Dobri pregovori in misli

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Sr Okt 31, 2018 19:52

Kako je ze tisto za slovenca?

Slika
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Nov 29, 2018 11:32

Nič ni narobe, če kdo česa ne ve.
Je pa močno in skrajno resno narobe, če skuša doseči, da nihče ne bi smel odkriti ali se naučiti več od nje(ga).

Nothing is wrong with not knowing something, but it is really and most seriously wrong, if (s)he tries to prevent anone else to discover or learn more than (s)he knows.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Nov 29, 2018 11:34

@kako že velja za Slovenca
Ko sem testiral, ni delovalo :wink:

Rabil sem in manjši izkop (prej je bil priklop hiše na večprekatno greznico, po novem bi moralo biti na kanalizacijo, ki so jo končno potegnili do tja), in sem v luknjo za meteorno vodo vrgel deset centov.

Slovenci - tudi Gorenjci oziroma Bohinjci - so videli na lastne oči, pa še pokrova pri tisti luknji ni šel nihče dvignit, kaj šele da bi šel kopat.

Spet enkrat samo teorija (pa mene 'zajebavajo' da sem teoretik :mrgreen: )
morosito, veš za koga, ki rabi izkop, da stestramo še enkrat :wink: ?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a elan450 » To Jan 22, 2019 13:45

:D Ladja je v pristanu na varnem, a ladje niso grajene za to. Odjadrajte na morje in počnite nove stvari. :D
Boj se mora i boga
Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a elan450 » Če Jan 24, 2019 17:31

:D Slovenci nismo leni, smo pa žrtve spomladanske utrujenosti, poletne sopare, jesenske melanholije in zimske romantike. (Žarko Petan) :)
Boj se mora i boga
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Leut » Po Sep 30, 2019 09:36

Mlada novinarka je zvedela za starega Juda, ki je zadnjih šestdeset let vsak dan dvakrat molil ob zahodnem jeruzalemskem zidu.
Odločila se ga je obiskati in napraviti prispevek o njegovi izkušnji. Približno tri četrt ure ga je opazovala pri molitvi in ko je končal, je pristopila k njemu in ga zaprosila za intervju:
"Oprostite, sem Rebecca Smith, novinarka CNN. Kako vam je ime?"
"Morris Feinberg," je odgovoril starec.
"Gospod, kako dolgo prihajate molit k zahodnemu zidu?"
"Šestdeset let."
"Šestdeset let, to je vredno vsega občudovanja. In za kaj molite?"
"Molim za mir med kristjani, Judi in muslimani. Molim za konec sovraštva in vojn. Molim, da bi otroci odrasli v zrele in odgovorne ljudi, ki spoštujejo in ljubijo svoje bližnje."
"In kako se počutite po šestdesetih letih?"
"Kot bi govoril zidu."
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Leut » Sr Jan 22, 2020 17:58

“Ploskati politikom ob odpiranju nove šole, bolnišnice, ceste, .... zgrajenih z javnimi sredstvi, je kot, da bi ploskali bankomatu, ki vam je dal vaš denar.”
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Leut » Pe Jan 24, 2020 20:12

Leto 2020 in sneg na cesti:
Stotine znamk avtomobilov na cesti. Vsi polni razno razne opreme ... zračne vreče ... gretje zadnje šipe ... ogrevana vzvratna ogledala ... gretje sedežev ... in pozor, kratice opreme ki jo večina avtomobilov ima ... pazi zdaj ... ABS... ESP... ASR ... EDC ... ETC ... ASD ... ETS ... (bemti boga, ne veš ali so to politične stranke ali kaj?) ... firm zimskih gum, da jih bog našteti ne more. Vse testirane, testi na razpolago. Kljub vsemu, pade 15 cm snega … temperatura -1 … portali in mediji pa takoj "Kolaps na cestah!" Panika. Hitrost na cestah okoli 20km/h. Noro, samomorilsko.

Leto 1979 in sneg na cesti:
Na cesti v glavnem 7 vrst avtomobilov ... Fičo ... Stoenka ... Lada ... Wartburg ... Hrošč ... Piči poki ... Katrca. Pa še kakšen drug, zgolj za vzorec: BMW, Mercedes, Opel ... Od opreme nihče od njih nima nič. Vsi (če sploh, ker ni predpisa!) imajo Sava ali Tigar zimske gume, drugih gum tako povečini ni. V glavnem imajo tako imenovane zimsko-letne gume. Jajc od jajca. Katastrofa od kvalitete. Testi ? Ne se hecat. Edina avtocesta je med Vrhniko in Postojno ... ostalo samo magistralne in lokalne ceste. Na cesti pol metra zvoženega snega ... ob straneh 2 metra. Moj foter v avtu kadi in puha dim nazaj, da bi se jaz segrel, ko sedim zadaj v avtu, ki ga preganja po zasneženi cesti. Zaviral sploh ni, ker so bile bremze tako zmrznjene zaradi -20, kolikor je bilo zunaj ... v avtu je bilo -12 ... ali -7 če je foter kadil. Če je bilo zunaj res hladno (več od -20) ... so vozniki v gostilni ruknili pet-šest vinjakov ali pelinkovca in vozili dalje. Stekla so bila zaledenela zunaj in znotraj. Strgal, sprejev ni bilo. Če je zapadel novi sneg, se je počakalo, da gre mimo kamion in se je vozilo po njegovih špurah. Pluga ni bilo vsak dan, kje pa ... ampak tako, občasno ... ko je bil voznik pluga trezen, se je malo zapeljal po ulicah ... po sledeh oranja pa se je videlo, kje se je zapil. Saj je vendar bilo mrzlo in je snežilo. Njega pa zebe. Pa so vsi nekam prišli, vsi so se uspeli pripeljati ... beseda kolaps ni obstajala.

Danes ... 15 cm ... -1 ... in ob vsej tej napredni opremi, kvalitetnim gumam ... kolaps. Pa j...m ti kolaps ... in prekleto paniko medijev, ki kar tekmujejo kdo bo bolj prestrašil narod.

❄ Sneg v januarju, ja kdaj pa če ne zdaj!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Jan 25, 2020 11:57

Mediji itak sam pumpajo skos. Če niso hrvatje je pa sneg. Je pa razlika med sendesetimi in zdaj to, da so učas vozili samo moški, danes je pa 60% bab na cesti in pol vozimo s čustvi.



Misel tedna:
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Jan 26, 2020 12:30

Do what you can, with what you have, where you are.

Theodore Roosevelt
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Jan 26, 2020 18:32

"Do what thou wilt shall be the whole of the Law."

Aliester Crowley
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Feb 02, 2020 12:55

Jaz ne bi brez temeljitega premisleka priporočal tega 'nasveta' Alesteirja Crowleya - ampak če bom utegnil, bo pojasnilo [url]tule[/url]. Tule pa moja prireditev nečesa znanega.

IGNORANTIA TESTOSTERONALIS NOCET
Original

Prepesnjeno: Če imaš samo jajca, pa ne veš, v kaj se podajaš, to škoduje (lahko tebi, tistim okoli tebe, velikokrat pa obojim. Velja precej za vsa področja.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Ne Feb 02, 2020 14:25

Slika
jernejm
Kapitan
Prispevkov: 207
Pridružen: Ne Maj 31, 2009 11:11
Kraj: TupaTam

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a jernejm » Ne Feb 02, 2020 15:00

Veš kaj, sej ne da nima (delno) prav, ampak je velika razlika med tem da si avanturist, predrzen poslovnež in recimo raziskovalec, in med tem da si ropar in divjak. Nietzche je rekel marsikaj butastega, in marsikaj pametnega. Odkar sem to njegovo prebral pa mi je dalo mislit:

Today as always, men fall into two groups: slaves and free men. Whoever does not have two-thirds of his day for himself, is a slave, whatever he may be: a statesman, a businessman, an official, or a scholar.
...ti krmi ga v valovih, ti brani ga v vetrovih...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Feb 02, 2020 22:00

Marjan Tomki napisal/-a:Jaz ne bi brez temeljitega premisleka priporočal tega 'nasveta' Alesteirja Crowleya - ampak če bom utegnil, bo pojasnilo [url]tule[/url].


Zakaj ne, jaz živim po njem pa se mi super izide.

Še en dober:

Do not compare yourself to others. If you do so, you are insulting yourself.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov