Gumenjak 3m ter 4 osebe

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Gumko » Če Apr 19, 2018 15:02

Pozdravljeni, sem nov na forumu ter upam, da čim prej tudi nov lastnik gumenjaka. Že nekaj let me navdihuje želja po lastništvu malega gumenjaka. Ker izkušenj še nimam sem se odločil, da za začetek kupim manjši čoln, ki ga ni potrebno registrirati. Zanima me ali je nakup smiselen in če je dejansko izvedljivo, da se na tak čoln "spravijo" 4 osebe. Ali postane tak čoln s 5 konji ob takih pogojih že nepremičnina?

Hvala :)
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a weta » Če Apr 19, 2018 15:13

Pričakuj hitrpst pešca. Tudi peš se dalec pride. Sicer pa je preskok iz turista na prenatrpani plaži na turista s čolnom, ogromen. Torej, zakaj ne.
tyson

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Apr 19, 2018 15:18

Skoraj nepremičnina, imaš prav...pa še valovi, ki bodo zalivali notranjost...bonaca-brezvetrje bi bilo idealno, ampak je redkost.

Sam sem imel točno tako kombinacijo...ampak za dve osebi...vse je bilo ok, dokler sva bila dva...tudi štiri osebe in moja (tiha) panika... ti ne priporočam.
Nato sem na isti čoln nataknil 8KM, prej je bil Tomos 4,5KM, potem je letelo...ampak spet samo v dvoje...gajba piva je bila za glisiranje preveč...mogoče bi moral imet max. konje=10KM na 2,9m čolnu...aja, na 8KM Yamaho sem nalepil original nalepko 5KM in nisem imel nobenih težav.
Pred 3mi leti sem šel na 4m in 20KM... brez volana...tako kot prej, le večje in močneje...pa registracija.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Apr 19, 2018 15:39

Ne jemljite človeku veselja že v štartu :idea:
Marsikateri od nas je tako začel, pa smo preživeli :roll:

Seveda, če je možnost, je bolje kaj večjega z močnejšim motorjem, za začetek pa, kot sem že zapisal :!:

Morda pa se dogovori s kom in preizkusi takšno kombinacijo :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a weta » Če Apr 19, 2018 16:24

Prednosti so, da ne rabiš prikolice, rampe za spust, registracije, zavarovanja itd, itd....vržeš v vodo in pelješ. Je pa fajn, da je obala razgibana, zalivi, otočki itd v dosegu kilometra, dveh....in dopust je krasen. Ob kaki nezanimivi, ravni obali, tipa rimini, je čoln btez veze.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Apr 19, 2018 16:58

Jaz sem pred 30 leti z 3m čolnom in Yamaho 3,5 vsak dan šel iz Crvenega vrha v Portorož na pivo...na čolnu smo bili običajno 4...danes kaj takega nebi počel (mam mal več izkušenj...)
mirno morje
Uporabniški avatar
torpedo
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Feb 10, 2014 20:55
Kraj: Maribor-Betina-Ždrelac

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a torpedo » Če Apr 19, 2018 17:54

off topic:
Ravno v začetku nove države vsak dan s kajakom s Crvenega Vrha v Piran po fasungo... par km ali navtičnih milj kakor komu drago, sedaj mala gumica in 20KM ,pa je za zabavo čisto dovolj, pa imam preplutih v 7 letih z enako kombinacijo po Jadranu več kot 6000 nm, vse po finančnih zmožnostih, sposobnostih in veselju...... nekdo s 3m ....drug s 30m.....kakor vam drago... no to je pa naslov dramskega dela.... samo, da je v veselje in zabavo, no pa vedno pluti z glavo.....
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a sealine » Pe Apr 20, 2018 10:34

Meni se zdi tak čoln in motor optimalen za začetek v navtične vode. Če bo odkril vse čare plovbe, skritih zalivov itd. si bo mogoče en dan omislil kaj večjega. Tudi sam začel z maestral 18 in tomos 4. Že res, da s 4 osebami v čolnu si počasnejši od peščca, bistvo takih čolnov pa itak ni dolga plovba temveč kaka bližnja manj obljudna plaža. Prva sezona z Maestralom je bila na Rabu v Supetarski dragi, v oddaljenosti 1-2 milje imaš 3 lepe otočke in s takim čolnom prideš brez problema do teh plažic.
Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Gumko » Pe Apr 20, 2018 10:50

Hvala za odgovore. Nekako sem pričakoval takšna mnenja. Razlogi, ki jih je navedel "weta" so tisti, zaradi katerih sem gledal tak čoln. Problem imam bolj s spravilom prikolice čez zimo. Torej kolikšen je "najmočnejši" motor in kolikšna je dolžina čolna, ki se ga da spraviti v avto.

Hvala
Brez napora ni znanosti.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Apr 20, 2018 11:55

Ta je sicer 320....cena je pa fajn.....lp


https://www.ebay.de/itm/Sportboot-Angel ... %7Ciid%3A1
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a kotulc » Pe Apr 20, 2018 18:58

@ Gumko
3m gumenjaka +5KM motor z opremo preizkušeno ni problem spravit v srednje velik avto, v kolikor sta v avtu 2 + prtljaga.
4 osebe + prtljaga + takšen gumenjak je pa bolj jeba tudi če imaš velik avto, naj kdo poroča če mu to znese

Kaj več od 3m in 5KM motor je pa pomoje že no-go za vožnjo v avtu, razen če imaš kombi ali pa sta 2 v enoprostorcu.
Moraš vedeti, da nujno rabiš še nekaj opreme (kanta za bencin/tank, vesla, tlačilka, sidro, vrvi, ....) kar vse zasede svoj prostor, pri gumenjakih nad 3m pa še kolesa za spust v vodo, ....
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Apr 20, 2018 19:45

Leta 1992 sem čoln + motor +vozičekza otroka+ vso kramo za 10 dni dopusta stlačil v hyudai pony....kako mi je to uspelo, mi več ni jasno
čoln sem si sposodil od prijatla in ko sem ga prišel iskat, je najprej vprašal kje imam vlečno kljuko...žal je nisem imel, bil pa naspidirasn, da grem na dopust z čolnom in je moral v prtljažnik....
mirno morje
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a motorni » Pe Apr 20, 2018 20:37

S tako kombinacijo (maestral 9 in tomos 3) sem plul, ko sem bil še študent, in sem to prevažal okrog v prtljažniku stoenke in katrce.
Po 20 letih uporabe, ko nas je bilo 5, smo kupili večji čoln.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
Gumko
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Pe Mar 23, 2018 09:47

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Gumko » Pe Apr 20, 2018 21:09

No saj čolna nebi prevažal ravno vsak vikend. Na slovenski obali imamo pavšal in načeloma bi ga sedaj ob začetku sezone peljal v kamp in nato ob koncu sezone nazaj domov na zimovanje ;) imam pa tudi navadno prikolico dolžine 2m in ni vrag, da ga ne bom nekako pripeljal, sploh ker je relativno blizu. Verjetno bom res kar med 3 in 4m ter okrog 15km spremljal oglase. Jutri se še v kampu pozanimam kako imajo urejene priveze... Upam, da čimprej zaplujemo ;)
Brez napora ni znanosti.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » So Apr 21, 2018 06:44

https://vodovod-rh.si/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov