Saver 650 vs Italmar 22

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Sr Jun 13, 2018 20:22

Nova obleka se bo krojila :D ....

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Sr Jun 27, 2018 21:44

Prva in tudi zadnja proba :D ....jutri gre proti domu...v petek proti Krku. Že dva dni kličem kapetana v Malinski...pa ga ne morem preklicati. Ima kdo kakšno številko oz. ga kdo pozna? Naj še pohvali Marino, ki je naredila res vrhunsko prevleko. Sem ji kar zakompliciral vse skupaj s svojim željami in kaj želim. Narejeno bo res vrhunsko za razumen denar in jo seveda zelo priporočam tudi drugim. Pa seveda črna zverina...čeprav ni Merc...je Zuzl....mislim pa, da bo mi dobro služil tok, tok, tok. :D

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a cibro » Pe Jun 29, 2018 22:50

Top
Sedaj pa.se podokumentiraj kako se pelje in objavi.Srecno
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a moro12345 » So Jun 30, 2018 14:28

Imam obcutek ali je motor prevec spuscen...na sliki mi ne stima visina....
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Pe Jul 06, 2018 07:21

Ta motor je na Antares 6 in je služil samo probo. Evo pred tednom dal v vodo....toliko sem bral glede pregleda in registracij na Hrvaškem in vam lahko povem samo pozitivne izkušnje z njimi. Zelo prijazni, nisem čakal niti minute (ampak res niti minute). Ko sem bral po forumu, koliko negativnih mnenj je bilo in da znajo "zajebavat" in sem se tudi pripravil na to. Imel sem vse...točno po spisku, od prevodov certifikatov do pooblastila, opreme,..... Kapetan kje samo pogledal cifre motorja in čoln...pa še to ne bi, ker nisem imel dokumenta za motor pri sebi in se ga imel v avtu...zato se je potem malo sprehodil. Če bi jih imel sabo, bi vse v pisarni naredila. Za registracijo predal dokumente...to je bilo v petek, je rekel, da bodo drugi teden v sredo...je žena šla iskat...žal ni bilo končano...njihov odgovor je bil da imajo ful gužvo....sem ga klical in prosil, če lahko uredi malo hitreje, ker v petek nam pridejo prijatelji iz Londona in mu seveda rekel, da če je potrebno tudi kaj plačam. To je skoraj bila napaka, ker ko sem mu to omenil, bi me skoraj zavrnil in njegov odgovor je bil...ako čemo tako, onda još dugo nečete dobiti dokumente, nisi svi takvi kako vi mislite (očitno res ne), je pa bil stari gospod...seveda sem se mu opravičil in ga res prosil, če se da kaj hitreje urediti. Drugi dan je bilo vse urejeno. Naj še povem, vse me je prišlo 420€ (obvezno zavarovanje, kasko zavarovanje (prevoz, 3 oseba,...celoten paket) in pregled čolna,....). Zdaj samo še registracijo poknem gor... :D ...sem se pa peljal par krogov po zalivu in lahko povem zelo pozitivno....sem se malo bal, da je le malce bolj visok...in da se bo pretirano nagibal...očitno je dno zasnovana tako, da se ne...se pa res dobro pelje. Zelo zadovoljen...vsaj zaenkrat. :wink: Bom dal kakšne slikce in video gor...ko kaj posnamem.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a cibro » Pe Jul 06, 2018 08:19

Super koliko hp imas gor že 150?
Me zanima kako gre recimo da so vsi 4 odrasli v kokpitu pa v vala 20cm pa pol metra itd..
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » So Jul 07, 2018 07:30

Ravno danes bomo sli ven...vsaj upam....da bo vreme zdrzalo pa sporocim. Bomo pa 3 odrasli...in ves cokompokom, ni da ni kot da bi ali za 1 teden. :D Nekaj me zanima...glede vode...ali devate v rezervar kaksne tablete ali kaj podobnega, da se s casoma ne nabirajo alge...ali obstaja kaksna stvar, ki seveda ne skoduje? Kaj uporabljate??
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 770
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a pinosat » Po Jul 09, 2018 12:28

POzdravljen...sem te videl, ko so ti montirali motor v As boatsu, sam pa sem ravno dvignil nek material za svojega...lep čoln, naj ti služi in mirno morje
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Po Jul 09, 2018 19:13

A si bil zraven "šanka" pri AS Boats?? Če ja, tudi jaz se te spominjam. Evo probal v morju...in lahko povem zelo zadovoljen...nisem ga v neke obrate, ker bom še malo pustil, da se ulaufa motor. Trije odrasli, ves cokompokom...lepo 4200 obratov...sem mi zdi, da je to čisto ok...lahko gre po mojem tudi skoraj do 6...vsaj sem imel tak občutek, da bi lahko šel...se dvigne zelo hitro...moram se malo še navadit na trim, kjer je optimalno...pri starem sem točno vedel, koliko in kdaj...tukaj se malo še lovim, lovim se tudi pri privezu, je le večji za 2 m...ampak bo šlo s časom. Mogoče bi bilo za nekatere malo prepočasi in se sigurno pozna 140 ali če bi imel 150 (je le več navora). Ampak kot sem povedal...za nas je zelo dobro in ne rabimo več hitrosti, že ko je bilo slučajno na 4500 obratih in se tudi pozna teh 300 obvratov, je bilo za ženo preveč...pa še par valov je bilo..nekaj velikih...in je bilo to za njo že malo preveč. Lepo pa reže in se ne odbija preveč in drži linijo, kar mi je tudi všeč. Sem pa nekaj opazil, mogoče sem bil malo presenečen. Sedeži zadaj in voznik je vse na desni strani, en lahko leži na levi ob vozniku. Vendar ob vožnji se je oseba (cca 80 do 85 kg) iz desne premaknila na levo stran, na stranico čolna...in lahko povem, da se kar čuti...očitno ima tako težo razporejeno...ne vem...odrasli trije več ali manj na desni strani, otrok leži na levi in je teža lepo razporejena...odrasla oseba se usede iz desne strani na levo stranico čolna (na rob)....čoln se je, kar nagnil na levo stran...ne zdaj ne vem kako, vendar se je čutilo in je s časoma bilo moteče, da sem rekel naj se usede nazaj. Nekaj me še zanima...ali vi sidro, ko ga dvigujete enem "šusu" dvignete ali zaustavite winch tik pod gladino in ga zopet dvignete do zatiča?? ali kako drugače...ga je sin dvigoval in ga je zaustavil ravno tik pred nosilcem, sidro je zanihalo tako, da je špica sidra udarila v čoln...malo se pozna (ni ne vem kaj) vendar je poškodoval golcoat kar dobro....cca 5x5 mm kvadratek, globine 2 mm...pa še na modri črti. Lahko bi se tudi meni to naredilo ali pa se še bo...vsakem se to lahko zgodi...začudo še jezen nisem bil :D ...tako da imam že nov projekt inox zaščito na špici...verjetno bom ta vikend vzel šablono in dal delat. Ne vem kako naj fiksiram (kar silikona ali vijaki)...je kdo to že počel?? ali se kje kupi, da se ne matram?? Bom ta vikend malo poslikal in kakšen filmček naredil vožnje.

Evo v vodi...pokrivalo je res dobro...malo je dela z zapiranjem...ko odkrivaš pa gre res hitro ( 2 minuti pa si končan), z zapiranjem pa si moraš vzeti dobrih 5 minut. Ampak ni panike...pa še s kakšnim sosedom lahko malo govoriš. Ravno sem spoznal nekoga iz Postojne...prijazen možakar. Ima v Njivicah vikend, vendar ga pri nas veže, ker tam nikakor ne more dobiti priveza.

Slika
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Po Jul 09, 2018 20:40

Sem ravno videl, da je glede zaščite odprta tema in da nimam samo jaz tega problema...
Exorcist
Kapitan
Prispevkov: 157
Pridružen: To Jul 14, 2009 18:27

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a Exorcist » Po Jul 09, 2018 22:10

Lep komplet, smo imeli Italmarja 16.50 in smo bili kar zadovoljni.

Nabavi večje bokobrane :wink:
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Po Jul 09, 2018 23:08

So 15x57 sem mislil, da so ok...za zdaj so ok...bom pa kupil še na vsaki strani po 1...
m1ha
Kontraadmiral
Prispevkov: 315
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 12:40
Kraj: Postojna

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a m1ha » To Jul 10, 2018 07:46

Kje na Krku pa ste?

Lp Miha
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » To Jul 10, 2018 08:46

Soline..čoln je v Klimnem...kje ste vi??
m1ha
Kontraadmiral
Prispevkov: 315
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 12:40
Kraj: Postojna

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a m1ha » To Jul 10, 2018 08:49

darkojakob napisal/-a:Soline..čoln je v Klimnem...kje ste vi??

Včeraj smo bili tam pa nas je burja pregnala. Drugace pa v njivicah.

Lp Miha

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov