Premuda

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jul 09, 2018 18:11

Meni so pol dal v Umagu novo ketno in oba nova gambeta.Varovali so jih z VEZICO.Po ene 14 dneh se potopim tiste 3 m globoko malo pogledat in evo vezice nema više,Povem inkasantu da moj gambet ni varovan in da je lahk spet pizderaj v kterem jo moja barka morda ne bo odnesla le z malo podrsano črto na boku..On mi pravi ma ne znam ,mi platimo ronilačkoj firmi i oni odgovaraju za posao.stručnjaci su valjda su dobro napravili..Pa kok u pi...matrno če mu povem de nima več varovanja mi reče valjda su dobro napravil.Nič kos bakrene žice sem vzel in se potopil zavarovat gambet.Težk se potaplam pa neki sem mapravu..BOJE
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a Domi » Po Jul 09, 2018 18:29

Vezice so odlične na suhem. V vodi pa totalno neuporabne, namreč po parih dneh jih z roko odpreš kot za šalo in dokler tega ne doživiš, misliš na sabotažo oz., da ti jih nekdo nalašč trga proč. Najboljše je žica "kot bi mujo vezal mrežo za ploščo :) " in si "načeloma" miren.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jul 09, 2018 19:19

Ja ampak dragi strokovnjaki uporabljajo vezice u morčku
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Jul 09, 2018 19:26

:P
alesjo napisal/-a:Jaz velikokrat prenočim na premudi, seveda nikoli na boji, ker mi niti na misel ne pade. Vedno sidram v zalivu premuda, ali severni krak ali južni, pa še en je vmes. Tam sem preživel tudi eno mojih najhujših neviht na jadranu :wink: sam, nikjer nobene barke, so pa imeli na bojah težave. Ne vem kako se nekateri počutijo na bojah varne, jaz ne maram niti slišat o njih in tega se že dolgo držim :D

saj tudi jaz jih nimam rad,ampak nekateri se tam počutijo varne, je dobrodošel vsak nasvet ampak tako je ljubi mir je ljubi mir :oops:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jul 09, 2018 20:44

igorb napisal/-a::P
alesjo napisal/-a:Jaz velikokrat prenočim na premudi, seveda nikoli na boji, ker mi niti na misel ne pade. Vedno sidram v zalivu premuda, ali severni krak ali južni, pa še en je vmes. Tam sem preživel tudi eno mojih najhujših neviht na jadranu :wink: sam, nikjer nobene barke, so pa imeli na bojah težave. Ne vem kako se nekateri počutijo na bojah varne, jaz ne maram niti slišat o njih in tega se že dolgo držim :D

saj tudi jaz jih nimam rad,ampak nekateri se tam počutijo varne, je dobrodošel vsak nasvet ampak tako je ljubi mir je ljubi mir :oops:

:lol: ha ha mi je jasno za ljubi mir, ampak na moji barki velja samo en zakon :wink: kapetanov, dok sem jaz ,morajo bit na barki vsi brez besed, tudi če nimam prav :lol: :lol: :lol: :wink: 8) če pa ni tako, plivajučki na obalo :lol: :lol:
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Jul 09, 2018 20:51

kar pomeni če se prav razpizdi ti odplavaš na obalo 8),tudi ni slaba ideja
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jul 09, 2018 21:04

igorb napisal/-a:kar pomeni če se prav razpizdi ti odplavaš na obalo 8),tudi ni slaba ideja

hihi, kot si vzameš, pri meni velja drugače. :lol: :lol:
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Jul 09, 2018 23:02

Če bodo boje polne (kar na Premudi dvomim), greš malce naprej v zaliv Premuda, odlično sidrišče, le ose so malce tečne. Sicer pa jaz bolj zaupam svojemu sidru, kot boji :idea:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Jul 10, 2018 00:17

Polanc
In lastnik te zares lepe barke je prišel letos na srečanje na Kras k Alesju in povedal svojo žalostno zgodbo. Že pred tem dogodkom, ob nakupu barke sva bila preko emaila na vezi in kot enega prvih mi je tudi javil svojo nesrečno prigodo in me prosil za nasvet, kajti ta barka, ki jim je prerezala privezne vrvi je bila, PAZI SAD TO, OD KONCESIONARJA oziroma lučke uprave, ki se je po nezgodi skrila in zanikala svojo odgovornost !?!?!

Rovinj na istem pomolu:
Točno na teh bojah sem pred leti prišel z na novo prenovljeno barko Scialino 26. S prijateljem kateremu sem pomagal prenoviti barko sva se hotela privezat na bojo in s krmo na obalo, da greva v Rovinju na dobro večerjo. Prijatelju (lastniku barke) naročim naj veže pašnjak na bojo in spušča vrv jaz pa bom počasi vozil vzratno proti obali in se vezal na krmo. Opozoril sem ga, da naj bo pripravljen na znak, da naju potegne ven, če se kaj zalomi. Prideva do boje in ugotovim, da ne zna vezati pašnjaka !?!? BIl sem tako besen, da sem mu rekel, da me je razočaral, saj sem bil prepričan, da ima vsaj osnovne izkušnje kot lastnik dveh prekrasnih bark in dveh večjih ribiških čolnov. Odvezal sem vse, odplul na konec zaliva pri bolnici in sidral. Nato sem ga postavil pred dejstvo sedaj ti pokažem pašnjak in dokler se ga ne naučiš se ne bom vezal na obalo. Če bo treba greva lačna spat. Trudil se je in se v naslednjih pol ure naučil pašnjak. Malo sem se pomiril, vendar verjemite bil sem besen, ko sem videl ,da mi je blefiral že nekaj let.
Odsidram barko, premakneva se do boj, veže pašnjak na skrajno desno proti črpalki, spušča vrv, jaz z dvema motorjema približujem barko obali, vežem desno, vežem levo krmno vrv, pustim 6 metrov razdalje do obale, zavpijem naj potegne naprej, ne gre, kajti boja ima vzgon in se potopi ko zategne, grem naprej. Vrv nataknem na vinč in jo z vinčem zategnem. Bojo potegne POD VODO. Vrv je napeta. Grem na krmo in zategnem še krmne vrvi na 3m od obale, tako da se bova morda še uspela izkrcat, če dobro potegneva vrv. Greva se preobleč v tistem pa od nikoder prihrumijio 2-3m visoki valovi kot od kakšne velikanske ladje in to v relativno zaprtem zalivu. Barke na najini levi z vso silo udarjajo ob pomol. Lomijo se mostički, pokajo krme. Lomi se inox. Lomi se plastika. Les poka. Ljudje kričijo. Barki poleg odtrga ograjo, odpre krmo. Vse leti naokoli, poka, se lomi, zvije kot da je iz papirja 4m mostiček z ene od bark. Ne preneha. Vsak naslednji val naredi večjo škodo. Midva v barki se komaj obdrživa na nogah. Loviva se za nosilce držala. Vse se maje kot na podivjanem konju, vendar najina barka je varno privezana in odnesla sva jo brez najmanjše praskice medtem, ko so bile popolnoma VSE ostale barke na istem pomolu močno poškodovane. V dve pa je celo pričela preko krme vdirati voda.
Kdor bi temu rekel sreča, bi mu zabrusil, da nima pojma, da je kreten če res verjame da sva imela srečo. Vsak privez, vsak manever mora biti skrbno premišljen in načrtovan. Temu se reče osnova morjeplovstva. Vedno MORAŠ preprosto predvideti najslabše možne scenarije in ukrepati kot, da bo naslednji moment prišla najmočnejša nevihta. Gre za navadno previdnost, spoštovanje do sil narave - morja in osnovna načela kjer LENOBA nima opravičlila ali pa te lahko stane preveč. Vse je zelo poceni, dokler se kdo ne poškoduje.
...toliko o dušebrižništvu !
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » To Jul 10, 2018 10:25

Ravno skozi kanal. Če so ti bloki večji kot 1,5 x 1,5 m, naj me koklja brcne.... tu bodo barke na grebenu!
https://vodovod-rh.si/
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jul 10, 2018 15:51

To je kr velik blok Robert
Ja Iztok res je žalostna zgodba ja žal mi je moža k je faj človek.Pa saj bojo porihtal in verjamem da bo mel gor mega dobro in težko sidro vnaprej.Nisem pa vedu da je bil čoln od koncesionarja baje naj bi bli fantje iz lučke uprave na gliserju enga italjana ki so ga hotli rešit.
vrod
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: To Avg 31, 2010 14:08

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a vrod » To Jul 10, 2018 19:22

Glede na to, da je tudi ta tema kot večina drugih že nasmetena z "dobronamernimi" komentarji ljudi, ki po mojem prepričanju zaradi dolgočasja, ker se na forumu ne dogaja veliko, radi solijo drugim pamet, jo lahko nasmetim še jaz. Redno prebiram forum, redko kaj napišem. Predvsem, ker se mi zdi neumno, da bi odgovarjal nekomu, kateremu je že nekdo drug prej odgovoril. Nimam pa tudi ne želje kot nekaj drugih, da bi samo zato, da bi tudi jaz nekaj napisal, začel udrihati čez človeka in se zgražati nad njim. Glede tega imajo na drugih forumih strožja pravila in te blokirajo za veliko manj, kot si nekateri tukaj dovolite. Dotična tema bi morala biti zaključena že po treh odgovorih, ko je človek izvedel, kar ga je zanimalo. Od tam naprej je samo nakladanje in dokazovanje en drugemu kdo je bolj "pameten". Vredno pa ni vse skupaj čika tobaka.
Verjeli ali ne, zaradi vaših izpadov se ljudje bojijo vprašati kar jih teži. Ker nikomur ni v veselje prebirati, kako bedast, strahopeten idiot je. Čeprav mislite, da delate ljudem uslugo jih v resnici ponižujete in odvračate od foruma. Zato pa je forum takšen kot je.
Palcek
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 09:51

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a Palcek » To Jul 10, 2018 20:03

vrod napisal/-a:Glede na to, da je tudi ta tema kot večina drugih že nasmetena z "dobronamernimi" komentarji ljudi, ki po mojem prepričanju zaradi dolgočasja, ker se na forumu ne dogaja veliko, radi solijo drugim pamet, jo lahko nasmetim še jaz. Redno prebiram forum, redko kaj napišem. Predvsem, ker se mi zdi neumno, da bi odgovarjal nekomu, kateremu je že nekdo drug prej odgovoril. Nimam pa tudi ne želje kot nekaj drugih, da bi samo zato, da bi tudi jaz nekaj napisal, začel udrihati čez človeka in se zgražati nad njim. Glede tega imajo na drugih forumih strožja pravila in te blokirajo za veliko manj, kot si nekateri tukaj dovolite. Dotična tema bi morala biti zaključena že po treh odgovorih, ko je človek izvedel, kar ga je zanimalo. Od tam naprej je samo nakladanje in dokazovanje en drugemu kdo je bolj "pameten". Vredno pa ni vse skupaj čika tobaka.
Verjeli ali ne, zaradi vaših izpadov se ljudje bojijo vprašati kar jih teži. Ker nikomur ni v veselje prebirati, kako bedast, strahopeten idiot je. Čeprav mislite, da delate ljudem uslugo jih v resnici ponižujete in odvračate od foruma. Zato pa je forum takšen kot je.


Podpišem!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a admin » To Jul 10, 2018 21:03

Se strinjam, da se velikokrat zavije iz teme, samo to je ravno čar foruma, da se poleg tistega v naslovu razvije še v kaj drugega...
Če je tema odgovorjena v prvih treh postih, potem ni nobenega razloga, da se ne bi naprej tudi malce zavilo ven iz naslova! Problem je samo takrat, ko se med pametne odgovore res vezane na temo, mešajo še tisti off-topic, kar pa nekako poskušamo počistiti.

Kdo se boji vprašati? Ne sodit po sebi! Ljudje stalno nekaj sprašujejo, tako stari člani, kot čisto sveži, pa še vsak je vedno dobil odgovor, poleg tega pa tudi kak dodaten nasvet, včasih obarvan hudomušno. Če tega ne štekaš, ja potem pa jbg.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Premuda

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jul 10, 2018 21:07

Ja jaz sem že eden od nakladačev v tej temi žal ne morem sam pobrisat mojga nakladanja in poniževanja drugih in s tem veeelikega škodovanja drugim in forumu tko da admin kr pobriš prosim..Sem pa jaz butl z 6400 posti vidva s skup 90 pa bosta naprej držala nivo foruma pokonc u mat kurba..Ne da mi ponižujemo druge..nekteri so po5 urah plovbe že vso pamet sveta osvojil pa se niti ne zavedajo kok so nevarni sebi pametnemu in nam butastin..pa lep večer.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov