Neprijetno srečanje s policijo

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Nov 09, 2018 13:36

Tudi jaz sem imel pozitivno izkušnjo s policijo pred kratkim zvečer, ko sem v LJ se s kolesom že peljal in šele potem med vožnjo po več deset metrih vklopil luč (oni so lahko domnevali, da šele ko sem jih videl).

Prejel sem prijazno opozorilo (in mene so to bistveno bolj prime kot kazen). Če kdo meni, da je tak ukrep 'brez veze', naj se spomni, da se tako opozorilo evidentira in se pri ponovitvi prekrška lahko ukrepa znatno ostreje.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a igorb » Pe Nov 09, 2018 15:31

tudi jaz imam precej pozitivnih izkušenj z Policijo,sicer manj z Slovensko,vendar kot sem rekel smo ljudje in so policaji nekateri policaji so za psihoteste in ne vem kdo jim sploh dovoli tako obnašanje.če v službi ni zadovoljen naj gre drugam in ne stresa slabe volje na druge,vsi človeški odnosi se začnejo z Dober dan,Prosim.Hvala če nekdo ne obvlada Minimalnih načel komunikacije naj ga naučijo vsakdo se lahko nauči in ni sramota če se naučiš.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Nov 10, 2018 01:24

Najbolši so kakopak v Srbiji in Črni gori :D

Če maš mal žilce za zment se, se da vse zment.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a Galex » Ne Dec 02, 2018 19:23

Jaz sem imel čist isto izkušnjo kot ti...le da sem se odjavil v Novigradu. Ker so nas direktni valovi nabijali celo pot smo v piranskem zalivu vzeli malo bolj okroglo linijo do Pirana, tudi zato ker nam je tamali zaspal...ravno tako pri Bernardinu...s polnim plinom priglisirali direktno okrog našega čolna tako da nas je zaradi njihovih valov najprej razmetalo po čolnu (otrok se je itak zbudil)...potem pa vprašanje "ali veste kje je Piran ?? " no ko so videli da nismo imeli drugačnih namenov so nas "opozorili" in je šlo brez kazni...
Čez 1 mesec ko smo ponovno prečkali mejo pa smo imeli policijsko spremstvo do Strunjana...tako da smo se počutili zelo varne...ni kaj...slovenija ima popoln nadzor nad slovenskim morjem...o zakonih pa ne bi...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Dec 02, 2018 19:33

Morda bi blo dovolj, da bi imeli namest gliserjev pedolinote.Morja ni veliko za kontrolirat,vala nebi delali ob prihodu in bi otroc lahk dalje spali.Šparal bi našo nafto,ful kul bi bili ..ja je vsaj za premislit ,če ne referendum narest..
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a Tex » To Dec 18, 2018 07:31

Marjan Tomki napisal/-a:Tudi jaz sem imel pozitivno izkušnjo s policijo pred kratkim zvečer, ko sem v LJ se s kolesom že peljal in šele potem med vožnjo po več deset metrih vklopil luč (oni so lahko domnevali, da šele ko sem jih videl).

Prejel sem prijazno opozorilo (in mene so to bistveno bolj prime kot kazen). Če kdo meni, da je tak ukrep 'brez veze', naj se spomni, da se tako opozorilo evidentira in se pri ponovitvi prekrška lahko ukrepa znatno ostreje.



MT, prijazno te opozarjam, da je to navtični in ne kolesarski forum ! :)
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Sr Jan 02, 2019 18:42

Moram, če se že vsi nekaj čez slovenske policaje pritožujete.

Pred leti, ko sva še vozila barko čez zimo domov, je bil vedno prvi postanek sidro pred Bernardinom.

Bilo je okrog enih zjutraj, ko sva vrgla sidro in se je naenkrat, čisto neslišno pojavil policijski gumak.

Dober večer, dober večer... od kod prihajate? Iz Grčije... direktno? Direktno. Dokumente prosim... izvolite.

Dobrodošli doma so še rekli in šli.

Lep občutek, še posebej dobrodošlica je dobro zvenela po parih mesecih odsotnosti.

Vedno je vse odvisno od človeka. In policaji so ljudje, kot vi in jaz.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Jan 02, 2019 19:13

Res je Admiral ! +1

In ponavadi ( večinoma) po mojem mnenju lepa beseda lepo mesto najde.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a elan450 » Po Jan 14, 2019 13:18

Se strinjam. Do sedaj imam še vedno dobre izkušnje in tudi lahko zatrdim, da lepa beseda lepo mesto najde. Čeprav si ga tudi "vsral". Poznajo besedo opozorilo, brez kazni, varno plovbo itd...

Izkušnje z naše in HR strani. Zaenkrat pozitivne izkušnje.

Sem pa v bližini Brionov naletel na čuvaje narodnega parka, ti pa znajo biti tečni..

LP
Boj se mora i boga

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov