Hrvaska registracija

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

pale
Admiral
Prispevkov: 1902
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a pale » Po Dec 17, 2018 17:54

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Dec 17, 2018 18:42

Zakaj bi jaz moral biti del slovenske zavožene pravljice ,če sem se samo rodil tukaj? Faking ne sprejmem. Enkrat bom resno obolel okol tega....

Če že dvema državama davek plačaš a ni to krivica do ostalih držav? Pa dejmo vsem plačat davek ker morje si tudi z indijo koromandijo delimo, ne vem zakaj bi pa ona brez ostala konec koncev se mam tolk luksuzno na 5 metrski banji, da tudi pri njih vse device jokajo.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Dec 17, 2018 19:39

Zakaj dvema državama? Jaz plačam davek v Sloveniji, na Hrvaškem pa ne (hr zastava), zakaj sem sam prijavil plovilo, sem pa že napisal...
mirno morje
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Dec 17, 2018 19:45

Kolikor sem jaz slišal je tako, če imaš barko pod hr. zastavo, plačaš davek v hr, moraš pa naši davčni prijavit in dokazat, da plačuješ davek državi v kateri imaš reg. plovilo, ker je nemogoče da bi v dveh državah plačal davek, lahko pa je vse to obratno.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a admin » Po Dec 17, 2018 20:39

AEgir napisal/-a:Zakaj bi jaz moral biti del slovenske zavožene pravljice ,če sem se samo rodil tukaj? Faking ne sprejmem. Enkrat bom resno obolel okol tega....

Če že dvema državama davek plačaš a ni to krivica do ostalih držav? Pa dejmo vsem plačat davek ker morje si tudi z indijo koromandijo delimo, ne vem zakaj bi pa ona brez ostala konec koncev se mam tolk luksuzno na 5 metrski banji, da tudi pri njih vse device jokajo.


Ni krivica! Ti si državljan Republike Slovenije oziroma se več kot 185 dni nahajaš na področju naše države. S tem avtomatsko pade vsa osebna obdavčitev (dohodnina), pa tudi davek na plovila v slovenski proračun! Če boš dokazal, da si več kot 185 dni živel izven SLO, pa nisi obvezan plačati več nobenega davka pri nas, temveč tam, kjer si živel! Primer tega so npr. pomorci na trgovskih ladjah, tudi nekateri skipperji, itd, ki so vkrcani kot off-shore.
Spet drugi primer so delavci na stalnem ali začasnem delu v tujini, ko tudi živijo v tujini več kot teh 185 dni, itd...

To kje imaš ti premoženje oziroma kje ustvarjaš dohodek ne spremeni ničesar, važno je samo kje imaš domicil in to je vsaj za večino od nas Slovenija! Vsak dohodek, ki ga ustvariš kjerkoli na svetu (delnice podjetij, lastništvo tvojega podjetja, obresti na bančnem računu v tujini, obveznice, tudi kripto valute....) moraš pri nas prijaviti in ti gre v dohodnisko odločbo.
Če je ta dohodek ustvarjen znotraj EU se nič ne spremeni, vse je enako, razlika je samo v tem, da če si boš npr. dobiček izplačal v eni od držav EU in tega ne boš prijavil v SLO, te bodo hitro dobili... Če pa imaš to nekje na Kajmanskih otokih, pa se verjeno lahko pretvarjaš in ne bo nihče izvedel... :D
Samo še okrog lastništva plovila, računa na banki ali podjetja na HR. Če si lastnik, imaš tudi OIB (osobni intentifikacijski broj) ali po naše davčna številka in EMŠO v eni številki! Na ta način si povezan v EU davčno bazo in točno se vidi kaj in kako ga "serješ"! Enako je s podjetji in ID za DDV (VAT number), to je v EU bazi, poskusi nekaj kupiti v Italiji na firmo, plačaš s kešem in račun vržeš v smeti (ga ne poknjižiš doma in misliš da si frajer), pa malo počakaj nekaj mesecev... :evil:
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Dec 17, 2018 20:47

Razen, če kupiš na tujo firmo, kar je razširjen pojav dandanes.

Na jetra mi gre plačevati davek hrvatom in sloveniji za isto stvar.

Jaz nisem ob rojstvu izbiral kam se bom rodil in me moti, da sem se vpel v ta nateg. Še mal pa bom razglasil, da sem svoboden človek zemlje in ne priznavam ničesar niti ne plačam nič niti ne pričakujem ničesar. Prekleta gamad, samo govno meša kr naprej jaz pa to plačujem.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a vili » Po Dec 17, 2018 21:22

Jaz sem imel eno barko registrirano na hrvaškem in sem jo pri nas prijavil,pa sem dobil na hrvaškem za nazaj povrnjem davek,saj plačaš davek samo tam,kjer živiš in ne kje je barka registrirana. Davek sem plačal samo v Sloveniji.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Dec 17, 2018 22:34

Davek se plača tam, kjer si rezident :idea:

Nikakor ga ni potrebno plačevati 2x, kot piše AEgir :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Dec 18, 2018 04:12

Men zdej ni več čisto nič jasno. Torej če našim plačaš davek na luksuz ti hrvati ne obračunajo svojega davka? Kaj pa pol plačaš hrvatom letno, samo pomorsko dobro al kaj?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a MareC » To Dec 18, 2018 07:33

AEgir napisal/-a:Men zdej ni več čisto nič jasno. Torej če našim plačaš davek na luksuz ti hrvati ne obračunajo svojega davka? Kaj pa pol plačaš hrvatom letno, samo pomorsko dobro al kaj?


DA , pomorsko dobro in svetlarino
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Če Dec 20, 2018 10:05

Jaz sem to urejal pred nekaj leti, še predno so bili Hrvati v EU. Slovenija je imela z njimi sporazum o izogibanju dvojnega obdavčevanja. Na internetu sem poiskal neke obrazce, katere sem izpolnil, ter poslal, mislim da na davčno upravo v Hr. Hrvatom pa plačujem svetlarino in pomorsko dobro, kar pa je normalno.
Jadranje je odklop
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Dec 20, 2018 15:13

Ko so uvedli davek, so mi HR posali položnico, jaz pa njim nazaj slo potrdilo o plačanem davku tu (SLO davčni sem lastništvo javil sam). Od takrat od HR ne dobim več položnice za davek. Dobim pa položnico za pomorsko dobro in svetlarnino.

Ko smo že pri davkih. Kdaj bomo spisali peticijo (pritožbo) zaradi diskriminacije glede davka na luksuz? Luksuz pa tak!?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Dec 20, 2018 19:27

Aha se pravi moraš njim poslati potrdilo. No to se sliši že nekoliko bolj humano.

Kolk pa stane svetlarina pa morsko dobro? To gre na metre al?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Dec 20, 2018 19:49

Podobno, kot prej vinjeta. Gre pa po metru in kilowatu....5,5m in 66KW cca 300 - 350 kun, če se prav spomnim,...
mirno morje
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Hrvaska registracija

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Dec 22, 2018 11:11

Oboje skupaj (dobro&svetlarina) 350 kun?

A je možno, če imaš v hrvatiji registriran čoln zavarovanje sklenit v slo zavarovalnici? Oziroma ali ima to sploh veze kje je zavarovan?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov