Visokotlačni čistilec

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Apr 24, 2018 11:05

Sam da se zabavamo pa je cilj dosežen. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Daki

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a Daki » To Apr 24, 2018 21:46

In širimo informacije :)
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Apr 27, 2018 07:45

kasaudio @AEgir napisal/-a:Jaz pa sem celo živleje živu v prepričanju da so bati iz šalce novodobna pogruntacija high tec. No ti si zdaj to prepričanje pokvarol.

Ne pokvaril, ampak popravil :wink:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3946
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Maj 01, 2018 00:29

Ne pokvaril, ampak popravil :wink:


Kaj pa vem. Kar tako tudi osel ne gre na led, sploh pa ne zdaj, ko je že kar toplo zunaj.
Xilinx Vivado HLx trainee
papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a papajoe » To Maj 01, 2018 01:51

živjo,

še jaz dodam svoj lonček (žal ni keramičen)... se strinjam z vsemi ki so napisali, da je vse kar je pod 150 eur kikiriki! žal sem izkusil na svoji koži, ko imam doma 2 pokvarjena čistilca, vsak v svojem kotu. Zakaj, niti ne vem več. Pač crknila, konec. Imam še ta tretjega, s katerim se pa zopet mučim, saj mi je že 2x crknil vklop, ampak hvala bogu imam kolega ki to čas posla popravi in zopet dela nekaj časa... Pač, za malo gnarja je malo muzike in mogoče sem res osel, ki je šel večkrat na led, ampak pač v danem momentu nimaš denarja in kupiš poceni... tako pač je, če šparaš tam ko nebi smel...

Podobno se mi je zgodilo sedaj s mokro-suhim sesalcem... po dobrem tednu dni uporabe je crknil motor. ne bom govoril o znamki in ceni, ker sem naredil isto napako kot s čistilci, ampak ok, sesalec je bim mišljen za klet in ostale podobne pritikline, tako da pač ni rabil bit top.

Kar se pa kregarije tiče, pa je moje mnenje tako, da bi morali vsi včasih 10 sekund zadihat preden odpremo kljun...

Ne morem pa verjeti, da imamo med nami člana, ki je želel fizično napasti drugega člana oziroma tudi obratno, da ga je nekdo tako sprovociral... zgodbe ne poznam, ampak žalostno, da tam kjer bi se morali veseliti in smejati, se seje slaba volja... tako kot tu.. ta forum je za pomoč, mnenja, potrebe, prošnje in še kaj...

pa lep pozdrav :)
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Maj 01, 2018 10:16

Na vsih forumih se najdejo izjeme, ki nikakor ne odnehajo, imajo svoj večni prav, so pa eni, ki imajo prav in se ne dajo.V takem primeru =pametnejši odneha=.
Ker ta visokotlačni čistilec uporabljam že mnogo let, me je že zdavnaj izučilo, da mora imet bronasto-medeninasto črpalko.25 let imam že Kercherja HD790-trifazni motor, brez kiksa pa ni pomembna le firma, saj so dejansko visi čistilci narejeni po enem kopitu, le da ima kovinsko črpalko pa je zadeva mnogo mnogo boljša in vzdržljivejša.
Lej kupil si že tri čistilce, za ta denar bi imel že enega dobrega.Je pa res, da ni vedno takšen znesek vedno na raspolago, zato misliš, bom pa tega ta pocen vzel, za en cajt bo že :? Dejansko pa tudi ti s kovinsko črpalko niso bistveno dražji od plastičarjev, ki res niso vredni tega denarja, kolikor nam pol požrejo živcev.saj ne rabiš za domačo uporabo kupovati čistilec tam nad 400 in več €, le pred nakupon se pozanimej pri prodajalcu, kakšno črpalko ima.
mašinfirer
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Maj 01, 2018 14:49

:D
Hvala vsem za vsa mnenja, a še vedno nisem dobil strokovni odgovor o problemu, zakaj pride do pumpanja.
Kar se tiče cenovno ugodnih visoko tlačnih čistilcev, bi pripomnil le to, da denar ni vržen stran, če ti crkne pred tretjim letom uporabe, saj je garancija 3 letna. Če pa 3 leta deluje brezhibno, pa je oddelal svoje.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Maj 02, 2018 00:33

kasaudio napisal/-a:
Ne pokvaril, ampak popravil :wink:


Kaj pa vem. Kar tako tudi osel ne gre na led, sploh pa ne zdaj, ko je že kar toplo zunaj.


Jutr mu glavo dol snamem in ti closeup slike keramičnih batov in pumpe naredim, če hočeš. :)

Je pa točn takle:
http://bid.usgovbid.com/cgi-bin/mnlist. ... als331/223

Sam boljši! - ker je moj ;)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Maj 02, 2018 09:30

Ja to je zverina za leta in leta.
mašinfirer
papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a papajoe » Sr Maj 02, 2018 12:13

no da povem, da moj ta 3 čistilec res počasi izgublja žmoht... včeraj pral svoj škaf in opazil, da je ni več ta pravega pritiska in da bi moral razmisliti o nakupu novega. Sem pa dejansko pogruntal, da imam tistega ki je v enem kotu (elektromaschinen) z kovinskimi bati, vendar so crknili vsi nastavki oziroma šobe, novih pa ni na voljo oziroma so drage, starih mi pa nikjer ne znajo zamanjati...

sem se sedaj odločil, da bom vzel novega in vas prosim sedaj na tem mestu, če ima kdo kakšen res dober predlog, kaj nabaviti za znosen denar. Ne bom več kupoval teh hofer variant, čeprau imam zdaj Kaerher, ampak tudI za pod 100 eur, ampak vseeno včasih je ta firma veljala za dobro...

hvala vsem za bilo kak nasvet, lp
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Maj 02, 2018 13:47

poceni kärcher je isto kot vse ostalo v istem cenovnem razredu.

Vstopni modeli so, kot že napisano, preden so prišli "privatniki" s svojimi težkimi in dragimi čistilci, K5 od Kärcherja, HW132 od Makite, potem Bosch (uni majo čudne oznake), v glavnem, pri 200 se začne pa do ene 400 EUR gre, važno da imaš kovinsko črpalko, ne plastično, pa da je firma, ki ni z danes na jutri, ampak taka, da lahko kupiš rezervne dele še 10 let potem. Recimo določene znamke delijo tudi iste priklope (Karcher in Lavor, Makita in Black&Decker in Skil, itd...) kar olajša iskanje novih šob in priključkov.
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a widmann » Sr Maj 02, 2018 14:10

papajoe napisal/-a:no da povem, da moj ta 3 čistilec res počasi izgublja žmoht... včeraj pral svoj škaf in opazil, da je ni več ta pravega pritiska in da bi moral razmisliti o nakupu novega. Sem pa dejansko pogruntal, da imam tistega ki je v enem kotu (elektromaschinen) z kovinskimi bati, vendar so crknili vsi nastavki oziroma šobe, novih pa ni na voljo oziroma so drage, starih mi pa nikjer ne znajo zamanjati...

sem se sedaj odločil, da bom vzel novega in vas prosim sedaj na tem mestu, če ima kdo kakšen res dober predlog, kaj nabaviti za znosen denar. Ne bom več kupoval teh hofer variant, čeprau imam zdaj Kaerher, ampak tudI za pod 100 eur, ampak vseeno včasih je ta firma veljala za dobro...

hvala vsem za bilo kak nasvet, lp


Jaz uporabljam zadevo WAP 12 let brez problemov dela,kot ura.
Če ti cena ni previsoka...
https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd ... o_e130_3-9

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... j-3TxkoiMg
Das Ist Valter
papajoe
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Če Mar 05, 2015 16:43
Kraj: Koroška

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a papajoe » Sr Maj 02, 2018 14:13

hvala obema za mnenja... ne vem, se bom še odločil. sem pa rekel da grem nekje do 400 eur, ker res hočem enkrat imet zadevo ki bo delal kot je treba

lp
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Maj 02, 2018 14:30

če se boš odločal za makito, ti lahko zrihtam dober popust.
šari
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:55

Re: Visokotlačni čistilec

OdgovorNapisal/-a šari » Sr Maj 02, 2018 18:21

papajoe napisal/-a:hvala obema za mnenja... ne vem, se bom še odločil. sem pa rekel da grem nekje do 400 eur, ker res hočem enkrat imet zadevo ki bo delal kot je treba

lp



za 400 dobiš rabljeno profi zadevo.....drugače je za ta denar ...samo za igrat :lol: :lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost