Uvala Krivica Lošinj

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Vinta
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: To Jan 20, 2015 18:28

Uvala Krivica Lošinj

OdgovorNapisal/-a Vinta » Po Jul 16, 2018 18:51

Evo iz prve roke.V uvali Krivica so danes položili preko 30 boj za privez in še jih polagajo. Cena 250 kun na dan za vsa plovila neglede na dolžino.
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

Re: Uvala Krivica Lošinj

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Sr Jul 18, 2018 13:02

Se ne sekiram preveč, ker je neugodna za sidranje in burjo .
Te niso normalni 250 kun :shock:
Sem se pa letos po dolgem času ustavil tam in so napovedali polaganje boj .
Tudi barka od gospoda iz Lj , ki je vsako leto par mesecev zasidrana v zalivu je zapustila zaliv .

Prijetno preseneče v Brguljah na Molatu ni več boj .
Tudi letos sva z lakoto preživela brez boj . Problem je samo , da je zmeraj manj varnih zalivov za sidranje :x
FISHING & SAILING IS LIFE
Matej123
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 78
Pridružen: So Jul 23, 2016 14:29
Kraj: Rečica ob Savinji

Re: Uvala Krivica Lošinj

OdgovorNapisal/-a Matej123 » Po Jul 23, 2018 18:44

Je treba mal "pojamrat" in da popust :) Ravnokar placala 150kn.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Uvala Krivica Lošinj

OdgovorNapisal/-a kr en » To Jul 24, 2018 12:39

Boje so definitivno predrage. A za to niti niso krivi koncesionarji, temveč država.
Letos je poteklo veliko koncesij in so se podeljevale nove preko javnega razpisa. Tokrat za 10 let.
In zop je podražila koncesnino. Sedaj znaša 3kune/kvadratni meter. Tu pa se pojavlja še en problem, kot posledica. Zaradi visoke cene prostora, vsi vzamejo minimalno površino in znotraj prostora namečejo ogromno boj, čisto skupaj. To pa je pizdarija. Namesto, da bi bila na bloku težka veriga in nato dolga špaga, je samo štrik naravnost do boje. In ob najmanjšem vetru pridejo sunki direktno na korpo morto.

Niso pa boje čisto mimo. OK, za nas že. Ampak na tisoče neznalcev na čarter plovilih, komaj čaka, da zagleda bojo. Zamislite si, da bi ves ta folk sidral prosto po zalivih! To bi bla šele kalvarija.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Uvala Krivica Lošinj

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » To Jul 24, 2018 14:30

..... pa za vezanje metali štrike na pomol (še v vezu)...., se sidrali s petimi vozli naprej,....
https://vodovod-rh.si/
Daki

Re: Uvala Krivica Lošinj

OdgovorNapisal/-a Daki » To Jul 24, 2018 22:53

Spet pretiravajo z cenami :(
Vse bi bilo ok, če bi bili realni.
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Uvala Krivica Lošinj

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Če Jul 26, 2018 18:12

Pogoji koncesije bi morali vsebovati tudi varnostne standarde: razdalje med bojami, minimalne tehnične pogoje in način izvedbe vezov, zavarovanje odgovornosti itd. Saj morebiti to je notri (nisem videl razpisnih pogojev).

Cena mora biti taka, da pokrije stroške izvedbe in kvalitetnega vzdrževanja, višina pa je seveda stvar trga... čeravno gre tu za javno dobro in bi bilo prav, da se določi maksimum.

Boje v globokih zalivih in zalivih s kamnitim dnom so super, če so prav narejene. Tam se itak ne moremo sidrati.

Saj vem da večina tu zagovarja sidranje. Ampak resnici na ljubo v množici neizkušenih charter navtikov tudi sidranje ne nudi varnosti. Ljudje se ne znajo sidrati, vržejo sidro čez moje sidro, se sidrajo tik pred menoj da svojega ne morem ven dobit v kolikor se ne umakne. No ko bolje zapiha pa vsakega tretjega odnese. Lani ob prehodu hladne fronte je v Artatore pri ML bilo zelo živahno. Jadrnic kot mravelj, vsaj petim pa je odneslo sidro. Pri čemer tudi pri ponovnem poskusu sidranja niso bili uspešni :D ... če prvič ni držalo 20m sidra pri 15m globine tudi drugič ne bo :D... na srečo je vse neslo mimo mene :).
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2294
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

Re: Uvala Krivica Lošinj

OdgovorNapisal/-a pešekan » Če Jul 26, 2018 19:53

Vsake toliko imate čez čarteriste. Videl sem dosti nesreč na morju a v glavnem so lastniške barke. Na olib vsako leto vrže kakšno barko na obalo a večinoma lastniške. Že dvajset let plujem pa nisem imel problemov z čarteristi. Z prepotentnimi frajerji ki imajo dva dinarja več kot ostali pa sem videl kar dosti sranja. Sem mnenja da polovica lastnikov plovil ne zna kdove kaj sidrat in se niti ne upa v malo slabšem vremenu sidrat.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Uvala Krivica Lošinj

OdgovorNapisal/-a motorni » Pe Jul 27, 2018 20:36

Malo pa tudi vpliva velikost sidra. Videl sem več lastniških bark z dobrim, pa dovolj velikim sidrom, kot pa čarterskih. In če imaš gor eno igračko namesto sidra, boš raje šel na bojo.
__________________
lp
motorni
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

Re: Uvala Krivica Lošinj

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Po Jul 30, 2018 12:23

pešekan napisal/-a:Vsake toliko imate čez čarteriste. Videl sem dosti nesreč na morju a v glavnem so lastniške barke. Na olib vsako leto vrže kakšno barko na obalo a večinoma lastniške. Že dvajset let plujem pa nisem imel problemov z čarteristi. Z prepotentnimi frajerji ki imajo dva dinarja več kot ostali pa sem videl kar dosti sranja. Sem mnenja da polovica lastnikov plovil ne zna kdove kaj sidrat in se niti ne upa v malo slabšem vremenu sidrat.


Na Olibu jih zbija na pomolu !
Koncesjonar pa jih veselo zavezuje čeprav ve , da ni varno .Važno je da pokasira.
FISHING & SAILING IS LIFE

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov