problem pri izplačilu škode na plovilu.

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Dec 04, 2016 19:54

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 15:25, skupaj popravljeno 1 krat.
miranK
Kapitan
Prispevkov: 180
Pridružen: Ne Nov 09, 2008 20:28
Kraj: Trebnje-Cres

OdgovorNapisal/-a miranK » Ne Dec 04, 2016 21:12

navtik borut imaš ZS
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Ne Dec 04, 2016 23:09

Kar nekaj možnosti imaš, kot vidim situacijo jaz (imam kar nekaj podobnih izkušenj😉).

1. Zavarovalnici naj pošlje odvetnik zahtevek za izplačilo skupaj z obrazložitvijo in obvestilom o tožbi. Mi ponavadi napišemo tako, da v primeru neugoditve lahko obvestilo smatrajo kot tožbo.

2. Uveljavljaš svoj kasko-čeprav mislim, da si že zamudil rok za prijavo.

3. Pozabiš na zavarovalnico in pošlješ direktno povzročitelju zahtevek za finančno povrnitev škode.

4. Podaš predlog za kazenski pregon zoper lastnika plovila. Niti ne bi pisal za katero kaznivo dejanje gre, ker če fališ, tožilstvo rado zavrne predlog. Sicer bi bilo verjetno to povzročitev splošne nevarnosti.
Tukaj se pojavi problem, ker je pristojnost določena glede na kraj storitve, tako da bi se moral s Hrvati ukvarjat.

Sam bi v tej fazi izbral točko 3. Lastniku plovila bi preko odvetnika poslal odškodninski zahtevek. To te bo stalo okoli 100 Eur
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
miranK
Kapitan
Prispevkov: 180
Pridružen: Ne Nov 09, 2008 20:28
Kraj: Trebnje-Cres

OdgovorNapisal/-a miranK » Po Dec 05, 2016 00:28

theDamjan napisal/-a:Kar nekaj možnosti imaš, kot vidim situacijo jaz (imam kar nekaj podobnih izkušenj😉).

1. Zavarovalnici naj pošlje odvetnik zahtevek za izplačilo skupaj z obrazložitvijo in obvestilom o tožbi. Mi ponavadi napišemo tako, da v primeru neugoditve lahko obvestilo smatrajo kot tožbo.

2. Uveljavljaš svoj kasko-čeprav mislim, da si že zamudil rok za prijavo.

3. Pozabiš na zavarovalnico in pošlješ direktno povzročitelju zahtevek za finančno povrnitev škode.

4. Podaš predlog za kazenski pregon zoper lastnika plovila. Niti ne bi pisal za katero kaznivo dejanje gre, ker če fališ, tožilstvo rado zavrne predlog. Sicer bi bilo verjetno to povzročitev splošne nevarnosti.
Tukaj se pojavi problem, ker je pristojnost določena glede na kraj storitve, tako da bi se moral s Hrvati ukvarjat.

Sam bi v tej fazi izbral točko 3. Lastniku plovila bi preko odvetnika poslal odškodninski zahtevek. To te bo stalo okoli 100 Eur


zanimiv odgovor.

Grem najprej pod prvo opcijo oz. točko.

hvala
kondor88
Admiral
Prispevkov: 643
Pridružen: Po Nov 18, 2013 17:18

OdgovorNapisal/-a kondor88 » Po Dec 05, 2016 08:15

theDamjan napisal/-a:1. Zavarovalnici naj pošlje odvetnik zahtevek za izplačilo skupaj z obrazložitvijo in obvestilom o tožbi. Mi ponavadi napišemo tako, da v primeru neugoditve lahko obvestilo smatrajo kot tožbo.


nesmisel... obvestilo odvetnika ne more biti smatrana kot tožba...
tožba je tožba - o vložitvi izda sodišče potrdilo o prejemu in naloži plačilo sodne takse, če ta ni plačana že ob vložitvi
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Po Dec 05, 2016 08:20

kondor88 napisal/-a:
theDamjan napisal/-a:1. Zavarovalnici naj pošlje odvetnik zahtevek za izplačilo skupaj z obrazložitvijo in obvestilom o tožbi. Mi ponavadi napišemo tako, da v primeru neugoditve lahko obvestilo smatrajo kot tožbo.


nesmisel... obvestilo odvetnika ne more biti smatrana kot tožba...
tožba je tožba - o vložitvi izda sodišče potrdilo o prejemu in naloži plačilo sodne takse, če ta ni plačana že ob vložitvi


Nesmisel...dobro preberi kaj sem napisal in potem piši o nesmislih.

Kar si napisal drži, kar sem napisal jaz pa tudi.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
piko
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 09:23

OdgovorNapisal/-a piko » Po Dec 05, 2016 10:24

kondor88 napisal/-a:
theDamjan napisal/-a:1. Zavarovalnici naj pošlje odvetnik zahtevek za izplačilo skupaj z obrazložitvijo in obvestilom o tožbi. Mi ponavadi napišemo tako, da v primeru neugoditve lahko obvestilo smatrajo kot tožbo.


nesmisel... obvestilo odvetnika ne more biti smatrana kot tožba...
tožba je tožba - o vložitvi izda sodišče potrdilo o prejemu in naloži plačilo sodne takse, če ta ni plačana že ob vložitvi


pozdrav,

mislim, da nihče ni napisal, da je obvestilo odvetnika enako tožbi. to mislim, da je kristalno jasno.
imel sem podoben primer z novimi okni, ki niso bila takšna kot bi morala biti. telefonijade, natezanje, živciranje... nič ni pomagalo. trdili so, da so okna takšna kot morajo biti. kot miranK sem vedel, da to ni res.
stopil sem do odvetnika, pisal je pismo, obvestilo, dopis... kakorkoli temu rečeš. na vsak način NI bila tožba.

zelo hitro sem imel ne le popravljena ampak celo nova okna!!!

piko
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Po Dec 05, 2016 12:13

miranK napisal/-a:
Doomeen napisal/-a:Zdravo
a svoj kako imas?


Če misliš kasko.
Imam.
Vendar ga nisem uveljavljal.
Tudi nisem prijavil škode na moji zavarovalnici. (allianz)
Izgubim bonus.
Odbitek % pri popravilu zaradi starosti čolna...


obvesti svojo zavarovalnico o tem primeru, kolikor jaz poznam alianz, Ti znajo pomagat pri vsem tem...
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Dec 05, 2016 14:46

Točno tako in če bodo gluhi reci da boš menjal zavarovalnico, pa nikar se ne pregovarjaj s pacienti na šalterju. :wink:
miranK
Kapitan
Prispevkov: 180
Pridružen: Ne Nov 09, 2008 20:28
Kraj: Trebnje-Cres

Re: problem pri izplačilu škode na plovilu.

OdgovorNapisal/-a miranK » Pe Nov 09, 2018 08:07

Da zaključim epilog te zgodbe.
Najel sem odvetnika,ki se ukvarja s pomorskim pravom. :D
Zbrala se je vsa dokazna dokumentacija.Kot je uradna vremenska napoved DMHZ,slike priveza,poškodovanega čolna,popravilo poškodb,računi... Stanje privezov čolnov,dan pred.
Dvakrat je zavarovalnica zavrnila odškodninski zahtevek,vsakič z drugačnimi argumenti.
Zanimivo je pa to,da kot je navedla zavarovalnica.Citiram(Ne zanikamo ,da je plovilo našega zavarovanca poškodovalo vaše plovilo)...
Vse pritožbe mojega odvetnika glede izplačila škodnega zahtevka so bile zavrnjene s strani zavarovalnice in lastnika plovila.
Tako,da je bila podana odškodninska tožba na okrajno sodišče v Lj.
Tožba je vložena za zavarovalnico Sava in povzročitelja škode.(lastnika plovila)
Narok za prvo obravnavo na sodišču je bil določen za 15.09.2018. Vendar je teden dni pred narokom zavarovalnica ponudila poravnavo.( v izogib še večjim stroškom) Kot so napisali. V poravnavi je bila pripravljena plačati vso škodo na plovilu ,zakonske obresti,del odvetniških stroškov.
Zahteval sem ,da se mi povrnejo v celoti tudi odvetniški stroški. Po nekaj dopisih odvetnika je zavarovalnica pristala tudi na to.Tako,da sem tožbo umaknil.
Sramota za zavarovalnico SAVA :evil:
lp
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: problem pri izplačilu škode na plovilu.

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Pe Nov 09, 2018 08:18

Vsa čast za vztrajnost in srečo za uspeh na sodišču. Žal pravica in uspešnost na sodišču nista premo sorazmerni, še manj pa samoumevni.

V moji temi po skoraj treh letih sodišča še ni zaključka.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: problem pri izplačilu škode na plovilu.

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Nov 09, 2018 09:22

Pred nekaj desetletji sem imel podobno izkušnjo s Slo zavarovalnico okrog izplačila škode, ki jo je povzročil njihov zavarovanec v cestnem prometu. O povzročitelju nezgode ni bilo dvoma niti ugovora, tudi o obsegu povzročene škode ne, ugovor zavarovalnice je bil, da je oškodovani bil sokriv za obseg škode. Po zapletih, ki so trajali precej časa (bilo je pred več desetletji, trajalo bi lahko leto ali več) tudi pred sodiščem so na koncu po več ugovorih zgubili in morali poravnati vse stroške (vključno s stroški za odvetnika).

Tudi tam sta bila odločilna dobra faktografija in odličen odvetnik. Občutek je pa bil, da je (bila?) standardna praksa tiste zavarovalnice, da rutinsko ne izplačajo zneska v celoti, ker jim je statistika kazala, da se toliko ljudi ne želi zapletati v pravne zaplete, da se jim (je) taka 'poslovna praksa' enostavno izplača(la).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: problem pri izplačilu škode na plovilu.

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Pe Nov 09, 2018 13:52

Najhujse je ko si zrtev neke nesrece a povzrocitelj ima globalno hudo zavarovalnico (varjanta allianz, generali, itd)....pa se zgodi v dosti primerih da pojejo te majhne kot so sava, triglav, ergo...itd.

Meni se je zenska zaletela v rit...a pred mano avto in cakali na kriziscu za zavit levo. Ona je po nesreci bila tiho sedela v avtu in ni sla ven. Njen avto je bil komplet razbit, moj pa samo popraskan in imel poceno plastiko.

Zenska vglaven italijanke imela allianz.

Mini neki casa dobim od save obvestilo da so se zmenli da vsaka zavarovalnica si krije svoje stroske. Nato meni pol adijo vse ugodnosti pa ne vem kaj se vse. Po 5 mesecnim sporom z njimi sem jih pustil in nikoli vec....

Pol ugotovim da ti od allianz niso jih je**li 5%...pol mi je reku agent da so premocni za njih....
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: problem pri izplačilu škode na plovilu.

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Nov 10, 2018 08:24

.

OK, tema se razvija v zelo splošno debato uperjeno proti zavarovalnicam.
Držite se naslova teme in ne odpirajte starih zgodb.
Tudi neke domneve, sem slišal, mi je rekel, ... prosim opustite, ker ne vodijo nikamor.
Dejansko ima samo theDamjan , rdečo nit in je tudi kredibilen pisec s primerom, ki še čaka epilog, kot razumem.
Vse poste izven konteksta od tukaj naprej bom brisal.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1161
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: problem pri izplačilu škode na plovilu.

OdgovorNapisal/-a igorb » Ne Nov 11, 2018 08:37

vse zavarovalnice imajo zaposlene matematike,ki jim računajo statistiko in verjetnost pritožb,ko je verjetnost pritožbe nizka in
izid vsaj malo negotov ravnajo tako da gredo na utrujanje oz kdo bo prej odnehal tako prihranijo precej odškodnin oz jih plačujejo z zamikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov