Visokotlačni čistilec

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a glens » To Apr 17, 2018 20:22

kr3mn1 napisal/-a:
btw, izraz vodni rez ti je znan kajne? no..s tiste pol deci vode reže 50mm debelo železo. ne govori o fiziki, če jo ne poznaš...


Ko ljodje govorijo o fiziki in je ne razumejo....

Vodni curek ne reže nič, reže pa abraziv, ki je dodan vodemu curku.... Je pa zanimivo, da se je šari dokaj korektno izrazil, ko je govoril o gibalni količini.
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a klemn » To Apr 17, 2018 23:16

glens napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:


Je pa zanimivo, da se je šari dokaj korektno izrazil, ko je govoril o gibalni količini.


ZELO zanimivo!! :wink: :mrgreen:
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Apr 18, 2018 08:31

glens napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:
btw, izraz vodni rez ti je znan kajne? no..s tiste pol deci vode reže 50mm debelo železo. ne govori o fiziki, če jo ne poznaš...


Ko ljodje govorijo o fiziki in je ne razumejo....

Vodni curek ne reže nič, reže pa abraziv, ki je dodan vodemu curku.... Je pa zanimivo, da se je šari dokaj korektno izrazil, ko je govoril o gibalni količini.


kako knjigo najprej preberi. abraziv je samo za določene aplikacije. Da voda ne reže nič...saj ima samo 1kg/dm3 gostote, pa 99,9% nestisljiva je, ane. Eni ste res majstri...

za one ki ne vedo, google in wikipedia pomagata

https://en.wikipedia.org/wiki/Water_jet_cutter

drugače je pa tema o visokotlačnih čistilcih, za domačo uporabo. Lahko pa odpremo novo temo, pa mal računamo gor in dol, s kakšnim tlakom z in brez abraziva kak materijal režemo. Ali pa direkt na Vrhniko al pa Vodice pokličemo Roka, pa nam bo s prve roke povedal.

Za doma bo pa kak kaercher/Makita/Bosch do 300 evrov čist dobro pral dvorišča, avte in jadrnice.
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a glens » Sr Apr 18, 2018 20:24

kr3mn1 napisal/-a:
glens napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:
btw, izraz vodni rez ti je znan kajne? no..s tiste pol deci vode reže 50mm debelo železo. ne govori o fiziki, če jo ne poznaš...


Ko ljodje govorijo o fiziki in je ne razumejo....

Vodni curek ne reže nič, reže pa abraziv, ki je dodan vodemu curku.... Je pa zanimivo, da se je šari dokaj korektno izrazil, ko je govoril o gibalni količini.


kako knjigo najprej preberi. abraziv je samo za določene aplikacije. Da voda ne reže nič...saj ima samo 1kg/dm3 gostote, pa 99,9% nestisljiva je, ane. Eni ste res majstri...


Glede knjig, ali pomaga, da sem diplomiral is abrazivnega vodnega curka :?:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Apr 18, 2018 23:25

Malo se umirite, ste na meji banovcev! Tak način izražanja na forum ne sodi!
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Apr 19, 2018 06:53

admin napisal/-a:Malo se umirite, ste na meji banovcev! Tak način izražanja na forum ne sodi!

Se strinjam z admin-om, sicer pa imajo visokotlačne čistilce tudi v Banovcih :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Apr 19, 2018 09:40

admin napisal/-a:Malo se umirite, ste na meji banovcev! Tak način izražanja na forum ne sodi!


Lep pozdrav,

ti mene kar sedaj in takoj banaj. Če vse tepce in butalce toleriraš, ki se obrekujejo in zmerjajo, ljudem živce mozgajo ter silijo narod s foruma dol, mi boš naredil uslugo.

Če ta tema ni na nivoju foruma, ti lahko naštejem uporabnike, katere prenašaš zaradi osebnih poznanstev, drugim uporabnikom pa dobesedno kri pijejo, jebejo narod v glavo, te dobesedno prisilijo v to, da klikneš oni X zgoraj desno? Ti napišem seznam ljudi, ki te rotijo, da se kaj spremeni?

Tam maš tipko ban, stisni, pa je rešeno! Spravljat se na normalne, pa grozit z banom, to znaš, svoje omejene kolege pa ščitiš kot kočevske medvede. Evo, je dovolj ostro napisano za ban? Stisni pa je rešeno, temo pa pobriši, pa bo spet vse kot prej.

glens: Lepo da si diplomiral, na žalost do sedaj nisi ene tehnične stvari napisal v tej temi. samo podžigal napol napisana dejstva. Lahko pa poveš naslov tvoje diplomske, pa si jo bom z veseljem ogledal v arhivu.

lp, D.
Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a snwl » Če Apr 19, 2018 14:17

kr3mn1 napisal/-a:


Lep pozdrav,

ti mene kar sedaj in takoj banaj. Če vse tepce in butalce toleriraš, ki se obrekujejo in zmerjajo, ljudem živce mozgajo ter silijo narod s foruma dol, mi boš naredil uslugo.

Če ta tema ni na nivoju foruma, ti lahko naštejem uporabnike, katere prenašaš zaradi osebnih poznanstev, drugim uporabnikom pa dobesedno kri pijejo, jebejo narod v glavo, te dobesedno prisilijo v to, da klikneš oni X zgoraj desno? Ti napišem seznam ljudi, ki te rotijo, da se kaj spremeni?



Pod to se pa 6 x podpišem!!! :-)
In da še enkrat naštejem (pogrejem): H2O - 5.370 prispevkon - odšel s foruma
Al - 4.214 prispevkov - odšel s foruma
kr3mn1 - 1.456 prispevkov - upam, da ne odide tudi on

In nekoč napišem nekaj o tem, da smo malo (vsi skupaj) zje....i forum se je pa usulo. Po ZS, v temi, pa zbrisana tema,...
...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
Daki

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Apr 19, 2018 15:12

Tudi jaz se podpišem pod to. Nekateri si lahko dovolijo čisto vse, nekateri se pa včasih še malo pohecati ne smejo.
Vse skupaj je zelo moteče in krivično.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Apr 20, 2018 20:18

Ščitim svoje kolege? H2O je odšel ravno zaradi nekaterih od vas, ki se zdaj oglašate.
In še 100 drugih je, ki se ne oglašajo ravno zaradi takih odgovorov in napadov, kot je sedaj tale name.
Razlog za to je, da sem jaz preveč zaseden in takih zadev ne bannam takoj. Sedaj, ko sem začel opozarjati, ste pa točno tisti, ki ste vso sranje zakuhali glasni. Nekaj se jih je umirilo, nekaj še ne, pa se boste! Pika!
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Apr 20, 2018 21:06

Lep pozdrav najprej.

če mislite, da je temu tako, potem vam ne bo težko stisnit tisto eno tipko.

BTW: z H2O se odlično zastopim. In zaradi mene, sigurno ni odšel.

Pričakujem vašo reakcijo.

Lp, David

Post scriptum: Enkrat naredi, kot je prav. Ne te majonezaste izgovore.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Pe Apr 20, 2018 21:27

Fantje, ne se razburjat en na drugega. Treba je mirno sprejet da je nekdo napisal neko trditev ki ne drži. Nimajo vsi enako znanje. Zato pa smo tukaj na forumu da se pogovarjamo, delimo svoje znanje, da vsak pove svoje stališče. Glede na to da nas je na tisoče na forumu je za pričakovat, da bo ogromno različnih mnenj. In to je treba mirno sprejet.

Sam opažam da je nivo medsobojne olike na forumu v zadnjem času padel in ga je nujno potrebno povdigniti.

Če admin nebi poklical k mirnejšemu pogovoru, verjamem da bi se vročina v temi toliko stopnjevala da bi v enem momentu nekdo začel pisati boleče besede (žalitve), kar je nesprejemljivo za skupnost.


Ampak pravila morajo veljat za vse enaka, da se vsi počutimo pravično.

Po tem kar sem videl na lastne oči na srečanju lahko rečem, da mislim da na temu forumu ne veljajo enaka pravila za vse.
Ne bom imenoval kdo je koga pozival k pretepu, ga težko zmerjal, verbalno napadal še druge prisotne brez utemeljenega razloga in to kar na srečanju v gostilni pred vsemi ampak lahko povem svoje mnenje, da ni pravično da je tak incident šel neopažen skozi.
Lahko da se motim ampak jaz sem tudi mnenja da so nekateri na tem forumu na pozicijah le zaradi osebnih prijateljstev in ne zato ker so si pozicijo zaslužili kot korektne miroljube osebe.
Kar je dolgoročno poguba za forum. Ker ne sme bit izjem, kdo se lahko grdo obnaša
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a klemn » Pe Apr 20, 2018 22:07

ADMIN, pa tut vsi ostali...nemorm verjet, da se nam med čisto vsakdanjimi in odraslimi ljudmi, ki nas skupaj druži vsaj morje, če že na trenutke ne govorimo o barkak in kakšno ter kolk veliko ima kdo.....dogajajo taki problemi...pa sej ste pomoje že vsi, če ne sodelovali pa vsaj brali kakšne druge JAVNE forume???? Sandi, verjamem, da nimaš časa, da bi bilo tole vse skup nekako "zmoderirano", ampak tele tvoje fore z takoimenovanimi banovci (že beseda je zelo otročja) lih niso rešitev, pa brez zamere :wink: ........vem, da sam nisem ravno napisal veliko strokovnih in podobnih stvari...sem pa z veseljem objavil obnovo svoje staaaree barkice, ki je zame taprava jahta 8) .... velikokrat mi pade kakšna "budolaščina" na betico, ki jo potem delim z vami, kar se mi na takem JAVNEM forumu ne zdi nobena napaka, sploh, če je komu všeč :mrgreen: ....tako, da če ti taki ne pašemo oziroma te zmotimo, ko sem pa tja prideš na forum....potem......

Pa šeenkrat brez zamere... :D


l.p. Klemen
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a klemn » Pe Apr 20, 2018 22:18

Aja, pa fajn bi blo ane, če kakšen administrator, tole vse skup v kakšno bolj primerno temo premakne(ker ,če kakšen nou bere, da smo se med štrajfiksi skregal, si bo tut svoje mislu :mrgreen: )...sam ene par tipk pa je rešeno, če bo šlo??
Daki

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a Daki » Pe Apr 20, 2018 22:48

Bonaparte napisal/-a:Po tem kar sem videl na lastne oči na srečanju lahko rečem, da mislim da na temu forumu ne veljajo enaka pravila za vse.
Ne bom imenoval kdo je koga pozival k pretepu, ga težko zmerjal, verbalno napadal še druge prisotne brez utemeljenega razloga in to kar na srečanju v gostilni pred vsemi ampak lahko povem svoje mnenje, da ni pravično da je tak incident šel neopažen skozi.


Žal sem bil priča temu dogodku in nisem mogel verjeti, da je kaj takega sploh lahko mogoče na srečanju morjeplovcev :shock:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov