Relacija Rab-Goli otok

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Sagad
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne Jul 08, 2018 13:03

Re: Relacija Rab-Goli otok

OdgovorNapisal/-a Sagad » Ne Jul 15, 2018 19:48

Ja seveda normalno.
Sagad
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne Jul 08, 2018 13:03

Re: Relacija Rab-Goli otok

OdgovorNapisal/-a Sagad » Po Jul 30, 2018 14:29

Evo mene,učeraj smo krenli iz Padove,da gremo z čolnom po južni strani vsaj do kampora,pa kaj si ti ja nor narod na vodi je nor pa to glisirajo z tavelikimi 150m od obale,1m-1.5 velike valove delajo al pa še več ,z ženo sama kregarija,prišli smo kaki 1.5km naprej od Kalorine pa smo se obrnili nazaj,mislim da ne bomo šli na goli otok,to je noro,po mojem če bi šli ob 6.00h te bi še šlo,samo nazaj je še treba prit...
igor11
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: To Nov 24, 2009 13:06
Kraj: ljubljana

Re: Relacija Rab-Goli otok

OdgovorNapisal/-a igor11 » Po Jul 30, 2018 17:17

Ja Rab je otok Nemcev in veliko jih ima gliser ali pa rentajo, prevladujejo pa gliserji od 5m pa do 8m in največja gužva je od 10-12h od mesta Raba(barbat , banjol.) proti plažam, nazaj pa od 16.00-do 18.00h, je pa cel Barbat, Banojol posejan z pomoli in je ogromno gliserjev, pa tudi med otok Dolinom in rabom veselo gliserajo, sploh zgodaj dopoldan in pozno popoldan, ker takrat verjetno ni kontrole pa tudi Nemci ne upoštevajo preveč pravil. Pred 15 leti sva bila z ženo v kampu Padova 3 in sva imela gumenjak maestral 4,1m in Yamaha 30, klub volanom in mirnim morjem nisva prišla delj kot do otočkov pri Supetarski dragi in do Zavratnice. 1 ura vožne na takem gumenjaku je dovolj, ker potem te začne bolet hrbet. Za daljše vožnjo moraš biti bolj športnik, razen če imaš sedež z hrbtnim naslonom, zato mi niso všeč gumenjaki, ker nimajo dovolj sedežev z hrbtnim naslonom in moja draga ni preveč domača z športom zato je skoz godrnjala, če sva se odpravla dlje.
morje, morje...
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Relacija Rab-Goli otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Jul 30, 2018 17:20

Sagad napisal/-a:Evo mene,učeraj smo krenli iz Padove,da gremo z čolnom po južni strani vsaj do kampora,pa kaj si ti ja nor narod na vodi je nor pa to glisirajo z tavelikimi 150m od obale,1m-1.5 velike valove delajo al pa še več ,z ženo sama kregarija,prišli smo kaki 1.5km naprej od Kalorine pa smo se obrnili nazaj,mislim da ne bomo šli na goli otok,to je noro,po mojem če bi šli ob 6.00h te bi še šlo,samo nazaj je še treba prit...


jebiga , je treba večji čoln kupit al pa plut po bohinjskem jezeru s supom
Daki

Re: Relacija Rab-Goli otok

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Jul 30, 2018 21:46

Sagad, saj sem ti rekel, zelo zgodaj zjutraj na vodo in pozno popoldne domov. Med 10-18h je pa vedno gužva. Jaz grem iz Raba vsako leto na Golega ob 8h zjutraj, pa še ni panike. Na ribolovu pred 5h zjutraj sem pa itak sam na vodi :)
bozo
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: So Jan 28, 2012 14:41
Kraj: Sežana

Re: Relacija Rab-Goli otok

OdgovorNapisal/-a bozo » Po Jul 30, 2018 22:02

Letos sem kar parkrat šel iz Barbata do Sahare, Ciganke, Golega... sicer bolj v začetku julija. Morje je bilo bolj mirno če sem plul mimo Mišnjaka.. Burje tako rekoč ni bilo, pa tudi v kanalu pri Dulinu je malokdo glisiral. Je pa tako, oči na peclje in pedvsem glej okrog sebe da te val ne preseneti. Sicer pa ja... če imaš gumo brez trdega dna zna bit kar rockn roll. Hudič je če še žena zateži, otroci jokajo... pol zna bit hitro konec navtike.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Relacija Rab-Goli otok

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jul 31, 2018 10:16

Če otrok prej preveč ne zavijaš v vato, jim je rokenrol lahko čisto všeč (seveda to pomeni rešilne jopiče itn.). Pri ženah, če si prej primerno izbral, je lahko podobno; če pa nisi - ali pa se je spremenila (materinstvo že lahko tako vpliva) - je pa najbrž problem.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Sagad
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne Jul 08, 2018 13:03

Re: Relacija Rab-Goli otok

OdgovorNapisal/-a Sagad » To Jul 31, 2018 15:14

Ja Marjan Tomki,tamali ima seveda rešilni jopič in kar jucka od veselja uglavnem uživa,samo ženo je strah da bi nas obrnilo,pač ženska panika.
Daki

Re: Relacija Rab-Goli otok

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Avg 01, 2018 00:00

Marjan Tomki napisal/-a:Če otrok prej preveč ne zavijaš v vato, jim je rokenrol lahko čisto všeč (seveda to pomeni rešilne jopiče itn.). Pri ženah, če si prej primerno izbral, je lahko podobno; če pa nisi - ali pa se je spremenila (materinstvo že lahko tako vpliva) - je pa najbrž problem.


Jaz sem otroke dal na čoln, ko so bili stari okoli enega leta, pa nikoli problemov. Žena je pa itak še raje na čolnu kakor jaz :)
Je pa zaradi otrok še bolj pomemba senca, hrana, pijača, mirno morje...skratka po pameti.
Sagad
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne Jul 08, 2018 13:03

Korčula

OdgovorNapisal/-a Sagad » So Jan 05, 2019 09:38

Pozdravljeni,letos gremo na Korčulo,južna stran otoka,zaliv Nova.Vzeli bomo zraven gumnjaka 3.80m,yam20km.Zanima me če ima kdo izkušnje z južno stranjo,se da kaj videt ali so kakšni lepi zalivi,skratka vse,če piha itd...zelo bom vesel za bilo kakšno info,hvala.
igor11
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: To Nov 24, 2009 13:06
Kraj: ljubljana

Re: Relacija Rab-Goli otok

OdgovorNapisal/-a igor11 » So Jan 05, 2019 18:37

Tam okoli imaš kar nekaj otočkov, lep otok je Proizd , ki je na severu, pred vhodom v Velo luko. Ko je stabilno vreme, je zjutraj mirno, potem piha močan maestral, ki naredi valove večje od 1m in se ne umiri do večera, so valovi še v noč in ni tako kot v istri, ob 20 uri spet mirno morje. Tam je odprto morje in je konkretno vzvalovano morje, še najbolj mirno cel dan ob slabem vremenu, če ne piha jugo. Po slabem vremenu je dopoldan mirno potem pa zapiha zelo močan maestral in naredi velike valove, veliki valovi so ko piha jugo, ali če zapiha tramontana. Taka so moja opažanja ker smo 4 leta dopustovali v teh koncih, je pa tam zaradi valov ( za gliserska plovila ) primerno dolžina 7m + , zato ne hodimo več v ta konec na dopust.
morje, morje...
Sagad
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne Jul 08, 2018 13:03

Re: Relacija Rab-Goli otok

OdgovorNapisal/-a Sagad » So Jan 05, 2019 18:55

Hvala Igor,torej je najbojše da se držim samo okoliških zalivov,upam da jih je kaj,ker gremo prvič.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov