moj prvi

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: moj prvi

OdgovorNapisal/-a mikele » Po Jan 07, 2019 15:45

MareC napisal/-a:
mikele napisal/-a:
Roman 1 napisal/-a:.....eni mešajo knote in mph....pri št. 40 je razkia 5 vozlov......

knot=1morska milja 1852m. Kaj bi lahko zamešal?


če gre to Veselje (Joymarc) 40 vozlov sem jaz papež :roll:

Ok, si.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: moj prvi

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Jan 07, 2019 15:47

1vozel je 1.15mph :wink:
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: moj prvi

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Jan 07, 2019 15:55

mikele napisal/-a:
MareC napisal/-a:
mikele napisal/-a:knot=1morska milja 1852m. Kaj bi lahko zamešal?


če gre to Veselje (Joymarc) 40 vozlov sem jaz papež :roll:

Ok, si.


ko bom na lastne oči videl(ali fotka)Joymarca 490 s slabimi 60 KS da leti s 40Nm/h bom verjel
Slika
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: moj prvi

OdgovorNapisal/-a mikele » Po Jan 07, 2019 16:00

MareC napisal/-a:
mikele napisal/-a:
MareC napisal/-a:
če gre to Veselje (Joymarc) 40 vozlov sem jaz papež :roll:

Ok, si.


ko bom na lastne oči videl(ali fotka)Joymarca 490 s slabimi 60 KS da leti s 40Nm/h bom verjel
Slika

Česar ne vidim, ne obstaja. Kjer me ni poleg, se ni zgodilo????
Zdaj pa dovolj, mogoče te bom še kdaj potreboval. Drži se. :wink:
bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

Re: moj prvi

OdgovorNapisal/-a bilo » Po Jan 07, 2019 16:14

mikele napisal/-a:
bilo napisal/-a:
mikele napisal/-a:knot=1morska milja 1852m. Kaj bi lahko zamešal?

Mešajo se morske milja (1,852 km) in cestne milje (1,609 km) ... in tu pride do razlike! Pretvornik za pomoč in razumevanje! :wink:

https://www.pretvori-enote.info/kalkula ... pe=hitrost

Kdor je opravil izpit tega ne more in ne sme mešati.

Ha, ha, ha ... ha! :wink:
dejjan
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: To Jan 01, 2019 17:59

Re: moj prvi

OdgovorNapisal/-a dejjan » Po Jan 07, 2019 17:12

govorim natanko za ta čoln in motor. Ve kdo kaj več o temu, ki se spozna na ta motor in čoln.


https://www.youtube.com/watch?v=eNHl0Uu_nTk
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: moj prvi

OdgovorNapisal/-a mikele » Po Jan 07, 2019 17:29

dejjan napisal/-a:govorim natanko za ta čoln in motor. Ve kdo kaj več o temu, ki se spozna na ta motor in čoln.


https://www.youtube.com/watch?v=eNHl0Uu_nTk

Tema se je spet razvila v merjenje mišic.
Kupil si dober motor in ok čoln, spoznati ju boš moral sam. Če je motor servisiran, še toliko bolje, drugače ga preventivno pelji na servis, da boš miren.
Podobno sem ti enkrat že napisal, pa ne vem, če je bia objava izbrisana ali pa spet nisem pritisnil na potrdi (pišem s telefona in se mi to večkrat zgodi).
Mogoče veš kakšno hitrost razvije tvoj komplet?
dejjan
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: To Jan 01, 2019 17:59

Re: moj prvi

OdgovorNapisal/-a dejjan » Po Jan 07, 2019 17:59

mikele napisal/-a:
dejjan napisal/-a:govorim natanko za ta čoln in motor. Ve kdo kaj več o temu, ki se spozna na ta motor in čoln.


https://www.youtube.com/watch?v=eNHl0Uu_nTk

Tema se je spet razvila v merjenje mišic.
Kupil si dober motor in ok čoln, spoznati ju boš moral sam. Če je motor servisiran, še toliko bolje, drugače ga preventivno pelji na servis, da boš miren.
Podobno sem ti enkrat že napisal, pa ne vem, če je bia objava izbrisana ali pa spet nisem pritisnil na potrdi (pišem s telefona in se mi to večkrat zgodi).
Mogoče veš kakšno hitrost razvije tvoj komplet?


Ne vem, kakšno hitrost doseže, to je posnetek prejšnjega lastnika. Jaz sem ga kupil novembra 2018 in se še nisem vozil z njim, zato tudi sprašujem, če ima kdo kaj podobnega( motor je redno servisiran in v garanciji še tri leta).
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: moj prvi

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Jan 07, 2019 19:42

Na posnetku gre 27-28 vozlov. Za predstavo kaj pomeni 39 vozlov:

https://youtu.be/fOVwvh-XNRs
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: moj prvi

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Jan 07, 2019 23:48

Tud mi smo ga zgal vcas :) https://youtu.be/Xz8GwYMcIAw

Samo enkrat se mi je usral it 42 kn po gps 2 gor burjica v rit itd scary u pm
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 259
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: moj prvi

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » To Jan 08, 2019 02:37

Kot je že kasaudio napisal; tudi pričakovano od takega motorja je hitrost cca. 28-29 NM/h max.

Imeli smo Mercury F40/60 EFI Orion, ki ima identičen 4-valjni 995ccm SOHC 8v motor, a tanjšo nogo in prestavno razmerje 1.83 v primerjavi s tvojim PRO-jem 2.33. Pro ima tako imenovani Command Thrust gearcase, ki je narejen za težja plovila in zaradi tega tudi temu primerno prestavno razmerje. To se že polovi s propelerjem, le malce čudna izbira predhodnega lastnika, glede na to, da je ta motor na gumenjaku-sorazmerno lahko plovilo.

Motor smo imeli na Lomac-u OK 500. Skupna poraba po SmartCraft-u je bila nekaj manj kot 7 l/h (glede na celotne ure motorja in celotno porabo goriva), na potovalni 20 NM/h pa 9-10 l/h. Za našo 4-člansko družino se mi je zdel motor malce švoh glede na dolžino gumenjaka. Zgolj osebno mnenje-sem pristaš max. dovoljene moči na transomu. Če smo slučajno dobili še kak par na krov smo že molili in prerazporejali za izglisiranje, menjavali propeler na 4-peresnega Spitfire-ja,...

Imeli smo tudi en problem, ki ga pa najbrž pri PRO-jih ni.
Vseeno pa vrži kak uč pod pokrov.
https://youtu.be/3BE3OZAyyfQ
Motor je bil kupljen pred sezono 2016 in montiran na čoln. Vsaj Orion-i so delani na Kitajskem (Pro najbrž tudi, ampak preveri) in jim je malce pešala kvaliteta. V zgornjem videu je prikazana sol pod pokrovom motorja. Po izjavi pooblaščenega mehanika v Grado-tu naš motor (F40 EFI) ni prvi, ki je imel ta problem. Nekje na predni strani naj bi imel slabo zadihtane plastike in med plovbo vdira voda v motorni prostor. Motor pa čez čas razpljuska morsko vodo čez cel prostor in izgleda kot, da je bil kdaj potopljen. Čiščenje soli, masti (ki se je stopila ob izpiranju bloka) in vse ostalega na tako majhnem prostoru pa ni ravno zabavno. Če imaš tudi ti ta problem oz. ga je imel že prejšni lastnik: na zadnji strani motorja pod glavnim pokrovom motorja imaš 2 odtočna kanala, ki sta obložena s sivo spužvo. Dvigni spužvo med kanaloma in poglej, če imaš strjene večje kristale soli. (Tale spužva je lepo vidna na 0:05 na posnetku zgoraj). Izpod tiste spužve je skoraj nemogoče počistiti celotno umazanijo. :wink:

Srečno z novo pridobitvijo. Naj dobro služi!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov