Grki razmisljajo o "cruising taxu"

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Grki razmisljajo o "cruising taxu"

OdgovorNapisal/-a moro12345 » So Nov 24, 2018 12:02

sova napisal/-a:
morosito napisal/-a:In Italijani iz druge strani se nam smejijo:

1. Do 40km ne rabis vozniske
2. Registracija in vpis plovila v register plovil ni potrebno
3. Obvezno zavarovanje ne obstaja, lahko delas samo kasko.
4. Davek na luksuz se placuje od 14m naprej
5. Vsaka obcina ima zrihtan svoj spust in dvig na kaksno reko in je popolnoma zastonj...

Da ne nastevam se kaj...

Za spust: https://youtu.be/EpvxtMdj2Qs

Ves kdaj bi moj nono spuscal tako barko v morje pri nas? Nikoli :D


A lahko jaz kot Slo državljan, koristim stvari od točke 1do točke 4? Mislim, da ne. Spust verjetno, da lahko koristim.

lp.


Ne mores izkoristit ta luksuz. Imas samo moznost it v politiko in ukinjat vse te bedarije ki imamo v drzavi.
Ali pa si zrihtas zacasno orebivalisce in dobis italijansko osebno ki ti velja 20 let in imas vse ugodnosti

Drugace italija je ogromna drzava in ima veliko prebivalcev..ce smo pri temu so to 60 milionov, slovenija pa jih ima 2 miliona. Ne mi prosim govorit “v italijo tako in tako” in se zgledujete samo na trst. Trst ni ne glavno mesto italije in se manj 100% italijansko mesto. Dajte odpret malo pamet...

Ve nebi slovenija mejila z avstrijo in italijo...ki ima mocne koristi od obeh bi ta nasa dezelca bila hujsa od albanije...tko informativno. Pa vi veste da 3/4 upokojencev da imajo dodatno od mizerne penzije od 300€ na mesec hodi vsak teden po 3x cistih hise od italijanov v trstu....ker drugace ne prezivijo. Totalna beda....
Simionesi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Sr Jul 18, 2018 09:26

Re: Grki razmisljajo o "cruising taxu"

OdgovorNapisal/-a Simionesi » So Nov 24, 2018 14:20

Italija ni ravno država za vzgled, saj je po zadolženosti druga najslabša v EU, takoj za Grčijo...
https://countryeconomy.com/national-debt/italy
brane1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Okt 05, 2015 22:21
Kraj: okolica Kopra

Re: Grki razmisljajo o "cruising taxu"

OdgovorNapisal/-a brane1 » So Nov 24, 2018 14:43

Po zadolženosti res ni za zgled, vendar imajo italijani dosti višji standard kot mi.
Simionesi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Sr Jul 18, 2018 09:26

Re: Grki razmisljajo o "cruising taxu"

OdgovorNapisal/-a Simionesi » So Nov 24, 2018 14:57

GDP per capita imajo res višji za 30%, ampak to je na račun višjega zadolževanja, da ohranjajo tak standard. Prej al slej se bo zadeva podrla kot hišica iz kart in pristali bodo na realnih tleh kot Grki s prihodom trojke. https://countryeconomy.com/countries/co ... y/slovenia
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Grki razmisljajo o "cruising taxu"

OdgovorNapisal/-a andrejv » So Nov 24, 2018 17:35

morosito napisal/-a:Zdaj ker 10 italijanov registrira v belgiji to zdaj vsi. Si prebral casopis pred 10mi leti ker so pisali da lastniki jaht od 30m naprej registrirajo tam...in zdaj si trdno preprican da vsi to pocnejo.

Zanima me kdaj si bil na zadnje v italijo? Ne samo v trstu..nasplosno. Jaz sem non stop okoli in v marinah so samo italijanske zastave....



1. V Italiji sem precej pogosto. Iz Bruslja (Belgija) letim vsaj enkrat mesečno v Treviso.
2. Svakinja živi v Milanu. Je direktorica velike izpostave svetovne multinacionalke (ki ima prihodke nekajkrat večje od Slovenije) za Italijo in preostali del južne evrope. V Milanu sem kar pogosto. Sploh me zabavajo njene zgodbe o problemih, ki jih imajo z italijansko birokracijo. Jaz se pogosto srečujem s slovensko birokracijo in sem ob teh zgodbah vesel, da imamo takšno državo, kot jo imamo.
3. Tekoče govorim italijansko, zato tudi redno berem forum ADV.
4. Priznam, že nekaj let nisem bil v italijanskih marinah in nisem štel zastav.
5. V Grčiji je zelo veliko belgijskih bark. Ker živimo v Belgiji, so bili otroci veseli vsake in so vsakemu hoteli povedati, da tudi oni živijo v Belgiji. Ampak glej ga zlomka, skoraj vsi so govorili italijansko? Le zakaj. Moja ocen je (zgolj na oko), da je teh bark vsaj 10% od vseh italijanskih, ki jih srečaš v Grčiji.

Že to, da ima na ADV post o proceduri vpisa pod belgijsko zastavo 93 strani, ter 1864 prispevkov, nekaj pove.

http://forum.amicidellavela.it/forumdisplay.php?fid=30

Tu si lahko sam prebereš. Saj če ne znaš italijansko deluje tudi google translate.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Grki razmisljajo o "cruising taxu"

OdgovorNapisal/-a andrejv » So Nov 24, 2018 17:55

Potem ko bi moral pravilnik stopit v veljavo v 10 dneh, so v petek objavili v grškem uradnem listu, da je začetek uporabe prestavljen na 2.4.2019. :)

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/42920

Zakaj imam občutek, da bo začetek uporabe še prestavljen?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov