NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

AS
Admiral
Prispevkov: 614
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 23:20

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a AS » To Nov 20, 2018 19:31

V hrvaščini. Saj mora overit hrvaški notar
plagiator
Kontraadmiral
Prispevkov: 330
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 14:30
Kraj: Maribor - Pašman

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a plagiator » Pe Nov 23, 2018 13:44

Sem prav tako delal to leto prepis v Biogradu,
** Nikjer ** naj ne bi mogel urejati ničesar, jez nisem mogel niti v Biogradu niti v Zadru) če ni prevedeno v Hrvaščino, sodni tolmač mi je vzel za dva papirja 500 kun.. Ker je kupoprodajno pogodbo overil prodajalec sam, nisem nato nikogar potreboval za vpis. Moral pa sem k javnemu beležniku peljat osebo, katera bo sprejemala mojo pošto, strošek cca.60 kun..
Če ni v moji moči da ti pomagam, ti tudi slabega ne želim
rabuni
Viceadmiral
Prispevkov: 491
Pridružen: Pe Sep 07, 2007 11:04
Kraj: Rogaška Slatina

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a rabuni » Pe Nov 23, 2018 17:23

Ojla, meni pošto pošiljajo kar na moj naslov v Slovenijo, tudi letos je bilo tako.... :D
"Dalmatino povišču pritrujena"
KANCLER
Poročnik fregate
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Nov 29, 2017 20:47
Kraj: Spodnji Duplek

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a KANCLER » Pe Nov 23, 2018 20:58

Javim kako bo slo... V glavnem odlocil sem se da grem z prodajalcem k javnemu Biljezniku in bova kar tam direktno na hrvaskem pri tem biljezniku napisala kupoprodajno pogodbo.. in jo overila. K istemu biljezniku bom peljal tudi osebo ki bo prejemala posto. Tako da bom naenkrat resil vse in potem nesem to kar direktno(kupoprodajno in pogodbo za punomoc) na kapetanijo..in potem bi moralo biti reseno... Aja pozabil sem se dodati da OIB ze imam..

Javim tokom tedna..

Lp
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » So Nov 24, 2018 20:07

Kupoprodajno pogodbo pa kupi v papirnici,...tisto za avto, ker za plovila ne obstaja.
mirno morje
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a marez » So Nov 24, 2018 21:04

Ko sem sam potreboval prevod iz Slo na Hr jezik sem bil presenečen nad visoko ceno prevajalcev Zadru.Zadevo sem rešil tako,da sem nešel eno agencijo katera ima izpostave po Hvaški.Po mailu sem jim poslal kopije dokumentov in potem v Zadru dvignil prevod.Mislim ,da je bila cena 1/3 ,cene prevajalke v Zadru,kateri te napotijo iz kapetanije.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a theDamjan » So Nov 24, 2018 22:27

Pogodba je najbolje da je v HR jeziku, overjena pa je lahko kjerkoli na svetu, če je to notar. Meni je sicer veljala tudi overitev na UE v SLO, ampak mislim, da niso dobro pogledali.

Glede pooblastila za pošto pa ni treba, da je zraven tisti, ki ga pooblaščaš. Tukaj imajo namreč (meni) neverjetno logiko. Podpis overiš ti svoj na tem pooblastilu, saj si ti tisti, ki dovoljuješ, da nekdo prejme tvojo pošto v HR, ne pa ta, ki jo prejema, da dopusti. Teoretično lahko navedeš kogarkoli iz tel. imenika, problem je le, ker bo pošto dobil :).

Če rabiš vzorec pogodbe, mi piši na ZS in ti na mail pošljem vzorec.

Obvezno zavarovanje "OBIČAJNO" zahtevajo ob prepisu, ne vem pa, če je to "by the book" - meni so vedno želeli.
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Nov 25, 2018 08:53

Pa NE POZABIT da osnovno zavarovanje krije le škodo na ljudeh,če si pa eno jahto podrsal pa PLAČAŠ SAM.Zato majo pol pocen kasko pakete kjer je tud ta odgovornost not
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a ennavtik » Ne Nov 25, 2018 20:49

Ne vem če osnovno krije škodo na ljudeh, po moje samo tvoj čoln, jaz sem ljudi posebej zavaroval. Sicer pa so že ble debate o smotrnosti kaskota, veliko nas nima...kolikšna je dejanska možnost da se kam zabiješ?
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Nov 26, 2018 11:04

Osnovno zavarovanje krije poškodbe za ljudi na drugih plovilih (če se vanje zaletiš) ali če poškoduješ plavalca,...
mirno morje
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Po Nov 26, 2018 11:14

ennavtik napisal/-a:...kolikšna je dejanska možnost da se kam zabiješ?


Kasko pa (samo) zato, če se kam zaletiš. Vsa čast tistim, ki ste tako bogati, da ne potrebujete kaska.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Nov 27, 2018 01:46

ennavtik napisal/-a:Ne vem če osnovno krije škodo na ljudeh, po moje samo tvoj čoln, jaz sem ljudi posebej zavaroval. Sicer pa so že ble debate o smotrnosti kaskota, veliko nas nima...kolikšna je dejanska možnost da se kam zabiješ?

Tisto za ljudi posebej je verjetno doplačilo za zavarovanje za poškodbe oseb na tvojem plovilu.

Sicer pa ne vem, če je problem samo, če se ti kam zabiješ; kaj če se ti strga vrv ali popusti sidro, ko si ti trenutno na sladoledu na obali in nanagolo potegne kaka tramontana ali burja, preden uspeš priti do barke. In potem se tvoja barka nasloni na kakšno sosednjo, katere lastnik potem hoče, da mu povrneš škodo?. Če se zgodi kaj takega, se nisi ti zabil, škodo pa je povzročilo tvoje plovilo.

In polanc je napisal, da obvezno obvezno krije le škodo na ljudeh na drugem plovilu, na samem plovilu pa ne. Moram dodati še en prispevek v temo dobrih prispevkov (ko ne morem več urejati v dosedanje), vanj pa - poleg nekaj dobrih iz ARC+2018 (polanc in Heron) tudi tegale kratkega iz te teme od polanca - to se že mora dati hitro najti.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Nov 27, 2018 09:32

kolk stane kasko?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a jozko » To Nov 27, 2018 10:22

AEgir napisal/-a:kolk stane kasko?

Za 24 m čoln kar dosti, za 3 m pa malo manj :idea:

Če želiš izvedeti natančneje, bo potrebno navesti še podatek, kaj želiš zavarovati :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: NAKUP PLOVILA Z HRVASKO ZASTAVO

OdgovorNapisal/-a theDamjan » To Nov 27, 2018 11:50

Kasko ni vezan na dolžino, pač pa na ceno, za katero ga želiš zavarovati. To določiš sam, zavarovalnica se pa strinja (ali ne).

Primer: Gumenjak za 8000€ je bilo 460€ pri Alianz (HR), barka za 95.000€ pa recimo pri UNIQA (HR) 840€.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov