Prepis nepremičnine

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Sidranje
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: To Apr 04, 2017 20:52

Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a Sidranje » Pe Avg 24, 2018 23:34

Živjo

Zanima me sledeče vpršanje.

Živim z starši. Imam pa tudi sestro.
Sestra se je odselila. Starši so že v letih in tudi bolani. Hiša in nekatere ostale parcele so napisane na očeta in mamo.
Starši nikakor name nočejo prepisati nepremičnine.
Kako je v primeru, da mi umre nekdo od staršev (npr. umre mi mama) Oče pa mi nikakor ne prepiše svojega deleža.
Kako bi jaz lahko prepisal delež od mame nase, pa ga potem prodal, potem pa izplačal tudi svojo sestro.

KAko je kaj stem ?

Prosim za kakšen nasvet.
NA tem področju sem čisti laik?

:roll:
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a MareC » Pe Avg 24, 2018 23:49

DEBIL :twisted: :twisted:
Uporabniški avatar
stojko
Viceadmiral
Prispevkov: 464
Pridružen: So Jun 21, 2008 16:50
Kraj: Sežana

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a stojko » So Avg 25, 2018 04:53

Sory "prjatu", ma laik si v svoji glavi. In to VELIK !

Bo že en VELIK razlog, da ti starši nočejo pripisati imetja.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Avg 25, 2018 08:50

Edina rešitev je podpisana pogodba o preživljanju v kolikor zares skrbiš za starše. Le v tem primeru sestra ni upravičena do nujnega deleža v nasprotnem ste vsi enakovredni dediči. Če to nimaš urejeno se ti ne bo štelo v + niti tvoje delo ne vložen denar pa tudi, če bi imel v piko vse arhivirano z računi.

Glede na to, da tako vprašanje zastavljaš na forum in se še nisi posvetoval z odvetnikom se zelo strinjam z Marecjem le da bi poleg dodal še kakšen pridevnik. :D
golman
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Maj 02, 2013 19:07

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a golman » Po Avg 27, 2018 12:55

v primeru smrti enega od staršev pride v poštev ali oporočno ali zakonito dedovanje. Recimo, da prvega ni (da bi z oporoko dobil eden in ostali samo nujne deleže) bo z zakonitim dedovanjem vse premoženje razdeljeno na tri dele - preživelega zakonca in oba otroka.

KOt je napisal Nikola T., možnosti so, tudi preživljanje je ena od njih, druga je t.i preužitek, tretja je izročilna pogodba. Vse imajo različne konotacija, vsem pa je bistveno to, da obstaja soglasje vseh zakonitih dedičev.

glede na podton vprašanja bi samo opozoril, da obstajata tudi situaciji, ki se jima reče razdedinjenje in dedna nevrednost.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1162
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Avg 27, 2018 20:38

Jezus kristus s kom se človek ubada,kako bi bilo če bi unovčil vsaj zlate zobe,oz v njihovo dobro upam da so brez
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Avg 27, 2018 21:10

:shock: ah, sem mislil nekaj napisat, ampak bolje da ne :roll: če bi kateri od moderatorjev vse to pobrisal ne bi bilo slabo, ker nima nobene veze z morjeplovstvom :| želim pa tvojim staršem veliko zdravja.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Avg 28, 2018 08:58

.

Redosled je težko določit!

Govorimo o nečem-dedovanju kar v konkretnem primeru ne obstaja. Vsi so še živi in dediščine ni-še ni.

Vsak za časa svojega življenja, dokler ima opravilno sposobnost, prosto razpolaga s svojim premoženjem. Proda, daruje, izroči, ...., kar ga je volja.

Darilne, izročilne, preužitkarske in podobne pogodbe pa imajo breme. Ko postanejo pravnomočne, s podpisom vseh strank in overitvijo, so za prejemnika velika obveznost, ki jo mora izpolnjevat po pogodbi. OK, normalno je ta pogodba zavestna odločitev, ki ima v sebi dosti razuma, ker ponavadi zajema stranke, ki so v sorodu in so načeloma dogovorjeni za izvedbo. Kar veliko pogodb se izteče v zadovoljstvo vseh.

Ko pa krenejo stvari po svoje, lastnik pogodbe umre, hudo zboli, izgubi opravilno sposobnost, je pa stvar dostikrat zelo nesprejemljiva za "novega" lastnika darilne, izročilne, preužitkarske , .... pogodbe.
Nazaj v prvotno stanje ne gre. Dedičem, ali skrbnikom je naložena skrb izpolnjevanja pogodbe. Tu pa nastopijo velike težave. Toda osnovno je, da v konkretnem primeru govorimo o prenosu, prodaji, izročilu lastnine. Vsekakor pa ne o dedovanju, ker niso izpolnjeni osnovni pogoji in dediščine še ni, ker so še vsi živi.

Še veliko bi se dalo, hipotetično, napisat okoli tega!

Končna ugotovitev je pa navadna floskula!

Nič v življenju ni brezplačno!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » To Avg 28, 2018 12:30

Sidranje napisal/-a:Živjo

Zanima me sledeče vpršanje.

Živim z starši. Imam pa tudi sestro.
Sestra se je odselila. Starši so že v letih in tudi bolani. Hiša in nekatere ostale parcele so napisane na očeta in mamo.
Starši nikakor name nočejo prepisati nepremičnine.
Kako je v primeru, da mi umre nekdo od staršev (npr. umre mi mama) Oče pa mi nikakor ne prepiše svojega deleža.
Kako bi jaz lahko prepisal delež od mame nase, pa ga potem prodal, potem pa izplačal tudi svojo sestro.

KAko je kaj stem ?

Prosim za kakšen nasvet.
NA tem področju sem čisti laik?

:roll:


Zakaj tako hitro obsojate človeka. Ne poznamo ozadja in vseh barv družinskih odnosov. Za slednje verjetno vsakdo ve, da so zelo bogati, pestri... iz napisanega lahko sklepam vsaj na dvoje: da preživlja bolne starše, da očitno tudi skrbi za premoženje in vlaga v nepremičnino, saj tam živi. Strah pred usodo nepremičnine in zlasti vlaganj po smrti staršev se tudi zdi razumen, boji se namreč, da bi se premoženje preneslo tudi na sestro, ki verjetno ne vlaga v nepremičnino in ne skrbi za starše.

Pojdi do odvetnika pa ti bo vse razložil. Ne takih stvari spraševati po forumih, ker ne boš prejel drugega kot pa grajo in nezrele odzive. Če si odvetnika ne moreš privoščiti piši Odvetniški zbornici Slovenije in zaprosi, če ti lahko pomagajo najti odvetnika, ki ti bo ponudil nasvet pro bono oz. brez plačila, ali pa počakaj na december, ko OZS organizira dan pro bono pravnega svetovanja. Lahko tudi zaprosiš za brezplačno pravno pomoč ali stopiš do enega izmed centrov, ki tako pomoč nudi, vendar sam ti to odsvetujem, saj je kvaliteta svetovanja vprašljiva.

Lahko se tudi pri meni oglasiš če ti je Ljubljana blizu (pošlji mi ZS). Namreč to, kar si napisal, gotovo niso vse informacije. Rešitev pa je veliko, če mati soglaša s prenosom svojega premoženja lahko to enostavno uredita brez soglasja ostalih. Glede teh zadev pa je vedno najboljša pot, da se sporazumno dogovorite dokler sta starša še tu, saj je urejanje teh zadev po smrti mukotrpna in tudi dražja pot, ki zlasti uniči družinske odnose in ustvari doživljenjske zamere.

Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a Stopi » To Avg 28, 2018 12:58

In to je tema na morjeplovskem forumu??? :roll: :roll: :roll:

Moderator, kaj čakaš? Izbriši... :!: :!: :!:
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a Grega295 » To Avg 28, 2018 13:05

Čim sta se pojavila dva prispevka, ki dejansko pomagata avtorju, pa pozivi za brisat.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a Stopi » To Avg 28, 2018 13:10

Grega295 napisal/-a:Čim sta se pojavila dva prispevka, ki dejansko pomagata avtorju, pa pozivi za brisat.


Vprašanje je povsem legitimno, z njim ni nič narobe, tudi z avtorjem vprašanja ne. Sem pa mnenja, da to nikakor ne sodi na morjeplovski forum. Če to ne bo izbrisano, verjetno nihče več ne bo imel zadržkov za postavljanje "nemorjeplovskih" vprašanj v stilu "Kaj pa vi dodate v marelično marmelado, da lepo želira?" ali pa "S katerim mazilom pa ste vi uspešno odstranili glivice na nohtih?" :wink:
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a MareC » To Avg 28, 2018 13:11

Grega295 napisal/-a:Čim sta se pojavila dva prispevka, ki dejansko pomagata avtorju, pa pozivi za brisat.


poglej avtorjeva vprašanja in ti bo jasno, da je za brisat
tudi po pregledu IP-ja sem ugotovil, da je to eden s tremi različnimi imeni
zato sem napisal na začetku!!
sigurno za pobrisat in ukinit nick
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a Lure » To Avg 28, 2018 16:05

Saj je v Vse kar ne spada nikamor, tako da ne vidim razloga za brisanje. Saj ne rabi vsak sodelovat ali celo brati vsako temo. Samo malo več strpnosti rabimo eden do drugega.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a polanc » To Avg 28, 2018 21:21

Ja tle je zdej treba najprej tastare pa sestro spot spraut ,da je pogodba lahk darilna oziroma prevzemna.al pa dedovalna

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov