Vrvica

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

nejc96
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Maj 04, 2016 20:01

Vrvica

OdgovorNapisal/-a nejc96 » Pe Dec 07, 2018 20:51

Pozdravljeni
Zanima me kakšna vrvica se uporablja za vezanje trnkov? V priloženem linku mi deluje malo bolj trda vrvica.
A mi lahko kdo pove oz. svetuje kakšno si naj kupim...imel bi jo za jige… za vezanje kaburo, tenjo....
Če se nisem pravilno izrazil, se že naprej opravičujem ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=23SvH7R1rH4&t=1s

Lp, Zali
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Vrvica

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Dec 08, 2018 13:08

nejc96 napisal/-a:Pozdravljeni
Zanima me kakšna vrvica se uporablja za vezanje trnkov? V priloženem linku mi deluje malo bolj trda vrvica.
A mi lahko kdo pove oz. svetuje kakšno si naj kupim...imel bi jo za jige… za vezanje kaburo, tenjo....
Če se nisem pravilno izrazil, se že naprej opravičujem ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=23SvH7R1rH4&t=1s

Lp, Zali


Moj nasvet je tak, da kupiš že navezane trnke.

Slika

Tega je v vsaki količkaj založeni ribiški trgovini za morski ribolov dovolj na izbiro.
Obenem se rešiš nekvalitetne lastne vezave. Pri tej tehniki se pričakuje prijem večje ribe in posledično moraš uporabljat močnejši in kvaliteten pribor ter opremo.
Ne vem koliko imaš prakse na morju, ker se nisi predstavil, toda roparic ni za podcenjevat.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Vrvica

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Dec 08, 2018 13:15

Ribolov in vse kar je z njim povezano spada k skoraj vsakemu pomorščaku oziroma morjeplovcu, če si več časa na morju ne boš jedel pujsov in kravjih zrezkov apak ribice z morja :wink: l.p. alesjo
nejc96
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Maj 04, 2016 20:01

Re: Vrvica

OdgovorNapisal/-a nejc96 » So Dec 08, 2018 15:57

Zdravo
Hvala obema za odgovor.
Sem velik ljubitelj morja, ribolova, čolna... Ves dopust, ki ga preživim na morju, sem večinoma na vodi....to je približno 1.5-2 meseca na leto...Dopustujemo na Pašmanu in so kar dobri ulovi orad, ribonov, ušat, lignjev, vendar bi rad poskusil še kaj večjega, kakšnega zobatca ali pagarja bi bil vesel
Teoretično sem že pregledal zelo veliko a praksa je čisto nekaj drugega.
Za vezanje trnkov pa me zanima zato, ker se držim pravila; kar se Janezek nauči, Janezek zna.
Pa še večji užitek mi je, če pridem do nekega znanja. Tako kot ni problem v ribarnici kupit veliko ribo, užitek pa je ven z morja potegnat ribico, ki komaj zadostuje meram za v mrežo.

Slika

ps: slika je iz oktobrskega nočnega ulova :)
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Vrvica

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Dec 08, 2018 17:49

.

Prvič ko boš zapel lepega težkega predatorja in ti bo popustil vozel, boš vedel, kaj sem ti svetoval. Z vezavo takih trnkov ne pridobiš neko uporabno znanje, prej problem pri prijemu.

Imej se lepo!

PS

Fotografije moraš pa najprej shranit na netu, ker tvoje se ne vidi. Shrani jih recimo na guglu v skupni rabi , v https://mojalbum.com, intakodalje ...



.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
nejc96
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Maj 04, 2016 20:01

Re: Vrvica

OdgovorNapisal/-a nejc96 » So Dec 08, 2018 20:43

Shranil sem na Google pod moj album a še vedno mi jo noče naložit.
A mi lahko napišeš nadaljnji postopek, ker sem laik na računalniku. žal

Sem ti jo jaz pripel zgoraj v tvojem postu.

Poglej, lepo si jo naložil v mojalbum. Potem jo odpreš v mojalbum na polni format, potem desni klik na željeno fotko, pokaže ti izbirno okno, ti pa izbereš funkcijo -Copy image address-. S tem imaš željeno fotko skopirano. Greš nazaj na morjeplovca. Ko pišeš novi post imaš zgoraj nad tekstom tudi različna okenca. 9. od leve je za vstavljanje fotk, 10. je za vstavljanje povezav. Klokneš na -Img- inspodaj pod tekstom se ti pokažeta dva _img-ja. Sta v oklepajih in moraš kurzor postavit točno med njih. Ko je kurzor tam, pritisneš-paste- in izpis fotke se ti prikaže. Ko boš pritisnil funkcijo potrdi, se bo fotka tudi odprla v-na forumu.
Ko boš tole parkrat delal postane čista rutina. Samo pazi, da potem albuma ne spreminjaš, ker se naslov od fotke v albumu izgubi in fotka z morjeplovca izgine

Pa na forumu velja načelo neobjavljanja podmerskih rib, kakor tudi prelova! Bom v bodoče vse pobrisal. če se pojavi.


Jaz pa trenutno lovim lignje. Tale je iz arhiva, ker se mi ne da več fotkat.

Slika
.
nejc96
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Maj 04, 2016 20:01

Re: Vrvica

OdgovorNapisal/-a nejc96 » So Dec 08, 2018 22:20

Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Vrvica

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Dec 08, 2018 23:35

tyson napisal/-a:Res je, ne znam odgovorit. :oops:
Ker ima ta forum ribiče "splašene"


Prjatu, dej umiri se, zadihaj in ne sodi, ker nisi sodnik in premalo, če sploh kaj, poznaš člane novega foruma. Kakšno zgodbo "splašenih ribičev" poznaš me tudi ne zanima. Mi je pa všeč da so se zelo redki posamezniki, ki so delali probleme preselili na "bolj prijazen forum."
Če te bo kdaj zanimalo, ti bom pa dal za prebrat arhiv in boš dobil realnejšo sliko kaj so na forumu Morjeplovec počeli tako imenovani "splašeni ribiči." Boš videl kdo je tale odličen in enkraten forum Morjeplovec polil z gnojnico, kislino, lažmi, podtikanji, grožnjami, ....... Žal je to počelo samo nekaj posameznikov, ki pa so sedaj na novem "bolj prijaznem" forumu in upam, da se ti problematični nikoli več ne vrnejo na Morjeplovca.

Na tem delu foruma sem tudi moderator in bom v naslednjih dneh vse tole pobrisal, da se ne bo zopet kdo vžgal.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
nejc96
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Maj 04, 2016 20:01

Re: Vrvica

OdgovorNapisal/-a nejc96 » Ne Dec 09, 2018 18:03

Zdravo kolegi ribiči

Moj namen ni, da bi se pogrevale stare zamere....vesel sem vsakega nasveta oz. ideje, pa naj bo pameten, šaljiv ali glup. :D
Glede velikosti rib se strinjam, da če ni merska riba, ni za v mrežo. Kar se pa tiče ulova, pa nisem kriv, če se kdaj zgodi, da se na koncu ulovi pretežka riba za skupno težo. :lol: :lol:
Še vedno pa bi bil vesel vsakega nasveta glede nakupa in vezanja vrvice.
Pri slikah še vedno ne najdem pravega načina za nalaganje...bom že...


Lp, zali


Življenje je prekratko, da bi se kregali in gojili zamere do drugih...
Albert
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe Feb 19, 2016 00:04
Kraj: Koper

Re: Vrvica

OdgovorNapisal/-a Albert » Po Dec 10, 2018 17:16

nejc96
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Maj 04, 2016 20:01

Re: Vrvica

OdgovorNapisal/-a nejc96 » Sr Dec 12, 2018 20:50

Hvala Albert za link. :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti