Posodabljanje foruma - končno

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

salesky
Viceadmiral
Prispevkov: 343
Pridružen: To Jan 22, 2013 21:59
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a salesky » Če Avg 23, 2018 13:36

Razumem.

Sem si zdaj namestil GreaseMonkey dodatek za FireFox kjer lahko dodam javascript na page iz brskalnika in sem ga lepo skril. Za silo bo :D

Če bo še kdo rabil pa naj me kontaktira in mu pošljem skripto.
--- Lenuhec.si ---
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5109
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Nov 07, 2018 19:40

Pozdravljeni
Urejanje posta je spremenjeno na izjemno kratek čas, ki je za pripravo kvalitetnih člankov izjemno prekratek. Včasih kakšen članek pripravljam dlje časa in le redko ga uspem spisati v kosu, editirati, popraviti morda kaj dodati... v manj kot eni uri.
Prosim, če mi lahko urejanje člankov podaljšate na minimalno 24ur.
Hvala
LP Iztok
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a admin » Če Nov 08, 2018 21:00

Se strinjam!
Čas urejanja je podaljšan na 180 minut. Bo to sprejemljivo ali je res treba podaljšati na 1.440 minut?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Nov 09, 2018 10:20

To je bolje in mogoče za večino prispevkov dovolj.

Ne reši pa npr. problema izginulih slik po spremembi lokacije pri ponudniku (recimo moj album) ali zamenjavi ponudnika (če na prejšnjem strežniku izginejo). Ta problem zadeva precej starejših tem (naša plovila, starejše obnove, starejši potopisi...). Eden od takih so bili Edo-vi prispevki o pristajanju s špringi - takrat mislim si na koncu moral posredovati tudi ti. Ta omejitev tudi še vedno ne omogoča vzdrževanja kazal povezav in števci dostopov nanje kažejo, da na forumu niso odveč.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Nov 14, 2018 07:33

admin napisal/-a:Se strinjam!
Čas urejanja je podaljšan na 180 minut. Bo to sprejemljivo ali je res treba podaljšati na 1.440 minut?
Enako omejitev na 180 minut ne reši problema popravka mesta objave prispevka, ko se pisec zave napake ali ga nanjo opozorijo kasneje kot v dovoljenem intervalu. Moje navodilo za popravljanje podobnih pomot je namreč nastalo pred omejitvijo časa urejanja lastnih prispevkov in v spremenjenih okoliščinah ni več uporabno (in ker tudi jaz ne morem več urejati svojih starih prispevkov, ga tudi ne morem popraviti in je vsebina sedaj zavajajoča).

Primer: oglas P: jadrnico Viko 25
Navigare napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci,

prodajam jadrnico Viko 25, letnik 2008, z veliko dodatne opreme, izvenkrmni motor Yamaha FT 9,9, teekflex v kokpitu, bimini, sprayhood, etc., registriana do 2023, plus prikolica za prevoz. Plovilo je v marini v Monfalconu (marina Hannibal). Cena po dogovoru.

LP Borut

To je začetnik na forumu objavil v Nova rubrika Oglasi in pravila uporabe, pa tega ne more popraviti, tudi ko izve za napako (minilo je nekaj dni, kar je seveda več ko 180 minut in zdajle - od nedelje do srede - seveda tudi več kot 1.440 minut oziroma 24 ur).
To pomeni dodatno delo za Matejca, ki je tam moderator - ali seveda admina, ki to tudi lahko uredi.

Seveda nič od tega ne omogoči popravljanja povezav v starejših prispevkih, kot je povezava od tule, od koder je nekoč povezava kazala na nekaj odličnih misli, ki jih je objavil Jutri pa res izvirno v podforumu šale in jih je admin pobrisal - domnevno kot prestare in ne-več-zanimive - pri enem od velikih čiščenj pred nekaj leti.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a admin » Če Nov 15, 2018 17:13

Ja, so minusi in so plusi, žal.
Ne mislim odstranit te omejitve, ker se potem zgodi to, kar se nam je že večkrat, da so nekateri člani zaradi svoje domišljavosti uničili eno veliko maso tem, ko so šli brisati za seboj stare prispevke.

Sedaj je to smiselno, pač objaviš, če se zmotiš karkoli, lahko popraviš. Če pa se čez 2 leti odločiš, da bi pobrisal vse kar si pisal, pa to ne gre, simple.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5109
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Nov 16, 2018 08:07

Admin do tega je prihajalo predvsem zaradi tega, ker nisi ukrepal niti, ko te je več članov opozarjalo na iste težave.

Editiranje do 30 dni ne bi imelo tudi v primeru brisanja s posameznikove strani nobenega škodljivega učinka na forum kot celoto. Teh nekaj dodatnih minut dovoljenega editiranja je bolje kot prej ni pa to prava rešitev.

Imam še en predlog - prošnjo!
Ne vem kaj točno je v ozadju da SR290 ne objavlja več. Priznam da ga od vseh, ki so kaj napisali najbolj pogrešam (poleg Dr.E, ki je na žalost pokojni) kajti osebno sem se le od njega še naučil kaj novega. Pred leti sem ga pravzaprav prav jaz pripeljal na forum (z modelarskega), ko sem objavil njegov takraten projekt. Prosim pokliči ga in zgladita spor. Te lepo prosim kajti zelo si želim prebrati še kak njegov strokovni nasvet saj praktično vsi izhajajo iz njegove ogromne zakladnice izkušenj s področja fizike in praktičnih znanj. Sem ga imel priliko osebno spoznati in je tudi po karakterju izjemen človek in vedno pripravljen pomagat.
Lp Iztok
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Nov 16, 2018 14:24

Lepo napisano NT! Tudi sam imam enako mnenje. SR290 spada po uporabnih postih in nasvetih po mojem med ljudi na forumu katere lahko prestejemo na prste ene roke! In tudi meni je z nasveti pomagal vecino zapletov resit in tudi na dom je prisel da je lahko cimbolje ocenil stvar. Mislim da se mu godi krivica.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Nov 16, 2018 16:28

Se strinjam, kar je napisal Marcel :!:

SR290 je s svojimi nasveti bogatil ta forum, predvsem je marsikomu pomagal pri izbiri pogonskih propelerjev za različne čolne :idea:

Vsa čast mu, nekateri ga kar pogrešamo 8)
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
moščenice
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Ne Maj 26, 2019 22:14

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a moščenice » Ne Dec 08, 2019 08:51

admin napisal/-a:No, pa smo ga dočakali!
Spremembe se bodo začele odvijati, zato bo v naslednjih dneh zelo verjetno kaj moten dostop, za določen čas bomo forum tudi povsem blokirali. Če bo vse vredu, ne boste tega niti opazili, če bodo problemi, jih boste videli, haha.

Zagotovo pričakujem nekaj problemov, ker je preskok kar velik. Rad bi vsem, tistim, ki se nič ne spoznate in pa tistim, ki mislite, da se spoznate in se vseeno niste javili na več mojih pozivov po pomoči povedal, da zadeva je vse prej kot enostavna. Problemi bodo s staro verzijo Joomle, pa potem z novo verzijo php-ja na serveju, pa novo verzijo mysql-a, pa nazadnje še s forumom... V glavnem je tega toliko, da sem jaz porabil nekaj prostih večerov, da sem sploh naredil plan in teoretično preštudiral kaj bo šlo vse narobe... Kako bo v praksi, bomo videli. Imam zadaj nekaj kvizkotov, ki vedo precej več od mene in mislim da bo uspelo. :lol:

Čakali ste spremembe, sedaj mineva jubilejnih 10 let in res je čas. Je pa po mojem mnenju pametno, da to nismo počeli prej. Večina software-a dela neke globalne spremembe ravno dekadno, vmes pa se gremo izboljšave. In sedaj Morjeplovec.net vstopa v novo dekado, tako po izgledu foruma, kot po vodenju, kar bo opazno počasi.

Hvala za razumevanje!
Administrator



Mah sem tudi jaz bolj drvo za soft. Imam pa dva profija doma in jima ves čas ponavljam samo eno, po moje pametno pravilo; POENOSTAVI, če je le možno! Toliko na splošno!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Nov 07, 2021 19:19

Povzetek o umiku pravice do spreminjanja starih prispevkov
Na tole se bom najbrž še večkrat skliceval... (vsakič, ko bi želel urediti kaj, kar bi bilo treba pa ne morem več... razen če se v tem kaj spremeni - upam, da se bo...)
Bonaparte napisal/-a:Je kaka novost na forumu, glede urejanja starih prispevkov ?

Opazil sem da ne morem več spreminjati vsebine prispevka, če je minila kaka ura od kar sem prispevek oddal.

Imam samo jaz težavo ali je to novost na forumu ?
Daki napisal/-a:O tem je zadnjič pisal admin:
Upam, da je bilo spremenjeno! To pa z namenom, ker je nekaj članov zaradi svoje muhavosti uničilo cel kup lepih prispevkov! Ko se je nekdo odločil in začel tipkati "..." v prispevek, ki je prej imel neko pametno vrednost.
Sedaj je tako, da ko enkrat napišeš imaš še 20 minut časa, da popraviš, če si kaj zatipkal, potem pa lahko prispevek editira samo še administrator ali sper moderator.

Teksti, ki se objavljajo na forumu so sicer avtorsko delo, vendar z objavo se avtorskim pravicam odrečeš in si svoj prispevek dal na internet v dobro vseh. Upam, da se bo sedaj pisalo tudi manj "traparij" v smislu, malo bom podkuril, potem pa pobrisal...
admin napisal/-a:Kot že napisano zgoraj je to sedaj spremenjeno na forumu. Ni finta v novem forumu, temveč v nastavitvah, ki sem jih preuredil pred kratkim... Razlog za to je naveden zgoraj in tako je edino prav. Po eni strani se omejijo neumnosti, po drugi pa se izognemo temu, da je za nekaterimi člani ostalo kup prispevkov s tremi pikicami!
admin napisal/-a:Ja, so minusi in so plusi, žal.
Ne mislim odstranit te omejitve, ker se potem zgodi to, kar se nam je že večkrat, da so nekateri člani zaradi svoje domišljavosti uničili eno veliko maso tem, ko so šli brisati za seboj stare prispevke.

Sedaj je to smiselno, pač objaviš, če se zmotiš karkoli, lahko popraviš. Če pa se čez 2 leti odločiš, da bi pobrisal vse kar si pisal, pa to ne gre, simple.

Kolateralna škoda sedanje uredtve pa so teme, v katerih je bistveni del slikovno gradivo, na katerega povezave ne delujejo več in so brez njega podobno prizadete, kot tiste, iz katerih je vsebino svojih prispevkov odstranil kateri od uporabnikov. Problema z izginjanjem slikovnega gradiva - zlasti, kar je zadevalo Bazo znanja - se je zavedal pokojni DR.E in napisal takole, ampak admin se je zavedal, koliko prostora običajno zavzema slikovno gradivo in se je odločil drugače.

(Najbrž) neželeni stransku učinek pa je, da tudi jaz ne morem več:
  • dopolnjevati kazal v bazi znanja, kazal starejših zanimivih potopisov, Primerni zalivi za nočitev - kazalo povezav pa,navtičnih trgovin in podobno
  • popraviti povezav na slike ali članke, kjer so se ciljni naslovi povezav spremenili (v kazalih in sicer)
    Na forumu je zdaj kup potopisov in podobnega, kjer je bilo slikovno gradivo bistveno, pa je npr. ponudnik prostora, kjer so bile slike shranjene, spremenil naslove, in pisci v svojih prispevkih ne morejo popraviti naslovov. Dokler sem imel tam moderatorske pravice, sem lahko npr. v razdelkuNaša plovila popravil naslove tudi v prispevkih drugih uporabnikov popravil naslove do slik, če se je to zgodilo in sem uspel uganiti, kakšna je bila sprememba naslovov
    Pri povezavah na članke je često izvirna domena izginila ali pa se je njena vsebina bistveno spremenila (primer morsko prase...). V takem primeru sem poskušal najti internetno stran s podobno vsebino in kakovostjo prispevkov.

Zdaj to tudi meni ni več mogoče.
    Od drugih mest, ki so mi shranjevanje informacij, zanimivih zlasti začetniku v ljubiteljski navtiki pridejo na misel:

  • Jadralna zveza Slovenije se ukvarja le z jadranjem in tudi to predvsem tekmovalnim (čeprav se na JZS in fakulteti za šport opravi usposabljanje in preizkus za poučevanje jadranja),
  • uprava za pomorstvo se ukvarja s predpisi in ustrezanjem predpisom okrog plovbe (potrebna dovoljenja, preizkusi za voditelja čolna, zakonodaja...)
  • pomorska srednja šola in fakulteta za pomorstvo in promet se večinoma ukvarjata z rečmi, pri katerih pričakuje predznanje, ki ga novinec v ljubiteljski navtiki še nima
    Obstaja še nekaj internetnih strani z za navtike zanimivo vsebino, vendar so nekatere povezane s posameznimi področji (predvsem ribolov, predvsem jadranje...), druge pa z navtičnimi revijami, kjer je cilj predvsem pritezanje pozornosti na novice.

    Ker je forum morjeplovec od vseh, za katere vem, edini namenjen vsem, ki plovejo, je kljub vsemu še vedno videti kot najboljše mesto za uvod v info o navtičnih informacijah splošne narave, torej o veščinah varne plovbe, vremenu, novostih itn.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov