TOHATSU

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Nov 29, 2018 06:23

primorc84 napisal/-a:Ja iskal sem jaz pa tudi številni mojstri pooblaščeni serviserji za yamaho, povedat sem hotu da je nemogoče vedet na motorjih za okvare v naprej. Kajti eni motorji se bodo tudi z slabim vzdrževanjem izkazali za dobre in ne bo okvar. Pri moji yamahi sumim na cdi v okvari kajti tuljave sem imel na morju z sabo ampak še vedno ni iskre lahko da je na statorju ali pa kaka mala napaka na električni napeljavi. Tako kot je že omenil AEgir.
Kar se pa tiče menjave proizvajalca mi je bilo vseeno ali bo yamaha ali suzuki ali bilo kaj važno da je novo in tako je padla honda bf 50 ker je bila teža tam tam prejšnji yamahi.


Ce si ze tolk zamenjal pa bi ja se tisto elektriko in semeringe pa je motor prakticno nov. Ker sami mehanski deli (ce ni bil zlorabljan) lahko se dolgo sluzijo. Res je da nov je nov ampak razlika v evrih je pa tudi. Ce imas veselje do starih masin je svet drugacen :lol: nova pa tud crkne ne mislt. Je pa res da je mal majn moznosti. Moj ki je letnik 68 pa vsi pravijo kak to ni nevemkaj, pa se zanesem nanj. Vlozil sem 500€ pa za motor da 300€ in pomisli kaj v rangu 50ps dobis za 800 ali 1000€.

Samo debatiramo, nic nocem pametovat.
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Če Nov 29, 2018 07:52

Ja ti dam prav samo lej že tri leta neki na morju šraufam in k ti pride stvar proti pol je konc, zadnji bot me je pustila na cedilu ko smo se vračali iz Babaca itak čakaš da se morje umiri. Štartaš pol k Itak veš kolko časa rabiš in si splaniraš in lepo glisiramo proti Pakoštanam in kar naekrat premec dol in yamaha ne dela več ok zmanjkalo benzina napumpam in nič menjam svečke spet nič. Upalim tomosakija in ja lepo sej meni je blo lepo romantično sam k so otroci na čolnu ti tega lih ni treba. In ja v kamp pridemo ob 22.30 sej bi lohko klicu kolege bi me šlepali res bi mogu pridet iz drugega konca Pašmana ma je bilo mirno morje in smo počasi z tomosakijem šli. Sam tega nočom doživet v slabem morju in k motorju ne zaupaš več nisi gvišen.
Ja no sam motor pa ne bo tolk izgubu na vrednosti tud če ga enkrat prodam naprej.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Nov 29, 2018 09:27

Ja glede familije bo drzal in daljsih poti. Je pa tak da ce se odlocis star motor zrihtat mors vedet zakaj to pocnes in ne smes tega pocet z rezervo niti zato da bi prisparal. Ce ga rihtas mors menjat vse kar se iztrosi in pol naceloma dela. Lahk pa tud ne :lol: . Isto kot nov ali novejsi.
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Če Nov 29, 2018 09:58

Motorjev ki se ne kvarijo ni, namen sem mel menjat vse semeringe govorim tiste kateri pridejo na motorni gredi kar pa sam nisem mehanik oz ob službi in kmetiji ki jo imam enostavno nimmam časa rihtat motor če pa daš to majstru delat rata cifra da glava boli. Bi pa avtorja teme prosil naj opiše kaj je bil vzrok napake in kako je rešil mogoče bo komu prišlo prav.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Nov 29, 2018 13:32

Vsak motor se da s pravilnim remontom spraviti v 100% ekvivalentno stanje novemu motorju s tem, da ima star to prednost, da je material že preizkušen dočim nov material lahko pri obremenitvi poči.

Bmw je svoj čas izdeloval motorje z 1ccm = 1hp razmerjem moči. Uporabili so rabljene bloke.

Edin šuški so problem. S 5e vložka pač motor ne bo nov.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Če Nov 29, 2018 14:51

Ja vsak motor se da porihtat ne glede na šuške kot praviš sam fanta lih vidva k sta motorja naredila u nulo jih zdej pri prodaji plovil skorej šenkasta. Kje so vaše ure obnov in šuški sta jih na morju pustila al kako :)
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a nac » Če Nov 29, 2018 16:06

[quote="AEgir"]

Bmw je svoj čas izdeloval motorje z 1ccm = 1hp razmerjem moči. Uporabili so rabljene bloke.



Kako je pa to mišljeno?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Nov 29, 2018 16:27

1500ccm - 1500 konjev.

Primorc: ja tko to pride. Mal preveč motorjev se je nabral. :) Če boš rabil kaj, sam povej. Imam vse tehnologije na zalogi. :lol:
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a nac » Če Nov 29, 2018 17:23

Daj mi,Aegir, neukemu človeku razloži prosim,kaj pomeni ta trditev 1ccm-1hp ali 1konj. Ne razumem. Žal.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Nov 29, 2018 19:14

nac napisal/-a:Daj mi,Aegir, neukemu človeku razloži prosim,kaj pomeni ta trditev 1ccm-1hp ali 1konj. Ne razumem. Žal.


Bmw ima v svojem naboru motorjev enega štiricilinderskega, katerega blok je iz osebnega avtomobila tistega časa.

Motor je imel maksimalno moč 1500 konjev (tisoč petsto), delovna prostornina motorja pa je bila nekaj manj kot 1500 kubičnih centimetrov (ccm).

Razumeš zdaj?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Nov 29, 2018 19:24

Slo se je pa za blok bmw-ja 2002 ce se ne motim in so ga pustil zunaj na vseh vremenskih uplivih par let da so napetosti zares popustile. Nato so ga obnovili in vgradili v formulo 1 ki je v tistih casih se imela turbo (zacetek 90-ih se mi zdi) in ven so dobili res to cifro...

Midva sma motorje obnovila ker imama ocitno rada izzive in klasiko. Kar pa tej motorji zajemajo. Jz osebno prodajam ker hrepenim po vecji konjenici :wink:
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Nov 29, 2018 19:51

Jaz pa ker mam zdej Rudla Ficht Ram 90, Johnsona Ocean Runner 90, Tohatsuja TLDl 90 in Yamaho 4t efi 100, dva čolna in 4 prikolice. Pa sam en dopust in sam eno rit :mrgreen:
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Pe Nov 30, 2018 08:07

Aigir tabi ostane sam da začneš rentat :)
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: TOHATSU

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Nov 30, 2018 08:46

Ideja ni slaba. Mogoče pa res.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov