Novi člani se predstavijo...

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

Hrusti
Štabni praporščak
Prispevkov: 42
Pridružen: So Apr 07, 2018 20:43

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Hrusti » To Apr 10, 2018 11:23

Pozdravljeni.
Tudi jaz sem postal vaš novi član, saj že kar nekaj časa prebiram forume in je veliko zanimivega za prebrati. Z navtiko oziroma gumenjakom se ukvarjam kratek čas, se pravi štiri leta,pa še to samo v času dopusta. Morem povedati, da že vrsto let dopustujemo na otoku Mljet. Skupaj s sinovoma 8 in 11 let in ženo smo se odločili, da bi poiskali malo daljši gumenjak, saj smo do sedaj imeli gumenjak dolžine 490 m. Na Mljetu ni veliko za početi, tako da bi radi obiskali okoliške otoke, seveda z večjim gumenjakom, ker mislim da je tudi bolj varen. Smo pa "ziheraši" saj nimamo preveč izkušenj z morjem, kljub temu da smo nekaj časa že v navtiki. Zato sem se odločil, da postanem član morjeplovca in pridobim kakšen koristen nasvet pa tudi mogoče sam kaj pametnega predlagam.
Bom pa vesel vsakega komentarja iz našega terena okoli Mljeta. Mi smo vedno na Jugu v Saplunari.
tyson

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a tyson » To Apr 10, 2018 11:30

Pozdrav,

tudi midva z ženo že leta obiskujeva Saplunare...oz točneje Lastovo...letos nama je želja it mimo Korčule in Pelješca proti Makarski, mimo Hvara, do Brača in nazaj...4m gomon in 20 KM...
na Sušcu sva bila, kot tudi okoli Korčule sva že bila...sedaj bi šla dalj...če ne bo preveč valovito...2-3 valovitost sprejemava kot normalno in voziva brez težav...
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Apr 10, 2018 14:41

Dobrodoše po štirih letih nazaj :D
Uporabniški avatar
RokF
Kapitan fregate
Prispevkov: 108
Pridružen: Sr Feb 07, 2018 14:10

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a RokF » Če Apr 26, 2018 14:05

Pozdrav še v mojem imenu.
Navdušen morjeplovec po duši ki si je nabavil prvi čolniček a že od majhnega opazuje in sanja kako bo nekega dne zarezal v morje. Zaenkrat imam gumico 3,5m dolžine in 25km motor (baje je zelo živ čoln). Testne vožnje še ni bilo a če bo vse po planu sem v nedeljo v morju (trenutno sem v fazi velikega pričakovanja kot je član Kocka že lepo napisal v sosednjem prispevku o dogodivščinah). Uf, že sedaj me pot obliva k misli letijo od vseh vprašanj k jih imam v glavi. Zame je že sama pot in spuščanje v vodo cel izziv :D :oops: .
No drugače sem pa več ali manj zagrizen shore ribič ki je ujel že kar nekaj lepih rib in sedaj sanja še o drugi dimenziji ribolova iz čolna. Sicer oprema bo kar ista a tehnike zelo različne. Gof je bil in je moj izziv in vsako poletje ciljna lovina ker je res veličastna riba in kar se tiče shore spininga top riba na palci. Mogoče zdej pride kak večji pod jig/stick.
Skratka se že veselim da bom lahko delil moje skromne izkušnje na morju skozi prihajajoče praznike. Upam da bom :D in ne :x :( :oops: :cry:
Daki

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Apr 26, 2018 16:24

RokF, dobrodošel med nami, pa veliko prijemov 8)
tyson

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Apr 26, 2018 16:35

Pozdrav 8)
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Po Apr 30, 2018 08:25

:D
RokF, dobrodošel med Morjeplovci.
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a sealine » Če Maj 03, 2018 14:41

Daki napisal/-a:Sealine, dobrodošel 8)

Upam, da boš dobro kupil in naj ti lepo služi.


Hvala pomorski kolega :9 prejšnji teden sem pripeljal domov Arimar x 590 s konjenico Suzuki 140 km, priliko sem ga imel sprovat na hitro v italiji in bil s plovbo in močjo več kot navdušen. Temeljit test bo sledil kmalu nekje na Hrvaškem :)
Daki

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Maj 03, 2018 22:17

Za tak čoln imaš več kot dovolj moči in ni čudno, da si zadovoljen. Imaš pravo stvar 8)
bertok_
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: To Jan 24, 2017 16:33

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a bertok_ » Po Maj 07, 2018 00:22

Pozdravljeni !
Ime mi je Jakob, nad ribolovom in morjem me je navdušil papa(oče) že kot otroka ko smo se s Tomos 4 in pasaro odpravljali na ribolov :)zakon kombinacija in prelepi trenutki preživeti z očetom. Svojo morjeplovsko pot pa sem nadaljeval s 3m maestralom kateri je stal na strehi opel astre karavan kot ulit in ravno tako tomos 4 katera me ni nikoli pustila na cedilu, čeprav je pogosto ponagajala ( ostala je vrvica v roki, preperela cev od goriva, počil konekt za priklop bencina na motor ter podobne zadeve letom primerne ter neizkušenosti ). Pot nadaljujem z gumenjakom marshal m100 in 60hp Mercury-jem katerega počasi opremljam po lastnih okusih.

Lp Jakob
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Po Maj 07, 2018 00:31

Pozdravljen bertok in dobrodošel na forumu.
tyson

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a tyson » Po Maj 07, 2018 06:42

Pozdravljen :D
bomber111
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe Jul 28, 2017 09:24

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a bomber111 » Po Jun 25, 2018 09:02

Lep pozdrav vsem. Tudi jaz malo zamujam s predstavitvijo. Štajerski konec, okolica Ptuja. Nabavil svoj prvi gumenjak in sicer zraya 300 in tomos 4.5, čez en mesec pa 3,2 metrskega gumenjaka, na katerem sem dal lepiti krmno ploščo. Glede na to da smo štirje je pod 3 metre gneča kot na tržnici. Naslednjič bom kaj manjšega porihtal kar sam. Zray sproban na vodi, gre bolj po polžje :D
Počasi se začnem pa pripravljati na izpit.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Po Jun 25, 2018 10:11

Pozdravljen bomber111, dobrodošel na forumu.
B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 78
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a B4h0 » Po Avg 06, 2018 11:49

Še fočk z moje strani.

Zaenkrat bi se le rad odmaknil od kopnega in kopalcev. Kot začetnik se spogledujem s 3 m gumico in 5KM motorjem.

Sprva bo večino objav - začetniških vprašanj s področja malih gumic in zadev, ki se jih tičejo.
Kasneje verjetno še kaj iz drugih področij.

Lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti