Začetki

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Nov 13, 2018 21:44

Tale Žigatova dirka si zasluži svojo temo.
ARC+ 2018 viewtopic.php?f=4&t=23981
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Dec 02, 2018 21:22

Skoči,pa reci hop...haha skočli so z Niko mal na Karibe in kot prvi pristali in bili postreženi z rumom ...Hehe od začetkov,prek jadranj od Valdoltre do Izole in nazaj,pa pohod nad Dubrovnik in Cavtat,kjer so se zame križarjenja na daleč ustavila..Moj Žiga pa je dobil tu zagon,zalet,osnove ,da je trenutno najmlajši skiper na ARCju in prvi Slovenec s svojim dobrim timom na Hitri barki prvi prejadral Atlantik in presenetil organizatorje z prihodom čez lužo dva dni pred pričakovanji.Dobr ,da so meli že rum hladen..
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a Leut » Po Dec 03, 2018 20:28

polanc napisal/-a:Dobr ,da so meli že rum hladen..

:lol: :lol: :lol: Kateri rum: bel, zlat ali temen? :D
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Mar 04, 2019 09:44

Madona tole temo pa res moram prebrat nekje na vsake tri mesece. Sploh zdajle pozimi je super branje :) Polanc kdaj ponoviva kofe na Unijah? Letos lahko z mojo pičiva k ma novo makino :lol: :lol:
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Darh
Admiral
Prispevkov: 1165
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a Darh » Po Mar 04, 2019 10:03

Tudi jaz sem jo ze 3x v 4- mesecih. Odlicna za branje, tko po domace, da vsi zastopmo.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Mar 04, 2019 22:24

Tle not ,v teh vrsticah,ki jih je takorekoč spisalo moje življenje..,je tolk čustev,resnice,odkritosti in pristnosti,pa mal na humor obrnem..da je ratala pravzaprav ena izpoved nekega malega človeka,ki ljubi morje..
Bom še kaj napisal,verjetno tudi zgodbe iz sinovih popotovanj..Atlantik,karibsko otočje...priprave na ARC..zadnjič jim je morski pes odgriznil ribo z trnka..
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Maj 13, 2020 22:05

Začetki je naslov te teme ,dragi moji prijatelji..Pa se spet neki začenja.nekaj lepega.Še danes je moj sin garal ko žival na prelepi iksici, ki ga je peljala na Karibe,mimo veliko otokov,mimo vseh pasti in čeri...Veliko je doživetij,veliko lepih,kakšni tud trši.Zmaga na ARC je gotovo ena vrhunska izkušnja..Enaindvajset taužent milj je preplul,veliko predirkal z njo v 3 letih.
No prej se je poslovil od mene,žene in brata....4 ure je bil doma in že je odbrzel..ja na morje ,kam pa..Zjutraj presede in začela se bo pisati še ena ..upam lepa zgodba..Sin, naj ti bo vse dni in noči varno in prijetno za krmilom ...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Maj 13, 2020 22:09

polanc napisal/-a:Začetki je naslov te teme ,dragi moji prijatelji..Pa se spet neki začenja.nekaj lepega.Še danes je moj sin garal ko žival na prelepi iksici, ki ga je peljala na Karibe,mimo veliko otokov,mimo vseh pasti in čeri...Veliko je doživetij,veliko lepih,kakšni tud trši.Zmaga na ARC je gotovo ena vrhunska izkušnja..Enaindvajset taužent milj je preplul,veliko predirkal z njo v 3 letih.
No prej se je poslovil od mene,žene in brata....4 ure je bil doma in že je odbrzel..ja na morje ,kam pa..Zjutraj presede in začela se bo pisati še ena ..upam lepa zgodba..Sin, naj ti bo vse dni in noči varno in prijetno za krmilom ...

Bravo Žiga! Fotr poročaj ko bo kakšna akcija :wink: :D
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Maj 13, 2020 22:47

Če bo šlo vse po načrtih..bodo jutri že na eni posebni lepotici v Franciji,kjer jo bodo pripravili za transfer.Lepa barka,hitra,posebna,z veeeliko dušo.Posebna kot moj sin..no naj bo to za uvod..se še kaj javim..
KAGAMIRAKUL
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 22:18
Kraj: KOPER

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a KAGAMIRAKUL » Sr Maj 20, 2020 16:58

polanc napisal/-a:Če bo šlo vse po načrtih..bodo jutri že na eni posebni lepotici v Franciji,kjer jo bodo pripravili za transfer.Lepa barka,hitra,posebna,z veeeliko dušo.Posebna kot moj sin..no naj bo to za uvod..se še kaj javim..


V čast mi je da je moj sin z njim !! Jutri start ! Pa spremljanje na marinetraffic (Mariska)
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Maj 20, 2020 18:41

KAGAMIRAKUL napisal/-a:
polanc napisal/-a:Če bo šlo vse po načrtih..bodo jutri že na eni posebni lepotici v Franciji,kjer jo bodo pripravili za transfer.Lepa barka,hitra,posebna,z veeeliko dušo.Posebna kot moj sin..no naj bo to za uvod..se še kaj javim..


V čast mi je da je moj sin z njim !! Jutri start ! Pa spremljanje na marinetraffic (Mariska)

Ko pridejo v slo vode jih bomo že na morju pozdravili :D
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Maj 20, 2020 22:15

Mi že u HR morju...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Maj 24, 2020 22:52

Lepo jim gre nocoj bodo občudovali vulkan Stromboli ,ki bruga z morja..
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Maj 31, 2020 20:34

Evo spet je en lep vikend, z kar nekaj jadranja mimo,danes ga je popestril,še obisk prijetne morjeplovske družine in smo skupaj jadrali mal okoli Umaga.Še enih 20 ur plovbe pa je pred sinom,ki prihaja v domače SLO vode.V Hrvaške vode niso zapluli in so ornk obkrožili italijanski škorenj..In tako bo en delček nove zgodbe..transfer zaključen.Lepotico bodo privezali,razsolili in si malo odpočili..pol pa spet kam skočili..
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Začetki

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jun 02, 2020 22:10

No, pa so jo pripeljali,kraljico portoroške marine na svoj novi vez v Lucijo.Res je posebna barka in spet se je en del zgodbe lepo in predvsem varno zaključil.1600 milj je za njimi,prava ekipa so ..utrujeni a veseli in polni elana..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti