Hrvaska registracija

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a MareC » To Dec 11, 2018 08:17

omas napisal/-a:Da malo obudim temo. Kako je zdaj z voznjo plovila registriranega na Hrvaskem prek meje? Ce si Slovenec in imas tam registrirano barko? Se vedno ne gre?


kdaj se pa ni dalo , po morju al po kopnem?
omas
Admiral
Prispevkov: 721
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a omas » To Dec 11, 2018 09:28

Po cesti. Jadrnica 6m na prikolici.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a MareC » To Dec 11, 2018 09:32

omas napisal/-a:Po cesti. Jadrnica 6m na prikolici.


lahko ti povem glede 6m gumenjaka na prikolici s hrvaško registracijo ali ITA ,problemov ni sedaj in prej tudi ne
seveda moraš imeti dokumente, lastništvo, homologacijo in reg prikolice... če slučajno kdo kaj preveri
mene niso že par let
omas
Admiral
Prispevkov: 721
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a omas » To Dec 11, 2018 15:40

Zdaj ko ni meje verjetno gre, vcasih je bil pa problem ce so te Slovenca dobili da vozis Hrvasko barko cez mejo, ceprav je tvoja...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Dec 11, 2018 16:02

Erm kje ni meje? O čem govoriš ti?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Dec 11, 2018 16:05

Omas, imaš prav! Sedaj, ko so Hrvati v EU gre brez problemov, prej pa so bili problemi.....
mirno morje
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a admin » To Dec 11, 2018 18:06

Problemov ni, mora pa barka pri nas biti prijavljena na davčni in plačan davek na luksuz!!!
Če to prikrivaš, potem te lahko ob kontroli doleti še davčni prekršek, plačilo davka za nazaj in seveda kazen. Koliko in kako točno, bo pa kak pravnik vedel.

LP
omas
Admiral
Prispevkov: 721
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a omas » So Dec 15, 2018 07:46

Aha, hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Dec 15, 2018 09:07

admin napisal/-a:Problemov ni, mora pa barka pri nas biti prijavljena na davčni in plačan davek na luksuz!!!
Če to prikrivaš, potem te lahko ob kontroli doleti še davčni prekršek, plačilo davka za nazaj in seveda kazen. Koliko in kako točno, bo pa kak pravnik vedel.


LP

Tole mi nekej ne štima, ali pa ne razumem prav.Pravkarsem odjavil plovilo iz SLO registra, dobil na kapetaniji(KP)dokument, ki sem ga moral podati na davčno, da je plovilo odjavljeno iz SLO registra in mi posledično ne bodo pošiljali davka na plovilo, ker bo registrirano na HR in bo to Hrvaško plovilo, kjer bom plaćeval tudi davek nanj.Imam nekaj kolegov, ki davek plačujejo na Hrvaškem in ne tu.Od naše davčne ne dobivajo nič.Se pravi, davčna je dobila uradni dokument o odjavi plovila in ne razumem čemu bi sedaj davek plačeval po tvojem(Admin)tu in tam.
mašinfirer
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » So Dec 15, 2018 12:34

Davek na "luksuz" moraš plačati v Slo, neglede pod katero zastavo imaš registrirano plovilo. Verjetno imata Slo in Hr sporazum o izogibanju dvojnega obdavčevanja, zato jaz na Hr ne plačam davka (ga pa v Slo).
Možno, da tvoji kolegi niso prijavili plovila pri naši davčni in zato plačujejo davek v Hr...ne vem, ugibam,...
Jaz sem sam prijavil plovilo pri naši davčni, ker je davek relativno nizek (manj kot tank goriva), je pa kazen precej velika in davčna te lahko kaznuje za 8 let za nazaj....zdaj, ko je Hr v EU, lahko naši zahtevajo od Hrvatov njihove evidence in potem zna bit zanimivo in drago,....
mirno morje
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Dec 15, 2018 13:19

Lej, na Kapetaniji Koper sem dobil dokument, za katerega so mi rekli, da ga moram nesti na davčno, da mi ne bodo več pošiljali davka na plovilo, ker bom odslej naprej davek plačeval Hrvatom, ker je to pač hrvaško plovilo.Zato sem moral na hrvaški davčni dvigniti OIB.Ker je to sedaj EU, nisem dolžan dvakrat plačevati davka za en stvar.Zato Hrvaška davčna pošlje položnico direkt na tvoj dom, kapetanija pa pošto pošlje tvojemu pooblaščencu.
mašinfirer
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Dec 15, 2018 13:57

habibi Vll napisal/-a:Lej, na Kapetaniji Koper sem dobil dokument, za katerega so mi rekli, da ga moram nesti na davčno, da mi ne bodo več pošiljali davka na plovilo, ker bom odslej naprej davek plačeval Hrvatom, ker je to pač hrvaško plovilo.Zato sem moral na hrvaški davčni dvigniti OIB.Ker je to sedaj EU, nisem dolžan dvakrat plačevati davka za en stvar.Zato Hrvaška davčna pošlje položnico direkt na tvoj dom, kapetanija pa pošto pošlje tvojemu pooblaščencu.

Točno tako sem imel jaz, dobro leto sem imel barko pod hr zastavo in davek plačal tam, letos maja sem izbrisal barko iz hr registra in registriral v slo, davek sem dobil prejšnji mesec za plačat, je pa nekaj nižji kot je bil prej v hr.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Dec 15, 2018 16:31

.


Že objavljeno pa še enkrat.

ZAKON

O DAVKU NA VODNA PLOVILA (ZDVP)



Davek od plovil se plačuje od:

- plovil daljših od petih metrov, ki so vpisana v evidencah, vzpostavljenih na podlagi zakonov, ki urejajo plovbo po morju in celinskih vodah, (v nadaljnjem besedilu: evidence plovil), razen plovil v gradnji,

- plovil daljših od petih metrov, katerih lastniki oziroma lastnice (v nadaljnjem besedilu: lastniki) so rezidenti Republike Slovenije in izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil iz prejšnje alineje, vendar v njih niso vpisana ter

- plovil daljših od petih metrov, katerih lastniki so rezidenti Republike Slovenije in izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil iz prve alineje tega člena, vendar v njih niso vpisana, ker so registrirana v tujini.

Celotno besedilo zakona je TUKAJ!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Dec 16, 2018 23:21

alesjo napisal/-a:
habibi Vll napisal/-a:Lej, na Kapetaniji Koper sem dobil dokument, za katerega so mi rekli, da ga moram nesti na davčno, da mi ne bodo več pošiljali davka na plovilo, ker bom odslej naprej davek plačeval Hrvatom, ker je to pač hrvaško plovilo.Zato sem moral na hrvaški davčni dvigniti OIB.Ker je to sedaj EU, nisem dolžan dvakrat plačevati davka za en stvar.Zato Hrvaška davčna pošlje položnico direkt na tvoj dom, kapetanija pa pošto pošlje tvojemu pooblaščencu.

Točno tako sem imel jaz, dobro leto sem imel barko pod hr zastavo in davek plačal tam, letos maja sem izbrisal barko iz hr registra in registriral v slo, davek sem dobil prejšnji mesec za plačat, je pa nekaj nižji kot je bil prej v hr.


Super, torej v praksi ne rabiš sloveniji plačevati davka na čoln, ki je hrvaški. Odlično.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a admin » Po Dec 17, 2018 14:35

Pajer1 je lepo podal citat iz zakona!
Kako si kdo kaj razlaga, kaj je kdo prijavil in kaj ne, to je druga zgodba!

Če si registriral barko na HR in boš o tem tiho v SLO, pač ne boš plačal davka! Samo si pa v prekršku in boš enega lepega ne dobil kazen, pa čisto možno še plačilo za vsa leta nazaj (ne vem kako je s tem, to lahko kak pravnik obrazloži). Gre namreč za davčno vtajo!!!

Če imaš v neki drugi državi osebni tekoči račun, ga moraš enako prijaviti! Brez kazni si to lahko storil do kakega leta nazaj, če ti ga odkrijejo danes, si ga najebov!
Enako moraš prijaviti lastništvo česarkoli, firme, izplačilo dobička (plačaš pri nas razliko), itd!
Za plovila pa je še toliko bolj čista zadeva, prijaviti moraš, če pa se odločiš, da ne boš, je pa to tvoja stvar.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov