Pregledi čolnov

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Klemc
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: So Mar 28, 2015 22:16

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a Klemc » Ne Jul 01, 2018 19:04

Živjo.

Sem prejšnj petek urejal na kapetaniji.
Gumenjak 3.1m in 8 konjev. Vse skupaj letnik 2003.

Osnovni pregled, prenos lastništva, vpis... plačal nekaj čez 100 eur.

Pripeljal vse skupaj razstavljeno v prtljažniku. Pogledali serijske številke. Malo še obvezno opremo. Sestavljati ni bilo treba.

Po pregledu še na zavarovalnici plačal cca 55 eur za osnovno zavarovanje slo+ hr za eno leto.

Pa na Hr. plačal še cca 100 kun "vinjete"
Lp
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Po Jul 02, 2018 10:08

Kak udar po denarnici ne?
Tako mali coln in ze veliki stroski....a?

Ce vi pa lepo imel italjansko zastavico...do 14m se ne dela tehnicni, prav tako ne potrebujes vpisa in se manj obveznega zavarovanja.

Davek na luksuz pa zacne se placevati nad 14m.
Do 40km moci ne potrebujes izpit za voditelja colna.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a polanc » So Jul 07, 2018 15:20

Tej Taljani majo totalno zgrešeno...po nesreči opraskaš bok ene 30 meterske jahte z takim plovilom...pa da vidiš...k bo treba bajto prodat če jo maš da poplačaš škodo..
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a weta » Ne Jul 08, 2018 22:19

Italijani omajo obvezno zavarovanje za vse motorne čolne, tudi manj kot 3 m in 5 konj....Nimajo pa ostsle nepotrebne birokracije....
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Po Jul 09, 2018 23:50

polanc napisal/-a:Tej Taljani majo totalno zgrešeno...po nesreči opraskaš bok ene 30 meterske jahte z takim plovilom...pa da vidiš...k bo treba bajto prodat če jo maš da poplačaš škodo..


To je odvisno tudi kje imas kasko....ce je neki lari fari varjanta triglav ali sava ali adriatic...vedi da bos kriv tudi ko nisi.
Mene se mi je italijanka zabila u rit z avtom...ker je bila na tel....po 3 mesecih pogajanja med savo in allianz sem jaz dobil pismo od save da vsak krije svoje stroske (ces prijateljsko ker niso uspeli dokazati krivice)..pol so me cakali drugo leto “ja veste boste v minusu” sem jim reku samo adijo...in vzel generali..jebiga stane skoraj dvojno samo so mocni nimas kaj...tudi kolega na triglav imel isto sranje....

Tako da....slovenija je samo birokracija ratala....samo pravila pravila in mi pohlepni samo placaj neumnost cez neumnost....gledam segugio.it...verjamesali ne kasko me stane manj v ita ko v slo....do kje smo prisli jaz ne vem....
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a jozko » To Feb 05, 2019 10:39

Če kdo potrebuje:

Uprava Republike Slovenije za pomorstvo je objavila prve termine za letošnje preglede čolnov izven sedeža Uprave:
http://www.up.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/5472/
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Feb 17, 2020 13:46

Uprava Republike Slovenije za pomorstvo je objavila prve termine za letošnje preglede čolnov izven sedeža Uprave:

https://www.gov.si/novice/2020-02-17-pr ... zono-ptuj/
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Feb 20, 2020 09:26

Pozdravljeni, moj lepi čoln mora letos na tehnični pregled. Nazadnje je ta zadeva šla preko firme Galio d.o.o., ki je v LJ na Letališki organizirala skupinski tehnični pregled, da ni bilo treba na Obalo vozit. Zelo praktično. Zdaj pa vidim, da so šli v stečaj.

A kdo pozna kakšno tako varianto, ker cel dan porabit in vozit se dol se mi pa res ne da.

LP!

Uprava Republike Slovenije za pomorstvo je objavila prve termine za letošnje preglede čolnov izven sedeža Uprave:

https://www.gov.si/novice/2020-02-17-pr ... zono-ptuj/


Škoda da je samo na Ptuju...
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Feb 20, 2020 10:41

Verjetno bo organizirano tudi kje drugje :!:

Vsa leta je najprej objavljeno kdaj bo na Ptuju, kasneje pa objavijo še za druge lokacije :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Feb 20, 2020 11:19

Ok, bom spremljal, hvala za odgovor!
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Sr Mar 11, 2020 11:19

Evo pregledi bodo tudi v LJ 28.3.2020


[url]
https://www.luxurymarine.si/novice/tehn ... -ljubljana[/url]
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a polanc » To Mar 17, 2020 20:11

Jaz bi jih kaznoval..če je stop za avte naj bo še za njih...kaj je pa treba zdej provocirat
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Sr Mar 18, 2020 07:59

polanc napisal/-a:Jaz bi jih kaznoval..če je stop za avte naj bo še za njih...kaj je pa treba zdej provocirat


Mornarji pijejo beli rum 75 VOL%, pa zato ni nobene frke,,,,

Se strinjam, da bi lahko zadevo prestavili, vendar bi morali o tem odločati pristojni. Za plovila, ki so na suhem to ne bi smel biti problem, tista pa ki so v vodi, še posebej pa, če tudi plujejo. pa zna biti problem, še posebej če pride do havarije.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Mar 18, 2020 08:40

Wisdom napisal/-a:
polanc napisal/-a:Jaz bi jih kaznoval..če je stop za avte naj bo še za njih...kaj je pa treba zdej provocirat


Mornarji pijejo beli rum 75 VOL%, pa zato ni nobene frke,,,,

Se strinjam, da bi lahko zadevo prestavili, vendar bi morali o tem odločati pristojni. Za plovila, ki so na suhem to ne bi smel biti problem, tista pa ki so v vodi, še posebej pa, če tudi plujejo. pa zna biti problem, še posebej če pride do havarije.


Pristojni so že odločili! Svetujejo nam,"zapovedujejo, ukazujejo" , prebivalcem, državljanom, itd, da naj se ne združujemo zaradi nenujnih zadev, kar registracija čolna nedvomno je.
Kaj bi se lahko zgodilo je popolnoma brez veze, ker zgodi se, al pa ne! Take hipotetike ne priznavam v nobenem primeru. Če ne iščeš težav jih ponavadi nimaš.
Želim pa nekaj opozorit, da so, oblast, registracije motornih vozil včeraj prenehali opravljat ! Veljavnost registracije motornih vozil pa je od včeraj podajlšana do 16. 5. Mislijo, ampak na barke pa so pozabili.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Pregledi čolnov

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Sr Mar 18, 2020 08:43

Če ne iščeš težav jih ponavadi nimaš.


Deloma se strinjam s teboj, deloma ne. Če ti ne iščeš težav, jih pa nekdo drugi. Tako je pri nesrečah, drugače jih ne bi bilo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov