home made diving tank - DIY

Vas poleg navtike zanima še potapljanje? Vprašanja o apnei in potapljanju z avtonomnimi napravami lahko zastavite tukaj.

Moderatorji: moderator2, moderator

mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Sep 19, 2018 12:06

Domi napisal/-a:
mrdaco napisal/-a:
widmann napisal/-a:Tole izgleda bistveno bolje.

https://www.youtube.com/watch?v=93tlwih1ls8


lp


Pismo, najprej se razveselim, evo končno nekaj ekonomičnega, da enkrat na leto porihtam in preverim corpomorto, na 6m globine. In evo... me v nadaljevanju razočarate.


Ali pa so te rešili zdravstvenih problemov, ker če ne razumeš osnov potapljanja je 6m lahko zelo globoko za tvoja pljuča. Namreč, pogledal sem si posnetek (zaradi 19.sek) in še zdaj mi ni jasno kako so si (jim) dovolili posneti ta oglas :shock:


Priznam, da o samem potapljanju nimam prav veliko pojma. Edino kaj se, je potapljanje na dah za kako školjko, hobotnico ali kot že rečeno privijačit škopec na korpomorto. Prav pri tem imam izziv in vas sprašujem kot izkušene mačke.
Ravno letos sem prestavil korpomorto iz 3m globine na 5m, ker sem dobil obvestilo, da sidram preblizu plaže. Na kaj moram pazit pri potapljanju na dah, če želim namestit recimo ketno, zavit škopec itd na globini 5m. Kaj nepredvidljivega me lahko doleti.

LP
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a Domi » Sr Sep 19, 2018 17:27

mrdaco napisal/-a:
Domi napisal/-a:
mrdaco napisal/-a:
Na kaj moram pazit pri potapljanju na dah, če želim namestit recimo ketno, zavit škopec itd na globini 5m. Kaj nepredvidljivega me lahko doleti.

LP


Pazi, da ti ne zmanjka zraka in pridi živ nazaj na površino. Po možnosti ne biti sam.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Pe Sep 21, 2018 11:55

.

Še enkrat !!!

Potapljanje na dah-apnea, ker med potopom ne vdihneš, je neproblematično. 1, 2, 3, 5, 10, 20, 40 metrov intakodalje, kolikor si natreniran!

Tehnično potapljanje z aparati, ki ti omogočajo dihanje pod vodo, pa je hudirjevo nevarna reč, če je ne znaš pravilno uporabljat. Literski balon zraka na desetih metrih je pač en liter, na gladini je pa še enkrat večji. 100% večji!!! Vsakih deset centimetrov se poveča volumen za 1%!!!!!


In ni tako samoumevno, da se izdihuje pri dvigovanju na gladino. Nekateri imajo s tem kar težave!

Pa moram priznat, da sem se kar velikokrat potapljal sam, ker nisem imel nikogar, ker ... Ko to počneš sam, noben zakon tega ne prepoveduje ali sankcionira, je držanje pravil varnega potapljanja strogo obvezno!


.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
tyson

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Sep 21, 2018 12:16

Literski balon zraka na desetih metrih je pač en liter, na gladini je pa še enkrat večji. 100% večji!!! Vsakih deset centimetrov se poveča volumen za 1%!!!!!

Ja, res je!
Zdej pa to razloži nekomu, ki bi šel pod vodo, brez da gre na potapljaški tečaj!!!
Tud sam sem bil tak...gremo, sej ni važn, sam da je... a, jebi ga, nije tako! Če bi rad še kdaj obalo videl, sevede :D

Moje mnenje je, da je treba it v tečaj potapljanja in ga naredit!!!, in potem pomislit na variante..., ko sem tečaj naredil, me je minilo po improvizaciji...no go!!!
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a widmann » Pe Sep 21, 2018 16:43

Še malo pa bo meter pod vodo smrtno nevarno. :roll:

Vir:Jože Mušič,melodije vetra
Na COOKOVIH otokih otroci in ženske praktično cela vas nabira školjke velikosti do 30cm,ki pa se nahajajo globoko v vodi.
Seveda brez pripomočkov... :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=Fv1pMPalMQw

lp
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a Stopi » Pe Sep 21, 2018 17:01

widmann napisal/-a:Še malo pa bo meter pod vodo smrtno nevarno. :roll:

Vir:Jože Mušič,melodije vetra
Na COOKOVIH otokih otroci in ženske praktično cela vas nabira školjke velikosti do 30cm,ki pa se nahajajo globoko v vodi.
Seveda brez pripomočkov... :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=Fv1pMPalMQw

lp


Bistven podatek je "seveda brez pripomočkov"! Če pa imaš pripomoček in zrak vdihneš v globini in ga med dviganjem na površino ne izdihuješ sproti, si pa lahko v smrtni nevarnosti... Brez pripomočkov, pa lahko, če imaš dovolj pljučne kapacitete, greš tudi na 20-30 m, pa ne bo nevarnosti pri dviganju na površino, saj si zrak zajel na površini in bo zato imel enak volumen-ne bo ti razneslo pljuč.
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a widmann » Pe Sep 21, 2018 17:18

Lepo si napisal STOPI to bo razumel vsak otrok. :idea:
Das Ist Valter
NASA
Admiral
Prispevkov: 635
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a NASA » So Sep 22, 2018 12:33

No jaz pa imam zelo slabe izkušnje z takim modelom maske kot prikazuje posnetek

Da opišem: malemu smo na štantih kupili takole masko, ki niti ni bila poceni. Po nekaj malih potopih je povedal, da ne dobi dovolj zraka, sprva mu nisem verjel. Masko sem sprobal tudi sam in ugotovil, da je res premajhen in zelo otežen pretok zraka. Če plavaš na površju še gre, ko pa se parkat potopiš 2 morda 3 metre, je pa panika. Ni dovolj zraka. Ne moreš se nadihat. Tudi pri malo bolj aktivnem plavanju zmanjka zraka. Tukaj nastopi šele glavni problem in sicer masko zelo težko snameš iz glave, da bi dobil sveži zrak. Odločili smo se, da te maske ne bomo uporabljali več, saj se mi zdi ZELO nevarna in bomo kupili novo klasični s cevko.

LP
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a widmann » So Sep 22, 2018 17:04

Na štantih ste kupili takole masko. :lol: Sigurno imajo tam prvovrstno robo... :lol: :lol:
Pri takih zadevah se kupije preverjena roba ne pa na štantih!

https://www.youtube.com/watch?v=-6Dn6ioi5R4
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a MareC » So Sep 22, 2018 18:37

widmann napisal/-a:Na štantih ste kupili takole masko. :lol: Sigurno imajo tam prvovrstno robo... :lol: :lol:
Pri takih zadevah se kupije preverjena roba ne pa na štantih!

https://www.youtube.com/watch?v=-6Dn6ioi5R4


pa ti widi a si jo probal, to je smrtno nevarno ali ta ali original
to je za kitajce, ki ne vedo kaj je morje in plutajo po površini :twisted:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Sep 22, 2018 20:16

Me je prav zanimalo kdaj se bo oglasil kakšen izkušen potapljač, tako, da upoštevajte to kar je povedal.
NASA
Admiral
Prispevkov: 635
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a NASA » So Sep 22, 2018 22:04

Sem pričakoval tako reakcijo, češ kaj kupuješ na štantih

Moj namen je bil samo opozoriti, kako je lahko nekaj nevarno, sploh če bi malega pustil brez nadzora.

Enako masko sem videl tudi v Dechatlonu, tako, da ..... tista o štantih in kitajcih, kot kaže je z iste ladje :), le da je bilo na štantu precej dražje.

lp
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Sep 22, 2018 23:11

Cressi ima zdaj eno novo masko, ki se menda ne rosi ker ima neke kanale speljane okoli nosa. Je kdo že probal to, deluje?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a widmann » Ne Sep 23, 2018 03:20

NASA napisal/-a:Sem pričakoval tako reakcijo, češ kaj kupuješ na štantih

Moj namen je bil samo opozoriti, kako je lahko nekaj nevarno, sploh če bi malega pustil brez nadzora.

Enako masko sem videl tudi v Dechatlonu, tako, da ..... tista o štantih in kitajcih, kot kaže je z iste ladje :), le da je bilo na štantu precej dražje.

lp



Ja pa Lidel pa Hofer so imeli podobno ceneno sranje.
Drugače pa na obali ni imel nihče težav s to masko in če bi bila nevarna bi jo prepovedali.

https://www.youtube.com/watch?v=Biw5CijcbFQ
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
Morski Jelen
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Avg 15, 2014 22:08

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a Morski Jelen » Ne Sep 23, 2018 09:39

MareC napisal/-a:
widmann napisal/-a:Na štantih ste kupili takole masko. :lol: Sigurno imajo tam prvovrstno robo... :lol: :lol:
Pri takih zadevah se kupije preverjena roba ne pa na štantih!

https://www.youtube.com/watch?v=-6Dn6ioi5R4


pa ti widi a si jo probal, to je smrtno nevarno ali ta ali original
to je za kitajce, ki ne vedo kaj je morje in plutajo po površini :twisted:


MareC, kaj pa je narobe s temi full face maskami. Sprašujem, ker je moja desetletna tamala navdušena nad tole masko pa me seveda zanima, kaj bi lahko šlo tako narobe, da bi bilo celo smrtno nevarno?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta