home made diving tank - DIY

Vas poleg navtike zanima še potapljanje? Vprašanja o apnei in potapljanju z avtonomnimi napravami lahko zastavite tukaj.

Moderatorji: moderator2, moderator

tyson

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a tyson » Ne Sep 23, 2018 10:45

Zaradi ukrivljenosti stekla, je periferni pogled izmaličen...zato so klasične maske z ravnim steklom tiste, ki ohrani perifernost vida...pomeni, da vidiš normalno.
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a Domi » Ne Sep 23, 2018 11:49

Morski Jelen napisal/-a:
MareC napisal/-a:
widmann napisal/-a:Na štantih ste kupili takole masko. :lol: Sigurno imajo tam prvovrstno robo... :lol: :lol:
Pri takih zadevah se kupije preverjena roba ne pa na štantih!

https://www.youtube.com/watch?v=-6Dn6ioi5R4


pa ti widi a si jo probal, to je smrtno nevarno ali ta ali original
to je za kitajce, ki ne vedo kaj je morje in plutajo po površini :twisted:


MareC, kaj pa je narobe s temi full face maskami. Sprašujem, ker je moja desetletna tamala navdušena nad tole masko pa me seveda zanima, kaj bi lahko šlo tako narobe, da bi bilo celo smrtno nevarno?

Je MareC že pravilno povedal. Mislim, da smo tudi enkrat že to omenjali (ali na drugem forumu, nimam v glavi).
Skratka eni so že pod zemljo, tukaj pa en od člankov vezan na te kao full face snorkel mask.
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... awaii.html
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Sep 23, 2018 12:18

Domi napisal/-a:
Morski Jelen napisal/-a:
MareC napisal/-a:
pa ti widi a si jo probal, to je smrtno nevarno ali ta ali original
to je za kitajce, ki ne vedo kaj je morje in plutajo po površini :twisted:


MareC, kaj pa je narobe s temi full face maskami. Sprašujem, ker je moja desetletna tamala navdušena nad tole masko pa me seveda zanima, kaj bi lahko šlo tako narobe, da bi bilo celo smrtno nevarno?

Je MareC že pravilno povedal. Mislim, da smo tudi enkrat že to omenjali (ali na drugem forumu, nimam v glavi).
Skratka eni so že pod zemljo, tukaj pa en od člankov vezan na te kao full face snorkel mask.
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... awaii.html


povem iz lastne izkušnje ker smo komaj rešili 10-letnika, ki se je potopil s tako masko, zmanjkalo mu je zraka , ker se mu je maska prisesala na obraz in je v paniki ni mogel sneti (naši prisebnosti in prisebnosti očeta je otrok OK)
ta tip mask je za pregledovanje iz površine NIKAKOR za potapljanje, to nikjer ne piše v navodilih zato so po moje smrtno nevarne, nikar ne kupujte teh mask za otroke in mladostnike!!
Kupite klasično masko s dihalko in bo vse ok
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a widmann » Ne Sep 23, 2018 19:04

MareC napisal/-a:ta tip mask je za pregledovanje iz površine NIKAKOR za potapljanje, to nikjer ne piše v navodilih zato so po moje smrtno nevarne, nikar ne kupujte teh mask za otroke in mladostnike!!


Ma ja v navodilih piše ,da zadeva ni za potapljanje in je prepovedano v lidlovem primeru je celo narisano !

....
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
Morski Jelen
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Avg 15, 2014 22:08

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a Morski Jelen » Po Sep 24, 2018 20:47

Hvala za odgovor MareC, nikdar ne bi pomislil na takle slučaj. Navodila pa tudi, če piše, dvomim, da gre kdo to prebirat za eno masko.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: home made diving tank - DIY

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Okt 19, 2018 13:09

Kot najstnik sem vsaj kako desetletje na morju plaval in gledal podse z masko s podobnim principom, da plovec cevko za dihanje pri potopitvi zapre - le cevki sta bili dve, tako da na površini ni manjkalo sape. In imel in uporabljal sem jo vsa leta, dokler je nisem prerasel, in imel srečo... Še nekaj. Mislim da je bila tista znamke Mares...

Kasneje so pri nas vse take izginile s trga - ampak mnogi - kot kaže tudi mnogi na forumu - ne vedo (ali ne vemo dovolj dobro), zakaj. In ker ne vedo, kako in zakaj je nevarna, maske sorodnega tipa z dovolj podobnimi lastnostmi, da so nevarne na podoben način, le s toliko 'fensi' drugačnim videzom, da niso na prvi pogled viden isti problem, še vedno pritegnejo. Oziroma že spet - nov rod potencialnih žrtev.

MareC, če napišeš prispevke:
    enega, ki bo pojasnil nevarnosti teh mask tako, da bo vsakemu, tudi če se ni nikoli potapljal jasno, zakaj tega - maske čez cel obraz in s plovci za samodejno zapiranje cevi ob potopu - ne sme kupiti svojemu otroku
    enega, kako izbrati masko (sebi in otroku)
    enega, kako izbrati in se naučiti uporabljati dihalko
gredo v hipu, ko naletim nanje tako v kazalo dobrih kot - skupaj z nekaj povezavami na to, zakaj je nujen (dober) tečaj pred uporabo pripomočkov za dihanje med potopom in (močno) priporočljiv tudi vsaj kratek uvod v potapljanje na dah - v kazalo povezav o potapljanju, ki ga bom takrat takoj naredil.

Kar zadeva masko čez oči in nos ter zgoraj odprto dihalko, mislim da je nekaj reči, ki bi jih bilo tudi še dobro napisati (ne nujno v to temo)
  • kako izbrati masko (materiali, prileganje, če je še kaj posebnega razen tega, da skozi masko lahko zatisneš nos; jaz vem približno)
  • kako izbrati primerno dihalko (za odraslega, za otroka), je še kaj posebnega (tu pa tam je kaj 'fensi' na vrhu, kar ni plovec)
  • kako otroka ali začetnika naučiti, da jo izprazni po potopu
  • ali je še kaj pomembnega, kar je treba vedeti in/ali natrenirati

Je tudi tu potreben/nujen tečaj?

Edit: Ker tudi jaz ne morem več urejati svojih prispevkov, ne bom mogel dodati povezav v sedanji seznam dobrih prispevkov MareC, kot sem obljubljal, najbrž pa bom lahko dodal v nove prispevke v tisti temi.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov