Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Avg 23, 2018 16:23

A ni res da vedno metar fali.Ko plačuješ privez,pranje,dvig iz vode,..brusiš in štrihaš je vedno meter preveč..Jaz sem imel Polsko jadrnico El bimbo.Je 6 m dolga,malo zastarele oblike,ima pa dvižno kobilo in je kr močno grajena..
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Avg 23, 2018 16:53

Škoda da si zamudil alesjo-tovo Alesea EC 21. Saj mislim, da je tudi zdaj v dobrih rokah, ampak v teh najbrž ne bo več videla toliko sveta, kot jih je v alesjo-vih, in bi jih mogoče tudi v tvojih.

To je bila jadrnica s kabino izdelana nekje 1980. alesjo imel tudi rešitev, da jo je peljal domov s prikolico, če je bilo treba.

V njegovih rokah je videla večji del Jadrana (mislim da je nekaj povezav na to iz kazala na dobre prispevke, ker potopisov ne morem več urejati; v temi na povezavi daš ctrl f in vtipkaš alesjo). Na Ankaranski regati 2017 smo štartali totalno zadnji, šibnili dobro tretjino tekmujočih (večinoma večjih in 'boljših') jadrnic in na koncu so tri sodobne Elan 210-ke v rokah posadk organizatorja regate, ki smo jih morali nekje prej enkrat že 'šibniti' z ostalimi in s katerimi smo se na tesno 'lovili' od zadnje boje do cilja, bile ob prehodu ciljne črte vse tri še vedno za nami.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Avg 23, 2018 20:59

To ste bli zarad pjače tko hitri..pa k vas je zebl k cucke zarad drgetanja... :lol:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Avg 23, 2018 21:21

1stofficer napisal/-a:Potrebe, želje in zmožnosti gravitirajo trenutno proti manjši zadevi. Čeprav pp drugi strani verjamem, da je vedno meter premalo kot piše večina. A nekje je treba začet. Odločitev za cca 20 je torej padla, zdaj iščem le ustrezen model. Ozbira je ogromna. Zato me tudi zanimajo izkušnje tistih, ki imajo/so imeli take barcice :)

Pozdravljen, no, da povem malo mojih izkušenj z jadrnicami. Moja prva je bila mala jadrnica 4,60 dolžine s katero sem preplul večino jadrana, lepo je bilo tam do pol metra vala, potem pa bolj matranje sebe in še bolj mornarke :wink: , za to sem imel lepo hitro bolj regatno palamido z 6,10m dolžine, super hitra jadrnica,ki je tudi dobro spoznala ves jadran, dvižna kobilica in skupna teža barke 560 kg vse lepo in prav, ampak v težjem morju spet trpljenje :), za njo pa je prišla EC21, eno tono teže je imela 1,40 ugreza, tudi odlična za jadrat, še posebno v orco je šla kot še nobena ker sem jih probal, lepo je bilo z njo jadrat, tudi do 30kn vetra sem imel čez kvarner, ampak nikoli suh :lol: vedno je kaj pošpricalo in zalilo :wink: je pa pičila. Seveda stojne višine ni bilo, potem pa mi je finančno uspelo, da sem prišel do moje sedanje švedice, ki je zame kot trajekt 8) čvrsta skandinavka skoraj 4 tone težka MAXI PETERSON 84, ki se odlično obnaša tudi v zelo težkem morju saj je tudi grajena za odprto morje, rabi pe seveda malo več vetra kot prejšnja,ki je tudi z najmanjšo sapico poletela. Me pa zanima, kaj iščeš, ali jadrnico mobilno na prikolici ali z fiksno kobilico, lahko ti kaj pametnega svetujem, ker sem tudi sam ogromno bark pogledal, ko sem zame iskal. l.p. alesjo
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Avg 24, 2018 07:51

@alesjo
Ker sem tam moderator, lahko tole o tvojih prejšnjih dodam tudi v prvi prispevek tvoje teme v naša plovila. Je to OK?

@polanc

polanc napisal/-a:To ste bli zarad pjače tko hitri..pa k vas je zebl k cucke zarad drgetanja... :lol:
:mrgreen:
Moja 'preferred' pijača je mleko, pa se mi je mogoče mudilo na obalo, ker smo bili brez :wink:

alesjo in RobertB sta mogoče hrepenela po kakšni pijači, ampak mislim, da je alesjo itaki imel na krovu kaj, kar 'pogreje', ampak v resnici na barki takrat nihče od nas sploh ni utegnil na barki pogrešati pijače, ker smo tako uživali v tem, kako nam je šlo.

Še tisti en 'neželen kazenski obrat' (Robertu se je pri prečenju po obratu - okrog prve boje po štartu v drugem krogu - zataknila škotina genove za rinko na jamboru, kamor pride tangun in nas je zaradi genove na privetrni strani zavrtelo v strapojado, tako da je bila najmanjša izguba časa, da smo se zavrteli do konca naokrog) smo vzeli kot zabavo (in dober občutek na odličen 'recovery'), čeprav smo takrat zgubili ves zalet in nekaj sto m prednosti ravno takrat, ko je veter potem pojenjal, in smo potem morali začeti 'defenzivno taktiko' namesto da šibnemo vsako jadrnico, ki se pojavi pred nami kot dotlej. Prav zato so tiste Elan 210 sploh dobile možnost, da se nam spet približajo, nazaj šibnit nas pa do konca niso uspele :mrgreen:

Ne vem, če za tisti 'fotofiniš' štirih 21' jadrnic v cilj nismo takrat poželi prav takega aplavza kot prva jadrnica v cilju :wink:


Zeblo pa... kakor koga :mrgreen:
alesjo napisal/-a:Posadka, jaz RobertB in prudružil se je tudi MT, kateremu sem zaupal krmilo. Mrzlo je bilo ampak MT bos in brez kape :shock: :wink:
Slika

Jaz sem imel sandale na boso, ampak še tanke rokavice za dober občutek pri vezavi česa, pri čemer otrpli prsti ne pomagajo, sicer je bilo pa takrat že čisto toplo.

Tudi alesjo se je do takrat že čisto lepo odtajal (ob prihodu iz ribiškega naselja na štart je bil še 'v ruski kučmi' - in jo je tudi krepko rabil).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Avg 24, 2018 08:41

alesjo napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Potrebe, želje in zmožnosti gravitirajo trenutno proti manjši zadevi. Čeprav pp drugi strani verjamem, da je vedno meter premalo kot piše večina. A nekje je treba začet. Odločitev za cca 20 je torej padla, zdaj iščem le ustrezen model. Ozbira je ogromna. Zato me tudi zanimajo izkušnje tistih, ki imajo/so imeli take barcice :)

Pozdravljen, no, da povem malo mojih izkušenj z jadrnicami. Moja prva je bila mala jadrnica 4,60 dolžine s katero sem preplul večino jadrana, lepo je bilo tam do pol metra vala, potem pa bolj matranje sebe in še bolj mornarke :wink: , za to sem imel lepo hitro bolj regatno palamido z 6,10m dolžine, super hitra jadrnica,ki je tudi dobro spoznala ves jadran, dvižna kobilica in skupna teža barke 560 kg vse lepo in prav, ampak v težjem morju spet trpljenje :), za njo pa je prišla EC21, eno tono teže je imela 1,40 ugreza, tudi odlična za jadrat, še posebno v orco je šla kot še nobena ker sem jih probal, lepo je bilo z njo jadrat, tudi do 30kn vetra sem imel čez kvarner, ampak nikoli suh :lol: vedno je kaj pošpricalo in zalilo :wink: je pa pičila. Seveda stojne višine ni bilo, potem pa mi je finančno uspelo, da sem prišel do moje sedanje švedice, ki je zame kot trajekt 8) čvrsta skandinavka skoraj 4 tone težka MAXI PETERSON 84, ki se odlično obnaša tudi v zelo težkem morju saj je tudi grajena za odprto morje, rabi pe seveda malo več vetra kot prejšnja,ki je tudi z najmanjšo sapico poletela. Me pa zanima, kaj iščeš, ali jadrnico mobilno na prikolici ali z fiksno kobilico, lahko ti kaj pametnega svetujem, ker sem tudi sam ogromno bark pogledal, ko sem zame iskal. l.p. alesjo


Tako, ki gre na prikolico in se dosti enostavno prevaza domov in nazaj...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Mala jadrnica okoli 20' - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Avg 24, 2018 09:51

vse alesjo-ve razen zadnje so temu bolj ali manj ustrezale. Lepo je opisal, kako so se obnesle in tudi, kaj ga je napotilo k temu, da je zamenjal. Ponudil ti je - in najdi priliko - da stopiš do njega in ti pove še za ostale, ki jih je imel pri vsaki pri izbiranju v mislih.

Upam, da se v temo - kar zadeva izkušnje z novejšimi okrog te dolžine - kaj oglasi tudi brovch, ki bi moral imeti precej izkušenj z novejšimi okrog 20'

Grega295 je omenil Seascape 18. Ta tudi ustreza merilom, ki si jih naštel (velikost, prikolica...), samo najbrž ni poceni.

V prispevku je Grega omenil še nekaj možnosti in njih posebnosti (lastništvo take ali drugačne, pa najem...), manjka mi pa še ena, in to je pridružitev jadralnemu klubu, ki ima take jadrnice. JK Wada jih januarja 2017 imel mislim da tri Elan 210 (in mislim da je browch član, tako da če se oglasi, bo najbrž lahko odgovoril, kako je zdaj).

Mimogrede, ko si začel temo, mi ni bilo jasno, ali imaš v mislih okrog te dolžine v čevljih ali okrog take starosti v letih... Jaz tudi pri prejšnjem prispevku ne bi navajal celega alesjo-tovega.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Avg 24, 2018 11:18

1stofficer napisal/-a:
alesjo napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Potrebe, želje in zmožnosti gravitirajo trenutno proti manjši zadevi. Čeprav pp drugi strani verjamem, da je vedno meter premalo kot piše večina. A nekje je treba začet. Odločitev za cca 20 je torej padla, zdaj iščem le ustrezen model. Ozbira je ogromna. Zato me tudi zanimajo izkušnje tistih, ki imajo/so imeli take barcice :)

Pozdravljen, no, da povem malo mojih izkušenj z jadrnicami. Moja prva je bila mala jadrnica 4,60 dolžine s katero sem preplul večino jadrana, lepo je bilo tam do pol metra vala, potem pa bolj matranje sebe in še bolj mornarke :wink: , za to sem imel lepo hitro bolj regatno palamido z 6,10m dolžine, super hitra jadrnica,ki je tudi dobro spoznala ves jadran, dvižna kobilica in skupna teža barke 560 kg vse lepo in prav, ampak v težjem morju spet trpljenje :), za njo pa je prišla EC21, eno tono teže je imela 1,40 ugreza, tudi odlična za jadrat, še posebno v orco je šla kot še nobena ker sem jih probal, lepo je bilo z njo jadrat, tudi do 30kn vetra sem imel čez kvarner, ampak nikoli suh :lol: vedno je kaj pošpricalo in zalilo :wink: je pa pičila. Seveda stojne višine ni bilo, potem pa mi je finančno uspelo, da sem prišel do moje sedanje švedice, ki je zame kot trajekt 8) čvrsta skandinavka skoraj 4 tone težka MAXI PETERSON 84, ki se odlično obnaša tudi v zelo težkem morju saj je tudi grajena za odprto morje, rabi pe seveda malo več vetra kot prejšnja,ki je tudi z najmanjšo sapico poletela. Me pa zanima, kaj iščeš, ali jadrnico mobilno na prikolici ali z fiksno kobilico, lahko ti kaj pametnega svetujem, ker sem tudi sam ogromno bark pogledal, ko sem zame iskal. l.p. alesjo


Tako, ki gre na prikolico in se dosti enostavno prevaza domov in nazaj...

imaš zs.
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a visol » Ne Avg 26, 2018 13:15

Zdravo
Jaz prodajam jadrničko 4,75 metra na prikolici z vso opremo,
ker mi lepljenje slik ne gre, če te zanima lahko kontaktirava po emajlu (borsway@gmail.com)
Kar more more niko drugi ne more
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Avg 26, 2018 19:35

No ta jadrnica se je lani udeležila rute.Štartali smo v Umagu in pičili do Volm nato čez Kvarner in do Ilovika..Obrat na sever skozi Osor na Kamenjak in nato nazaj v Umag.Barka je lepo zrihtana le pri poti čez Kvarner pazi res na vreme saj je za taka prečenja pa res skor malo premala.Ampak važno je srce u mornara in trezne glave pa se da veliko..Priporočam nakup.Ima od tikovine dalje..
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a visol » Ne Avg 26, 2018 20:09

Res je bilo nepozabno, škoda da se mi letos ni uspelo udeležit bom pa naslednjo bolje časovno splaniral.
Kar more more niko drugi ne more
hladov
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe Feb 05, 2016 18:52

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a hladov » To Avg 28, 2018 13:17

Jaz imam eno naprodaj: Plastivela Bucero 6,6 m, fiksna kobilica. Regytno potovalna. Je starejši letnik, pred dvema letoma komplet renovirana notri in zunaj. Ima zunanji motor Yamaha 8 , štiritaktna, dobro tendo, globinomer in vso potrebno opremo. V notranjosti ima kuhalnik in mini lijak. Voda 40 litrov. Pripravljena na sezono. Za dva je super, lajko prespijo štiri. Če te kaj zanima, vprešaj.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Avg 28, 2018 13:25

Mam še čas do naslednjega poletja, tako da se ne mudi. Vseeno pa bi kakšno sliko rad videl če jo imaš in želiš deliti :)
hladov
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe Feb 05, 2016 18:52

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a hladov » To Avg 28, 2018 13:54

Seveda. Ma ne najdem možnosti, kam. Pomagajte.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Mala jadrnica okoli 20 - izkusnje?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Avg 28, 2018 14:27


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov