Marina Novi

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a vili » Pe Okt 26, 2018 16:38

Je kateri od morjeplovcev v marini Mitan oz. Muroskva in lahko deli izkušnje,kako je zadovoljen in če je vplutje res tak problem ob burji.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a admin » Po Okt 29, 2018 08:42

Za marino Mitan ne vem, je pa kar nekaj naših članov v mestni marini v Novem Vinodolskem. Verjetno imajo tudi oni kar nekaj izkušenj.

Glede težavnega vplutja pa je to relativno. Vala tam ni, veter pa pač piha, verjetno še malo ojačan zaradi kanaliziranja po terenu nad marino. Da je burja v tem predelu zelo močna tudi vemo, torej prijetno po burji zagotovo ni.
Vseeno pa je tako, da ko piha, pač piha. In to ne piha samo v okolici Senja, veter je po celem Jadranu, enkrat takše, drugič drugačen in pri močnejšem vetru je vedno vplutje malo adrenalinsko.
Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a vili » Po Okt 29, 2018 18:01

Hvala Admin
Grem ta teden obe marini pogledat,pa bo padla odločitev,če se bova selila.
Ja to pa je res,piha vsepovsod in če piha premočno,pač raje ostanem v marini.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a admin » Po Okt 29, 2018 18:18

Če se boš selil v Velebitski kanal, moraš pač računati na malo več vetra, kadar je burja. Ob obali se celo da pluti proti Crikvenici, mostu... ali pa navzdol proti Senju. Prečenje kanala bolj pozabi po močnejši burji, ker je tam kar "kažin".
Na splošno pa je tista zgodba o stalni burji v recimo Novem Vinodolskem ali pa na Krku bolj lari fari. Definitivno je več dni z burjo v tem akvatoriju, kot pa npr. v Istri, samo običajno je to čisto navaden veter, nič posebnega, tako kot kak maestral... Če pa tukaj piha tako močno, da ne boš izplul, pa zagotovo piha tudi drugje, seveda nekaj manj, vendar piha...

Če pa primerjaš mestno marino in pa Mitan, pa je prva zagotovo malo manj agresivna glede vetra. Sem pa šel mimo tudi že pozimi po precej močni burji in ni bilo nikjer drugega kot pač močnejši veter...
Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a vili » Po Okt 29, 2018 19:05

Hvala,točno to sem hotel slišati od nekoga,ki pozna ta del,sam ga zelo slabo.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Okt 29, 2018 20:30

Jaz se poprečno peljem mimo 20 krat letno.
Marina Novi je vsekakor boljša izbira od marine Mitan kar se tiče zaščite pred vetrom.
Pa veter v marini konec koncev niti ni tak problem, večji problem te lokacije je, kadar želiš proti jugu, kajti v Senju/Senjski kanal piha vsaj 15 od 20 kolikokrat grem mimo. Osebno mene bi to motilo. V kolikor pa se misliš večinoma časa zadrževati med Novim in Krkom, pa to ni tako moteče.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a vili » Po Okt 29, 2018 21:05

Car hvala,zdaj si mi spet dal misliti. Seveda nebom vedno plul proti jugu,ampak tam do Raba pa bi potegnil večkrat,saj je moja barka dokaj hitra in mi je to zelo blizu.
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a glens » Po Okt 29, 2018 21:44

Vili, jaz sem v ACI Ičići in imam prijatelje v Novem Vinodolskem, pa ti povem, da se jaz skoraj vedno lahko odpravim proti Krku, iz Novega pa velikokrat ne grejo. Tudi sam sem že večrat razmišlaj, da bi se prav tja prestavil, ampak mi je nekako prav veter tam malo preveč moteč. Pa še vedno, ko gledam DHMZ, je Aladin v Opatiji bel, v Novem pa pobarvan :lol:
Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a vili » Po Okt 29, 2018 22:08

Glens hvala,v Puli Aladin sicer skoraj nikoli ni bel,ampak če je v Novem Vindolskem večkrat oranžen,pol pa sigurno nebom zadovoljen tam.
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » To Okt 30, 2018 20:24

V Novem Vinodolskem je fantastična marina, je pa resnično problem izhodišče zaradi Senjskih vrat. Večkrat doživel 30 vozlov mimo Baške in nato brezveterje pri Novem Vinodolskem. Je pravilno zgoraj napisano, da za tiste, ki bi radi pogosto smuknili do Raba in dalje, ni najboljše izhodišče. Mimo Baške v 30+ vozlih (take razmere niso ravno redke tam, tudi ko je drugje mir) je svojevrstno doživetje, saj se oblikuje specifičen val zaradi odboja od strmih obal in toka. Ozek in visok val, neke čudne trikotne oblike, pa z dveh smeri ga doživiš. Mene s 36 čevlji kar dobro melje. Ko imam čas in mi ni do stresa grem raje okoli Raba nazaj :).

Je pa marina res lepa, ni prevelika, nova je, lepo zamišljena, pa pogled na mesto zvečer iz kokpita je fantastičen.
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Ne Nov 04, 2018 08:50

Pa še ena sveža: 29.10.2018 je močan jugo ponovno odnesel valobran. Slednji je samo nasip kamenja in skal. No ko sem pred par dnevi prišel v marino ga ni bilo več. Enako se je zgodilo lani.

Upam, da ga bodo končno zabetonirali.

Morda pa s takim početjem znani lastnik marine odvaža zemljino iz gradbenih jam in odkopov na zastonj deponijo :D... vsakič znova.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a theDamjan » So Nov 24, 2018 23:26

Jaz sem v marini v mestu, torej Marina Novi. Prej sem bil v Punatu. Cene so solidne, to je edini razlog, zakaj ostajam. Vse je novo, edina marina na Jadranu s 5 sidri. (kako so jih dobili ne vem - oz. vem...)
Sicer so v osnovi izredno prijazni, so pa v več pogledih neprofesionalni.

Včerajšnja zgodba je naslednja. Ker sem zamenjal barko, nisem z novo mogel ostati na A, ker je že tako do 8 metrov, pa sem bil tam z 10m. Ko sem pripeljal novo barko, so me dali začasno na C - ta je tretji od obale, kjer so bili že pred 100 leti vezani čolni domačinov (direktno na obali). Posledično bistveno bolj piha - ko piha. Šel sem do direktorja in prosil, da me prestavi na B gat, ki je bližji, manj piha. Greva pogledat vez in nato, ko vidi, da me zanima, reče, da če želim, da me prestavijo bi moral plačati 700€ več za letni vez, ker je ta vez primeren za 1m daljše plovilo, kot ga imam jaz - čeprav je le malo plovil na celem B gatu v tej dolžini. Namreč C je za večja plovila, D pa še za večja.Skrajno ne fer.

Jugo konec oktobra je podrl kamniti nasip in gat C je bil direkt na udaru, potrgalo mi je tende in obrobo na platformi. Včeraj to cel dan popravljam, uredim, danes dobim slike, da je bil jugo in mi je spet odtrgalo isto letev. Privezna rinka je v liniji z barko, namesto pol metra stran in ko nabije veter, se barka toliko premakne, da gre vrv pod platformo in jo poškoduje. Že zadnjič sem naročil, da rinko prestavijo, pa je niso, sam je ne smem. Evo, spet šraufat in lepit...ne vem pa zakaj se nisem spomnil, da bi zadaj križno privezal, itak imam potem še na vsaki strani po 3x vezano.
Na Bju je eni Salpi 32ft odtrgalo celo bitvo. Kolegu je popokal lak na delu kjer je bitva privijačena in povilo jo je, pa je vezan na A gatu - ta je najbolj pri celini.

Nasip je podrlo. Sedaj navažajo večje skale, okoli 1,5m3 ena, naj bi bil tudi 2m višji (tako direktor marine), drugo leto pa naj bi ga podaljšali še za 50m - tako bo marina potem res dosti bolj zaprta tudi za južne vetrove in mrtvi val, ki ni redek. Zidali ga bodo čez okoli 10 let je rekel.

Veter je problem, ampak verjetno je povsod. Redko se zgodi, da tukaj piha, drugje pa ne, pogosto pa je pojav, da ravno v tem delu ne piha ali zelo malo piha in je možna plovba proti severu, ko je v kanalu veter s tistimi velikimi trojnimi valovi. Tam od Male luke naprej je kar križ.
V drugi polovici avgusta nisem mogel priti do Raba, ker je skozi kanal nažigavalo vsak dan cele dneve. Če bi bila nuja, je možno it do Senja in še malo bolj južno ob celini, pa potem preko, ampak takšne nuje ni bilo.

Ženski WC+tuš ni delal od sredi julija pa do danes - še dobro, da so naredili družinski wc s tušem, ki je sedaj postal ženski. Restavracija je draga, postrežba slaba, hrana pa dobra. Sam hodim večkrat na drugo stran, restavracija Marina - pri pumpi. Prijazni in dobra hrana - tudi na nivoju.

Dobro je, da sta v Novem dve pumpi - ta v Mitan marini je res super, ker je enostavna za privez. Ta v mestu ima zelo malo prostora in z 14m barko imaš res veliko dela, da ti rata mimo vseh vrvi v vodi.

No, na voljo je tudi bazen na strehi, ki je nekaj posebnega. Namreč na 12ih metrih dolžine so falili padec za več kot 20cm, tako da na eni strani je preliv, na drugi pa cela stopnica na suhem in masažne šobe na suhem :). Bazen se plača 60kun po osebi na dan.

Imam še zgodbic, ampak mogoče na kakšnem srečanju, če bo koga kaj zanimalo....
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a vili » So Nov 24, 2018 23:39

Evo jaz sem si ogledal Marino Mitan in rezerviral vez,v decembru barko preselim.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Ne Nov 25, 2018 00:01

vili napisal/-a:Evo jaz sem si ogledal Marino Mitan in rezerviral vez,v decembru barko preselim.


Tam pa je stanje z burjo baje še veliko slabše preko zime. Priporočam ti, da tende kar pospraviš na varno.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Nov 25, 2018 11:47

V marini Mitan smo se ustavili na kavi, ko smo se z avtom vračali s Paga. Imeli smo dolg pogovor na recepciji, vsi zelo prijazni. Vprašal sem zaradi burje, pa je marinero razložil, da njihova marina ni direktno na udaru zaradi hriba zadaj. Prvi vtis je zelo pozitiven, bomo pa šli še kdaj na kavo, ko bo vlekla prava burja, pa da vidim kako to izgleda.
__________________
lp
motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov