na špico Paga - LUN (4 milje) pa te peljem v maslinjak na liter domačga.
Daki

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Mar 18, 2018 23:43

V mestu Rab imaš rampo in dvigalo.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Mar 19, 2018 11:27

Daki napisal/-a:V mestu Rab imaš rampo in dvigalo.


jap

250 kun za dvig in spust vzame, sem lani tam višino motorja korigiral. uredu dečki na dvigalu.
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Galex » Po Mar 19, 2018 11:49

vem...sej ko sem bil tam lani sem si pogledal to klančino in dvigalo...zmotilo me je le to da je bil totalen kaos...dva sta čakala, eden je z nekim velikim gumenjakom čakal kar na tisti enosmerni ulici ki je ob marini ker noter ni mogel...se mi zdi da se kar na hitro tam zabasa v samem centru mesta...zato sprašujem, če je v Šupetarski mogoč bolj prostorno in manj gužve...
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Mar 19, 2018 13:37

na dvigalu načeloma ni nobene gužve, samo če so tisti, ki bi radi not dali, idioti. smo vsaki drugi-tretji dan polet ko smo dol. Drugače je pa več kot samo eno dvigalo, in pri tem dvigalu pri pumpi, ni nikjer enosmerne ulice, da ne misliš ti slučajno Barbat, ki je 500m naprej.
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Galex » Po Mar 19, 2018 13:46

a ni mimo pumpe enosmerna ulica ??? no vsekakor je dokaj ozka...tudi tega v Barbatu sem šel pogledat...še eno lokacijo dobim za pustit avto in prikolico nekje pa bo :) potem pa na Lun na literco domačega ;)
Daki

Re: Otok RAB

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Mar 19, 2018 15:46

Jaz ga spuščam notri v Barbatu. Vse štima. Ja včasih je gužva, pa moraš malo počakati. Jaz tukaj ne vidim problema.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov