MARTINOVANJE 2018

Vabila in navodila za redna mesečna srečanja članov in posebne dogodke

Moderatorji: moderator2, moderator, theDamjan

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a admin » Če Okt 25, 2018 19:34

Bravo Mile in Vili za organizacijo!
Vem da bo fino, še vedno je bilo v Prlekiji!

Bi pa tukaj dodal nekaj zadev glede na dogovor z organizatorji.

1. Žal to ne bo šlo, da bodo eni jedli, drugi samo pili, tretji še to ne, četrti samo sladico...
Martinova zabava je pač zabava in na taki je vedno vstopnina, ki vključuje konzumacijo hrane, pijače, zabavo in band, ki nam bo omogočil plesne korake in zabavo. Nemogoče je da bi to ločevali, vem da nekdo poje več, drugi manj, prvi spije več, drugi manj, samo to je pač vzajemnost. Tudi zavarovanje plačujemo vsi isto, pa prispevek za pokojninsko varstvo pri plači, čeprav nekateri na žalost ne dočakajo niti prve penzije... Tisti, ki boste odšli na dopust v kakšno zdravilišče v bližini in imate polpenzion, pač ne boste ta dan jedli v hotelu, temveč pri Ozmecu.

2. Glede menija smo se letos zmenili, da bo pravi prleški in se ne bo skoparilo in delalo meni za čim nižjo ceno! Martinovanje je fešta, ki traja dolgo v noč in to pač ne more biti za takšno ceno, kot neko redno mesečno srečanje v gostilni!
Večerja ne bo samo večerja, temveč bo več hodni meni, malo hladnega, malo toplega, itd., da bomo zdržali zabavo in ples. :D
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Če Okt 25, 2018 20:31

To je beseda! Že tudi sam sem organizatorju tako predlagal. Nemogoče je vse to ločevati in se zafrkavati še s tem - kot da ni dovolj že to, da se nekdo potrudi in vse to organizira?!
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Okt 25, 2018 22:25

Se strinjam z Adminom.
Kupuje se paket in ne deli paketa. Tudi, če greš za novo leto v gostilno plačaš novoletno večerjo, kolikor pa poješ pa je tvoj problem. Enako je v hotelu, plačaš nočitev z zajtrkom, če ga pa preskočiš ni cena nič nižja.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Okt 26, 2018 07:12

Ja teh zajtrkov smo kar nekaj spustili! :oops: :oops: :oops:

Drugače pa razumem admina. Neka pravila so v naprej določena in se jih pač ne da spreminjati. Pa še higiensko ni do organizatorja.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Okt 26, 2018 09:42

Vem, da to leti name in Paleta.Naj povem še tudi drug del te resnice, po nekaj letih Martinovanja, se dogajajo iste zgodbe, eni imajo polne mize vsega, hrane in pijače, drugi dobimo, da se komaj mal najemo, eni imajo potice ipd. eni niti slučajno pa še bi senšlo kaj, na koncu pa vsi solidarno plačat.Mislim, da si tega nihče ne upal javno povedat, v zakulisjah se pa precej govori.
Pijačo smo si pripravljeni sami plačat, jaz,Pale in Lizi 1.Pravico do druženja pa mislim, da imamo vsi.Če gospodje smatrate, da je to nekorektno, povejte, se bom-o takoj odjavil :roll:
mašinfirer
pale
Admiral
Prispevkov: 1901
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a pale » Pe Okt 26, 2018 09:56

Janko je lepo povedal čista resnica
Lizi1
Prispevkov: 2
Pridružen: To Okt 10, 2017 13:57

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a Lizi1 » Pe Okt 26, 2018 10:18

Brez olepševanja in prikrivanja resnice, pravi odgovor.

Bravo Habibi, sem že mislil da si neboš upal povedati resnice.

Lep pozdrav, Lizi 1
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Pe Okt 26, 2018 10:33

Jaz se srečanj več ali manj redno udeležujem in moram reči, da kaj takšnega še nisem opazil. Vsi smo za isto mizo in jemljemo z nje.

Ker včasih tudi sam organiziram srečanje, si nekako sploh ne predstavljam, kako bi izvedel zadevo na način, da bi delali razlike glede na potrošnjo. Tole srečanje pri Miletu je pa sploh organizacijsko največje in najtežje, saj so aktivnosti cel dan in noč.

Treba je pokriti strošek glasbe, pa same organizacije tega dneva, pa kulturni program...bo organizator povedal zadnjo, moje mnenje pa sem že povedal.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Okt 26, 2018 11:05

the Damjan, nihče ne oporeka srečanja pri tebi, ki je bilo vedno prijetno pa si se res potrudil, da je bilo kot se šika, zato ti dam kapo dol.Tudi Martinovanje je potrebno krepke organizacije, zato je logično, da je pristojbina nekoliko več, vse jasno.
ostalo sem pa že napisal in ne bom ponavljal, lahko pa še kaj dodam, ki mogoče komu zopet ne bo všeč.Žal nobena stvar ni brez razloga.
mašinfirer
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a admin » So Okt 27, 2018 13:44

OK, res nisem bil na vseh martinovanjih do sedaj, tudi ne na vseh srečanjih, na veliki večini pa sem bil, srečanja verjetno vsaj 95%, martinovanje pa sem 2x izpustil.
Da je bil kdo drugače tretiran prvič slišim in res ne morem verjeti. Res nisem nikoli gledal po ostalih mizah kaj je na kateri, niti ne koliko je kdo pojedel in spil, samo sem še vedno v šoku. :shock: :shock:
To se vam je nekaj let zaporedoma dogajalo kot razumem iz napisanega? Ne štekam zakaj se je nekdo zarotil ravno proti vam trem???
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Okt 27, 2018 14:03

Ne ne, niti slučajno ne smatram to kot neko zaroto proti nam(bilo nas je več), niti ne želim naprej komentirat o tem, mogoče se bomo kdaj tako kje naključno pogovarjal o tem.
Naj tema teče naprej v zaželjeni smeri martinovanja.
mašinfirer
pale
Admiral
Prispevkov: 1901
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a pale » Ne Okt 28, 2018 10:44

Vsaka čast organizatorjem srečanj.Dejstvo je tako martinovanje je specifično dogajane z vsem pripadajočim kar organizator nudi,ampak če je za vse enako potem naj za tisto ceno bo,ne pa za mene mora biti cc,jack daniels,jeger itd.Če kdo tega ne konzumira kar je v ponudbi organizatorja naj plača posebaj pa bo in še to če je cena prej dogovorjena naj to velja ne pa pol še to pa to,drugače nobene zamere do nobenga najboljša klapa sam en red pa naj bo.Je pa tako je bilo več takih na martinovanju ki so jih nekatere stvari motile pa je tako da smo se samo mi trije upali to javno povedat.
mile
Admiral
Prispevkov: 811
Pridružen: To Jan 13, 2009 21:14
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a mile » Ne Okt 28, 2018 12:06

Pozdravljeni vsi martina željni morjeplovci!

Nekaj časa sem razmišljal, kako in kdaj naj reagiram na dogajanje, ki se je razpletlo in ker je zadnji čas, da podam generalije za naše martinovanje, bom kar zdaj probal biti na to temo kratek in jedrnat.
Na nekaj lanskih napak ste me nekateri opozorili skozi naša druženja in sem si to zapomnil. V tej smeri smo z Vilijem in njegovo mamo, ki je šefica kuhinje, tudi pripravili letošnjo martinovo pojedino.
Ne moremo pa vsakemu ekstra delati paketa, zato ker je bilo, takrat tako......, ker je on prejšnja leta pil to....., ker nismo dobili....
Glejte, jaz hodim oz delam tako rekoč dve službi celo življenje. Na portalu morjeplovec.net sem našel številne prijatelje in to prijateljsko druženje me je gnalo, da sem prevzel ta tradicionalni dogodek. Mislite da nimam kaj drugo delati? To delam zato, ker mi je vsaj do zdaj bilo to v Veliko zadovoljstvo. Ne bom vam sponašal nobenega kruha z zaseko, tünko, itd, ki sva ga z Vlaroj-em, ČASTILA vseh 8 let-ali koliko pač že je. Pa Ozmec Vili doma in na Jezerih-penine, in malica cel dan...Večkrat tudi kakšna kanistrica vina . Pa še marsikaj je bilo. Že po tradiciji sem nekako uspel z mojimi kolegi dogovoriti, da so solidarno odšpilali ta špil. Mislim, da brez dobre zabave, ki jo pogojuje dober band (vsaj jaz si mislim, da smo zadosti dobri za tako zabavo), lahko ješ zlato raco ali gos, pa je vse zaman. Pa vidim, da to ni bilo toliko vredno, kot se je zdelo vsaj meni. Zdaj pa prosim STOP z temi oslarijami in upam, da se vsi vidimo v soboto 10.11.2018 na našem druženju.

12.00 ZBIRANJE FRANK OZMEC oz. pri našem članu Viliju.
-nekaj malega prigriznemo, popijemo in hitro po 13.00 uri krenemo proti Prekmurju
14.00 vodeni ogled http://www.oceanorchids.si/
15-00 vodeni ogled pridelave paradižnika LUŠT-a http://www.lust.si/

Vstopnini nista zajeti v ceni in sem ju napisal že v prejšnjih postih.

Potem se vračamo na naša prenoćišča in dame se uredijo za večerni del
18.00 zbiranje pri FRANK OZMECU
19.00 začetek martinove večerje
Letos smo predvidili SAMOPOSTREŽNI BIFE-ki bo sproti polnjen in bo vseboval martinove značilne jedi, ki pa smo jih že vajeni. Juha bo postrežno, enkrat vmes bo kava po želji s potico postrežno, in po polnoči za dodatno okrepčilo še pečenica s kislim zeljem. Tako bomo lahko zdržali do jutranjih ur ion se naslajali z dobrim vinom hiže Frank-Ozmec, ki bo v neomejenih količinah oz je zajeto v ceno.

Za dodaten program bo poskrbela skupina SEPTIMA, ki vsako leto popestri naše martinovanje in par evrov bomo pripravili tudi za njih.

Cena je ALL INKLUZIVE 40,00 EUR/ os in vključuje tudi muziko -brez mene-jaz sem gratis in je za vse enaka.

Jutri vam bom podal osveženi seznam prijavljenih vključno z razporeditvijo prenočišč. Številka je trenutno vključno s prleško mornarico REKORDNA.

Veselim se vsakega posebej in vas skupaj z mojo družino (ki je vsako leto v zakulisju od prvega do zadnjega vključena v priprave), pričakujem v nespremenjenem številu.

Mile
mile
muzičar iz Prlekije
ljubitelj dobre kapljice,kulinarike in morja
"boljše litrca v roki kot gajbica na strehi"
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a admin » Po Okt 29, 2018 08:22

Bravo Mile, čestitam za vrhunsko organizacijo letos in tudi vsa prejšnja leta ter se že veselim ponovnega srečanja! Vem da bo zopet odlično!

Glede zadev, ki so se očitno nekaterim zgodile, pa prosim ne razpredajmo več na forumu, bomo podebatirali, ko se vidimo! :wink:

Pa na zdravje!
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: MARTINOVANJE 2018

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Po Okt 29, 2018 08:53

Mile, še enkrat - vesel sem, da te poznam in da te lahko imam v telefonskem imeniku. Prepričan sem, da se bomo imeli super, kot vedno doslej.
Hvala za ves trud, ki ga pokažeš!
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov