Mnenje Quicksilver 455 cabin

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a mrdaco » To Dec 18, 2018 15:52

Moj predlog je da si čoln oglej, in razmisli, če lahko kako podaljšaš zadnjo klop, tako da se na njej da ležat. Zakaj bom objasnil...

Sam sem začel z gumenjakom Honda 4m. Prišli smo do bližnjih zalivov, se tam sidrali, in se velikokrat basali na kopno, ker pač v čolnu nimaš kje bit. Letos smo kupili nov 4,75 m open čoln. Sedaj se praktično več ne bašemo na plažo, ampak smo pod tendo zlenjeni na klopi, ali pa spredaj na premcu. Čeprav je čoln še vedno majhen po mnenju vrstnikov tukaj na forumu, imamo dovolj prostora, da se zleknemo. Mogoče bo potem tega dosti manj, ko bosta otroka odrasla, ampak takrat se mi zdi da ju niti nebo več zraven..
V glavnem ta Quicksilver ima samo eno klop, kjer se lahko nekako vležeš, in seveda kabino. Če bo kdo v njej ležal ne vem, predvidevam da ne. Ker počivat na čolnu v sedečem položaju nima smisla, noge morajo biti "u luft".

Drugače pa plovne lastnosti so quickliverji od nekdaj imeli dobre. Je pa res da od te dolžine nimaš za pričakovat čudežev. Še vedno se bo precej zibalo, tudi sidran v kakem zalivu.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Dec 18, 2018 17:45

Jaz sem šel po poti 2.4m, 2.6m,3.0m,4.55m,5.0m,5.85m :)

Zdaj moram nekaj časa ostati na zadnjem v nasprotnem me najlepša in najboljša polovica ubije :mrgreen:
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
klemzi
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a klemzi » Sr Dec 19, 2018 12:12

Jaz bi se prvo vprašal, zakaj kabina na 4,55m čolnu. Ta kabina je funcionalna samo za ribiče ali kot zaščita pred slabim vremenom.
Glede na to, da bi avtor uporabljal čoln za dnevne izlete z družino, verjetno ne bo plul v slabem vremenu, sploh pa ne z 4,55 čolnom. V tem primeru je kabina samo balast, ki zavzema prostor, katerega je malo.
Tudi jaz imam dva otroka in smo super zadovoljni z fishermanom dolžine 4,99m in z Hondo 40. Imam pa tendo, katera se s strani lahko zapre, da smo lahko ves čas v senci. Zjutraj vzamemo dve hladilne z hrano in pijačo in smo lahko cel dan na čolnu. Še prehitro mine. Edino kar pogrešam na čolnu je tuš in hladilnik, ker pijače hitro zmanjka.
Ko je pa slabo vreme itak z družino ne izpluješ.
Drugače pa smo mi veliko hodili plavat iz Šimunov na otok Maun in to štirje odrasli z elanom 401 in T18. Samo moraš biti pazljiv na vreme. Na SZ imaš čudovito plažo z mivko. Je pa še od šimunov proti jugu še veliko lepih majhnih zalivov.
Čolni z uporabno kabino se začnejo nad 7m, kjer lahko spiš, kuhaš in imaš wc.
Moji začetki so šli takole: 3,70, 4,01, 4,35 in 4,99.
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Dec 19, 2018 13:25

klemzi napisal/-a:Jaz bi se prvo vprašal, zakaj kabina na 4,55m čolnu. Ta kabina je funcionalna samo za ribiče ali kot zaščita pred slabim vremenom.
Glede na to, da bi avtor uporabljal čoln za dnevne izlete z družino, verjetno ne bo plul v slabem vremenu, sploh pa ne z 4,55 čolnom. V tem primeru je kabina samo balast, ki zavzema prostor, katerega je malo.
Tudi jaz imam dva otroka in smo super zadovoljni z fishermanom dolžine 4,99m in z Hondo 40. Imam pa tendo, katera se s strani lahko zapre, da smo lahko ves čas v senci. Zjutraj vzamemo dve hladilne z hrano in pijačo in smo lahko cel dan na čolnu. Še prehitro mine. Edino kar pogrešam na čolnu je tuš in hladilnik, ker pijače hitro zmanjka.
Ko je pa slabo vreme itak z družino ne izpluješ.
Drugače pa smo mi veliko hodili plavat iz Šimunov na otok Maun in to štirje odrasli z elanom 401 in T18. Samo moraš biti pazljiv na vreme. Na SZ imaš čudovito plažo z mivko. Je pa še od šimunov proti jugu še veliko lepih majhnih zalivov.
Čolni z uporabno kabino se začnejo nad 7m, kjer lahko spiš, kuhaš in imaš wc.
Moji začetki so šli takole: 3,70, 4,01, 4,35 in 4,99.


Malo OFF: Potem sma se kdaj srečala, mene je tudi velikokrat za videt v peščenem zalivu na Maunu. :D Drugače sem pa v Mandrah nastanjen. Pag je po vsej dolžini še vedno primeren, da najdeš kotiček kjer si lahko sam. Še posebej južno od Šimunov. Se pa strinjam s teboj. Na čolnu rabiš prostor, kot sem rekel za ležanje. Kabina je fajn da kaj pospraviš, uporabna na takem čolničku bi bila, če bi se spredaj lahko ležalo, pa se žal ne moreš.
Avtorju:
V moji ožji izbiri je tudi bil Qucksilver 505 open, pa me žal dolžina za skladiščenje baše, in sem se odločil za manjšega. Če boš izbral slednjega, ti sigurno nebo žal in boš imel vsaj 5 let mir, in te nebo pekla vest po čem večjem. Model 455 open pa tudi meni nekako ne sede...

Je pa zanimivo, da so modeli open dražji kot kabinski. Čudno... Človek bi rekel da obratno.
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Dec 19, 2018 13:40

Pa še moje skromno mnenje glede dolžine poti.... Letos smo z 475cm pluli iz Paga, na Silbo, Olib, Ist, pa čeprav z takoimenovanim "rečnim" čolnom. Tako da ne vidim ovir da z 455-tko nebi prišel na Lošinj.
Je pa res da izbereš mirnejši dan. Zjutraj izbereš najdaljšo ruto, ko je mirno pičiš polni gas da hitro mine. Nazaj ko pa gunca in nabija pa z manjšim gasom in se spotoma ustavljaš po tem in onem zalivčku.

Drugo leto načrtujemo Rab, Premuda, Molat, Paški Most... uh, prav lušte si že delam in komaj čakam začetek sezone....
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Dec 19, 2018 13:42

klemzi napisal/-a:Jaz bi se prvo vprašal, zakaj kabina na 4,55m čolnu..


Kabina je super za takrat ko bi rad malo zalegnil sredi dneva za dve uri al pa takrat ko bi raje kot pod cerado šel na malo bolj hladno in brezvetrno, mirno.

Zanimivo je kako se vsem zdi čist normalno spat v iglu šotoru, v takem čolnu, ki ima prostora pa glih tolk al pa še več v kabini, je pa to neuporabno?

Dejansko je tale 455 ful napredek od tistih kinderjajček 470 qicksilverjev, prostora več in bolje izkoriščen.

Tle je en test 455 in ga kr pohvaljo..

http://www.boatmaginternational.com/423 ... ood-start/
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Dec 19, 2018 14:05

Ne oporekam. Ta čoln je za svojo dolžino bomba. Ker je precej širok, je na njem še vedno veliko prostora. Kako pa so čoln spedenali, se pa vidi že po tem kako so sprednji kljun odrezali, in ima čoln v bistvu dolžino vodne gladine še vedno enako kot kak vsaj 30cm daljši čoln. Nekateri imajo spredj špic, ki ne pomeni druga kot samo dolžina na papirju. Zraven tega je še zadnja klop maksimalno premaknjena nazaj in posledica je precej uporaben čolniček na mali dolžini. Zraven še dva foteljska stola, kjer z lahkoto lahko sede spiješ pločevinko ali dve in se razgleduješ po tolpes mladenkah iz sosednjih čolnov :lol: :twisted: ... Ne vem pa kaka je prostornina kabine. Se da zleknit ali ne, je treba v salon pogledat in če se vidiš da boš kdaj notri ležal, odspal kako kitico ali dve, je vsekakor dober nakup.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Sr Dec 19, 2018 15:35

...zanimivo, da se viki, (ki je postaviv vprašanje ) nič ne vključuje v debato....sicer, pa sem jaz svetoval podobno kor klemzi...in ob imava izkušnje z plovili teh dolžin. Kot je napisal klemzi: jaz bi tak čoln kupil le če bi bil brez familije, da bi v kabino pospravil ribiško kramo in mi je nebi bilo potrebno vsak dan tovorit gor in dol,...
mirno morje
Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a elan450 » Sr Dec 19, 2018 15:57

AEgir Admiral ima za prodati Rio 500 z motorjem, ki je bil generalno obnovljen s kabino. Z njim se dogovori ker je dober čoln.

LP
Boj se mora i boga
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Dec 19, 2018 16:08

Ce bi mu zadaj dodal se kopalno ploscad ali vsaj poličko z lestvijo in se par takih detajlov je za moj okus neprimeljivo boljši od kakega fishermana ali gume. Pa en 90ps mlin gor...
Viki
Praporščak
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 07, 2018 09:31

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a Viki » Sr Dec 19, 2018 19:52

Pozdravljeni
Zahvaljujem se vsem za mnenja in priporočila vendar sem danes domov pripeljal Quicka 455.Vem da bi bil 505 ali 555 boljši vendar rabljenih ni novi so pa dragi.Kabinco pa želim imeti zato da pospravim robo notri in pa mogoče za kdaj prespati.V njej komot prespita 2 osebi,zadaj pa bom dodal ležalno ploščad tako da bo široka 150cm x170cm tako da bi dve osebi lahko prespali.Ko bo narejena poslikam in pokažem.Bo pa montažna (alu sestavljivi profili) in ne bo težja od 5kg in tudi montaža ne bo trajala več kot 5 minut.Glede plovbe po maestralu bom pa pač videl kako bo samo dvomim da bo slabše kot zdaj ko smo se tri leta trije vozili na vodnem skuterju in to na Seadojevem Sparku in smo na dan prevozili tudi do 70 km.Glede moči motorja pa nimam dosti izbire ker gre gor lahko max 60KM.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Dec 19, 2018 22:09

Čestitam, menim da si se dobro odločil. ( v tem rangu)

Zdej pa poslikaj malo in objavi. Predvsem me zanima notranjost in CO senzor v kabini kakšen je.. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Če Dec 20, 2018 06:14

Čestitam za nakup in mirno morje... :D
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Dec 20, 2018 06:16

Prav je da si poslušal svoje želje. Veliko užitkov želim!
Jape
Viceadmiral
Prispevkov: 529
Pridružen: So Sep 13, 2008 10:41
Kraj: Stranska vas - Pag

Re: Mnenje Quicksilver 455 cabin

OdgovorNapisal/-a Jape » Če Dec 20, 2018 07:31

Viki napisal/-a:Pozdravljeni
Zahvaljujem se vsem za mnenja in priporočila vendar sem danes domov pripeljal Quicka 455.Vem da bi bil 505 ali 555 boljši vendar rabljenih ni novi so pa dragi.Kabinco pa želim imeti zato da pospravim robo notri in pa mogoče za kdaj prespati.V njej komot prespita 2 osebi,zadaj pa bom dodal ležalno ploščad tako da bo široka 150cm x170cm tako da bi dve osebi lahko prespali.Ko bo narejena poslikam in pokažem.Bo pa montažna (alu sestavljivi profili) in ne bo težja od 5kg in tudi montaža ne bo trajala več kot 5 minut.Glede plovbe po maestralu bom pa pač videl kako bo samo dvomim da bo slabše kot zdaj ko smo se tri leta trije vozili na vodnem skuterju in to na Seadojevem Sparku in smo na dan prevozili tudi do 70 km.Glede moči motorja pa nimam dosti izbire ker gre gor lahko max 60KM.


Mirno morje in obilo veselja.
Vidim, da si stacioniran v Strašku, kje pa?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov