Ribogojnice

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

Ribogojnice

OdgovorNapisal/-a papajoe » To Apr 03, 2018 00:06

Živjo. Ker nisem našel podobne tematike, sem pač odprl novo temo...

Glede na to, da je v HR poplava plavajočih ribogojnic, skoraj že v vsakem drugem zalivu in kot tam hranijo ribe, gre marsikaj tudi mimo kar pojedo "svobodne" ribe, me zanima ali je tam v bližini dovoljeno loviti oziroma prepovedano, je to kao prekršek in če to ni, a kdo posebej tečnari če se naguziš tja?

Hvala za morebitni odgovor, lp
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Ribogojnice

OdgovorNapisal/-a Paco » To Apr 03, 2018 08:17

Obicajno te bodo preganjali vsi po vrsti od oskrbnikov do policije ...V zakonu je tudi opredeljeno koliko blizu se sme loviti, bo kak clan to notri napisal sem siguren.
Druga nevarnost je pa pri plovbi saj radi puscajo namerno/debele vrvi /distanca kao/ prosto plavajoce itd katere ob nepazljivosti ali nepricakovanju hitro poberes v prop...skratka prijazen en folk.

Paco
pojdi se z bikom bost!
Daki

Re: Ribogojnice

OdgovorNapisal/-a Daki » To Apr 03, 2018 09:12

papajoe napisal/-a:Glede na to, da je v HR poplava plavajočih ribogojnic, skoraj že v vsakem drugem zalivu in kot tam hranijo ribe, gre marsikaj tudi mimo kar pojedo "svobodne" ribe, me zanima ali je tam v bližini dovoljeno loviti oziroma prepovedano, je to kao prekršek in če to ni, a kdo posebej tečnari če se naguziš tja?


V školčiščih je dosti orad, ampak je tam strogo prepovedano loviti, kazni so visoke. Čisto zraven ribogojnic (kletk) se tudi ne sme loviti, v bližini lahko. Mi lovimo okoli kletk na Pašmanu. Tam so dostikrat zadržujejo predatorji, ker je dosti hrane (bruma).
Uporabniški avatar
Psycho
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Sep 11, 2017 21:19
Kraj: Lukovica pri Domžalah
Kontakt:

Re: Ribogojnice

OdgovorNapisal/-a Psycho » To Apr 03, 2018 10:05

Če se prav spomnim je meja do katere se lahko lovi, 200m od ribogojnic/školjčišč. Nisem pa 100% siguren.
Usus magister est optimus.
papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

Re: Ribogojnice

OdgovorNapisal/-a papajoe » Sr Apr 04, 2018 08:32

ja jaz imam u istri Limski kanač, kjer je školjčišče, poleti pa na Pašmanu in okolici ribogojnice, eno celo kar za ovinkom :)

hvala za odgovore, lp
Uporabniški avatar
pagus
Poročnik korvete
Prispevkov: 58
Pridružen: Po Mar 12, 2012 11:25
Kraj: Zagreb, Pag

Re: Ribogojnice

OdgovorNapisal/-a pagus » Sr Apr 04, 2018 21:50

ZAKON O MORSKOM RIBARSTVU
Ribolov na označenim mjestima
Članak 14.
(1) . . .
(2) Na području uzgajališta i na udaljenosti manjoj od 300 metara od oznake položaja uzgajališta, odnosno 50 metara za područja gdje se obavlja uzgoj školjkaša, odnosno granice koncesijskog područja, zabranjeno je obavljanje ribolova i drugih radnji koje mogu ometati djelatnost uzgoja.
(3) . . .
(4) . . .
(5) . . .
Pagus

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti