Prepis nepremičnine

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Avg 29, 2018 07:23

MareC napisal/-a:
Grega295 napisal/-a:Čim sta se pojavila dva prispevka, ki dejansko pomagata avtorju, pa pozivi za brisat.


poglej avtorjeva vprašanja in ti bo jasno, da je za brisat
tudi po pregledu IP-ja sem ugotovil, da je to eden s tremi različnimi imeni
zato sem napisal na začetku!!
sigurno za pobrisat in ukinit nick

Kar zadeva pravni del, se s tem doslej nisem ukvarjal (mi je pa nekdo svetoval, naj napišem svoje želje za primer, če me strela zadene ali kaj podobnega, pa doslej še nisem)

Se pa malo razumem na IP-je in - MareC, tudi jaz sem pogledal IPje, s katerih je objavljal na forum.

Objavljal je s treh dinamičnih (kar pomeni, da se pri daljši neuporabi interneta naslov dodeli drugemu) IP naslovov istega ponudnika storitev. Forumova programska oprema pa trdi, da doslej noben uporabnik z drugim 'nick'-om ni objavljal s tega IP naslova.

Daj razloži, kako si potem ti ugotovil, da je to eden s tremi različnimi imeni?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Avg 29, 2018 07:47

Glede na to, da Forum pravi, da ne morem dodati v zgornji prispevek, bo pa nov.

Kot zanimivost tista lokacija za mojo IP trenutno številko iz Ljubljane najdena v Franciji:
193.77.x.x France Ile-de-France Issy-les-moulineaux.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Avg 30, 2018 13:41

JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Če Avg 30, 2018 19:12

kocka napisal/-a:Če koga zanima tole dedovanje. https://www.informiran.si/portal.aspx?c ... e-odgovori



Podatki so mestoma napačni.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Avg 31, 2018 01:13

Prav poglabljal se pa res nisem, sem bil prepričan, da drži če pravniki pišejo. :?
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a kr en » So Sep 01, 2018 15:32

Marjan Tomki napisal/-a:
MareC napisal/-a:
Grega295 napisal/-a:Čim sta se pojavila dva prispevka, ki dejansko pomagata avtorju, pa pozivi za brisat.


poglej avtorjeva vprašanja in ti bo jasno, da je za brisat
tudi po pregledu IP-ja sem ugotovil, da je to eden s tremi različnimi imeni
zato sem napisal na začetku!!
sigurno za pobrisat in ukinit nick

Kar zadeva pravni del, se s tem doslej nisem ukvarjal (mi je pa nekdo svetoval, naj napišem svoje želje za primer, če me strela zadene ali kaj podobnega, pa doslej še nisem)

Se pa malo razumem na IP-je in - MareC, tudi jaz sem pogledal IPje, s katerih je objavljal na forum.

Objavljal je s treh dinamičnih (kar pomeni, da se pri daljši neuporabi interneta naslov dodeli drugemu) IP naslovov istega ponudnika storitev. Forumova programska oprema pa trdi, da doslej noben uporabnik z drugim 'nick'-om ni objavljal s tega IP naslova.

Daj razloži, kako si potem ti ugotovil, da je to eden s tremi različnimi imeni?


Dragi MT. Toliko, kot je bilo debilno prvotno vprašanje, je približno zanimiv tvoj odgovor. In predvsem v kontekstu. :roll:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Sep 02, 2018 05:55

Na tole je odgovor v drugi temi - mislim da bo tudi povsem v kontekstu.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
klemzi
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a klemzi » Po Sep 10, 2018 14:14

Ker prodajam nepremičnino v lastni režiji me zanima, kakšna je praksa z plačilom kupnine pri prodaji nepremičnine? Kdaj jo kupec plača? Ali pa kakšen delež plača pred overitvijo pri notarju? Ali kupec deponira sredstva pri notarju?

Glede na to, da prvič prodajam nepremičnino ali je dovolj da napišemo neko instant kupoprodajno pogodbo ali je bolje, da stvar prepustimo notaju? Kakšen je strošek notarja in kdo ga ponavadi plača?

Recimo, da je dogovorjeno da kupec plača del kupnine po vpisu v ZK - kaj lahko storim v primeru, če je ne plača?

LP Klemen
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a bluesky » Po Sep 10, 2018 14:49

Imaš dve možnosti:
- ne kompliciraš (če si kupec in prodajalec zaupata), sam sestaviš pogodbo, jo podpišeš, jo overiš in jo izročiš kupcu, ki ti "hkrati" nakaže denar. Davek na promet z nepremičninami plača prodajalec (če se ne dogovorita drugače) in s tem se izpolnijo vsi pogoji za vpis v ZK.
- kompliciraš (če ni zaupanja) in za vsak korak podpisujeta listine, se vpišejo blokade v ZK, se potrjujejo plačila are..., odvetniki in notarji pa služijo. V tem primeru pojdi k notarju in le-ta vse uredi tako kot naj bi bilo prav.

V vsakem primeru pa ne dovoli vpisa lastninske pravice brez omejitev v ZK dokler ni vsa kupnina plačana.

če rabiš še kakšen nasvet, piši na ZS, z veseljem pomagam iz svojih izkušenj
BlueSky
klemzi
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a klemzi » Po Sep 10, 2018 14:57

Super, všeč mi je prva opcija. Če recimo ne plača ob predložitvi overjene pogodbe, jaz ne plačam davka na promet potem ne more vpisati v ZK. Ali imam prav?

Hvala!

LP Klemen
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a bluesky » Po Sep 10, 2018 15:10

Notarsko se overi prodajna pogodba po odmeri davka in plačilu.
BlueSky
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Po Sep 10, 2018 16:17

Predlagam, da potrpiš za tistih 150-200 EUR pa se oglasiš pri lokalnem odvetniku, ki ti bo vse razložil.

Za posel, ki ga skleneš enkrat ali dvakrat v življenju in za katerega povprečen državljan varčuje pol življenja, je že prav, da se previdno pristopi.

Narobe gre lahko marsikaj. Če ne plača ga boš najprej tožil dve leti do pravnomočnosti, nato pa terjal, če bo kaj terjati.

Vse lahko urediš tudi pri notarju če se dogovorita, da se podpisano ZK dovolilo izroči notarju v hrambo, pogoji hrambe so pa taki, da se ZK dovolilo izroči kupcu po tem, ko slednji s potrdilom banke izkaže plačilo kupnine.

Lep pozdrav.
infohunter
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Nov 04, 2018 22:26

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a infohunter » To Nov 20, 2018 19:55

Da nebom odpiral nove teme na forumu...

Mene zanima če poznate kakšno dobro nepremičninsko agencijo na območju obale. Z ženo iščeva hišo na obrobju kopra. Na spletni strani sva oddala povpraševanje pa čakava.

Se priporočam za vse informacije, če je že kdo imel izkušnje.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Nov 21, 2018 11:34

Lepo da si se obrnil na Morjeplovce, da ti pomagamo najti nepremičnino na obali... in z veseljem bi ti, vendar...

Ne imej nas za naivneže, kajti če bi bil tvoj namen ZGOLJ ISKATI nepremičnino ZASE potem definitivno ne bi prilepil linka že v prvem postu. Tako pa sem prepričan, da SE ZGOLJ REKLAMIRAŠ na prikrit način.
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Prepis nepremičnine

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Pe Feb 15, 2019 23:04

V Seznamu foruma je tudi tema :"vse kar ne spada nikamor".Torej,ne razumem nekaterih morje
plovcev,ki obsojate in se norčujete iz prispevka o prepisu nepremičnine..... morjeplovci imamo
težave tudi na kopnem,pa z avtom,pa z baba..,pa še z marsičim.Nekdo si je pač spomnil takih in podobnih tem in prav je tako.Mogoče pa je možak dobil na tem forumu kakšen uporaben odgovor,
tako kot jih jaz in vi na kakšno drugo temo....
Coastliner

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti