Fishfinder Lowrance Hook2 X4 GPS - izkušnje

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

Fishfinder Lowrance Hook2 X4 GPS - izkušnje

OdgovorNapisal/-a bouton » To Jul 10, 2018 19:35

Nabavil sem si vstopni model fishfinderja Lowrance Hook2 X4 GPS. Po specifikacijah bi bil dovolj za to, kar rabim. Globine naj bi zaznaval do 150m... Področje, kjer jaz lovim, je globoko 35-45m. Tako, da sem mislil, da bo zadeva na tej globini delala kot mora. Dejansko dela nekje do 20m, potem pa številčni prikaz globine večinoma zgublja. Da se razumemo - ne med plovbo. Na zaslonu se sicer lepo vidi dno in iz skale lahko ugotoviš tudi kakšna je globina. Kar je za moj namen sicer dovolj. V redu mi je tudi, da ima GPS, da mi kaže hitrost in lahko označim točke, kje sem recimo supustil parangal. Vidim tudi tracke kje sem vozil panulo.
Vseeno pa me zanima, zakaj ga mede globina nad 20-25m?
Ima kdo kakšno idejo? Razen tega, da je to entry model in da več ni za pričakovati?
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Fishfinder Lowrance Hook2 X4 GPS - izkušnje

OdgovorNapisal/-a Venturer » To Okt 02, 2018 21:27

Tole tudi mene zanima, kako se Hook2 4x obnese v primerjavi z Garmin Striker 4 in ali se sonda lahko montira na zrcalo 3.5m gumenjaka, npr. na snemljivo palico pritrjeno na krmno ploščo?
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Fishfinder Lowrance Hook2 X4 GPS - izkušnje

OdgovorNapisal/-a Venturer » Pe Okt 26, 2018 14:58

Sem nabavil HOOK2 4x pa me zanima ali ga lahko priključim doma na 12V polnilec za avto akumulator, da sprobam če dela (seveda na pravilna pola)? hvala.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Fishfinder Lowrance Hook2 X4 GPS - izkušnje

OdgovorNapisal/-a MareC » Pe Okt 26, 2018 18:14

Venturer napisal/-a:Sem nabavil HOOK2 4x pa me zanima ali ga lahko priključim doma na 12V polnilec za avto akumulator, da sprobam če dela (seveda na pravilna pola)? hvala.


lahko, itak imaš na rdečem kablu + za vsak slučaj varovalko, če potrebuješ pravilne nastavitve za pogled v downscanu za lignje se mi javi
sem ga naštudiral v nulo, lahko ga tudi na palico montiraš, kot si 1x vprašal
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Fishfinder Lowrance Hook2 X4 GPS - izkušnje

OdgovorNapisal/-a Venturer » Pe Okt 26, 2018 21:31

MareC hvala, bom sprobal. Zaenkrat poteka Lowrance akcija če kupiš njihov izdelek do 31.10.2018 dobiš nagrado. V primeru Hook2 4x je to portable pack (v vrednosti 90USD), ki vsebuje 7Ah aku, polnilec, prenosno torbo in več nosilcev. Pogoj je, da ne prej kot v 28 dneh po nakupu na uradni Lowrance strani izpolniš podatke (sken računa itd) in potem po cca enem mesecu dobiš to darilo.

Torej ko/če dobim še ta aku set bom pričel z izdelavo prenosnega nosilca za to zadevo , nekaj v stilu:
https://baltic-fishing.net/echolot/

pa video:
https://www.youtube.com/watch?v=RTU54g0VIpM

Za klemo ta tip uporablja USA klemo Tite-Lok 5608, ki pride s poštnino cca 45eur in potem rabim še inox palice, vijake itd...

Ko mi uspe vse skupi sestavit bom pa z veseljem prosil še za nastavitve 8)
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Fishfinder Lowrance Hook2 X4 GPS - izkušnje

OdgovorNapisal/-a admin » Po Okt 29, 2018 08:37

Sonde ne priklapljaj na suhem, ker je kar nekaj možnosti, da jo boš prekuril!
Pri teh manjših močeh običajno celo ne odpove, pri kakšnem bolj resnem fishfinderju, pa nikakor ne prižigajte na kopnem! Enako pazite tudi pri letnem servisu, ko imaš barko na suhem, ne prižigaj ploterja!!!

Kdo je na strani

Po forumu brska: maus in 6 gostov