Saver 650 vs Italmar 22

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3949
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Maj 07, 2018 22:51

Meni ga žge 20L/h pri 30 vozlih, in 12L/h pri 20 vozlih. Limit je 28.4 L/h. S tem da imam 5m gumenjaka, ki za glisiranje rabi manj moči kot tak, relativno težji čoln. Tudi moj ni med najlažjimi, vse skupaj z nami vred je slaba tonica, ki veselo pluta po vodi. Če križno množiš konje nisi velike napake naredil. Še nekaj si pozabil - olje, ki ga ima H.O. kar rad, saj ne pozna reduciranega režima.

Če bi se rad vozil s 25-30 L/h glej nekaj ne preveč težkega, s 4 takt motorjem do 150 konjev.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a Galex » To Maj 08, 2018 07:26

Darko ,pocasi se bos moral sprijaznit,da idealnega colna ne bos kupil...tak coln- dobro ohranjen, novejsi letnik z motorjem, ki bo imel malo ur in imel porabo okrog 20l, s tem da bo imel vse papirje in servise. Da ne bo imel coln ali motor prikritih napak. Da ti bo lastnik vsec in da bosta prisla na tvojo omenjeno ceno, bo skoraj nemogoče!!! Če že obstaja tak čoln v prodaji ga sigurno ne bo na subito.it

Prej ko boš to sprejel prej boš na vodi...ne govorim da kupi na prvo žogo, ampak da realno razmisli kako boš to izvedel, ker se mi zdi da tega tvojega čolna ne boš dočakal med oglasi...

Odsvetujem evinrude (se opravicujem privržencem) in mogoče razmisli o nakupu rabljene lupine in potem o nakupu novega motorja , v katerega boš 100%...Kasaudio ti je glede ostalega že vse napisal ...

Upam da dobiš kar iščeš...
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a moro12345 » To Maj 08, 2018 08:31

Pri evinrude bos pa poleg bencina moral placevat tudi dobro okje za mesanico...baje da ne stane malo
mihol
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: To Maj 15, 2018 16:56
Kraj: Ljubljana

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a mihol » To Maj 15, 2018 21:20

živjo,

jaz imam Zar 65 in gor Evinrude e-tec 225 HO letnik 2009. Teža čolna z družino in gorivom cca 1700 kg, pa mi žre pri 25 vozlih ki je moja potovalna hitrost 35 litrov z 3750 obrati, pri 4000 obratih pa 39 litrov hitrost 28 vozlov. Max hitrost 48 vozlov pri 5950 obratov poraba 81 litrov. Upam, da sem ti s podatki kaj pomagal. Pa še to, poraba xd 100 olja približno 1 gal (3,74 l ) na 300 l goriva. Pri HO ne moreš reducirat porabo olja pa čeprav uporabljaš xd 100.

lep pozdrav
mihol
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: To Maj 15, 2018 16:56
Kraj: Ljubljana

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a mihol » To Maj 15, 2018 21:39

ker smo že ravno pri Evinrude, ali ima mogoče kdo izkušnje z novim G2. Resno razmišljam da bi nabavil novo G2 225 H.O. Do sedaj sem v glavnem slišal samo pohvalne stvari.
mihol
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: To Maj 15, 2018 16:56
Kraj: Ljubljana

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a mihol » To Maj 15, 2018 22:03

kasaudio, ker sem tukaj na novo pa malo prebiram vase poste vidim, da si kar poznavalec. Imam e-tec 225 H.O. sicer voženega šele 2 leti, sem pa imel lani težavo da se mi je motor pregreval. Tam do 3900 obratov je še bilo ok potem pa alarm. Smo probali vse živo menjal termostate in impeler pritisk vode v motorju stalno ok pa ni nič pomagalo. Nato sem klical Jurco pa mi je svetoval da poberem termostate ven pa se vozim brez. tako sem nato preživel cel dopust pa je bilo vse ok. Letos pred 1 majem pa sem še menjal svečke, fiter goriva in olje v peti pa ponovno namestil termostata v motor in odšel uživat na morje mal do Prtopiccolo in do Gradeža in Lignana pa je bila temperatura stalno ok tko da zdaj nič ne vem pri čem sem. Ali se tebi mogoče sanja kaj bi lahko bil vzrok? Rekli so mi tudi da bi bil lahko vzrok tudi termo pasta na senzorju temperature. Moram pa povedati da delam kar dolge fure tudi po 100 nm na dan. letno naredim cca 130 h.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3949
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Maj 15, 2018 23:40

Pozdravljen @mihol

Malo sem se poglobil v tri cilindrične e-tece, torej 75 oz. 90 HP ki sta tehnično enaka. Ostalih konfiguracij ne poznam toliko. Vsi e-teci imajo veliko skupnega, detajli posameznih pa so tudi pomembni.

Pri I-3 je s hlajenjem takole: pri malih vrtljajih tlačna loputa preusmeri vodo preko termostata v bloku. Motor deluje s cca 70-85 stopinjami. Temperaturo določa termostat. Pri večjih vrtljajih tlak v hladilnem sistemu naraste, odrine tlačni ventil in voda zakroži mimo termostata. Motor deluje s cca 45-55 stopinjami. Voda gre mimo termostata. Tak potek temperature je pravilen pri teh motorjih.

Če vzameš termostate ven, motor pri nizkih vrtljajih ne dosega pravilne temperature, pri visokih mu je bolj ali manj vseeno. Jurca ti je za začasno rešitev svetoval pravilno, vsekakor pa to ni trajna rešitev.

Glede tvoje težave; priklop na diagnostiko (med plovbo) je nuja, da vidiš kateri blok cilindrov ima problem, oz. kaj se dogaja na motorju samem. Če je problem na obeh blokih, bi sklepal na impeler, če zgolj na enem pa na termostat oz. tlačno loputo. Termostat(a) ste menjali, ali je kdo vtaknil nos še v loputo(i)?

Ali obstaja možnost, da glede na specifično obliko dna ZAR-a pri določeni kombinaciji hitrosti in trima potegne zrak v hladilni sistem? Senzor tlaka vode bi to takoj pokazal... Zrak lahko potegne tako, da propeler sicer grabi, vode pa ni tam kjer bi morala biti.
Xilinx Vivado HLx trainee
mihol
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: To Maj 15, 2018 16:56
Kraj: Ljubljana

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a mihol » Sr Maj 16, 2018 06:51

Pri mojem je normalna temperatura okoli 75 stopinj, imeli pa smo tudi priklopljen rcunalnik med delovanjem in je pokazal da eden od termostatov ne odpira pravocasno. Zato sem menjal oba. Seveda se je to dogajalo na dopustu in so me hrvati prav dobro lupli. Potem sem klical se v Novi Vinodolski kjer je prejsnji lastnik delal servis. Pa mi je svetoval naj v tlacnem ventilu skrajsam vzmet za pol obrata, kar sem tudi naredil. Potem je bilo bolje je delal normalno do 4100 obratov potem pa se je ponovno peegrel. In na koncu sem pobral termostate ven. Letos sem zamenjal se vzmet v tlacnem ventilu.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3949
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Sr Maj 16, 2018 11:57

Kot sem napisal etec V-6 ni v mojih gabaritih in ga toliko ne poznam. Naj pa bi to bilo v splošnem 2x I-3 in sem mnenja da je 75 stopinj preveč za temperaturo nad 4000 rpm. Pri meni je okrog 45-48, tlak pa od 1.3 do 1.4 bar. Probaj se pozanimat na [url]etecownersgroup.com[/url] za okvirne delovne temperature.

LP
Xilinx Vivado HLx trainee
mihol
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: To Maj 15, 2018 16:56
Kraj: Ljubljana

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a mihol » Sr Maj 16, 2018 12:53

kasaudio hvala za vse odgovore se bom pozanimal naprej.

Lp
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Ne Maj 20, 2018 14:02

Nekako gre zgodba takole...očitno bom vse novo kupoval...zmenil sem se ugodno za Italmar 22 (če bi ga imel na Internautici) bi ga kupil in ne bi več izbiral, Saver 650 me pride 3000€ dražje....čakam še eno ponudbo v ponedeljek...danes sem moram odločiti za 22. Ja ali ne. :?
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Po Maj 21, 2018 20:31

No....da še malo nadaljujem z zgodbo...danes sem si vzel čas in vse pogledal v živo Italmar 22 in Saverja 650. Čeprav mi je bil Saver prva izbira...zdaj mislim, da ni več. To je fajn, da vidiš čolna v istem dnevu. Saver je po mojem definitivno zmagovalec, kar se tiče same plovbe in prostora in to vse na račun svoje širine, tukaj nimaš kaj...vse ostalo pa Italmar. To se pravi detajli izdelave, kvaliteta materiala (mogoče je pri Saverju boljša plastika, vsaj sem mislim tako, zdaj pa ne vem točno) to se pravi končni otip in izdelava, fuge, montaža delov, spoji,....pri Saverju se mi je zdelo, da ravno niso kaj pazili kako je skupaj dano in je bilo vse tako "na hitro", samo da je gor. Kamor koli pogledaš samo silikon "napacan". Sem imel občutek ko v risanki, ko vržejo par stvari in že v zraku sestavljajo in lepijo :D . Menim, da je Italmar, kar se tiče končne izdelave in detajli, spoji, tekstil, občutek pri otipu.... vsaj 2 ali 3 stopničke višje kot Saver. Za samo sestavo in kvaliteto plastike pa žal ne vem. 8)
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a Galex » Po Maj 21, 2018 21:08

kupoval boš novo ? Kaj pa tisti prepričljivi posti na začetku da boš dal max 23.000 € več pa sigurno ne... a boš zdaj presegel svoje finančne okvire skoraj za enkrat toliko ??? :? kakor koli ti želim dober nakup...
Pa pripni eno slikco ko bo v garaži doma...
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Po Maj 21, 2018 21:19

Očitno..ker ni nič...da bi bilo 3 ali 4 leta staro...žal...tako je...edino če počakam na konec sezone. Že itak se je že zdavnaj začela...včasih sem imel že pred 1. majem čoln v vodi....pa vse do konec oktobra ali v začetku novembra. Ja finance se bodo pa...pa sem si rekel da do 25K grem max...in niti € več
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Če Maj 24, 2018 08:02

En Saver 690 je od danes na mornarju. Je starejši od tvojega kriterija, a ti ostaja cca. 7k, da si zrihtaš marsikaj po svoje.

Nisem podrobneje bral celega topica, mogoče si že kje napisal, da 690ka ni zate. V tem primeru pač prezri tale post :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov