Fishfinderji

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Fishfinderji

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » So Mar 31, 2018 19:06

papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

Re: Fishfinderji

OdgovorNapisal/-a papajoe » So Mar 31, 2018 22:29

pozdrav. imam humminbird 150 pa mi ne kaže konfigurcije terena ter rib, samo dejansko globino in temperaturo...

rad bi se šel malo ribičije in bi bil vesel če mi kdo predlaga kaj kupiti za zmeren denar, da bi videl konfiguracijo terena in mogoče tudi kakšno ribico?

zanima me tudi obseg oziroma doseg sonarja - tipala, koliko dejansko pred premcem ti meri? a je to odvisno od modela - kvalitete - znamke ali česa? Mislim, ok, saj si približno pogledaš karto kjer pluješ (imam tudi gps) ampak tako za primer - glisiram in hkrati pogledam na ekran in spremljam globino, ampak ob 15-20 vozlih se ustavit pred oviro nekaj metrov pred tabo ne gre... ne vem a brcam u temo, ampak dejansko mi te stvari niso ravno (še) jasne... gps ima pa itak kakšen meter tolerance...

hvala vsem za odgovore, lp
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Fishfinderji

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Ne Apr 01, 2018 01:08

:D
Za majhen denar se danes dobijo kar lepe naprave. Poglej malo Dragonfly 4 ali 5. Ima vse kar ranbiš.
Tudi cenovno je ugoden.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Fishfinderji

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Apr 01, 2018 08:02

GPS plotter navigacijo rabiš, nujno! Globinomer te med glisranjem ne bo rešil, ker bo prepozno zaznal oviro. Pa tudi ves čas ne boš buljili v ekran. V naprej moraš vedeti vsaj za nekaj 100m, kaj te čaka in kam greš. Plotter bo prava stvar. Aja, za ribičijo bo pa plotter s fishfinder funkcijami.
jankec
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 08:07

Re: Fishfinderji

OdgovorNapisal/-a jankec » Ne Apr 08, 2018 15:27

zanima me vaše mnenje o fishfinderju in gps Lowrance Hook 7.

lp
Merry fisher 695

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov