Obnova čolna elan GT 402

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

boris51
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 143
Pridružen: Sr Jan 01, 2014 13:52

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a boris51 » Pe Dec 07, 2018 14:19

Imam elana gt 070 že 3 leta z yamaho 60 2T dovolj za normalno vožnjo z dvema osebama manjši motor ne priporočam po mojih iukušnjah je 80 najboljsa opcija
Čeprav jaz vlečem tubo z dvema na čolnu komot
Tudi jaz iščem 80 ps 2T
elan barke
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: To Okt 23, 2018 22:16

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a elan barke » Pe Dec 07, 2018 16:40

Nevem zakaj bi imel kdo vedno bolj čuden občutek :?: :?:
Živi življenje kot, da jutri ne obstaja
elan barke
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: To Okt 23, 2018 22:16

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a elan barke » Pe Dec 07, 2018 19:25

Vem ,da je čoln težak ,ampak na posnetkih na YT glisira tudi s 30 ps
S dvema osebam a je to sploh mogoče?
Živi življenje kot, da jutri ne obstaja
elan barke
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: To Okt 23, 2018 22:16

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a elan barke » Pe Dec 07, 2018 19:25

GT 070
Živi življenje kot, da jutri ne obstaja
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Dec 07, 2018 20:03

Ni prou težk mislm da ma 250 kil. Moj je mel zadej đonija 50 in je glisiral z dvema k puščica.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
elan barke
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: To Okt 23, 2018 22:16

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a elan barke » Pe Dec 07, 2018 21:02

Kaj pa s 4 - mi + nekaj krame?
Živi življenje kot, da jutri ne obstaja
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Dec 07, 2018 21:29

S štirimi lahkimi bp s štirimi ~100 kilskimi je blo pa bolj bogo vseskp.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
elan barke
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: To Okt 23, 2018 22:16

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a elan barke » Pe Dec 07, 2018 21:34

ja razumem imam 86 kg + otroci + punca :D
pomojem bi šlo
Živi življenje kot, da jutri ne obstaja
elan barke
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: To Okt 23, 2018 22:16

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a elan barke » So Jan 19, 2019 22:48

Spet jaz 8)
Rad vam bi predstavil mojo ne najbolj veselo izkušnjo z kampom pri Biogradu na moru.
Kot sem že na začetku omenil , da sem imel do 3 let nazaj Elan gt 402 malo predelan pred tremi leti sem ga pa prodal prijatelju , ki ga poznam še iz najstniških let.
Letos sem bil v kampu od začetka julija pa do 17 septembra proti koncu se je kamp že kar praznil.
No moj prijatelj , kateremu sem pa prodal elana gt 402 je bil pa že od 20 junija tudi z družino,ker pa prijatelj ni imel dovolj denarja , da bi pred tremi leti odkupil v celoti čoln ga je odplačeval po obrokih.
Ko smo se mi julija z družino pripeljali v kamp , smo kot ponavadi imeli rezarvirano parcelo zraven mojega prijatelja 8) 8)
Seveda mi je prijatelj takoj priskočil pomagati z postavljanjem prikolice med sestavljanjem šotora ga vprašam " Kje maš čoln"? in odgovoril mi je ti samo prvi tedn smo se vozil z njim zdej pa stoji na sidru v morju!
Ker sem imel dovolj sestavljanja in otroškega kričanja sem se šel malo sprehoditi do plaže še z ceste ceste se je vidlo , da čoln stoji potrani.
Sprehodil sem se do pomola , kjer se je dalo it v morje , pa tudi čoln privezat .......in skočim v morje , ko sem priplaval do čolna sem se povzpel po lojtrci na krmo odpel sem cerado , ki sem jo še jaz delal obešena je bila na rollbar ampak odspredaj je bila strgana zadrga in je not tekla voda odpel sem cerado samo na krmi , da sem lahko prišel v čoln že ko sem stopil z zadnje klopi na poden je bilo že vse polno vode !
Pogledal sem , če ima še vedno tam za priklopit akumulator točno tam je bil v prostoru v premcu zraven tanka za gorivo.
Vklopil sem pumpo in po 15 min je izčrpalo vodo odpnem še ostale dele cerade hotel sem čoln zapeljat do pomola prjatu ni nič druzga naredu na čolnu kot 60 konjsko mašino kupu na el. vzig , ko sm to opazil , sem vedu , da se bomo lahko vozili brez problemov vsi motor je po parih poskusih vžiganja vžgal , odprl sem še prednjo šipo in se povzpel na premec do sidra in ga potegnil iz vode na čolnu so se že poznale pikice od alg.
DVIGNIL SEM SIDRO IN SE ZAPELJAL DO POMOLA in se vrnil do prikolice in jih uprašal če se gremo peljati s čolnom on šli smo se in tako smo se vozili lahko v si z yamaho 60 hp jaz sem vozil pa tudi moj prijatu vsak z enim pivom v roki !
Tako kot sm jaz predelal Elana smo komot šli v si na čoln. Veselje je trajalo več kot 2 mesca.
Ampak noč iz 6 sept. na 7 . sept je pa zelo jačal jugo ob 20 .00 je začel padati dež čoln pa ni bil v zavetrju tisti dan se je prijatu vozu z njim pa njegova družina.
Čoln je bil 40 metrov od obale na sidru globina je bila 9 metrov takrat je bilo samo še 20 procentov Elana mojga , ker sem dobil skoraj vse že plačano. Tisti dan smo praznovali ravno od moje punce rojstni dan , ko sem zaslišal grmenje valovi so bili že kar visoki , previsoki za ta čoln.
Vsi so že čolne popoldan privezali na druge čolne , ki so bili prvezani na boje.
Malo smo že bili pijani in zaspani , ko smo kar naenkrat zaslišali kričanje z obale vsi smo odhiteli do obale , ko sem videl kako premetava belo- modrega elana sem vedu , da če bo ostal kjer je bom jaz papež ni bilo 10 minut , ko mu je en del cerade odtrgalo potem je pa še streho začenjalo cefrati , ko sva s prijateljem vidla , da je sidro popustilo in , da čoln nosi proti skalam najni "punci " sta delali selfi , ko je val zagrabil lupino od čolna in ga obrnil na streho smo vedl da je konec počitnic prijatu mi je reku spet je lahko čoln tvoj jaz ga ne bom več rabil.
Čoln je tolku po čereh vse je uničlo motor se pa ni snel in je skupaj z obrnjenim čolnom tolku po čereh zjutraj sem šel pogledat spet moj čoln vsi so se zbirali in ga gledali v gatah sem priteku , do čolna in vidu razbitine od čolna ni kaj dost ostalo vse je bilo popokano , počeno , zlomljeno , zvito , strgano vedu sem da bodo otroci zalostni zato smo si najeli še zadnjih ped dni rent a boat razbitine čolna je tisti ki s traktorjem vleče prikolice v hanger edino motor smo sprali t sladko vodo.
In tako so se končale poletne počitnice 2018 :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Živi življenje kot, da jutri ne obstaja
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Ne Jan 20, 2019 10:59

Hoj!

Kaj je hotel avtor povedati? :shock:

Slaba izkušnja z kampom, prijateljem, čolnom,??? :|

Vse narobe, selfiji, gate, traktor, najpomembnejše pa je, da so na koncu sprali Yamaho 60 z sladko vodo, pa še lastnik čolna je na koncu postal. Počitnice so morale biti kar zanimive, saj se to ne dogaja vsak dan! :D
elan barke
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: To Okt 23, 2018 22:16

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a elan barke » Ne Jan 20, 2019 17:35

povedat sem hotel , da bolje čoln na boji pred nevihto , kot pa na sidru
Živi življenje kot, da jutri ne obstaja
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Jan 20, 2019 17:47

Lahko je boja slabsa od sidra. Odvisno kaj je kako narejeno.
elan barke
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: To Okt 23, 2018 22:16

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a elan barke » Ne Jan 20, 2019 17:51

Vem samo tam je bil zaliv odprt za jugo
Živi življenje kot, da jutri ne obstaja
elan barke
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: To Okt 23, 2018 22:16

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a elan barke » Ne Jan 20, 2019 17:52

Zdej si pa ogledujem večje marcine Crownline 330 cr 8) 8) 8) 8)
Živi življenje kot, da jutri ne obstaja
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Obnova čolna elan GT 402

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Jan 21, 2019 08:19

Pa ti je odplačal pol še teh 20%?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 12 gostov