Lignjelov 2018

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a papajoe » So Mar 31, 2018 20:48

mislil sem na panulo, saj smo se zalesjo o tem menili... sem malo nov in nisem vedel, da obstajajo peškafonde kao vobler za panulo in sem imel v mislih si naredit sistem z svinčeno peškafondo na koncu, kot obtežitev, na začetku pa navadno puščo, torej 2 kom vabe skupaj + ustrezen drsni svinec, ker bi vlekel skupaj s panulo za ostale ribe prav tako z umetno vabo in bi pač hitrost prilagodil neki sredini, nekje do 2nm. Kaj pravite na to?
Daki

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Daki » So Mar 31, 2018 21:00

Peškafonda (svinčena) se ne uporablja za panuliranje. Če bi poleg lignjev istočasno rad lovil še ribe na eni palici, si omisli tak vobler:
Slika
papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a papajoe » So Mar 31, 2018 21:22

hvala Daki, malo kompliciram in mešam ribiške zadeve med sabo in iz hrušk delam jabolka, ampak hvalabogu za potrplenje...sen novinec med ribiči in četudi sem prebral vse kar sem lahko nabral u knjižnici, je še ogromno stvari ki jih ne vem.

zdaj u torek gremo na standardno ribičijo s kolegi in nabiram znanje zadnje minute, da bom čimbolj izkoristil čas...

hvala zaenkrat in dobrodošel še kakšen predlog,

lp
Daki

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Daki » So Mar 31, 2018 21:32

Glej papajoe, jaz sem imel v življenju to srečo, da sem se učil od nekaterih res profi ribičev in rade volje posredujem znanje naprej. Če te bo še kaj zanimalo, kar mirno vprašaj.

Kam pa greste s kolegi na ribičijo in na kaj?
papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a papajoe » So Mar 31, 2018 21:55

gremo z b9 na kornate, lovili bomo pa kar bo. sem si nabavil penn squadron 50 lbs in multirolo okuma pa da sprobam panulo že končno. Imam pa sam fishermana 4.7 s katerim grem za cel maj u Poreč in nato še 14 dni pašmana v avgustu... morja bo letos kar dosti in zato kr hlastam po znanju glede ribištva.

če je kdo od morjeplovcev, ki imajo več pojma o ribičiji, maja v bližini poreča, bi bil super vesel da se dobimo in kaj sprobamo...

lp
Daki

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Daki » So Mar 31, 2018 22:01

B9 že ve kaj dela. Ti se kar uči od njega 8) Počasi, pa bo.
Opremo imaš pa premočno.
papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a papajoe » So Mar 31, 2018 22:07

mogoče sem res malo pretiraval zopremo, ampak do zdaj sem imel kikiriki opremo in sem si želel nekaj konkretnega, pač je padla odločitev za to. saj imam namen si do pomladi kupiti še nekaj srednjega za talni ribolov.

sicer pa je z b9 že nekaj lepih in razburljivih dogodivščin minilo in tud ulovili smo tudi dosti ampak ker imam sedaj plan it vsako leto za cel maj nekam, magari u Poreč, bi rad imel dobro robo, četud malo premočno.
Daki

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Daki » So Mar 31, 2018 22:27

Jaz uporabljam 12-20 lb opremo za vse večje ribe razen tune. Tam pa je 50 lb. Premočna oprema te zna tudi ovirati.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a sova » So Mar 31, 2018 22:30

papajoe napisal/-a:gremo z b9 na kornate, lovili bomo pa kar bo. sem si nabavil penn squadron 50 lbs in multirolo okuma pa da sprobam panulo že končno.


Nabavi še karto za lov na veliko ribo, sicer bodo problemi , če te dobijo s to opremo. :cry: :(

lp.
papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a papajoe » So Mar 31, 2018 22:36

problemi s to opremo? kaj ni važno ravno kaj loviš in ne s čim? če jaz lovim orade z bgf opremo, je to moja stvar ali pač ne??? tega se pa nisem nikjer slišal ali zasledil... ravno nekdo od profi ribičev je na tem forumu rekel isto... saj pa konec koncev lahko ulovim z kikiriki opremo igluna ali tuno manjše velikosti in potem sem res u prekršrku.

ne vem kdo se moti oziroma ima prav, jaz ali ti... si me malo zmedel sedaj...
Daki

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Daki » So Mar 31, 2018 22:41

Sova ima prav. Na 30 lb+ opremo lahko loviš le na en trnek in na dodatno karto za velike ribe (tuna, iglun, iglan). Za ostale ribe si skoraj neloven ali pa v prekršku. Na žalost je tak zakon :(
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a sova » So Mar 31, 2018 22:46

Za lov na veliko ribo se smatra lov z opremo 30+lb pa ni važno kaj loviš. Lahko sardele ali pa tune.
»2) Alat za lov na veliku ribu – sustav koji sačinjavaju ribolovni štap i rola, od kojeg svaki dio sustava ima nosivost od najmanje 30 lb ili više. https://narodne-novine.nn.hr/clanci/slu ... 2_267.html

lp.
Daki

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a Daki » So Mar 31, 2018 22:48

Evo, premočna oprema te že ovira, pa še začel nisi.
papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a papajoe » So Mar 31, 2018 23:08

Sova, dolžan sem ti najmanj pivo, tega žal nisem vedel... sem se pustil nategnit, mater jim ej... tolko spraševal pa študiral, na koncu pa naredil šlamparijo...

se pravi, palico dam nazaj, sreča, da ni še uporabljena... kaj pa rola? na njej pišejo lbs odvisni od laksa - od 15-25 lbs, če je to prava oznaka, sicer jaz na roli ne vidim drugih oznak??? Kako potem lahko vršijo kontrolo če imam pletenico do 25 lbs? najbolj ne razumem tega sedaj...
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Lignjelov 2018

OdgovorNapisal/-a sova » So Mar 31, 2018 23:17

Tu imaš odgovor, ko sem spraševal kako bodo preverjali opremo. viewtopic.php?f=9&t=21254&start=210 Ali bo tako ali ne bomo šele videli. Sicer pa imam tudi jaz eno palico 20-40lb in multirulo za katero niti ne vem kolko lb je.Vsako leto s sabo na morje vendar nikoli rabljeno. Sicer je vse staro že ene 4 leta.

lp.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost