Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

LaMike
Viceadmiral
Prispevkov: 525
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 11:07
Kraj: Maribor

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a LaMike » Po Maj 14, 2018 13:12

:lol: Šaljivec... :lol:
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4395
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Po Maj 14, 2018 13:56

:shock: Zakaj?
LaMike
Viceadmiral
Prispevkov: 525
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 11:07
Kraj: Maribor

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a LaMike » Po Maj 14, 2018 15:15

SR 290 napisal/-a::shock: Zakaj?


Ni nate letelo. :lol:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Maj 15, 2018 15:27

Koliko ton polirpaste rabim za spolirat cca 25m2? Neka minimalna količina brez kompliciranja in nevemkakšnih pred in po premazov.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Sr Maj 16, 2018 09:18

:D
Ena bo kar dovolj :lol:
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Maj 16, 2018 10:41

Marchi napisal/-a:Koliko ton polirpaste rabim za spolirat cca 25m2? Neka minimalna količina brez kompliciranja in nevemkakšnih pred in po premazov.

0.001 tone bo OK. Imam eno novo. Tako "all in one". Se vosek. Ce delas priblizno prav tudi odreze vecino oksidacije. Lahko za brisanje. Coln se sveti kot pumpezeva rit.
Samo nisem ziher kako bi jo ti dobil ker jaz sem povsod samo tam ne kjer bi moral biti...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Maj 16, 2018 10:51

LaMike napisal/-a::lol: Šaljivec... :lol:


Ni kaj... močan protiargument mojim besedam.

Pa saj ni tu nobene znanosti. Pokazi svoje delo pa tece debata dalje.
Ne razumem vas ostalih detailerjev... jaz kdorkoli me prosi za nasvet celo primem za masino pa pokazem. Ostali pa samo iscete neke napake, teorizirate kaj, kako s kom...
Noben nima prakticnega nasveta, pametovanje do daske... pa naj bo forum, FB ali pa v marini...

Brezveze...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
ace
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 03, 2012 23:32

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a ace » Sr Maj 16, 2018 10:58

Pusti jih Mamamicka saj vidiš, da jih je le tipkovnica. Lamike vabljen, da objaviš svoje delo tule pa bomo potem pokomentirali.
Me zanima, če se boš dobro počutil, ko bomo začeli iskat dlako v jajcu pri tebi ;)
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Sr Maj 16, 2018 11:21

NAsvet za vse "virtualne strokovnjake" katerih najbolj uporabljeno orodje je tipkovnica in miška

Talking is cheap actions speak much louder ....

Pokaži svoj izdelek mi pa bomo s pomočjo tvojega najljubšega orodja komentirali :)

Pa brez zamere lahko da ful obvladaš samo dokler ne vidimo ....
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Maj 16, 2018 11:43

Forum je odprta zadeva, tukaj je vsak lahko pameten, kot je napisal že moj predhodnik...

Verjamem, da vsak od nas nekaj ve, vsak od nas je že kaj poskusil, vsak od nas ima lahko dober nasvet, tudi če ni strokovnjak iz tega področja in kot je napisal MamaMicka, ne rabiš šole za te zadeve, rabiš pa prakso. In pri tem vsaka šola nekaj stane, si pa bogatejši za novo izkušnjo...

Fantje ne se kregat, agresivni pristop nima efekta, ravno nasprotno. Agresivno nastopa nekdo, ki se mu stopi na žulj, ne pa nekdo, ki ima stvari res v malem prstu iz prakse, ne samo iz teorije.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Maj 17, 2018 00:39

Iskreno se opravicujem vsem za agreaiven nastop.
LaMike vem da obvlada, vsaj v preteklosti je to dokazal na avtomobilih.
Zal je letos obdobje pametnjakovicev, ki mislijo da bodo na hitro zasluzili v marini z nekimi doktorskimi pristopi.
Vsi nekaj vedo, oziroma mislijo da vedo vse tudi o keramicnih premazih. Vecina ne izpelje projekta do konca oziroma zakljuci na pol in potem krivijo vse okoli sebe, nihce pa si ne prizna, da pac temu ni dorasel. Coln ni avto in delati zunaj ni enako delu v cisti klimatizirani delavnici.
Na barki se vsaka napaka kasneje steje v urah ali celo dnevih in stotinah evrov. Jaz vem ker sem ze na dvigoval barko na svoje stroske in se 1x porabil 150 ur, da sem dal iz rok izdelek kot se sika. Pa bi lahko vpil, da me je zahebalo vreme in vlaga. Ampak ce to delas moras te zadeve predvideti.
Tako kot se vedno popravljam napake na naketaerih barkah kjer je keramika "odpadla" v enem mesecu. Spet bi lahko zamahnil z roko in rekel proizvajalec je poslal sranje.
In zaradi prezivetih vseh tegob me nato pojezi, ko nekdo da nek učbeniški nasvet kaj je treba narest. Kot da sem jaz glup in tega ne vem, ampak nasvet iz ucbenika v praksi ne deluje.
Da raztolmacim zaradi cesa je prislo do konflikta...
Jaz sem pritrdil clanu da premaze z voskom barko ki ima spodaj keramiko. LaMike je rekel da naj uporabi keramiko. AMPAK... da das obnovitveni sloj keramike mora biti barka kirursko cista, sonce ne pomaga za namecek vsega pa ce ne obrises dobro vse lise ostanejo. Enako bo lisasto ce bo barka umazana ali ce sonce zakuri. Teh lis pa ne spravis vec dol razen s poliranjem. In uporaben nasvet lastniku je generalno, da ne dela s keramiko, razen ce je pripravljen investirati vec casa. Nikakor ne pridobis toliko vec z obnovo keramike kolikor lahko izgubis. Zato je "za na hitro" vosek boljsa izbira.
Obsolutno gledano pa ja, seveda je najbolje keramiko cez keramiko, ce pa se popravis kako napako z polirko si pa zmagal.
Torej da zakljucimo tole okoli keramike... ni to neka vesoljska znanost, tistih nekaj pravil ki so pa je potrebno upostevati z astronavtsko natancnostjo. Veliko proizvajalcev namensko trzi hi-end produkte izkljucno firmam ki se s tem ukvarjajo, ker zajebi res ne izgledajo lepo in imajo potem samo cel kup slabovoljnih strank.
Ce grdo recem pac ni to za vsakega, ki bi rad nekaj mazal.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
LaMike
Viceadmiral
Prispevkov: 525
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 11:07
Kraj: Maribor

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a LaMike » Če Maj 17, 2018 17:11

MamaMicka, kot sem rekel, ne bom dalje komentiral, ker se smetenje teme ne bo zaključilo in ne bo obrodilo pametnega zaključka.

Sicer sem svoje izdelje 10 let dokazoval po različnih forumih. Danes mi to ni potrebno, ker mi tudi zdravstveno stanje tega ne dovoljuje. Za vse keyboard warrirorje pa en thumbs up od mojega kolega:
Slika
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Maj 17, 2018 20:56

mamaMicka napisal/-a:
Marchi napisal/-a:Koliko ton polirpaste rabim za spolirat cca 25m2? Neka minimalna količina brez kompliciranja in nevemkakšnih pred in po premazov.

0.001 tone bo OK. Imam eno novo. Tako "all in one". Se vosek. Ce delas priblizno prav tudi odreze vecino oksidacije. Lahko za brisanje. Coln se sveti kot pumpezeva rit.
Samo nisem ziher kako bi jo ti dobil ker jaz sem povsod samo tam ne kjer bi moral biti...

Hvala Micka, pasto že imam, mogoče drugič.
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2294
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a pešekan » Po Maj 21, 2018 12:31

https://magicezy.com/boat-maintenance/g ... ral-level/

tole sem zasledil na netu, vi ki se spoznate na popravila, kakšen nasvet, ali to drži....
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Poliranje čolna - V iskanju svetega grala

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Po Maj 21, 2018 14:00

Vzem gelcoat, pa tubo od kaladonta in nardiš to pa bo magic... mogoč zdrži sezono ;) Jst še nism probu mam pa na dveh mestih tako "situacijo".
Wellcraft 2600 Martinique

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov